Servomotor s brzdou... kde a jak zapojit brzdu?

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2019, 1:42

Hezký den,

tak mně napadá, kde a jak se připojuje brzda krokového motoru v případě klasického řízení přes STER/DIR a tím pádem SmoothStepper + oddělovací deska. Koukám, že na driverech k motorům nic jako "brzda" není.

Jaký je standard?

Děkuji
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2019, 2:05

odbrzdit ze systemu nebo prez spozdovaci rele po chvilce co nabehne enable signal a modlit se
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
OompaLoompa
Příspěvky: 459
Registrován: 28. 6. 2017, 1:45
Bydliště: Západný Slovakistan

11. 2. 2019, 2:17

Smiem sa prosím spýtať o aké servo/driver sa v tomto prípade jedná? :?
Lebo dokým je ten set správne spárovaný, tak som sa ešte nestretol s prípadom, kde by ten driver výstup na tú brzdu nemal :o

Možno by pomohlo naštudovanie manuálu? :wink:

Edit:
aaaa ok :| práve pozerám, že to máš dáky exotický krokáč s brzdou, a nikoli "servo" ..
ak sa dá, zmeň prosím ten názov vlákna lebo dosť to pletie :(
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

11. 2. 2019, 3:19

Sprostě bych to zapojil na Enable.
Pak polohu buď drží proud motorů (Enable aktivní), nebo brzda (Enable neaktivní).
Nějaké ošetření Enable zřejmě v systému máš, aby bylo aktivní dost dlouho před i po akci.

Jinak to "aktivní" a "neaktivní" je u signálu Enable takové podivné, že u mnoha krokáčových driverů aktivní úroveň signálu na drátu Enable znamená "neaktivní Enable", takže by se ten signál měl spíš jmenovat Disable. Kdo to vymyslel asi musel být zrovna dost pod vlivem.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

16. 3. 2019, 11:12

Brzdu jsem vyřešil jednoduše. Na pinu 1 je první relé, takže do něj jsem připojil zdroj 24 VDC a příkaz je jako Enable. Když deaktivuji Machu, tak se brzda sepne a naopak. Tedy vše funguje jak má.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“