realita vs predstava

stiifii
Příspěvky: 7
Registrován: 4. 11. 2018, 3:04

4. 11. 2018, 3:38

Ahoj , rad bych tu nasel nekoho kdo se trochu vyzna v takovych tech domacich frezkach, jakoze kdo prodava jake stavebnice a kdo treba vyrabi neco dobreho. Pripadne kdo me vyvede z pripadneho omylu a mych predstav. Uprimne nemam naladu studovat a nacitat stohy clanku co a jak... moje predstava je ze reknu co bych chtel delat a kolik chci investovat a pak bych chtel slyset hele tohle ti na to bude stacit a pouzijes tenhle a tenhle software a nastavi se to podle tohohle videa treba :D a tak dal...Nebo treba kamo ty ses zblaznil to je na 3x vetsi investici a podle toho co pises se do toho vubec nepoustej :D Protoze se treba hodne mylim v tom jak to funguje... Rovnou tu moji predtavu napisu at tu nezdrzuju , predem rikam ze sem lama v tomhle... umim si trochu neco nakreslit a trochu neco co potrebuju vymodelovat. Mam takovou predstavu ze budu mit frezku co vypada jak takova ta 3d tiskarna domaci samozrejme bude to trochu robustnejsi s plochou at tam muzu polozit format A4 a par cm do vysky, budu mit neco v Cadu v nejakym Camu to rozhejbu nebo nejakym nejlip FW softu to nasimuluju a pak (to nemam vlastne tuseni jak) pustim v te frezce a ono to bude frezovat... chtel bych aby to vicemene formatovalo karbonove desky do tloustky 4mm pripadne plexi hlinik , a kdyby treba to dokazalo nejakou mosaz aspon nahrubo obrobit by bylo uplne jako dobra zprava... mam predstavu ze budu mit nejakou valcovou celni frezu treba 2mm nebo 1mm prumer a s tim to budu frezovat s nejakou rozumnou presnosti rekneme desetinu nebo pul desetiny... nevim co je realny.... Je neco takoveho co proste objednam podle navodu postavim nebo objednam? Delam rc modely takze nejaky levy ruce uplne nemam a neco sletovat taky dokazu... kdbych do toho chtel pustit treba 20tis da se neco poridit? kdyz 25t zmeni to situaci? diiky za kazdou odpoved
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

4. 11. 2018, 4:01

začni číst toto forum - takovéto dotazy jsou tady běžné, část tazatelů se urazí z odpovědí, část za svou cenu cosi vybuduje a pak zahodí ... ale jsou i tací, co si nechají poradit a upraví požadavky a/nebo cenu, případně to vzdají.

Jen k požadované přesnosti - dvojka fréza bere šponu jednotky setin na zub. Pokud ji pustíš do materiálu se šponou v desetině - uletí. Tedy problém není, zda je přesnost frézky v desetině, problém je, že vůle a tuhost musí být v těch setinách.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

4. 11. 2018, 4:06

Znám odpovědi na Tvoje otázky, mám s tím na co se ptáš přes deset let zkušeností, ale stály mne spoustu času studia, práce, i dost peněz, když jsem udělal chybu, a něco se nepovedlo, nebo když jsem vstoupil do "slepé uličky".
Kolik jsi za rady a informace na zlatém podnose ochoten zaplatit? :wink:
Ceníš si svůj čas asi dost, když se Ti nechce probírat rozsáhlou a často i nepřehlednou diskusí a hledat informace na webu, chápu Tě, není to na pár hodin u PC a výsledek toho co vyzkoumáš a najdeš je stejně často hodně nejistý, nemluvě o tom, že se občas jako správné presentují i cesty mírně řečeno, ne zrovna optimální, ale to se bez znalostí a praktických zkušeností dopředu obvykle velmi těžko poznává. :)
stiifii
Příspěvky: 7
Registrován: 4. 11. 2018, 3:04

4. 11. 2018, 5:28

2chb : Ja se z odpovedi neurazim a poradit si rad necham...

