Materiály z ČÍNY

Odpovědět
petrkuna
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 3. 2018, 9:53

17. 7. 2018, 11:36

Tak mám zase jeden příspěvek do fotogalerie materiálů z číny. Byl jsem zase zkusit štěstí u prodejce materiálů, jestli se něco změnilo, třeba k lepšímu. A bylo to ještě horší než před půl rokem. Vzal jsem zase jen vzorky válcované kulatiny 15 142 a 15 230 - 10mm tlusté. Už to ani nevybrušuji a nezalešťuji, a nezkoumám to pod mikroskopem. Je to moc práce a ztráta času. Přišel jsem na jednodušší a rychlejší metodu zkoušky materiálu. To si může zkusit úplně každý a nic to nestojí a je to za pár minut hotové!!! Stačí zkoušený materiál jen přebrousit(nasucho), aby se odstranily nečistoty a mastnota. Pak se materiál namočí do vody. Celkem hned to začne reagovat a začínají se objevovat mapy rzi a po 10-20 minutách, jak voda vyschne se objeví ta hrůza co je dole na fotce. Všichni prodejci říkají, že materiály které prodávají jsou výborné a nikdo si nestěžuje. A ti kteří z těchto materiálů vyrábí, tak říkají, že jim výrobky praskají a vracejí se.
Tak good luck Petr.
IMG_0502 – kopie.JPG
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

18. 7. 2018, 5:16

Jak vis ze to nejsou mapy jak schnula voda?
Ja bych se teda drzel desetiletima proverenych metod ktere se dsji navzajem porovnat
Tohle nepovazuji za relevantni

Muzu pripadne poprosit o vzorek z toho trince
Nechal bych to zmerit v akreditivane laboratori co jim vyjde
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
petrkuna
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 3. 2018, 9:53

18. 7. 2018, 7:30

Chtěl jsem to vyhodit, ale mám to ještě na stole. Jak píšu, laboratorní zkoušky jsou moc drahé a trvá to moc dlouho. Toto je první zběžná kontrola materiálu, která nic nestojí a je to hned hotové. Vzorky pošlu, napište mi adresu na to zbrane-kuna. Když u prodejců poptávám materiály a řeknu jin na co to bude, že to nesmí být čína, indie a pod. tak se už neozvou. Teď zkouším materiály ze Švédska a ty jsou zase moc legované, jsou trochu dražší, ale nedá se nic dělat. Úplně čistý materiál nebude žádný, nějaké procento nečistot tam bude vždycky, ale tohle je už moc. Petr.
petrkuna
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 3. 2018, 9:53

8. 11. 2018, 6:40

Tak už mám první výsledky materiálu IMPAX ze Švédska. Je to po zaleštění a černění. To byla hodně studená sprcha. Švédský materiál který stojí 150.-Kč/kg. Po dotazu který jsem poslal prodejci materiálu, jestli to je normální, si zástupce firmy odvezl vzorky materiálu na reklamaci. Po několika dnech mi poslal vyjádření, s metalografickým rozborem, že to je vpořádku. Každý si o tom udělá svoji představu.
Ještě jsem včera dělal penetrační zkoušku, neměl jsem červený penetran, tak je to jen bezbarvé, ale fleky se tam vybarvily. Fotografie se vůbec nepodobají zkušebnímu protokolu, tak nevím co si o tom mám myslet. Good luck. Petr.
IMG_0555.JPG
IMG_0559.JPG
IMG_0587.JPG
Tady je ještě materiál IMPAX pod mikroskopem
2.bmp
(395.88 KiB) Staženo 237 x
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

8. 11. 2018, 8:35

Tak že ZLATÝ KOMUNISTI :lol: Švédsko už dávno není co bývalo ,ale má to výhodu že už se tam domluvíš arabsky nebo nějakou africkou haťmatilkou :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

8. 11. 2018, 10:34

Tak že ZLATÝ KOMUNISTI
V podniku, kde jsem dělal v roce 1995 měli ještě plný sklady stabilky což je 19 312. Co tyč to sázka do loterie co z toho po kalení vypadne. Vyházelo se to do šrotu, nakoupila se nová stabilka a na tu už stížnosti nebyly.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

