Jakou čínu .... zkušenosti

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

3. 7. 2018, 8:56

Carl_FM píše: Kdyby jste radši místo toho čumění na Soukupa vymysleli, jak vyrobit levné kvalitní soustruhy, tak ty němce možná doženeme.
Vždyť je vlastně nikdo nepotřebuje,dělat na klasice seriovka nejde tak abys byl ziskovej, a těch pár hobbíků uspokojí Čína.

Pokud bys chtěl dělat na klasice nějakou fajnovku tak potřebuješ lidi ,a teď ruku na srdce půjde tvoje dítě na učňák když bude mít na vízu dvojky nebo trojky???? no odpovím nepůjde protože by se manželka posr ... že musí jít alespoň na vejšku jako všechny děti kamarádek, nejlíp něco humanitního aby se nenadřel :wink: :D
Tak že učňák je jen pro blbce od souseda :lol: Na učňáku byly vykulený že tam šel náš mladej ,pochopili až když se řešilo co dělaj otcové a že máme dílničku :mrgreen: Jinak to co absolvovalo učňák a kdo je učil byla slušná katastrofa .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

3. 7. 2018, 9:39

Soustruhy byly míněny v nadsázce, může to být třeba robot na vytírání zadku.
A ucnak si muze udelat i gymnazista, koneckoncu matematika se ve strojarine hodi.
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
Wurm7
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 7. 2018, 1:24
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

7. 7. 2018, 3:00

Zdravím, jsem zde úplně nový, tak jsem ještě všechno neprošel. Ale nejvíc je pro mě aktuální teď toto téma, nebo spíš se hodně shoduji s úvodním příspěvkem tohoto vlákna. Můj záměr tedy pořízení soustruhu a jsem z toho hodně rozpolcený - nějaký starý klasický a repase, nebo se dá sehnat něco z těch nových co za něco stojí nebo jak to je. Přijde mi v tom cenově guláš, za staré věci někteří nevědí co by chtěli, nové levné nabudou fungovat a ty drahé to mi přijde cenově mimo. Tak babo raď :)

Nepojedu žádnou sériovku, ale zase nechci soustruh co umí jen leštit silon nebo hliník. Ať se na tom dá něco trochu sjet a zabrat nějaká ta šponka. Posuv určitě, závity taky vhodné, délka stroje max. do 1,5 metru (nemyslím točnou, ale rozměr). Pro občasnou činnost hobisty a kutila, abych nemusel pořád někde lítat a shánět, co mi kdo laskavě stočí a přelízne, protože snad už nikdo normální ani sehnat nejde. Buď je cena asi tak 12 násobek normálu, nebo nemají čas, nebo jsou kapacitně přetíženi v lepším případě ani neodpoví. To je dnes skutečně soustružení kovů tak žádaná činnost, že utočit pár obyčejných čepů s desítkovou tolerancí nikdo neudělá? Když už jsem u pátého nepochodil, tak jsem se rozhodl si stroj pořídit. Nějaká to malé ruční vybavení mám, ruce taky snad nemám obě stejné, tak by to mohlo jít.

Prosím poraďte co a jak, abych se mohl lépe zorientovat. Jo a případně pokud někdo nemáte plné kapacity, potřebuji ty čepy než koupím mašinu :)
Předem díky každému za reakci.
Nebojím se dělat rukama a používat hlavu.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

7. 7. 2018, 4:40

Já osobně jsem zastáncem straších strojů, aby tam byla hmotnost. Sledoval bych chvilku bazoš, objevují se tam i malé soustruhy od lidí s cenou mezi 20-30tis, akorát tam dlouho nevydrží, něco jako tohle akorát z přímého prodeje https://stroje.bazos.cz/inzerat/9153010 ... UM-25B.php
Nebo https://www.sbazar.cz/bazarautomakar/de ... ruh-sn-281 akorát právě počkat na jinou cenu. Je malej.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/9002707 ... PA-700.php
Chvilku bych to sledoval, udělal si přehled co a jak se pohybuje a pak zaútočil.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

7. 7. 2018, 9:37

Wurm7 píše: 7. 7. 2018, 3:00 Zdravím, jsem zde úplně nový, tak jsem ještě všechno neprošel. Ale nejvíc je pro mě aktuální teď toto téma, nebo spíš se hodně shoduji s úvodním příspěvkem tohoto vlákna. Můj záměr tedy pořízení soustruhu a jsem z toho hodně rozpolcený - nějaký starý klasický a repase, nebo se dá sehnat něco z těch nových co za něco stojí nebo jak to je. Přijde mi v tom cenově guláš, za staré věci někteří nevědí co by chtěli, nové levné nabudou fungovat a ty drahé to mi přijde cenově mimo. Tak babo raď :)

