SKYFIRE CNC

Odpovědět
Uživatelský avatar
yoda
Příspěvky: 292
Registrován: 30. 12. 2016, 11:44

10. 9. 2018, 12:06

Pár lidí se mě na to ptá v SZ, tak sepíšu pro všechny ...

2016/17 jsem dostal tu potřebu mít stroj vlastní a přestat si menší hliníkový věci nechat vyrábět. Nemám kovovýrobu, takže jsem hledal co nejlevněji co nejlepší stroj pro 10h/týdně provozu. ... dál svoje úvahy přeskočím k tématu

S výrobcem jsem asi měsíc vedl živou debatu co si nechat na zakázku upravit, jaké pohony, jaké chlazení, vřeteno, atd. Denně nebyl problém si prohodit několik emailů. Na druhé straně byl majitel, který tomu opravdu rozumí. Došlo k objednání v červenci 2017 a přislíben termín dodání cca 3 měsíce poté ....

3 měsíce ...

Začal jsem zjišťovat co a jak. Majitel už nereagoval na mé denní urgence, telefony brali lidé nehovořící srozumitelně. Podařilo se mi získat Skype kontakt na nějakou slečnu v továrně. Ta na mé velké urgence šla na dílnu hledat můj stroj (očekával jsem ho v dokončeném stavu dle termínu) a žádal o aktuální fotku. ... Stroj našla a vyfotila ... na paletě ležela nenabarvená litinová konstrukce. Žádné vedení, ani jeden šroubek .... odpracováno ve slévárně něco, zbytek nula ...

Dobře, pochopil jsem, mají zkluz. Nebyl problém změnit plány si říkám, dám jim dva měsíce, to už dají. Na začátku listopadu zkouším obvyklý postup .... urgence emailem - nic ... telefonáty - už nikdo nebere ... skype - stále offline .... do poloviny prosince jsem se několikrát týdně snažil kontaktovat kohokoli v továrně, neúspěšně...

Před Vánoci hluboká deprese, že jsem přišel o několik set tisíc korun (placeno při objednání), veškeré slíbené výrobky musím dát jinam, celková okamžitá ztráta 0.5mil ... do zpěvu mi opravdu nebylo

Nacházím v USA komunitu kolem tamního dealera, kde se dozvídám pro mě zachraňující informaci, že taková zdržení jsou obvyklá, že nemám panikařit.

V průběhu února ožívá opět Skype kontakt, kde se mezitím vyměnila slečna (ta první prý vyhořela) a začínám opět urgovat a žádat fotky ... už dostávám rozdělanou podobu stroje, ze kterého ovšem stále trčí hadičky a drátky

Březen ... dle fotek stroj je již oživený, hýbe se ... je před testy

Duben ... Stroj je v testování, otestován 76h nonstop provozu (později ukázáno, že fakt ne) ... připraven na expedici

Květen ... zvolil jsem železniční dopravu, cca 20dní a stroj byl doma


Omlouvám se za úvodní, zdlouhavý popis, je ale nutné s tím počítat. Dnes je výrobce zahlcen zcela, už slibuje 6měsíců dodání což je v praxi cca 12. Já čekal 8


K samotnému stroji. Mám nejvyšší verzi SVM2 se čtvrtou osou, 750W servomotory, zakázkovým vřetenem 24k, výměník 12 nástrojů.

Mechanicky perfektní, na celém rozjezdu hodinky ukazují do 0.03. Tuhost daná hmotností konstrulce asi 400kg, takže odpovídající. Celkový vzhled a dojem na první i druhý pohled dokonalé.

Následovaly šoky. Druhý den přestal fungovat výměník, bylo nutné ho rozebrat a opravit (uvolněný klínek na hřídeli otáčení). Nefungovaly některé M povely. Stroj občas zamrzl nebo se v průběhu práce reverzovala osa Z (fakt legrace). To se dělo nepravidelně 1-3h od spuštění.

Celý červen jsem trávil pokusy se stroji a intenzivně jsem naléhal na výrobce, aby mi problém odstranil. ... opět mi pomohli chlapci z USA, kteří mi sehnali nový firmware na řadič (to problém neodstranilo), pomohli opravit macro funkce v konfiguracích.

Výrobce poskytl naprosto NULOVOU poprodejní podporu.

Od července jsem měl stroj v provozu, občas mi řízení ADTECH 4650 něco nakoplo nebo celé zamrzlo. Naučil jsem se v tom režimu fungovat a nevytvořit žádnou havárii /kupodivu/

V srpnu se mi podařilo opět přes USA dealera probrat výrobce, který mi za směšný doplatek slíbil poslat nový controller ADTECH 9650, který je rychlejší (opravdu mnohem) a je to čistě plug and play výměna.

Konec srpna, měním controller za vyšší verzi, přehrávám konfigurace. ... téměř nic nefunguje

Opět USA konzultace .... stroj uvádím do provozu s nějakými nedokončenými nastaveními.

