PCMCIA karta typu l - vyřešeno

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

14. 7. 2018, 12:43

Pánové, zvláště pak ti, kterým je líto vyhodit jednou získané hodnoty, byť už k ničemu, dle mínění okolí, nejsou :D, nemáte někdo doma zmíněnou PC kartu, a to čistě paměťovou? Byly i jiné, byly na nich i telefonní modemy, GPS a kamerky, prostě sloužily k rozšíření pc, notebooků a handheldů i o jiné funkce, než je dočasně nahradily modernější expres karty, aby pak vše převálcoval interface usb. Já jsem teď získal speciální starý stroj bez pevného disku, jen s nějakým firmwarem a který má pro spojení se světem jen RS232 a pro uložení aktuálních dat jediný slot pro tuto paměťovku. Ten ale do sebe nevpustí nic tlustšího než cca 3,5 mm, což je právě karta typu I (typ II už má baculatější karty, ty mají 5 mm). Samozřejmě jsem prolezl net a našel spoustu odkazů na adaptéry a redukce na SD karty a i usb flešky, ale bohužel právě jen typu II, takže buď seženu originální tenkou paměťovou PCMCIA kartu, nebo budu "tahat dráty" na velký PC, kde ještě mám RS232 a navíc si budu muset napsat nějaký softík, k čemuž nemám valné chuti :? Můj kamarád mi sice poradil pilník, ale to jen tak, protože musel přiznat, že nějakou takovou kartu před pár lety vyhodil, za což jsem ho pokáral. Moc naděje si nedělám, ale líná huba … Děkuji za pozornost :)
Naposledy upravil(a) Miller dne 16. 7. 2018, 7:37, celkem upraveno 1 x.
Mini soustruh SC-4
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2673
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

14. 7. 2018, 7:53

Možná bych našel ethernetovou. Ale na ní nic neuložíš :(
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

14. 7. 2018, 11:56

Ahoj, díky, když tak se po ní, prosím, podívej, možná by z ní šly udělat "štafle" pro tu baculatou! :D
Mini soustruh SC-4
trifid
Příspěvky: 102
Registrován: 2. 11. 2011, 2:53

16. 7. 2018, 7:30

Ahoj, mám tu s tel.modemem na SIM kartu.
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

16. 7. 2018, 7:45

Posílám sz :-)

Edit: Nevím, jestli se s někým dohodnu o těch "štaflích", ale zjišťoval jsem parametry té paměťovky a zde jsou:
musí to být karta typu I, musí mít 68 dutinek v konektoru, rozměry má mít (d x š x tl) 85,6 x 54 x 3,3 [mm]. Některé karty s větší kapacitou jsou, podle konektoru, taky typu I, ale mají silnější "tělo", takže se nevejdou. Jo, poslední, ale důležitý parametr: musí to být 16-bitová karta. Pár vyhovujících karet jsem mezitím objevil na internetu, ale kdyby se něco našlo "doma" ...
Mini soustruh SC-4
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

16. 7. 2018, 10:24

Mám tohle:
PCMCIA.jpg
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

16. 7. 2018, 1:21

Zdenek Valter píše: 16. 7. 2018, 10:24 Mám tohle:
PCMCIA.jpg
Ahoj Zdeňku, můžeš, prosím, ověřit ty rozměry? Já se bojím, že právě patří k těm tlustším, už podle té kapacity bych odhadoval, že mají 5 mm. Karty, které jsem našel na internetu, mají obvykle 4, 6, a 8 MB, ty s větší kapacitou už byly jednak objemnější, jednak byly 32-bitové. Já tam potřebuji 16-bitovou. Ono málokdy jsou k dispozici všechny parametry, prodejce často u starších karet dává i zavádějící údaje. Teď jsem narazil na Amazonu na odkaz na program Memory Finder, který má pomoct s určením karty, bohužel, odkaz nechodí.

P.S. Mimochodem nechodí mi oznámení, že někdo reagoval na můj příspěvek, asi se to někde musí znova zapnout?
Edit: Tak zřejmě se to při tom přechodu vypnulo, protože jsem nic neměnil už dávno...
Naposledy upravil(a) Miller dne 16. 7. 2018, 3:24, celkem upraveno 1 x.
Mini soustruh SC-4
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

16. 7. 2018, 2:03

Bohužel jsou to ty tlustší.
Pokud bys získal štafle tak Ti je můžu poslat.
Pokud bys sehnal štafle na compact flash tak ty tu mám 512MB a 1GB
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

16. 7. 2018, 2:38

Děkuju za nabídku, na netu jsem už našel pár správných paměťových karet, takže to beru jako vyřešené i když už se tady nikdo neozve. Co se štaflí týče, na nic kloudného jsem nenarazil, ani pro PCMCIA ani pro CF. Těch (CF) mám doma taky pár, používal jsem je do zrcadlovky Canon, pak jsem tam dal taky adaptér na SD karty, jenže tam nebyl problém ani s šířkou sběrnice, ani s velikostí. Pokud budu ty štafle přece jen vyrábět, vytáhnu dráty radši na větší konektory s piny, na které je možné pověsit sondu oscila a nemuset se bát, že to šlusnu - na tom originálním konektoru jsou hrozně prťavé.
Mini soustruh SC-4
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

16. 7. 2018, 5:23

Tak chlapci, mám slíbenou kartu od "trifida", je srozuměn s tím, že ji zničím a udělám z ní jen štafle :D Paměťovku koupím na netu, prodejce zadal všechny parametry, tak doufám, že to bude chodit. Dík všem za Váš čas!
Mini soustruh SC-4
Odpovědět

Zpět na „Nákup“