Oprava ozubení

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

29. 5. 2018, 5:04

DwPetr píše:Za 45 za 3 měsíce? Se posrali ne? To budou ty 3 měsíce hledat někoho kdo jim to vyšmrdlá, aby si na tom mohli 40 narazit? Kdyť je to jen debilní kolo s pastorkem, v podstatě ti stačí jen znát převodovej poměr a velikost hřídele/uchycení toho kola. Když se zadaří, přijít do šmelcu, tak jich u nás TOSka vyváží avii. Zmetky, polotovary, ale i přebytky.
Zkus se tam poptat, http://d2.tos-znojmo.cz/cze/produkce/ku ... otogalerie" onclick="window.open(this.href);return false; jestli by byly ochotný udělat kusovku, a jak by to vyšlo. Je to trchu větší firma, dělaj velký serie, ale za zeptání nic nedáš. Pak sem napiš výsledek.
Hlavně ten výsledek, na ten se těším.....(suma, doba).
Btw, "Kdyť je to jen debilní kolo s pastorkem" - tak to mě teda po ránu maximálně pobavilo - tak takhle dobře jsem se nezasmál, minimálně dvacet let.
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

29. 5. 2018, 6:46

golan píše:
Za 45 za 3 měsíce? Se posrali ne? To budou ty 3 měsíce hledat někoho kdo jim to vyšmrdlá
Oni to robia samy, uz len zmerat tie kola je umenie, nezeberes šubleru a pomeraš si to. Na to je masinaka na ktorej sa to meria.
v podstatě ti stačí jen znát převodovej poměr
a co potom? Tu moze byt modul aj 4,1 alebo 3,8 co potom?, stranova korekcia?, co sukolie to nastroj. Len pre zauimavost postup vyroby: Meranie sukolia /treba vyrobit trny pre pastorok aj kolo/, maria sa na masinke montazna vzdialenost na otlacok, uhlopriacka sukolia podla toho sa rata modul, prevodovy pomer nestaci. Potom sa ide ratat epycikloida /zakrivenie/, rozmery kola/pastorku, priemer nastroja, pocet zubov, atd..., Vyroba polotovaru, vyroba nastroja, Odvalenie ozubenia, kola/pastorku. Cementovanie Material 14220, Brusenie, alebo lapovanie. Zabehnutie sukolia..... a potom ranec 40000....
Rad by som poznal človeka co to spravý za 4000kc.
Zabudni na priame alebo sikme zuby tieto sa pouzivaju na nizke otacky, su srtrasne hlucne. Preto uzrel svetlo sveta gleason a podobne zubate zrudy.

Kto ti odpovedal Vittek?
Ano odpovídal Vittek :wink:
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

29. 5. 2018, 7:43

Nekamenovat prosím, když řeknu blbost. Nedá se ten kousek navařit a potom obrousit? Pamatuju si, že u nás ve fabrice to takhle nějak chlapi v údržbě dělali. Je pravda, že to bylo za totáče, ale stroje byly úplně stejné. Jak říkám, je to jenom blbej nápad.
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

29. 5. 2018, 7:55

golan píše:
.......
Zabudni na priame alebo sikme zuby tieto sa pouzivaju na nizke otacky, su srtrasne hlucne. Preto uzrel svetlo sveta gleason a podobne zubate zrudy. .......
Pokud to má na sem tam někdy hobby domácí žvýkání, určitě bych nevymýšlel ptákoviny a v nejhorším případě bych se spokojil s šikmým ozubením a sluchátky na uších. :D Vždyť to není raketoplán ani jaderná elektrárna! :lol:
(Nebo si zajet do Rumunska na dovolenou a za pár peněz to tam koupit nové.)
Uživatelský avatar
golansk
Příspěvky: 106
Registrován: 21. 2. 2009, 8:14
Bydliště: Zavod Slovensko

