Svěrák strojní 80 mm s otočnou základnou ARC Eurotrade

Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

13. 10. 2018, 10:07

Doufám že do konce listopadu zprovozním dílnu a proto jsem si pořídil tenhle svěrák ke svému Siegu.
Specifikace je na této stránce:
https://www.arceurotrade.co.uk/Catalogu ... wivel-base
Jsem zvědavý a proto jsem se pokusil ho rozebrat a podělit se s vámi o fotky.
Balení
Bedna
Bedna
ARC-vice80_19.jpg (10.35 KiB) Zobrazeno 4029 x
Po otevření bedny
Po otevření bedny
Příslušenství ke svěráku
Příslušenství ke svěráku
Příslušenství ke svěráku
Po sundání polystyrenového obalu
Svěrák v bedně
Svěrák v bedně
No a vybalený kousek je tu
Vybalený svěrák
Vybalený svěrák
Vybalený svěrák od kliky
Vybalený svěrák od kliky
Vybalený svěrák s měřítkem pro představu podrobnosti viz specifikace u ARC Eurotrade
Vybalený svěrák s měřítkem pro představu podrobnosti viz specifikace u ARC Eurotrade
Svěrák ze základnou zespodu
Svěrák ze základnou zespodu
Svěrák otočený na základně o 90 stupňů oproti přeravní poloze
Svěrák otočený na základně o 90 stupňů oproti přeravní poloze
Svěrák sejmutý ze základny zespodu
Svěrák sejmutý ze základny zespodu
Sundané čelisti ze svěráku
Sundané čelisti ze svěráku
Pohled na pevhou část
Pohled na pevhou část
Možné nasazení čelistí na svěráku
Možné nasazení čelistí na svěráku
Rozborka
Sundaná pevná část svěráku
Sundaná pevná část svěráku
ARC-vice80_01.jpg
ARC-vice80_02.jpg
Přílohy
ARC-vice80_05.jpg
Sejmutá pohyblyvá část s čelistí
Sejmutá pohyblyvá část s čelistí
Vyndané axiální ložisko posuvového šroubu
Vyndané axiální ložisko posuvového šroubu
Naposledy upravil(a) Zdenek Valter dne 14. 10. 2018, 5:32, celkem upraveno 1 x.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
brutal
Příspěvky: 600
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

13. 10. 2018, 10:45

Pěkné... kolik vyšla doprava z UK (jestli to je teda odtud)?
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

14. 10. 2018, 8:00

Zhruba 22 liber - viz jejich eshop. Zde je fajn se případně s někým domluvit a podělit se o poštovné.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

14. 10. 2018, 10:05

Ještě pár fotek ze zkoušení vodících kamenů a natočení na základně
Přílohy
ARC-vice80_21.jpg
ARC-vice80_23.jpg
ARC-vice80_22.jpg
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

14. 10. 2018, 4:54

Zdenku těma dvouma imbusama zezadu na posuvné čelisti se dá čelist přitlačovat k základně?
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

14. 10. 2018, 5:29

Petr68 píše: 14. 10. 2018, 4:54 Zdenku těma dvouma imbusama zezadu na posuvné čelisti se dá čelist přitlačovat k základně?
Ne podívej se na schema upnutí čelistí - ty otvory jsou pro ně.
Posuvný držák čelistí se přitlačuje jen jedním prostředním imbusem (nevím tedy jsetli to je ten správný termín)
viz obrázek.
ARC-vice80_05.jpg
Na šroubu je držák který má zkosenou plochu
ARC-vice80_04.jpg
Imbus na něj tlačí v tomto obrázku zleva a zkosená část posuvného držáku se tím tlačí k vedení
Zde je vidět to zkosení na pohyblivém držáku čelistí.
ARC-vice80_01.jpg
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

14. 10. 2018, 6:14

Aha, přijde mi to jako dobrá vychytávka. A ty středící kameny taky nejsou k zahození. Začíná se mi to líbit.
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

14. 10. 2018, 6:33

měl jsem podobný, jen ne otočný -
ten jeden imbus to jen drží pohromadě, aby ti ta posuvná část nespadla na nohu
přitlačování posuvné čelisti dolů je víceméně fiktivní, šikmá plocha mezi šroubem a čelistí tam sice je, ale neopracovaná.
tím že jsou čelisti výměnné (a dokonce jdou dát z vnější strany, což jsem bral jako jeden z důvodů koupě a stejně nikdy nepoužil) má za následek, že o nějaké přesné výšce čelistí či jejich rovnoběžnosti se základnou si lze nechat jen zdát.

u mého prvního - letěli čelisti asi o milimetr, po reklamaci už jen o desetinu :-) ten můj na přesnou práci nebyl.

nyní mám ten brusičský - výška čelistí je přesně 40 mm, při používání přesných podložek mi obráběná výška prostě sedí.
+ ten model se šikmým imbusem na utažení skutečně tlačí pohyblivou čelist dolů a díl na podložkách sedí.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

14. 10. 2018, 7:04

chb píše: 14. 10. 2018, 6:33 měl jsem podobný, jen ne otočný -
ten jeden imbus to jen drží pohromadě, aby ti ta posuvná část nespadla na nohu
přitlačování posuvné čelisti dolů je víceméně fiktivní, šikmá plocha mezi šroubem a čelistí tam sice je, ale neopracovaná.
tím že jsou čelisti výměnné (a dokonce jdou dát z vnější strany, což jsem bral jako jeden z důvodů koupě a stejně nikdy nepoužil) má za následek, že o nějaké přesné výšce čelistí či jejich rovnoběžnosti se základnou si lze nechat jen zdát.

