hospudka

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2019, 8:51

Grad píše: 11. 2. 2019, 8:30 Babička vs szukac - ale pánové to je krásný příklad nedostatku klasického vzdělání ... :wink:
Už z té předložkové vazby "šukat po dvorku" je jasné, že autor vtípku věděl o co jde :-) Já bych to tak nehrotil :-)
Aleš Procháska
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

11. 2. 2019, 9:07

Grad píše: 11. 2. 2019, 8:30 Babička vs szukac - ale pánové to je krásný příklad nedostatku klasického vzdělání
Naopak. Když víme (na rozdíl od dnešních mladých), že to tam ta babička (které bylo mimochodem snad nějaký 50 let) na dvoře dělala, tak to mi přijde jako slušný důkaz klasického vzdělání.
Grad píše: 11. 2. 2019, 8:30 ... krytické...
No vidíš, sám to píšeš. Krýt něco je přece významově totéž, jako to šukání.
I když se to používá spíš u zvířat. No a jsme zase u toho Sultána a Tyrla...
;-)
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

11. 2. 2019, 9:12

njn, ale z extrému do extrému to také asi není dobré...
- účetní neznaje rozdílu v hrubé a čisté mzdě? či SŠ adept na CNC obsluhu nezná souřadné systémy? něco bude špatně se znalostma
- budoucí policista se aktívně stává zlodějem aby zjistil jaké to je býtí zločincem a následně mohl zjistit jak reaguje oběť zločinu? něco bude špatně se soudnosti-morálkou - krytické myšlení = 0

Neříkám, většina z nás po škole na začátku praxe byla asi též + - jelitovitá, takže se snažím být v tom posuzování myslím shovívavý, ale pocitově se to zhoršuje a to tak že je to patrné z roku na rok více... Nejvíce myslím mlaďochům scházejí základní znalosti a základní rozhled, to se bohužel dá nahnat tím szukaczem ale dojem je z toho na ...
Navíc když se z Googlu stává značně tendenční zdroj kdoví co se časem tazatel dozví..., takže pokud se to někomu nahoře za pár let bude hodit, umím si zcela vážně představit, že výsledkem na dotaz 1+1 nemusí být 2 :roll: nevěříte? VĚZTE ŽE JO!
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

11. 2. 2019, 9:17

prochaska píše: 11. 2. 2019, 8:51
Grad píše: 11. 2. 2019, 8:30 Babička vs szukac - ale pánové to je krásný příklad nedostatku klasického vzdělání ... :wink:
Už z té předložkové vazby "šukat po dvorku" je jasné, že autor vtípku věděl o co jde :-) Já bych to tak nehrotil :-)
Jasné že jsem věděl že autor věděl, proto je tam to mrknutí, ale nedalo mne to...
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

11. 2. 2019, 9:22

Mex píše: 11. 2. 2019, 9:07 ...
Grad píše: 11. 2. 2019, 8:30 ... krytické...
No vidíš, sám to píšeš. Krýt něco je přece významově totéž, jako to šukání.
I když se to používá spíš u zvířat. No a jsme zase u toho Sultána a Tyrla...
;-)
:oops: aj aj jáj, teď už se z toho nevyvlíknu tak či onak ... :lol:
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

11. 2. 2019, 9:43

Google funguje tak, že nebere v potaz jen Váš dotaz, ale zahrne do něj nejčastěji hledané podobné dotazy. Tedy hodně jich bylo ve znění "African American inventors".
Proto vyhodil ten výsledek. Srovnej s Mexican inventors.
Co se tyče těch urban legends o neschopných absolventech, stačí jeden ze sta a ví se o něm všude.
MAS FU2A, TOS SM16A
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2019, 9:45

Grad píše: 11. 2. 2019, 9:17Jasné že jsem věděl že autor věděl, proto je tam to mrknutí, ale nedalo mne to...
Tak pardon :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

11. 2. 2019, 9:46

Stejně jako se Vy teď díváte na "mladý", se dívali Vaši "staří" na Vás :wink: A stejně jako vy, i oni projdou životem, a bude se na svý "mladý" dívat stejně.

Třeba kdysi uměli mazáci číst v jízdním řádu na zastávce, a dovedli jezdit podle mapy. Já už jsem z generace, kde vyklepnu IDOS, a nahodím to do navigace, je to rychlejší, a přesnější. A ti mladší než já, už to pálí napřímo Googlem. Smyslem života, je bejt spokojenej a mít se dobře, a na to nejde aplikovat vzorec někoho jinýho.