29. 5. 2018, 8:29

Ano odpovídal Vittek
Nadupany Deda, asi neexistuje ozubenie ktore by nespravil,mal som tu cest osobne, bol som u neho za ucna. Hold dedo ma 60r praxe z ozubenim.
Co sa tyka tvojich kolies d.pilnik to isti.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

29. 5. 2018, 11:28

Jedno kolo upnout do vřetene, druhé na ložiskách do svěráku, najet do záběru, kdy se to začíná dotýkat a mazat pastou z brusného prášku s olejem a nechat zabíhat. Dle protřeby upravit záběr kol, aby se to, pokud možno, zabrousilo. Pokud je to na hobby, musí stačit, pokud na produkci, zkreslit a zaběhnuté kola nechat na sebe ještě vydělat, než se udělají, koupí, nová.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

29. 5. 2018, 11:35

kolega teď řešil vylámanej převod z úhlový hlavy na FA2U
koupil ty čínský polotovary s přímým ozubením co prodávají tuším Řetězy Olomouc a nějak to tam napastil
hlučný to je, ale není to nic katastrofálního, čudlat se na tom dá
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mi_los1
Příspěvky: 436
Registrován: 23. 4. 2012, 11:56
Bydliště: Olomouc

29. 5. 2018, 11:54

Se zájmem sleduji tuto debatu, protože sám do ozubení fušuji - FO-6.
Nedalo by se tam napasovat například něco z tohoto:http://info.maedler.de/product/1643/161 ... -11-bis-41
(asi už to padlo, neznám, jaký tam je převod)
Výroba 1+1 kusu opravdu nehrozí.
Milan
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

29. 5. 2018, 1:56

Mi_los1 píše:Se zájmem sleduji tuto debatu, protože sám do ozubení fušuji - FO-6.
Nedalo by se tam napasovat například něco z tohoto:http://info.maedler.de/product/1643/161 ... -11-bis-41
(asi už to padlo, neznám, jaký tam je převod)
Výroba 1+1 kusu opravdu nehrozí.
Milan
Tak napasovat tam něco jiného určitě půjde, ale jako poslední možnost. Jako první jsem prostě musel poptat cenu výroby a postupným získáváním informací o kuželových převodech a technologii při výrobě se vlastně ani nemůžu zlobit, že si firmy ůčtujou takovéhle peníze. Jen mě prostě mrzí, že je to další věc, která je mně a asi i spoustě z nás nedostupná, kvůli takové ceně. Zatím to tedy vidím na zapilování zubů pilníkem a uvidím co to udělá.
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

29. 5. 2018, 2:26

Petr68 píše:Jako první jsem prostě musel poptat cenu výroby a postupným získáváním informací o kuželových převodech a technologii při výrobě se vlastně ani nemůžu zlobit, že si firmy ůčtujou takovéhle peníze. Jen mě prostě mrzí, že je to další věc, která je mně a asi i spoustě z nás nedostupná, kvůli takové ceně. Zatím to tedy vidím na zapilování zubů pilníkem a uvidím co to udělá.
už jsem to tu psal při různých příležitostech několikrát
spousta lidí (zaměstnanců) si vůbec neuvědomuje, že za svůj hodinový plat si nemůže koupit hodinu práce někoho jiného
díky zdanění práce atd jsou JEN HOLÉ náklady na jejich práci minimálně dvojnásobné než je to, co dostanou jako plat
+ DPH
+ barák, stroje, topení, energie, placení související administrativy, nástroje.....
na první pokus se to obvykle nepovede, takže je obvykle lepší takovýhle kusy rovnou dělat dvakrát.....
.....
a pak ještě ministr průmyslu prohlásí, že OSVČ jsou příživníci
slovo podnikatel je pomalu nadávka.....
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