Září 2018. ... stroj konečně perfektně funguje. Veškeré nedostatky jsem vyřešil sám nebo s USA lidmi. Výrobce mi odepsal, že mi odepíšou brzo a poradí (do dnes nic ani po urgencích)

Dnes mám tedy stroj odladěný až na pár detailů v nastavení, všechno perfektně funkční a jsem opravdu spokojen. ... dnes mi ještě přišly konfigurační soubory od prvního dodaného stroje výrobcem s tímto řadičem, takže snad v těchto dnech donastavím zbytek věcí.

Používám čistě lihové chlazení, ale stroj je osazen i standartním chlazením, které nepoužívám. Zmiňuji proto, že hodně dodaných strojů mělo problémy s elektroinstalací a izolací proti kapalině. Mě se to netýká, mám stroj suchý. Ale pro případ změny chlazení bych musel stroj částečně rozebrat, kritická místa opravit a pak by neměl být problém.

Sami vidíte, že akce SKYFIRE je opravdu pro nadstandartně psychicky odolné jedince a není úplně pro každého.

Dnes bych Skyfire koupil znovu asi bez potíží, počítal bych ale rovnou s ročním dodáním a dalším měsícem a nějakou korunou pro uvedení do ostrého provozu.

Omlouvám se za delší popis, ale ono to k sobě všechno prostě patří. :-)
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

10. 9. 2018, 12:31

No jo, nákup stroje z Číny je jen pro šikovný lidi. Prostě dodělej si sám.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

10. 9. 2018, 3:54

Tak nějak jsem si to představoval. Tedy i článek i samotný příběh. Díky:)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 9. 2018, 3:55

Cina je dodo velmi casto ale jeste takovy dodaci lhuty...
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Dawe
Příspěvky: 2509
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

9. 11. 2018, 2:30

yoda píše: 10. 9. 2018, 12:06
Květen ... zvolil jsem železniční dopravu, cca 20dní a stroj byl doma
Muzu se zeptat na detaily? Do jakeho mesta a za jakou cenu ta doprava byla ze strany prodejce sjednana? Procleni bylo soucasti?
V soucasne dobe je nabizena to door doprava neumerne draha, tak me zajima tato alternativa a zkusenosti.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
yoda
Příspěvky: 292
Registrován: 30. 12. 2016, 11:44

9. 11. 2018, 2:33

Dawe píše: 9. 11. 2018, 2:30
yoda píše: 10. 9. 2018, 12:06
Květen ... zvolil jsem železniční dopravu, cca 20dní a stroj byl doma
Muzu se zeptat na detaily? Do jakeho mesta a za jakou cenu ta doprava byla ze strany prodejce sjednana? Procleni bylo soucasti?
V soucasne dobe je nabizena to door doprava neumerne draha, tak me zajima tato alternativa a zkusenosti.
Dopravu a celní služby jsem si sjednal individuálně. Firma stroj po vyrobení předala dopravci, kterého jsem určil a dál jsem si to řešil sám. Clo se řídí sazebníkem a bylo tuším kolem 3%. Dopravu jsem zvolil vlakem a stroj jsem měl v Praze na celnici asi za 3 týdny.
Dawe
Příspěvky: 2509
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

12. 11. 2018, 6:18

diky
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Dawe
Příspěvky: 2509
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

3. 12. 2018, 11:59

yoda píše: 9. 11. 2018, 2:33 Dopravu a celní služby jsem si sjednal individuálně. Firma stroj po vyrobení předala dopravci, kterého jsem určil a dál jsem si to řešil sám. Clo se řídí sazebníkem a bylo tuším kolem 3%. Dopravu jsem zvolil vlakem a stroj jsem měl v Praze na celnici asi za 3 týdny.
Info pro ostatni.
Momentalne jsem sehnal to door dopravu od SkyfireCNC za 1400$.
CLO je dle sazebniku 2.7% (TARIC 8459 51).
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

3. 12. 2018, 12:13

Vypadla nula?
Dawe
Příspěvky: 2509
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

5. 12. 2018, 12:33

Nevypadla. 1400$ je doprava. Nakonfigurovana masina (VMC-2 s Adtechem 9650, ATC, 10000rpm 3.7kW vreteno, jet ring, 4. a 5. osa (AC serva), MPG a par uprav na miru vychazi cca na 22,500$. Takze cista ruka neco malo pod 600tKc vc. dopravy.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
JosseArriba
Příspěvky: 9
Registrován: 14. 12. 2017, 3:50

2. 3. 2021, 9:38

Tomu příběhu úplně rozumím a mám takový pocit, že stojím někde na začátku podobného. Něco malého (400x300x300), kompaktního, pro vlastní prototypovou "hobby" výrobu Al/Fe s přesností v nižších stovkách, s rozumnou cenovkou, ne nutně nového. Tormach, Skyfire - ideální proporce, hezký videa na YT, ale kdo to u nás nějaký čas má a dělá na tom? Vlastní zkušenosti se strojem z CN mám a nedělám si iluze,minimálně o detailech.
V rámci přípravy jsem požádal soudruhy o nabídku, nejspíš aktuální ceník: Začali nabízet i litinový základ místo standardních plechových jeklíků, takže zřejmě probíhá i nějaký dopředný posun.
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“