8. 11. 2018, 10:36

petrkuna píše: 8. 11. 2018, 6:40 Tak už mám první výsledky materiálu IMPAX ze Švédska. Je to po zaleštění a černění. To byla hodně studená sprcha. Švédský materiál který stojí 150.-Kč/kg. Po dotazu který jsem poslal prodejci materiálu, jestli to je normální, si zástupce firmy odvezl vzorky materiálu na reklamaci. Po několika dnech mi poslal vyjádření, s metalografickým rozborem, že to je vpořádku. Každý si o tom udělá svoji představu.
Ještě jsem včera dělal penetrační zkoušku, neměl jsem červený penetran, tak je to jen bezbarvé, ale fleky se tam vybarvily. Fotografie se vůbec nepodobají zkušebnímu protokolu, tak nevím co si o tom mám myslet. Good luck. Petr.
IMG_0555.JPG
IMG_0559.JPG
IMG_0587.JPG
Reklamace-Analýza CSN ISO 4967 Zbraně Kuna.pdf
Tady je ještě materiál IMPAX pod mikroskopem
2.bmp
Nějak mi uniká to "zaleštění a nečernění" - to je jako na těch fotkách KDE?
Btw, ty zkorodovaný "tečky" (a ty duhový fleky okolo) ty tam naskákaly kdy - po té černičce?
A v čem to je černěný - to je klasická alkalická, za tepla?
A ten penetran - to je tohle?
https://www.majstrik.sk/penetran-novoch ... acny-nater
Protože kdyby to byl náhodou jiný (třeba tento https://www.magnaflux.com/Magnaflux/Pro ... mables.htm) tak je třeba dávat dost zásadní pozor na to, aby před tou zkouškou náhodou nedošlo k nějaké (i stopové) kontaminaci povrchu jiným materiálem a pak namočení do "něčeho", co není neutrální.
Typicky se to stává, když někdo něco obrousí (leští, opatlá.....) a má znečištěné brusivo (prostě to, čím to leští) jiným materiálem - při následném namočení to pak bodově zkoroduje a dělá to pak přesně takové fleky.
Protože kdyby to byl klasický vměstek, tak není moc důvod, aby to dělalo ty fleky okolo - tohle je totiž na první pohled podezřelé.
Prostě já bych šel v prvé řadě po tom, kdo to leštil a v jakém stavu byla ta černička, materiál bych tipoval až jako totálně poslední :) .
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

8. 11. 2018, 10:43

bobik píše: 8. 11. 2018, 10:34
Tak že ZLATÝ KOMUNISTI
V podniku, kde jsem dělal v roce 1995 měli ještě plný sklady stabilky což je 19 312. Co tyč to sázka do loterie co z toho po kalení vypadne. Vyházelo se to do šrotu, nakoupila se nová stabilka a na tu už stížnosti nebyly.
A byla to stabilka? :lol:
Se jen ptám - protože obvykle, když jsou problémy s materiálem typu stabilka, tak typicky to bývá bordel v materiálu (záměna nebo smíchaný - buď ve skladu, nebo při dopravě, nebo u překupníka).
Upřímně řečeno, nějak si nedokážu představit, že by stabilka složením "ujela" tak, že by nešla zakalit (protože to je celkem mimořádně tolerantní materiál).
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

8. 11. 2018, 1:47

Bordel ve skladu nemůžu vyloučit. Já byl tenkrát začínající konstruktér a jaký mají pořádek ve skladu mě moc nezajímalo. Tuhle informaci mám od tehdejších kolegů konstruktérů a ty nadávali na materiál a ne na skladníky.
petrkuna
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 3. 2018, 9:53

