hospudka

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

12. 8. 2018, 6:59

Proč jsou tady montovny vlastněné cizím kapitálem? Velké a lukrativní firmy zprivatiovali sami soudruzi (mnohdy velmi podivně, např. jistý premiér za nejasné peníze a zvláštními postupy, jiní si ty firmy koupili za jejich vlastní peníze - prostě k tomu měli přístup). Někteří je neuměli ani řídit a šly do kopru. Jiní to zjistili, jak jsou neschopní kapitalisté, protože to neměli na VUMlLu, a prodali to svým bývalým třídním nepřátelům. Jem málo těch "nových kapitalistů" ty firmy provozuje a rozvíjí dál (často se zahraniční spoluúčastí). Problém byl v tom, že se privatizovala velmi zastaralá technologie a na investice nebylo. Ti noví podnikatelé sice brali úvěry, ale investovali je do svých požitků, ne do firem. Pak nám dělá ministra zemědělství synáček bývalého ministra za komančů, který zkrachoval se zem. podnikem s obrovským dluhem (inu, výborná kvalifikace - co na to Mluvčáček, když jde o Hradního kámoše?). Co se týká mezd v těch montovnách, mnohé mají i vyšší, než je celostátní průměr. Jak jsem se dozvěděl z veřejných zdrojů, tak např. pro velkouzenáře pracují agenturní Rumuni za mrský peníz, ale agentura (nevím, kde má sídlo) si asi tučně fakturuje. Zpravidla tyhle agentury patří majiteli firmy, nebo managementu. A tak to bohužel je a bude do té doby, pokud budou ti jednoduší voliči dávat hlasy levici a populistům bez ideového základu. Nebo nakonec zruší i ty volby, protože ten nájezdník z východu sezná, že tu stejně nikdo leší než on být už ani nemůže.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

12. 8. 2018, 7:33

bobik píše: 12. 8. 2018, 12:57Jinak naše ekonomika rostla i před vstupem do EU, ty montovny tady byli také. I když byl obchod zatížen clem.
Ekonomika rostla, protože nemohla nerůst. Na trhu chybělo všechno, kdo nebyl líný a nebál se tak prakticky automaticky měl úspěch. Jenže od zlatých devadesátých se toho hodně změnilo, peníze se vydělávají obtížněji, mimo jiné proto, že už všechno funguje víceméně standardně jako jinde v Evropě. Tudíž nám mohou škodit i drobnosti, které se tehdy velkoryse přehlížely.
Aleš Procháska
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

12. 8. 2018, 7:57

IMG_20180812_204521.jpg
Tady priklad te ruske propagandy, jsou to samozrejme nesmysly, prumerny duchod v Ruske federaci bude nyni kolem 4000Kc. HDP maji mensi jak Italie.
Dalsi propagandy sly treba sledovat u sestreleni MH17, rusove vytvorili snad tricet verzi, mimo jine letadlo nespadlo a mrtvoly vezlo uz z Nizozemska...
Ale obvykle se nejedna primo o klasickou propagandu, spise o ovlivnovani nazoru urcite skupiny obyvatel a u druhe skupiny obyvatel opacne proti te prvni, takove vrazeni klinu do spolecnosti. Takove Katalansko by mohlo povidat. Brexit vypada taky cinknutej.
MAS FU2A, TOS SM16A
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

12. 8. 2018, 10:52

Ta propaganda je opravdu cílená na naprosté blby. Např. každý rok se zvedl HDP v průměru o 23% oproti tomu předcházejícímu! To nedokázala ani jedna země, to je na Nobelovku . Putler za 12 roků o 1200%! Pryč z EU a rychle do chřtánu Rusáků! Jen tam je naděje. Máme bohaté zkušenosti. Jen by mne zajímalo, kdo teď napíše zvací dopis. Výročí se blíží a času není nazbyt. Rozpočet armády zvýšil 30x! Asi chce válčit. A ten zlý Amík po nás chce zvýšení 2x a už se soudruzi cukají, aby náhodou neohrozil plány Rusa.
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

13. 8. 2018, 6:44

Josef píše

Kód: Vybrat vše

A ten zlý Amík po nás chce zvýšení 2x a už se soudruzi cukají, aby náhodou neohrozil plány Rusa.
Strašlivé Putinovy plány prozrazuje přiložený obrázek - vojenské výdaje v mld $, je s námi konec, pokud okamžitě nezdvojnásobíme výdaje, už teď dává Rusko na zbrojení více, než Saúdská Arábie !!! vojenske-vydaje.jpg
Přílohy
vojenske-vydaje.jpg
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

13. 8. 2018, 8:11

Josef píše: 12. 8. 2018, 10:52 Ta propaganda je opravdu cílená na naprosté blby....
Bohužel Gaussova křivka je neúprosná a platí také na rozdělení inteligence národa. A volit můžou všichni. Dezinformace je zlo a nejhorší jsou v tomhle důchodci s přístupem k internetu. Matka mé známé byla vysokoškolská pedagožka (teď důchodkyně) a dostala se do zajetí sociálních sítí. Když byly prezidentské volby, tak rozesílala snad 50 mailů denně na podporu Zemana. A to přece musí být pravda, když mě to poslala Máňa, co učila na vysoké, ta by mi určitě nelhala.

