rusky stachanovec

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

27. 10. 2018, 11:35

jak se to hezky rozjelo :)
co k tomu napsat dál...jsou tam špeky jak co upnout atd, má tam bordel no řeknu to tak: moja sa občas dívá na prostřeno a čím větší exot a bordel tím větší sledovanost takže to i víc vydělá.
Další věc je ten účel a to zcela nesmyslný dát pod ponk kolečka je uplná blbost zkus vzít pilku a řezat ..prostě ponk musí být stabilní...
pokud dávám něco na kolečka tak používám jen na jednu stranu a na druhou mám napichovací oje, které se používá i u jiných strojů. je to na stejném principu jak byly dřív vozíky na přepravky. A nebo kolečka umístnit na kus pásoviny jen za 2 nohy a to tak když ponk, cirkula stojí namístě tak kolečka jsou mírně nad zemí, pak stačí opačnou stranu nadzvednou a kola se opřou o podlahu a je možné onu věc posunovat.
Co máme v práci několik strojů vyrobených ještě za Batě, tak jsou kolečka na excentrické ose. Otočením osy se vysunou, zaaretují a je možné rukou odtláčet několikametrákové stroje.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

27. 10. 2018, 12:02

Co by mna bavi kukat aj pracu na kolene napr
https://www.youtube.com/channel/UCNSeIh ... sgd2fgeR-g
Velmi zaujmavy kanal
edit ale musi to mat zmysel
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4879
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

27. 10. 2018, 12:44

robokop píše: 27. 10. 2018, 11:15
paklize je cilem vydelat, youtube]

No a to jsem se snažil říct, je na to citát:

"Peníze jsou prostředek chytrých, a cíl hlupáků"

Kdo se honí za penězma, stejně druhej den musí do práce, a stejně je nikdy mít nebude, protože to bude pořád málo, a monžství nerozhoduje. Nejlevnější je koupit lano a jít se oběsit.

Nemysli si, taky jsem se honil za penězma, a to jsem měl 3 zaměstnání naráz a k tomu dílnu doma, a stejně to bylo pořád málo.

Cílem má bejt dělat co tě baví, a bejt každej den s výsledkem spokojenej, a pokud to děláš poctivě a dobře, tak ty peníze choděj samy, a nemusíš bejt ani jejich otrok.

Dneska je mi nějaký vydělávání úplně u prdelx, a je to nesrovnatelně lepší, a hladem rozhodně netrpím, a paradoxně jsem na to ze všech období nejlíp. Někdy se to fakt na to počítání chce vysrat.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

27. 10. 2018, 1:09

Já bych měl správně asi držet hubu, protože jsem nedal řezání závitu a nahrávání dohromady. Ale jednu připomínku si dovolím. Byl bych moc nerad, kdyby se někdo rozhodnul určovat co je pro nás vhodné a co ne. Pamatuju na vlákno o broušení lože soustruhu v domácích podmínkách. Ze dne na den bylo v řiti :-( Upřímě i negativní zkušenosti jsou dobré. Až tě trubka flákne po pazouře, budeš si to dosmrti pamatovat.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22394
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

27. 10. 2018, 1:21

v tom vlakne se to nezdrave zvrhnulo
ja to tu zalozil a udrzuju proto aby to melo nejaky smysl, cil rozsirit obzory, poskytnout inforace jak na to, vzdelavat...
v tom vlakne se stala modlou "oprava" loze soustruhu flexou!!!
a byla tam silna obhajoba ze strany lidi kteri to videli jen na yt (v zivote nic podobneho nedelali) a mysleli si tudiz ze to tak jde a ma smysl...

nebudu vysvetlovat proc to tak nejde (necht si kazdy dohleda), kdo nekdy neco presnejsiho vytvarel jiste moc dobre vi....

bylo to proti principu proc jsem toto forum zalozil, vnimal jsem to jako naprosty upadek a estu nekam kam nechci aby forum smerovalo, a tak jsem to vlakno smazal (mrzi me ze se to dotklo neci modly)

zde je ted nove video s mirnym nadechem a tak jsme se o tm zacali bavit
ja a jini poskytli mnohem hodnotnejsi alternativy videi v kterych se lze opravdu neco naucit

na tom se snad shodnem
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

27. 10. 2018, 2:05

To neřeš Robokope, já jsem starej rypák. Jistě, že ta flexa byla naprostá chujovina. Je mi jasné, že tohle forum je Tvé dítě a bez tebe by nebylo a jsem tuze rád, že tady je. A co založit vlákno třeba "technická žumpa", nebo tak a tam přesunout takovéhle excesy a nepovolit diskuzi. Pouze info s odkazem a konec.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22394
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