29. 5. 2018, 5:59

Náhradní díly nejsou a nebudou. Proto teď zvedne ruku, každý kdo má doma Strigona. Poté se počká na nějaký prodej této frézky, společně se koupí, odveze na neutrální místo a tam se hromadně sprzní. Každý si odveze to co potřebuje a na vrch i to co nepotřebuje. Při rozebírání bude dovoleno mírné pošťuchování a vulgarismy v únosné míře. Po rozebrání se bude konat v nejbližší knajpě smuteční hostina na počest rozebraného stroje. Dotazy? :D :D :D
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

30. 5. 2018, 9:41

Petr68 píše:Náhradní díly nejsou a nebudou. Proto teď zvedne ruku, každý kdo má doma Strigona. Poté se počká na nějaký prodej této frézky, společně se koupí, odveze na neutrální místo a tam se hromadně sprzní. Každý si odveze to co potřebuje a na vrch i to co nepotřebuje. Při rozebírání bude dovoleno mírné pošťuchování a vulgarismy v únosné míře. Po rozebrání se bude konat v nejbližší knajpě smuteční hostina na počest rozebraného stroje. Dotazy? :D :D :D
mám dotazy dva, jedeš vněčem ? taky bych si dal :lol:

jak se tohle vubec stalo ? to jsi sprasyl ty ?


Nicmeně k tematu. v Chrudimi u nádraží je šroťák a překupník z nastroji. skus se podívat na netu a napsat mu. mám dojem že jsem tam podobné kola viděl. Ale už je to doba, tak půl roku.

http://www.kovobazar.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
dokonce i na te uvodní fotce ma par kol...

takových podobných kol tam měl hromadu.
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

30. 5. 2018, 3:00

Kvako1 píše:
Petr68 píše:Náhradní díly nejsou a nebudou. Proto teď zvedne ruku, každý kdo má doma Strigona. Poté se počká na nějaký prodej této frézky, společně se koupí, odveze na neutrální místo a tam se hromadně sprzní. Každý si odveze to co potřebuje a na vrch i to co nepotřebuje. Při rozebírání bude dovoleno mírné pošťuchování a vulgarismy v únosné míře. Po rozebrání se bude konat v nejbližší knajpě smuteční hostina na počest rozebraného stroje. Dotazy? :D :D :D
mám dotazy dva, jedeš vněčem ? taky bych si dal :lol:

jak se tohle vubec stalo ? to jsi sprasyl ty ?


Nicmeně k tematu. v Chrudimi u nádraží je šroťák a překupník z nastroji. skus se podívat na netu a napsat mu. mám dojem že jsem tam podobné kola viděl. Ale už je to doba, tak půl roku.

http://www.kovobazar.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
dokonce i na te uvodní fotce ma par kol...

takových podobných kol tam měl hromadu.
Tak odpověď na první otázku. Nejedu, ale jestli budu ještě chvíli řešit ozubené kolo tak pojedu, takže se určitě ozvu :D
A otázka druhá já to nesprasil, přísahám :roll: Do převodu spadl jedem ze šroubů. kterým je přišroubované hnané kolo.
Jinak díky za odkaz, určitě prověřím. Řeším teď polotovar od CHIARAVALLI tak snad něco bude.
P.S. dorazila druhá nabídka na výrobu převodu od firmy HAVEL servis s.r.o. Pan Havel ochotně popsal jednotlivé části výroby a cena je 35000tisíc plus mínus 5000 tisíc.
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
Kuba68
Příspěvky: 122
Registrován: 20. 3. 2017, 8:07

30. 5. 2018, 8:54

To jsou dneska ale vymoženosti ....
https://www.youtube.com/watch?v=zqzPVosZvxg
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

30. 5. 2018, 9:11

Kuba68 píše:To jsou dneska ale vymoženosti ....
https://www.youtube.com/watch?v=zqzPVosZvxg
Bych si u nich to soukolí nechal vyrobit - by se hned vidělo, jestli náhodou od youtube k funkčnímu eloidnímu soukolí za peníze ne vyšší nez na klasické mašině, není ještě dlooooooouhá :mrgreen: cesta
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“