Magiho výzkumný ústav

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

13. 4. 2018, 9:28

To magi: mám to stejne, proste zavislost na Pragotronu. Větsina hodin ma nejaky příběh a často dramatický příběh z jejich nálezů při focení industrialu. Menší množství jsou nákupy, které mi takovou radost nedělají. Prostě mám rád věci s příběhem. Objekty, kde byly nalezeny v naprosté většině už nestojí. Oboustrannych závěsnych je ruinách fabrik poměrně hodně, bohužel 100procent vždy poslouží jako terče pro střelce všeho druhu, nejčastěji vybaveného kamenem. Rozbitá skla nejsou problém, rozbite číselníky už ano. Zklamáním jsou datumovky, jejich seřizování je docela peklo a stabilita nastavení bídná. Toužim do plechovych digoškách z metra, ktere nejsou nebo za ně pošuk na Bazoši chce 15 litrů :-( Model tuším AKN-092. Ta jejich mechanická pamět je docela unikát. Dalším cílem sloveni jsou ty venkovni co ukazovaly do třech stran, to je zase vzpomínka na dětstvi.
Uživatelský avatar
Pavka
Příspěvky: 911
Registrován: 10. 3. 2008, 8:40
Bydliště: Ronov

13. 4. 2018, 9:53

Tady jsou taky jedny: https://www.sbazar.cz/roman.7ik/detail/ ... nne-hodiny" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

13. 4. 2018, 10:17

" ... po domluvě(za příplatek) jsem schopen hodiny doplnit modulem umožnující autonomní chod, včetně typického chodu - cvaknutí, kdy ručky poskakují po celých minutách... " prodavající bude material :-)
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2653
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

13. 4. 2018, 11:46

Ještě vysvětlím proč jsou na tablu matečních hodin oba modely (ručičkové i digitální). Moje dcera (8 let) která vlastně celou tuhle atrakci způsobila ještě neumí digitální čas, tak proto jsou tam ty hodiny oboje aby si je mohla neustále porovnávat a tím v tom získala jasno.
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

14. 4. 2018, 7:28

Taky jsem pro tyhle hodiny vyráběl zdroj impulsů. Samozřejmě s PICAXEm :D
Popis.jpg
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

15. 4. 2018, 9:19

elbarto píše:" ... po domluvě(za příplatek) jsem schopen hodiny doplnit modulem umožnující autonomní chod, včetně typického chodu - cvaknutí, kdy ručky poskakují po celých minutách... " prodavající bude material :-)
Na čem máš postavené ty mateční hodiny?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2653
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

15. 4. 2018, 11:10

Já Simatic LOGO (je to jako jít s kanónem na vrabce), ale pro mě nejjednodušší.
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2653
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

15. 4. 2018, 7:38

Byla to spodní frézka na dřevo, měl jsem to půl roku na prodej za 3000,- a nikdo to nechtěl.
Zaplaťpánbůh že to nikdo nekoupil protože mě teď napadl geniální plán, předělat to na svářecí stůl.
Deska je litinová, plocha obrobená na karuselu a boky na horizonce. Vyvrtají se tam díry v síti, dají se tomu kolečka a bude stůl jak lusk.
Přílohy
Obraz172.jpg
Obraz171.jpg
Obraz170.jpg
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

16. 4. 2018, 7:15

magi píše:Já Simatic LOGO (je to jako jít s kanónem na vrabce), ale pro mě nejjednodušší.
No já potřebuji zdroj s impulzy: 1s,10s, 15s, 20s, 30s, 60s mezi kterými budu přepínat.
Někde jsem měl nějaké schémátko, ale nemůžu ho nikde najít :-(
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2653
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

16. 4. 2018, 7:18

Zdenek Valter píše:
magi píše:Já Simatic LOGO (je to jako jít s kanónem na vrabce), ale pro mě nejjednodušší.
No já potřebuji zdroj s impulzy: 1s,10s, 15s, 20s, 30s, 60s mezi kterými budu přepínat.
Někde jsem měl nějaké schémátko, ale nemůžu ho nikde najít :-(
Můžu ti to udělat na LOGu, ale bohužel jeho cena je taková jaká je.
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

16. 4. 2018, 7:35

magi píše:
Zdenek Valter píše:
magi píše:Já Simatic LOGO (je to jako jít s kanónem na vrabce), ale pro mě nejjednodušší.
No já potřebuji zdroj s impulzy: 1s,10s, 15s, 20s, 30s, 60s mezi kterými budu přepínat.
Někde jsem měl nějaké schémátko, ale nemůžu ho nikde najít :-(
Můžu ti to udělat na LOGu, ale bohužel jeho cena je taková jaká je.
No to je mi jasné, právě pro tu cenu je to pro mne nepoužitelné :-(
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

16. 4. 2018, 2:40

Zdenek Valter píše:
magi píše:Já Simatic LOGO (je to jako jít s kanónem na vrabce), ale pro mě nejjednodušší.
No já potřebuji zdroj s impulzy: 1s,10s, 15s, 20s, 30s, 60s mezi kterými budu přepínat.
Někde jsem měl nějaké schémátko, ale nemůžu ho nikde najít :-(
Oblíbené Arduino, Blue pill nebo jiná deska s procesorem za necelou stokorunu?

EDIT: Ještě lepší by bylo použít nějaké ESP8266 nebo ESP32, přes WiFi to připojit k nějakému NTP serveru a podle toho generovat přesné pulzy. Bude to opět kolem stokoruny, a bude to absolutně přesné.
soustružník
Příspěvky: 788
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

17. 4. 2018, 6:17

Také jsem chtěl (vlastně stále chci, až někdy bude nálada a čas) zprovoznit si podružné hodiny. Někdo na internetu nabízel zhotovení jakéhosi modulu asi za sto korun nebo tady je to hned, ale dražší http://www.snailshop.cz/maticni-hodiny/ ... pulsu.html
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 4. 2018, 6:24

kdyby mel nekdo zajem vali se mi par vetsinou cislicovych modulu do pragotronu
maji sice obcas vypadane ty listecky ale to se da narovnat zpet
ty listecky mam, uz jsem takhle opravoval par modulu

ilustracni:
Obrázek
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

17. 4. 2018, 7:04

Mex píše:
Zdenek Valter píše:
magi píše:Já Simatic LOGO (je to jako jít s kanónem na vrabce), ale pro mě nejjednodušší.
No já potřebuji zdroj s impulzy: 1s,10s, 15s, 20s, 30s, 60s mezi kterými budu přepínat.
Někde jsem měl nějaké schémátko, ale nemůžu ho nikde najít :-(
Oblíbené Arduino, Blue pill nebo jiná deska s procesorem za necelou stokorunu?

EDIT: Ještě lepší by bylo použít nějaké ESP8266 nebo ESP32, přes WiFi to připojit k nějakému NTP serveru a podle toho generovat přesné pulzy. Bude to opět kolem stokoruny, a bude to absolutně přesné.
To by bylo samozřejmě to nejlepší řešení, nicméně já to s arduinem a podobnými moduly neumím.
Bohužel ani nemám možnost ani místo a čas abych to zkoušel - moje priorita je dát dohromady místo pro zakonzervované stroje. :-(
Termín se neustále oddaluje - snad začátek prázdnin .......... :-(
Pak snad bude i čas začít s arduinem ...
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“