Levné frézky - průběžná aktualizace

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

3. 10. 2018, 5:49

S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Zbýňa
Příspěvky: 1920
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

3. 10. 2018, 7:10

Byl bych pro přejmenování všech vláken "Zajímavé ..." na "Stroje za cenu šrotu" protože podle toho výběru je evidentně jediný zajímavostním parametrem nízká cena.
Naposledy upravil(a) Zbýňa dne 3. 12. 2018, 8:13, celkem upraveno 1 x.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

3. 10. 2018, 8:49

Zbýňa píše: 3. 10. 2018, 7:10 Byl bych pro přejmenování všech vláken "Zajímavé ..." na "Stroje za cenu šrotu" protože podle toho výběru je evidentně jedinný zajímavostním parametrem nízká cena.
OK, máš pravdu. Speciálně pár nabídek pro tebe:
https://stroje.bazos.cz/inzerat/9354590 ... filine.php
https://stroje.bazos.cz/inzerat/9448512 ... -verze.php
https://stroje.bazos.cz/inzerat/9504429 ... osy-41.php
https://stroje.bazos.cz/inzerat/9505502 ... ych-os.php
Budeš to kupovat všechno, nebo jen něco z toho, protože se ti to všechno do dílny nevejde?

Nějak smysl tvé poznámky nechápu. Co má podle tebe smysl sem dávat třeba FNGJ32 (která beze sporu zajímavá je) za cenu třeba 300 000,.- (což je běžná bazarová cena)?
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

3. 10. 2018, 9:16

Ještě doplnění - nevím, že by třeba ta Aciera byla zrovna za cenu šrotu, nebo ta malá stolní frézka za 15 000,-.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2018, 11:25

aleshonsa píše: 3. 10. 2018, 8:49

Nějak smysl tvé poznámky nechápu. Co má podle tebe smysl sem dávat třeba FNGJ32 (která beze sporu zajímavá je) za cenu třeba 300 000,.- (což je běžná bazarová cena)?
já Zbýňu chápu co tím chtěl říct :)
.... tvrzení "běžná bazarová cena" je co? cena strojů co se tam válí dva, tři i pět let?

jinak život se neodehrává jen na bazoši...viz. poslední příspěvek a vlastně celý tenhle topic s 90 procenty stejně dávno nefunkčních odkazů a další :)
až sem dáš něco skutečně zajímavého za dobrou cenu, tak ti dopředu vypíšu kdo všechno se k tomu bude vyjadřovat a ten kdo bude chybět bude zapřahat vozejk :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

4. 10. 2018, 2:26

Nějak mi uniká smysl debaty. Já sem dávám nabídky, na které narazím, když si procházím inzerci pro vlastní potřebu. Nabídky, které sám nevyužiju, a které se třeba někomu budou hodit. Podle jaké logiky postupuje někdo jiný, kdo sem něco dává, nevím.
Dávám sem nabídky ze zdrojů, ke kterým mam přístup. Což je bohužel jen Bazoš, Sbazar, Hyperinzerce, eBay a Aukro.

Takže když jsem třeba narazil na brusné kotouče průměr 250mm za pár korun, které nepotřebuju, protože na magnetce mam jen 200mm a na hrotové 350mm, tak jsem to sem asi podle logiky Zbýni neměl dávat, protože to jsou přece jen nudné brusné kotouče a jsou zajímavé jen nízkou cenou. Co na tom, že se to někomu hodilo.

Jestli se to někomu nelíbí tak to nemusí číst.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
radek01
Příspěvky: 213
Registrován: 17. 2. 2017, 9:25
Bydliště: Olšovec
Kontaktovat uživatele:

4. 10. 2018, 6:45

Chlapi nehádejte se, já se rád podívám na to co kdo našel za dobrou cenu, taky jsem věčně na různých bazarech a hledám kde co.
A jsem velice rád když někdo něco najde a dá to sem, nestíhám číst všechno (to se prostě nedá). :roll:

Bohužel je pravdou, že když je je to něco dobrého za super cenu, tak je to většinou hned pryč, takže je tu pak nefunkční odkaz, ale to tak prostě je, tomu se neubráníme :D .
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4879
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 10. 2018, 6:46