Nepojedu žádnou sériovku, ale zase nechci soustruh co umí jen leštit silon nebo hliník. Ať se na tom dá něco trochu sjet a zabrat nějaká ta šponka. Posuv určitě, závity taky vhodné, délka stroje max. do 1,5 metru (nemyslím točnou, ale rozměr). Pro občasnou činnost hobisty a kutila, abych nemusel pořád někde lítat a shánět, co mi kdo laskavě stočí a přelízne, protože snad už nikdo normální ani sehnat nejde. Buď je cena asi tak 12 násobek normálu, nebo nemají čas, nebo jsou kapacitně přetíženi v lepším případě ani neodpoví. To je dnes skutečně soustružení kovů tak žádaná činnost, že utočit pár obyčejných čepů s desítkovou tolerancí nikdo neudělá? Když už jsem u pátého nepochodil, tak jsem se rozhodl si stroj pořídit. Nějaká to malé ruční vybavení mám, ruce taky snad nemám obě stejné, tak by to mohlo jít.

Prosím poraďte co a jak, abych se mohl lépe zorientovat. Jo a případně pokud někdo nemáte plné kapacity, potřebuji ty čepy než koupím mašinu :)
Předem díky každému za reakci.
Jaký máš rozpočet?
Já se obávám že nová čína v těhle rozměrech se bude blížit 100kKč. :-(
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Wurm7
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 7. 2018, 1:24
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

13. 7. 2018, 6:18

DwPetr píše: 7. 7. 2018, 4:40 Já osobně jsem zastáncem straších strojů, aby tam byla hmotnost. Sledoval bych chvilku bazoš, objevují se tam i malé soustruhy od lidí s cenou mezi 20-30tis, akorát tam dlouho nevydrží, něco jako tohle akorát z přímého prodeje https://stroje.bazos.cz/inzerat/9153010 ... UM-25B.php
Nebo https://www.sbazar.cz/bazarautomakar/de ... ruh-sn-281 akorát právě počkat na jinou cenu. Je malej.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/9002707 ... PA-700.php
Chvilku bych to sledoval, udělal si přehled co a jak se pohybuje a pak zaútočil.
Jasně rozumím a moc díky za názor a podporu. Kloním se ke stejnému názoru, tedy aby tam byla "hmota", pořádná litina. Staré mašiny jsou asi téměř nezničitelné. Tu inzerci už sleduji a hlídám, tak uvidím. Ale někdy mi přijde, že to je nepoměr.
Nebojím se dělat rukama a používat hlavu.
Uživatelský avatar
Wurm7
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 7. 2018, 1:24
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

13. 7. 2018, 6:21

Zdenek Valter píše: 7. 7. 2018, 9:37
Wurm7 píše: 7. 7. 2018, 3:00 Zdravím ............ Předem díky každému za reakci.
Jaký máš rozpočet?
Já se obávám že nová čína v těhle rozměrech se bude blížit 100kKč. :-(
Rozpočet bych nechtěl přetáhnout dejme tomu 50k Kč. No spíš do těch 40tis. a pak ještě nějaké další drobnosti k tomu, ono to pak naskakuje.
Nebojím se dělat rukama a používat hlavu.
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

13. 7. 2018, 6:51

S tímhle rozpočtem bych doporučil se podívat k polákům, občas mají čínské strojky v akci za dobrou cenu. Kdysi jsem měl vyhlídnutý nějaký Maktec, ale pak jsem si koupil SM16.
MAS FU2A, TOS SM16A
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

13. 7. 2018, 3:21

robokop píše: 2. 7. 2018, 8:09 Firmu jsem psal trens

Tu kravu treba proto ze v ty dobe poradne neumeli klinaky?
Dnes mas kosouhlaky univerzalne parovatelny
Nevidim zadny duvod tam dnes davat bronzovy pouzdra
no,tak dejme tomu,že před válkou,kdy tenhle soustruh vyšel,neuměli klíňáky (i když mám tady Baťovský a vypadají i po těch letech pořád dobře),jenže ona třeba i SM 16 z devadesátýho roku má placatej řemen a to už mikrodrážky frčely- a ne že by se súdruhovia báli inovovat,na pohon posuvů tam už byl zubatej řemen..A co teprve ti absolutní techničtí ignotanti za Švýcar,proč oni je tam dávali i v osmdesátejch letech-že by potřebovali sdělat starý zásoby??? No a podobně i s těma futrama..Přesný a tuhý stroje futra prostě nemají-a za tím si stojím..
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