u mého prvního - letěli čelisti asi o milimetr, po reklamaci už jen o desetinu :-) ten můj na přesnou práci nebyl.
Až budu mít hotovou dílnu tak ho i změřím.
Za cenu 62 GBP mi to nepřijde až tak hloupé - je to zatím nejpřesnější svěrák který mám ;-)
chb píše: 14. 10. 2018, 6:33nyní mám ten brusičský - výška čelistí je přesně 40 mm, při používání přesných podložek mi obráběná výška prostě sedí.
+ ten model se šikmým imbusem na utažení skutečně tlačí pohyblivou čelist dolů a díl na podložkách sedí.
Jo ten mám taky vyhlídnutý na přesnou práci tenhle jsem si koupil jako běžný svěrák - pro něj budu ale muset vytobit nějaké upínky a pak se tenhle fešák bude sakra hodit ;-)
V rámci výuky frézaře začátečníka bych si k tomu ještě nějaké tvarové čelisti dodělal ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

15. 10. 2018, 8:07

Zdenek Valter píše: 14. 10. 2018, 7:04
Jo ten mám taky vyhlídnutý na přesnou práci, tenhle jsem si koupil jako běžný svěrák ....
já ti nevím ... usadit svěrák na stůl, srovnat ho hodinkama aby běžel chvíli trvá. Brzo tě to odradí od častého prohazování/sundávání svěráku ze stolu.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

15. 10. 2018, 12:18

chb píše: 15. 10. 2018, 8:07
Zdenek Valter píše: 14. 10. 2018, 7:04
Jo ten mám taky vyhlídnutý na přesnou práci, tenhle jsem si koupil jako běžný svěrák ....
já ti nevím ... usadit svěrák na stůl, srovnat ho hodinkama aby běžel chvíli trvá. Brzo tě to odradí od častého prohazování/sundávání svěráku ze stolu.
No na přesné věci ano, ale pokud budu dělat třeba ty upínky tak mi stačí když to bude sedět na kameny, které si dám zespodu ;-)
A to buď v jednom nebo druhém směru viz fotka.
Přílohy
ARC-vice80_21.jpg
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

15. 10. 2018, 5:50

A pak nadejde čas a tobě svitne, protože si uvědomíš, že mít na stole dobrý svěrák i na obyčejné práce je ta nejlepší varianta. Když mezi obyč prací potřebuješ najdnou něco přesného, tak hupky přehazovat a pak zase zpátky? Já například úhluju co nejpřesněji i obyčejné věci (byť by to byla třeba upínka), protože pak to máš pod kůží a vždy to uděláš jak nejlépe dovedeš, bez ojebu. Svěrák vždy rovnám do stovky. A když potřebuju dělat něco s tolerancí do tří stovek, ještě před tím znovu překontroluju ustavení svěráku, zda se časem nepohnul. Každou úhlovačku stejně kontroluju na průsvit úhelníčkem. Prostě zvyk. Z blbě zúhlovaného polotovaru pak těžko děláš přesně zbytek operací.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

15. 10. 2018, 6:22

Josef píše: 15. 10. 2018, 5:50 A pak nadejde čas a tobě svitne, protože si uvědomíš, že mít na stole dobrý svěrák i na obyčejné práce je ta nejlepší varianta. Když mezi obyč prací potřebuješ najdnou něco přesného, tak hupky přehazovat a pak zase zpátky? Já například úhluju co nejpřesněji i obyčejné věci (byť by to byla třeba upínka), protože pak to máš pod kůží a vždy to uděláš jak nejlépe dovedeš, bez ojebu. Svěrák vždy rovnám do stovky. A když potřebuju dělat něco s tolerancí do tří stovek, ještě před tím znovu překontroluju ustavení svěráku, zda se časem nepohnul. Každou úhlovačku stejně kontroluju na průsvit úhelníčkem. Prostě zvyk. Z blbě zúhlovaného polotovaru pak těžko děláš přesně zbytek operací.
Jožo ty cokoliv napíšeš to tesat do kamene. To neber jako ironii ale jako fakt!!
Máš samozřejmě ve všem pravdu. Na druhou stranu já jsem si ten svěrák koupil ke svému Siegu 2.7L mill což je prostě strojek do paneláku na stůl.
Na něm jsme rád za přesnost v 0,1 mm o lepší si mohu nechat jenom zdát.
Vzhledem k tomu, že jsem měl dosud jen čínské svěráky z hobby marketu kde se při sevření pohyblivá čelist zvedla o půl milimetru nebo možná i více je tohle opravdu jiný level.
Brusičský svěrák chci - to už jsem psal i Víťovi nicméně o kvalitách tohoto strojního svěráku rád poreferuji na vánoční besídce popřípadě ho tam můžu vzít sebou. ;-)
Až bude čas ho oměřit tak pak bude jisté jestli je ten svěrák naprd nebo ne.
Tady je spíš otázka co je u něj dobrý parametr a jakým způsobem to změřit, když frézka je rozebraná v krabicích :-(
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
ssmak3050
Příspěvky: 773
Registrován: 20. 12. 2016, 9:09

17. 10. 2018, 10:01

:D V nejhorsim si ho zdenda muze povesit na vanocni stromek jako ozdobu :D jinak souhlas se vsim ,na tu frezku co je zabalena jeste v krabici bude stacit a časem....kdo ví
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

17. 10. 2018, 12:11

ssmak3050 píše: 17. 10. 2018, 10:01 :D V nejhorsim si ho zdenda muze povesit na vanocni stromek jako ozdobu :D jinak souhlas se vsim ,na tu frezku co je zabalena jeste v krabici bude stacit a časem....kdo ví
Další možnost je do něj ten stromeček upnout a použít jako podstavec.... :lol:
Odpovědět

Zpět na „pro frézku“