Takové lidi nepřesvědčíte, mají svoji pravdu, znám to z rodiny. Tam je zase modla Babiš.
"Ale vždyť on lhal."
"No a co, ostatní taky lžou."

"A za to může ta pražská kavárna."
"A víš, co je to ta pražská kavárna?"
"Nějací lidi, co chodí tam v Praze do jedné kavárny a pomlouvají Zemana."
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10101
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

13. 8. 2018, 9:33

Jsem rád chlapci že jsme teda v té bezchybné EU kde nikdo neprosazuje jen svoje zájmy a ze všech sil se snaží pomoct slabším dostat se ke korytům aby jsme si byli ekonomicky rovni ikdyž někteří si jsou rovnější ,a jsem si jist že nás ke korytu staré státy nikdy nepustí protože nás potřebují udržet na uzdě v podřízené pozici zvlášť když se k nim natáhlo tolik doktorů na gumovejch člunech který budou čerpat jen dávky, a kdo na ně bude dělat? Vlastně je to stejný jako když se za komančů živila Kuba a různý jiný spřátelený státy .

V té unii kde můžem podnikat bez omezení ,tedy až na kvoty a dotace s trestáním jejich překročení nebo nesplnění ,tak důvěrně známé z RVHP kde nám CCCP taky přesně určila co můžem vyrábět a co můžem pěstovat .

Kde si můžem zvolit kohokoliv a jakoukoliv stranu až na vyjímky jako jsou strany které podle mínění neomarxistů ve vedení EU nesplňují jejich představy ikdyž se jím to začíná sr.t ,a lidi si začali uvědomovat že si už nechtěj nechat sr.t na hlavu a třeba si i zvolí někoho kdo hájí jejich většinový názor a né názor pár pseudo-humanitních psychopatů který nás chtěj křížit jako Mičurin angrešt s jablkama .

No a nakonec různé pokusy o cenzuru příspěvků na netu ,a různé pokusy o databáze atd. -no to už tu za komančů taky bylo tak v čem je rozdíl ?? jo táák tenkrát za to zavírali, to ale bylo i na druhé straně hon na komunisty v USA byl taky slušnej nářez.

Nejsem zastáncem starých časů ale ta podoba je neskutečná ,jen je to jemnější aby si to lid tak lehce neuvědomoval.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

13. 8. 2018, 10:04

“Nejdřív přišli pro komunisty,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl
komunista.
Pak přišli pro Židy,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl Žid.
Pak přišli pro odboráře, a já jsem se neozval, protože jsem nebyl odborář.
Pak přišli pro katolíky,
a já jsem se neozval, protože jsem byl protestant.
Pak přišli pro mě a tehdy už nezbýval nikdo, kdo by se mohl ozvat.“
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

13. 8. 2018, 10:08

Pozor, snad nikdo v CR nerika, ze EU je bezchybna, samozrejme ze ma spoustu chyb, ale pro nas, jakozto byvaly sovetsky satelit, neni jina moznost nez byt clenem EU a ty chyby se musime snazit opravit. Kazdopadne z meho pohledu ty nedostatky me nijak neohrozuji.
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10101
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

13. 8. 2018, 10:26

Carl_FM píše: 13. 8. 2018, 10:08 Kazdopadne z meho pohledu ty nedostatky me nijak neohrozuji.
To ti řeknou i ti co žili za totáče pokud se narodili do dělnické nabo rolnické rodiny bez majetku a tím pádem jim soudruzi nic nevzali, jako bonus měli jistou práci .
Tak že ta podoba je víc než by se zdálo .
I tenkrát se říkalo že socializmus má své chyby a proto musíme směřovat ke komunismu :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

13. 8. 2018, 10:53

Jasně, vždy musíme být hlavou v něčí prdeli. Jednou rusáci, podruhý němci. Nemůžeme být svobodní, neumíme to a nechceme to. Holt je to výsledek naší výchovy od roku 1620.
Jarousek
Příspěvky: 7
Registrován: 2. 3. 2017, 5:48

13. 8. 2018, 11:16

Každa mince ma 2 strany. Nebýt roku 1918 tak umím aspoň 1 světový jazyk a teď mám 36 dni dovolené.
Zv.Petr
Příspěvky: 337
Registrován: 16. 7. 2018, 7:10
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

13. 8. 2018, 11:29

A za šéfku Merklovku. :mrgreen: No, nevím, jestli by to byla výhra...
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

13. 8. 2018, 11:29

Let's Make Austria Great Again.
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

13. 8. 2018, 11:46

Každa mince ma 2 strany. Nebýt roku 1918 tak umím aspoň 1 světový jazyk a teď mám 36 dni dovolené.
A proč myslíš že, jako druhořadý občan z kolonie, bys měl 36 dní dovolené?
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“