2engineer : diky rozumim jak to myslis verim ze najdu nejakeho nadsence z komunity co bude vedet a rad si o tom popovida i zadarmo... potrebuju poradit rekneme hobby vybaveni a nemyslim si ze potrebuji nekomu platit za poradenstvi...
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1174
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

4. 11. 2018, 6:00

Zaujimavý prístup... keďže platí ronica " čas sú peniaze", tak niečo z toho musíš investovať. A nepokaz si to tu hneď na začiatku u največších odborníkov svojou aroganciou ...
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

4. 11. 2018, 6:20

... jeď se k někomu podívat
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

4. 11. 2018, 6:21

1. Precitaj si Lifiho vlakno. Vsetkym nam to usetri cas.
A potom sa konkretne spytaj.
stiifii
Příspěvky: 7
Registrován: 4. 11. 2018, 3:04

4. 11. 2018, 6:26

Nema to znit arogantne... jen si nemyslim ze to je na miste nebo prave ted na rade nekomu platit kdyz sem pred hodinou polozil dotaz to je vsechno... Nevim nevyznam se tu v komunite jestli je to normalni postup... ja delam svoje hobby a v tom se vyznam ale nikdy by me nenapadlo chtit penize za radu... nechci zadnou technologii ani psat programy myslim ze tohle jsou proste otazky ktery lidi co se v tom pohybuji umi zodpovedet... prectu si tedy lifiho vlakno.. diiky

edit :
kde je lifiho vlakno? uzivatele lifi nemohu najit? prosim pekne o odkaz.. diky
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

4. 11. 2018, 6:43

Hned na úvod jsi napsal, že se tady nechceš probírat diskusí tedy hledat informace, číst, ověřovat, porovnávat a učit se, a pak se třeba i zeptat, takže moje otázka byla logická, když Ty nechceš obětovat svůj čas, my bychom ho měli pro Tebe obětovat zadarmo ????? Sorry, ale za roky co se tu pohybuju jsem tu toho napsal spousty a poradil mnohokrát a pochopitelně zdarma, ale už mne to nebaví dělat pro lidi, co nemají ani trochu vlastní snahy a předvedou to hned v příspěvku n.o. 1.
Odpovědi tu jsou .... najdi si je sám a zadarmo. :)
Mne a myslím, že mnoho dalších nebaví se stále dokola opakovat jak u blbejch na dvorku. Hodně štěstí ve výběru stroje a hezké čtení. :wink:
stiifii
Příspěvky: 7
Registrován: 4. 11. 2018, 3:04

4. 11. 2018, 6:47

Napsal sem to jak to je... Otazka byla jestli vubec ma cenu neco cist vicemene jestli je vubec frezka za 20t delat to co bych od ni chtel... Je to jako na kazdym foru no... veci se proste opakujou....
ssmak3050
Příspěvky: 773
Registrován: 20. 12. 2016, 9:09

4. 11. 2018, 6:53

rychle a jednoduse :D NE.
pokud chces i hlinik a mosaz-med
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 992
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

4. 11. 2018, 7:00

Lifyho vlákno:
t=20174
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

4. 11. 2018, 7:05

stiifii píše: 4. 11. 2018, 3:38 ... Uprimne nemam naladu studovat a nacitat stohy clanku co a jak... moje predstava je ze reknu co bych chtel delat a kolik chci investovat...
..Nebo treba kamo ty ses zblaznil to je na 3x vetsi investici a podle toho co pises se do toho vubec nepoustej :D Protoze se treba hodne mylim v tom jak to funguje...
:lol: stiifii mne to foneticky zní jako Lifi :wink: a obsahem dotazu, bohužel také - když začínal to své nekonečné vlákno... :?
noo, klučino aby to nedopadlo jak v Bobulích po dotazu "A skama ty si?"

Co začít tady index.php hned na druhém místě to musí pro takový případ jako je tvůj přímo řvát...
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10102
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

4. 11. 2018, 7:07

Poradím ti jednoduché otázky na místní znalce hobby mašinek .


1) Kterou CNC frézku od čínského dodavatele/výrobce na lineárních vedeních(něco jako hiwin ) s kuličkovými šrouby a s vřetenem na kleštinu ER16 přinejhorším ER11 by jste mě doporučili ?
2)Kdo jí máte rád bych se přijel podívat .
3) za Vaš postřehy a názory děkuji .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

4. 11. 2018, 7:14

Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“