8. 11. 2018, 8:38

Už to dělám přes 20 let a pořád stejně. Toto se mi ještě nikdy nestalo. Je to smirkované plátny a pak jemným papírem, aby se nezanášelo pnutí do materiálu broušením. Tak se tam žádné nečistoty dostat nemohly. Na černění používám německou sůl Brun. Spolu jsem černil materiál 15 142 který je čistý a ještě byl nitridovaný a nebyl problém. Foto jsou ty načerněné hlavně po neutralizaci a nejsou konzervované olejem, tak to vypadá nevzhledně. Po konzervaci olejem to pěkně zčerná. Materiál po černění je absolutně odmaštěný a takto se vybarvil. Ty vměstky chytli nějakou reakci s tím louhem a takto se to vybarvilo. Tak teď už zbývá jedině Rusko. Tak se bude ještě ruština hodit.
Good luck Petr.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

8. 11. 2018, 8:57

To je docela k posrání ,určitě jsi na tom nechal spoustu práce.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
petrkuna
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 3. 2018, 9:53

24. 2. 2019, 11:49

REKLAMACE MATERIÁLU
Zdravím ,
tak tu máme pokračování, do dnešní doby se mi nepodařilo sehnat dobrý materiál na výrobu hlavní. Je to samá čína. Už jsem se obrátil na německé prodejce, a nejde to. Už u Kruppa v Essenu prodávají číňanský materiál, tady je atest
Atest-WZ Rd 25.pdf
(473.69 KiB) Staženo 213 x
Další německá firma mi poslala vzorky materiálu, jako že to je vyrobené v německu a dodávají to zbrojovkám na výrobu hlavní. Je to jen výbrus bez leptání , výbrusy mi ještě moc nejdou, ale ten čurbes tam vidět jde. Jak se z toho sypou ty vměstky při lapování, tak to nejde ani doleštit- tady je foto
Materiál-25-2.jpg
Materiál-35-1.jpg
Tak jsem začal předchozí materiál ze švédska reklamovat. S takovou sprosťárnou a hulvátstvím jsem se ještě nesetkal. Už se bavíme jen přes právníky.
Tady je návod jak reklamovat materiál a případné zmetky a škody ze špatného materiálu. Jako občan máte právo na odstoupení od kupní smlouvy a vrácení zboží do 14 dnů bez udání důvodu. Jako firma to nejde. Musíte postupovat podle Občanského zákoníku
§ 2002
(1) Poruší-li strana smlouvu podstatným způsobem, může druhá strana bez zbytečného odkladu od smlouvy odstoupit.
Teď musím dokázat druhé straně, že mi dodala nekvalitní materiál a tím podstatně porušila smlouvu. Postup je následující:
Musí se odebrat vzorky dodaného materiálu , vše pečlivě označit a zadokumentovat. Tady je foto odběru
20190224_231335.jpg
Odběr vzorků jsem provedl s notářem, aby se u soudu nedal zpochybnit původ materiálu. Zmíněná firma trvala na tom, že si budou dělat svoje zkoušky ve své laboratoři a já abych to zaplatil. Když jsem chtěl, aby si každý dělal svoje zkoušky, tak to bylo pro ně absolutně vyloučené.
Vzorky materiálu musí převzít oprávněný pracovník s plnou mocí a úředně ověřeným podpisem. Pověřený pracovník by mi záznam o odběru vzorků nepodepsal, proto byl nutný notářský dohled. O odběru je vytvořen Notářský zápis.
Oprávněný pracovník musí podepsat převzetí vzorků a Notářského zápisu. (čas, datun atd.) Je dobré, aby u předání vzorků byla přítomna další nezávislá osoba.
Označené vzorky si musí každý sám předat akreditované laboratoři. Musí se udělat všechny potřebné zkoušky nedestruktivní a destruktivní na zjištění kvality materiálu.
To samé platí u hotových výrobků ze špatného materiálu. Pak je dobré ještě nachat vyhotovit znalecký posudek a můžete vyrazit k soudu.

Tak good luck Petr :lol:
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

24. 2. 2019, 11:57

To je docela na mrtvici .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 2. 2019, 6:21

Tak nejak premyslim z ceho teda delaji vsechny zbrojovky?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

25. 2. 2019, 6:26

Treba kontiliti bloku v Trineckych zelezarnach jede temer nepretrzite, to konci kde ten material, ze prodavaji cinskou ocel?
MAS FU2A, TOS SM16A
Odpovědět

Zpět na „Ostatni material“