Ten zájemce o práci u Testoneho, by tam stejně nebyl šťastnej, takhle si ve výsledku najde jinou práci, kde využije to co ho opravdu baví, a něco o tom ví, třeba va youtubu recenze videoher a doplňování regálů v Lidlu. :wink:
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

11. 2. 2019, 10:33

Carl_FM píše: 11. 2. 2019, 9:43 Google funguje tak, že nebere v potaz jen Váš dotaz, ale zahrne do něj nejčastěji hledané podobné dotazy. Tedy hodně jich bylo ve znění "African American inventors".
Proto vyhodil ten výsledek. Srovnej s Mexican inventors.
...
:D no, dovolím si nesouhlasit.
Mimochodem výsledek odkazuje na nějaké město či region v Africe, kde se hodně daří vynálezcům :lol: , asi...
Pokud pominem barevnou nekorektnost tak je zde ještě schovaná i druhá a to že Amerika ≠ USA což je možná ještě horší, vezmeme li v úvahu že jde o globální službu a odpověď na dotaz zadaný v globálním jazyce...
Nahoda? Ale kde žé viz. tady nebo zde.
Tak co to bude zítra když dnes bílá už není bílou? Jakou fyziku popřeme příště?
To jde o věci jasně do oči bijící, ale co u věcí které nejsou zřejmé na 1. ani X-tou dobrou? Budete výsledkům slepě věřit i příště? Bez obecného vzdělání tj. znalosti atd. viz. výše to bude nová generace v pr.... protože bude lehce manipulovatelná, ona už v podstatě je...
Takže, asi tak :?
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

12. 2. 2019, 6:59

Google prostě funguje občas debilně, třeba já mám auto, které se hodně prodávalo i v USA, když chci najít nějaké uživatelské recenze či typické závady, tak z USA nenajdu vůbec nic. Musím hledat s ncr parametrem, nebo ještě lépe přes tor.
Podobně jsem koupil notebook z Německa s německými win7, než jsem je přeinstaloval linuxem, tak se v tom nic rozumně nedalo najít, vše německy, i seznam.cz najel v němčině.
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 2. 2019, 7:06

Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

12. 2. 2019, 7:25

Krom toho, téma " American inventors" propírá mnoho webů, (jen namátkou vidím více jak 10ks) a ze všech je odkaz na hledání v google a ten se prostě domnívá, že to tak lidem vyhovuje, protože se to často hledá, prostě zacyklená smyčka. A ty další výrazy se tam objevují jako argument taky. Prostě pomýlená umělá inteligence. Mě osobně ten výsledek hledání na ty výrazy vůbec nevadí. Zkuste hledat "american inventors -african" dejte obrázky a uvidíte kolik webů se tím zabývá.

Podobně jako když si poslechnete večerní Události, samá nehoda na cestě, samý smrťák. Pomalu máte pocit, že je velmi nebezpečné vyjet autem. Přitom v 70. letech bylo mrtvých na cestách více jak 2x tolik než dnes, vnímali to pamětníci kdysi jinak? Myslím si, že ano.
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

12. 2. 2019, 7:59

Třeba má Google pravdu v tomhle: happy american couple. Jestli je živí bílá rasa jako tady, tak ta nemá moc důvodů být šťastná. Vždyť musí chodit do práce aby uživili nejen svou rodinu, ale i ty šťastné páry.:D Fuj tajbl, to jsem rasista. Skoro jsem měl tendenci pro sebecenzuru a místo bílá rasa napsat tečky. :( No jo, ještě pár let sluníčkovskýho terorismu a ty tečky tam psát budu či spíše už nic psát nebudu.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 2. 2019, 8:02

a tim se dostavame k tomu ze chybi kriticke mysleni

to ze nejaky automat (ktery ma algoritmy napsane na to aby predhazoval to nejvyhledavanejsi) predhazuje nesmysly je vcelku logicke
povznest se nad to neni uz tak bezne

lidi jsou nauceny prijimat veci tak jak jsou jim predhazovany
protoze to tam preci pisou nebo to bylo v telce

ale chybi jim zdrava pochybnost nad vsim co videj

ale i namerena hodnota na meraku muze byt spatne z mnoha duvodu
treba neni true RMS na nejakym divokym prubehu/kmitoctu
prilis zatezuje obvod vlastni spotrebou
nekvalitni kontakt
a mnoho dalsich

a pritom tak jasna vec jako namerena hodnota na meraku
a ono to vubec nemusi platit

potom se stane to co vidime kolem
nikdo nepochybuje o nicem

preci dat synka na vysokou mezinarodni vztahy nemuze byt spatne (treba jednou bude premierem - kolik takovych tu potrebujem)

kupovat veci z ciny je spatne takze to nebudu delat (takze si koupim 4x drazsi prebalenou cinu s dobrym pocitem ze jsem nekoupil cinu)

kolik firem tu bylo co si mysleli ze preperou cinsky ceny evropskou kvalitou a jak dopadli
kolik firem naopak tyhle produkty dovazi z ciny a jak prosperujou
to ze je to spatne je fakt ale taky je potreba prezit aby jsme se byli schopni postavit na vlastni nohy kdyz k tomu bude prilezitost
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

12. 2. 2019, 8:17

bobik píše: 12. 2. 2019, 7:59 Třeba má Google pravdu v tomhle: happy american couple. Jestli je živí bílá rasa jako tady, tak ta nemá moc důvodů být šťastná. Vždyť musí chodit do práce aby uživili nejen svou rodinu, ale i ty šťastné páry.:D Fuj tajbl, to jsem rasista. Skoro jsem měl tendenci pro sebecenzuru a místo bílá rasa napsat tečky. :( No jo, ještě pár let sluníčkovskýho terorismu a ty tečky tam psát budu či spíše už nic psát nebudu.
:D Neboj ještě chvilku a budou stejný fotky i pro EU, jen přijede ještě pár doktorů na gumovejch člunech :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“