27. 10. 2018, 2:12

asi dobrej napad
nemam nic proti tomu, kdyz u toho bude napsane vysvetleni co a proc je to uplne spatne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

27. 10. 2018, 2:14

broušení lože....flexou jistě ne tak to téma začalo...bylo tam pár lidí co to umí a ví, jak ale byly označeni za blbce nepřímo teda...takže už se nedozvíte jak by to šlo...ty lidi osobně znám a jsou to odborníci co se konstrukcí a i výrobou obráběcích strojů živí.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22394
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

27. 10. 2018, 2:17

kteri odbornici a kym byli oznaceni za blbce?
nic takoveho si nepamatuju

ja tam byl pouze zasadne proti niceni soustruhu flexou a podobnych blbosti
a toho se jiste nemohl zastavat zadny profik

to se asi bavime oba o necem uplne jinem
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

27. 10. 2018, 2:23

kenybz píše: 27. 10. 2018, 2:14 .bylo tam pár lidí co to umí a ví, jak ale byly označeni za blbce nepřímo teda...takže už se nedozvíte jak by to šlo..
Jo jo ,někdy je to házení perel sviním ,tak že se zas tak moc nestane ,kdo na to má rukama a znalostma tak si poradí,pro zbytek je to stejně na nic a je jedno jakým způsobem si sprasí svoji hračku.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

27. 10. 2018, 4:36

robokop píše: 27. 10. 2018, 10:47 jo to jsou pak takovy ti videa kde nekdo provrta fungl novy iphone a lidi ktery si na to za cely zivot nevydelaji mu svym koukanim na to video vydelaji na 50 dalsich ke zniceni

to je ten uhel pohledu?
to muze i ten chudy, pujci prachy, koupi jabko a natoci video, o tomhe to neni,to jsi spatne pochopil, mel jsem na mysli to, ze pro tebe 400 za kolecko neni vzhledem k tvym prijmum velka castka, narozdil od toho, co ma prijmy desetinovy, ledaze by tam ty kolecka byly levnejsi a nas tu berou na hul
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22394
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

27. 10. 2018, 4:43

Ja prave nemam takove prijmy abych utracel cas ktery muzu vyuzit efektivneji.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
peter1
Příspěvky: 624
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

27. 10. 2018, 4:48

..upichovak ktory som si odkukal od tumlika a dal som to na youtube už videlo 18 862 ludí :lol: :lol: :lol: to je pre mna velka zahada žeby k tej sledovanosti pomohli tie dve dvojbodky na začiatku a konci slova upichovák?
https://www.youtube.com/watch?v=tYhWxjoPqR4
sustruh sv18 ,vrtačka
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

27. 10. 2018, 7:49

To jeho řezání závitů bylo zajímavé. Takhle jsem to nikdy nedělal. Buď závitník do hlavičky, najet koníkem proti díře, chytí se na první závit a pak už koník jede jen za závitníkem. Zpětným chodem vytočit. Větší závitníky, které neupnu do hlavičky, dávám do vratidla, přes lože hodím kousek prkna, o které se opírá vratidlo, zabrzdím koníka, závitník opřu pevným hrotem, pustím soustruh a hrotem závitník opírám, aby jel v ose. Koník odbrzdím, hodím zpětný chod a závitník mi ho odsune. A stále jede v ose. Jak závity řežete vy? Děláte to někdo jednodušeji? PS: jsem jen samouk, tak mně nekamenujte :)

Jinak je pravda, že pán je fachman s velkým F :)
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
pavel-gravos
Příspěvky: 318
Registrován: 27. 1. 2008, 4:30

28. 10. 2018, 7:46

Me by vadilo, kdyby mi stul se sverakem ujizdel, ja bych tam kolecka nedaval.
Ale pan je sikovny, to je videt.
Odpovědět

Zpět na „videa“