13. 7. 2018, 3:29

david.1 píše: 13. 7. 2018, 3:21 SM 16 z devadesátýho roku má placatej řemen a to už mikrodrážky frčely
SM 16A má klíňáky
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

13. 7. 2018, 4:10

fmodel píše: 13. 7. 2018, 3:29
david.1 píše: 13. 7. 2018, 3:21 SM 16 z devadesátýho roku má placatej řemen a to už mikrodrážky frčely
SM 16A má klíňáky
No,já se bavím o béčku,áčko nemám-neznám.Nicméně,pokud áčko,jako vývojově starší typ mělo klíňáky a béčko (tedy jako vývojověnovější model) placatej řemen,tak to asi nedělali,protože jim zbyly plochý řemeny z mlátiček,což?
Pavel Zále
Příspěvky: 3
Registrován: 11. 11. 2018, 2:46

11. 11. 2018, 3:22

Zdravíčko. Koukám že se tu zoufale pídí po 32kách. Měl bych jednu SU32/500 1962 na prodej za 55000. Je v super stavu. Lože velmi dobré, vše řadí, maže, brzdí, přepíná hvězda trojúhelník, tipuje.. jen chybí originál podélný horní malý supotrík. Místo toho přidám tento z sv18 s odskakovaci kolíbkou na závity.
Tomas999
Příspěvky: 59
Registrován: 30. 7. 2017, 12:26

13. 1. 2019, 7:49

Zdravím,

tak jsem se také sháněl po nějakém soustruhu do 70 000 Kč. Hledal jsem nějaký starší, robustní, ale v tento čas jsem nic nesehnal. Mimochodem jsem také porovnával soustruhy MADE IN CHINA, které prodávají evropští prodejci. Výběr se mi zúžil na 3 dodavatele a to WARCO z UK (u nás Primadílna), pak PAULIMONT z Německa a DAMATOMACCHINE z Itálie.

Když jsem studoval podklady na internetu a porovnával údaje o jednotlivých typech:

WARCO GH600 PAULIMONT PM3800 DAMATO Multitech 800 PLus
točný průměr: 280 mm 330 mm 330 mm
točná délka: 600 mm 800 mm 800 mm
šířka lože: 150 mm 160 mm neuvedeno (odhad 160 mm)
výkon motoru: 1,1 kW / 230V 1,5 kW / 400V 1,5 kW / 230 V
hmotnost: 200 kg 360 kg 380 kg
cena: 2686 Eur 2450 Eur 2829 Eur

Závěr: Warco nabízí mnoho vybavení, ale dle mého je na točný průměr příliš subtilní a ve skutečnosti drahý, i když má například strojní příčný posuv. Paulimont nabízí skvělý poměr cena- výkon, má 3-fázový elektromotor, nicméně nemůžu si pomoct, ale zdá se mi, že Damato ve verzi PLUS má mnoho detailů, které činí soustruh ergonomicky přívětivější a dle mého je propracovanější, samozřejmě tomu odpovídá cena. Ten samý se prodává bez verze plus, kde cena se rovná Paulimontu, ale to pak je lepší už ten Paulimont. Vše tedy záleží na tom, jak si to odběratelé z Evropy navolí u čínského výrobce, a jak si uhlídají dodávanou kvalitu. Ještě jsem soustruh nekoupil, takže nemohu podat opravdu objektivní informace.
warco.jpg
Paulimont2.jpg
damato.jpg
rogi
Příspěvky: 238
Registrován: 23. 5. 2010, 7:47
Bydliště: SK, pri TRNAVE

16. 1. 2019, 1:52

chybou týchto činských sútruhov je aj mala šírka lože. Občas sa da kúpiť aj SV18 za 2500€,ale aký je stav, je ?
jiriu
Příspěvky: 103
Registrován: 5. 12. 2011, 8:12

16. 1. 2019, 3:41

zdravim ,pripojim svuj nazor,nabizi se tu su 32,cena myslim slusna,pokud tam pujde napasovat kriz,sup. z sv18 tak jeste vyhoda pri rezani zavitu .protoze su32 mam v plne vybave a 40 let jsem delal obrabeni mohu doporucit,je primer. velky a dostatecne tuhý .minuly rok jsem kupoval sv 18r za 60 000 a presto ze oba maji neco za sebou nebylo nutno neco generalkovat . j.
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“