"legalizace" stroje

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

11. 4. 2019, 8:55

To je presne ten pripad co jsem mel na mysli. Tohle zadna kontrola ani revize nezjisti, ale kdyz se stane pruser, zavolaji milion soudnich znalcu apod. a ti se vetsinou priciny pruseru za par mesicu nebo let doberou.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

12. 4. 2019, 8:19

t256 píše: 11. 4. 2019, 6:44
Bavil jsem se s chlapem z IBP jak mam tedy uvest do provozu starsi koupeny stroj, rikal ze pokud nesplnuje soucasne predpisy tak nijak. Pokud ho mam v provozu treby 30let, nemaji s tim vicemene problem protoze se to ridi podle predpisu v dobe porizeni. Ale pokud bych ho koupil a uvadel do provozu ted, musi stroj splnovat soucasne normy a mit soucasne certifikaty, prohlaseni o shode apod.
Nic o tom nevím, ale připadá mi to logicky stejné, jako kdybys jezdil jako první majitel autem s euro3 a bylo to ok, ale kdybys ho někomu prodal, tak by s ním nemohl jezdit, protože nesplňuje současné požadavky euro6. Ale možná že na to opravdu existuje speciální předpis, nebo dokonce zákon.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 4. 2019, 8:28

Zaplat panbuh ze stale plati selsky rozum

Ale bezpecaci jim dost casto nedisponuji
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

12. 4. 2019, 8:52

Specialni predpis existuje jen na ty auta :-)
Pokud mas stare auto odhlasene z provozu, taky uz ho znovu neprihlasis.

Pred casem jsem napriklad koupil halu ktera byla nejak spatne zapsana na katastru. Stavebni urad chtel novou kolaudaci, coz mj znamenalo kompletni vymenu elektroinstalace a spoustu dalsich veci podle stavajicich predpisu. Nakonec se to nejakyma pravnima klickama obeslo, ale jednoduche to rozhodne nebylo a bezny smrtelnik by to urcite nedal.

Ono je to hodne zamotane a moc jsem do toho tehdy nestoural. Hodne operovali s terminy jako nove uvadeni do provozu apod. coz je neco jineho nez kdyz pokracujes ve stavajicim stavu atd…
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“