Zbýňa píše: 3. 10. 2018, 7:10 Byl bych pro přejmenování všech vláken "Zajímavé ..." na "Stroje za cenu šrotu" protože podle toho výběru je evidentně jedinný zajímavostním parametrem nízká cena.
Zbynovi rozumím a vidím to podobně. Založme další vlákno "levné věci, použitelné věci". Rezavá torza, vykuchané centrum mi taky zajímavé bohužel nepřijde. Zajímavé stroje nejsou stroje levné, zajímave stroje jsou za normální cenu v pěkném stavu. Možnost kupovat vonaffky za symbolické ceny, to už nefunguje 20 roků. Přeloženo do našeho názvosloví, stroje které nenabízí šméčkaři. Stále se přimlouvám za secret vlákno pro skutečné členy pro tyto účely. Info na Bazosi si obchodník najde taky, ale info ze šrotáku musí milovat. Pokažde nějaká dobrá duše napíše, že někam vozí fabrika a odpoledne je šroták doslova vyluxovanej :-(
tomik.tk
Příspěvky: 585
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

4. 10. 2018, 7:14

"secret vlákno pro skutečné členy "

to se jako udela komise, ktera ty cleny bude schvalovat :) ? nebo neco dalsiho v ramci "demokracie" :) . to uz se zkouselo vsude mozne a nefunguje to ..
pokud ma nejaka skupina pocit, ze si bude preposilat zajimave info jen mezi sebou, na to snad staci email ?
svet dnes proste funguje jinak a snaha orazitkovat v annonymnim svete internetu nekoho podle zasluh je celkem naivni ..
ten stav se muze libit/nelibit, ale to je asi tak vsechno .
tomik.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

4. 10. 2018, 7:29

Co k tomu napsat no dejme tomu, že jsou stroje zajímavé třeba provedením, nebo "exotičností" tak by se člověk rád podíval na něco zajímavého už jen ze zájmu o stroje jako takové...Jenže, když ve vláknu není žádný obrázek bo inzeráty už nejsou za tu dobu aktivní....
další věc je to "veřejné"zveřejňování výhodných inzerátů chodí sem obchodníci tak to využijí...
jsou tu lidi co shání nějaký stroj tak bych dal vlákno sháním stroj třeba frézku Fu32 nemám čas projíždět inzerci informace po SZ odměna jistá samozřejmě jen pro registrované...taky procházím často inzerci a rád bych někomu konkrétnímu pomohl i bez odměny, ale za 1 nevím co kdo shání a za další když budu dávat veřejně každou vhodnou nabídku tak to akorát může ve vláknu někoho naštvat, když to shrábne jiný
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4875
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

4. 10. 2018, 8:29

Význam těchto vláken je v tom, že tady nemusí být tisíc nadpisů s každou jednotlivou věcí. Řešit, nefunkčnost starších odkazů, je jako řešit že minulej měsíc pršelo. Zajímavý ty věci jsou hlavně cenou, protože je to z 90% rozhodující faktor. Dobře to napsal Aleš, k čemu tady bude pěkná mašina, když pro nikdo nepojede. U těch levnějších je ta možnost výrazně vyšší, protože se tak někdo může dostat ke stroji, a o to tady jde.

Specielně pro Tumlika by admini mohli přidat funkci "ignorovat vlákno" nebo "ignorovat uživatele" a měl by pokoj.

Nebo když máš Tumliku správný soudružský seznamy lidí jak se pořád oháníš, že víš kdo, kde, kolik, tak si zaignoruj všechny ty, kteří na tvým fóru vkládají něco, co se ti nelíbí.

Všichni tady už ví, že nesnášíš inzeráty, lidi který integrovali tvoje fórum do svýho portfolia a vůbec všechny, kteří maj z něčeho nějakej zisk. Prozraď mi, co by konkrétně tebe neurazilo a zajimalo?

Sere tě, že je fórum plný inzerátů, tak sem přihoď něco technickýho, něco z dílny, každej se na to rád podívá. Místo toho poslední dobou jen pliveš.

