Porizeni 3Dcka Help:

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

11. 3. 2017, 6:10

4rest píše:
lubbez píše:Tak to vypadá, že se na starý kolena "ulakomím" na tiskárnu Marforge. Kromě běžných materiálů umí tisknout i ze silonu a hlavně do toho umí zapatlat aramidová vlákna. Není to sice jako prášková tiskárma, ale stojí 10x míň. Hlavně z toho lezou funkční výrobky. Takové plastové dvojité ozubené kolo do BF20 pak stačí vzít a vystružit mu jenom díru. Známej ho tam má už víc než rok a stále jede. Vše nasvědčuje tomu, že opustím elektroniku a budu se věnovat pouze "3D bakelitu". V posledním roce jsem se tomu dost věnoval a teď to začíná přinášet ovoce.
Sorry, ale viděl jsi ty ceny od 10k UDS výš. Každopádně jestli budeš tisknout z kompozitů za rozumnou cenu, tak k tobě budu asi velice rád chodit.
Bohuzel viděl, teď akorát řeším nějaké věci ohledně počtů výrobků, tak aby tiskárna generovala zisk. Ale na rovinu, spíš to půjde do prd...... , protože ten klíčovej zákazník sice navýšil počty kusů, ale chce nylon s aramidem za cenu abs. Bohužel, dva vzorky mu dělala škola, která má tiskárnu i materiál dotované. Ono se to jinak dělá, když máš tiskárnu za 30 tisíc a ne za 360. Matroš ro samé 60 procent velkoobchodní ceny. Dotace prostě kurvěj podnikatelské prostředí.
Uživatelský avatar
drk222
Příspěvky: 389
Registrován: 15. 3. 2011, 11:02
Bydliště: Brno

14. 3. 2017, 9:59

To slyším prvně že by školy měli materiál (či cokoli) dotované. Na co jsem narazil, tak to fungovalo tak, že se materiál musel koupit z toho co na sebe tiskárna vydělala a ještě z toho dát část na provoz. Stejně tak servis. jediné co měla škola (VŠ) výhodu je že tiskárnu nakoupila z projektu. Ale ono to tam ani nijak jinak nejde, škola prostě negeneruje peníze a nemá jak jinak to zařízení získat. Tedy ještě ho může mít darem ale to je prašť jako uhoď.
A mimochodem i soukromník může takovýmto způsobem získat peníze, stejně jako fabrika.
Naopak to že se tiskne na kšeft je způsobeno tlakem na to získat peníze, kterých je prostě ve školství nedostatek (a ješťe jsou rozmělněny na dle mého zbytečné obory a kvanta studentů, do hromady netechnických oborů).
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

15. 3. 2017, 6:45

I já jsem to slyšel, ale hlavně viděl poprvé. Dokonce si troufnu říci, že u školy mi to ani nevadí. Sice byla cena výrobku pod nákupkou materiálu, ale školy si žijou svým akademickým životem a v sériovou výrobu nezvládnou. V normálním životě mě ale dotace pěkně serou. To je horší než za totáče, tehdá se přerozdělovalo a dneska musíš dát tučnej úplatek a ještě jsi jednou nohou v kriminále.
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

21. 3. 2017, 12:46

Tak nakonec je vše úplně jinak, právě jsem zaplatil zálohu na Ultimaker 2+ a Markforge bude kupovat kamarád, takže do léta budeme tisknou na obou mašinách.
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

21. 3. 2017, 1:28

Dufam ze sa pochvalis ako to tlaci a pripadne problemy, a vyrobky.
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

21. 3. 2017, 2:32

Už se na ní těším, počítám tak dva týdny do dodání. Je k ní zdarma jednocenní školení, tak uvidíme.
wiky1982
Příspěvky: 15
Registrován: 15. 3. 2019, 4:52

15. 3. 2019, 5:59

Dobrý den, Chci se podělit o svoji zkušenost s nákupem stavebnice čínské 3D tiskárny.
Tiskárnu jsem sehnal na aukru za 3500Kč i s dopravou. Poslali mi ji přepravní službou UPS z Francie.
Chybělo u ní ložisko na ose Z, ale to by mě tak netrápilo (dá se vytisknout), Co bylo horší, byly obráceně zapojené všechny krokové motory, (nebo blbě naprogramovaný firmware), což byl pro mě jako pro začátečníka dost závažný problém. :(
Nakonec se mi to podařilo opravit, díky informacím z internetu které jsem v ten den vyhledával až do noci. Měl jsem z toho docela bobky.
Když jsem ji druhý den rozeběhl a vše fungovalo jak má, psal jsem to prodejci, a ten po mě chtěl, abych to vyfotil a poslal mu to zpět, jak jsem to udělal, což jsem učinil. Tiskárna také nemá přímé chlazení materiálu a druhý ventilátor na chlazení desky jsem musel dokoupit zvlášť. Ale to vzhledem k velmi nízké ceně překousnu. Po prvotních problémech vše funguje jak má a jsem s ní velmi spokojen. :)
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

15. 3. 2019, 3:03

wiky1982: možná by nebylo od věci uvést třeba označení, typ, model... jinak je to informace na úrovni "koupil jsem si rohlík z pekárny a byl tvrdej".
wiky1982
Příspěvky: 15
Registrován: 15. 3. 2019, 4:52

15. 3. 2019, 3:30

Jedná se o tiskárnu Zhuhai CTC Y 5074 (I3 Pro B - Klon Anet A8)
Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“