Název přepsán, tak snad už boudou mít někteří klid.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

4. 10. 2018, 12:51

DwPetr píše: 4. 10. 2018, 8:29 .....
Název přepsán, tak snad už boudou mít někteří klid.
To se, obávám, zase povede k nářkům, že švýcarská Aciera za 120 000,- není levná. Tady se prostě některým lidem nezavděčíš.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

4. 10. 2018, 1:04

aleshonsa píše: 4. 10. 2018, 12:51 Tady se prostě některým lidem nezavděčíš.
Ale že ti to trvalo :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

4. 10. 2018, 1:25

Jinak jestli si někdo myslíte, že když sem dám link na něco z bazoše, že se na to překupníci v tu ránu sesypou tak jste na omylu,
Když pominu detail, že pro plno z nich ceny ve zdejších inzerátech nejsou zajímavé vstupní ceny, tak především když už o daném inzerátu vím já tak překupníci o tom ví už dávno. Já to najdu kolikrát i s několikadenním zpožděním. Překupník to sjíždí nonstop, mají různé automaty, co jim sbírají inzerci a posílají na email atd.

Bárte jestli tím torzem myslíš tohle viewtopic.php?f=78&t=29181 tak asi jsi se nevšiml, že je to evidentně jiné vlákno. A ano, vzhledem k ceně to považuju za základ pro někoho na stavbu zajímavé. Minimálně 100x zajímavější než sračky od šikmookých komoušů z Aliexpresu.
Co myslíš vykuchaným centrem, netuším. Dával jsem sem link na MAHO MC5, protože mam dojem že je to CNCčko (nevím to samozřejmě 100%, usuzuju z řídícího pultu, jestli to tak je ať si zájemce zjistí sám). A dával jsem ho sem prostě z důvodu, že tu je konsensus (alespoň mezi lidmi co rozumně uvažují) přijít k velkému CNCčku repasí nějakého rozbitého.
Jinak tvoje poznámka o strojích v pěkném stavu za normální cenu mě pobavila. Já jsem ti svého času posílal tobě osobně na mail nabídky strojů, co by se daly považovat v prvním přiblížení za v pěkném stavu a stejně jsi k tomu měl plno chytrých pindů. Nemluvě že nevím, jak chceš podle fotek hodnotit stav. Já osobně řeším, jaký je stav po mechanické stránce, a to se prostě podle fotky nepozná.

Já to můžu jen zopakovat – když vás to nezajímá, tak to nečtěte. Je tady třeba vlákno viewtopic.php?f=78&t=25829 Já si o tom myslím své, protože nevím, proč bych měl kupovat nějaké čínské sračky, když se ještě dnes všude válí tuny nástrojů ZPS Gottwaldov kolikrát za pár korun (naposledy jsem od někoho kupoval kotoučové a stopkové frézy v ceně nějakých 10 – 30 CZK/ks). Nicméně když mě to nezajímá, tak to prostě nečtu.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

4. 10. 2018, 9:15

DwPetr píše: 4. 10. 2018, 8:29
Nebo když máš Tumliku správný soudružský seznamy lidí jak se pořád oháníš, že víš kdo, kde, kolik, tak si zaignoruj všechny ty, kteří na tvým fóru vkládají něco, co se ti nelíbí.

Všichni tady už ví, že nesnášíš inzeráty, lidi který integrovali tvoje fórum do svýho portfolia a vůbec všechny, kteří maj z něčeho nějakej zisk. Prozraď mi, co by konkrétně tebe neurazilo a zajimalo?

Sere tě, že je fórum plný inzerátů, tak sem přihoď něco technickýho, něco z dílny, každej se na to rád podívá. Místo toho poslední dobou jen pliveš.

Název přepsán, tak snad už boudou mít někteří klid.
no tak když už jsi si mě vzal nevím jakým božím vnuknutím do huby, tak ti milerád na tu tvou filipiku odpovím i když reagovat jsem neměl v plánu :) Mám za to, že to je pořád diskuzní forum, nějaká báze, kde se může každý vyjádřit jak chce, když znáš tak dobře můj názor, tak tě jistě nepřekvapí, že, a hlavně jak jsem se vyjádřil o několik příspěvků výše, můžeš si o tom myslet co chceš a opět si na to udělat svůj vlastní názor a tady ho prezentovat, logika toho co jsi vyplodil mě ale uniká, protože to nad čím tam pláčeš jsem konkrétně v tomto vláknu nezmiňoval :wink: (to jen k tomu tvému "speciálně") nikoho sem nejmenoval osobně a ani nemusím, každý tady nechává nějakou tu digitální stopu.......
...jo ty jsi se v tom poznal a proto jsi tak reagoval? :D
...co na to říct :roll:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“