Profi 3D tisk

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

19. 4. 2019, 6:21

fmodel píše: 18. 4. 2019, 9:00 To mě zajímá ,jak vypadá místo styku PLA s PVA ?rád bych použil docela složitý výtisk z PLA a bude potřebovat podpory a nesmí to bejt moc vidět na vzhledu povrchu protože se to bude lejt přesným litím .
Jaká je průměrná rychlost v osách X,Y u profi tiskáren třeba u trysky 0,2 ?
Pokud nemusis podpory rozpoustet a musi to trochu vypadat, pouzivam kombinaci PETG a PLA. Vzdalenost podpor od modelu dam 0 a nastavim na podporach 2-3 vrstvy tesne pred modelem jako plne. Ty materialy na sobe vubec nedrzi, daji se krasne odloupnout a ve vysledku pak tisk u podpor vypada stejne jako z horni strany.
snowi
Příspěvky: 122
Registrován: 7. 10. 2006, 7:06
Bydliště: Česká Třebová

26. 4. 2019, 11:59

Ahoj,

Používám také dost 3D tiskárnu. Nyní bych chtěl sehnat nějakou velikosti větší než běžných 200x200. Klidně třeba jen 200x300 .
Samozřejmě nejlépe z Číny a tiskárnu co bude fungovat v dobré kvalitě.

Nějaká zkušenost?

Samozřejmě pokud by byla možnost 2. extruderu ....

Nebráním se ani stavbě - máte někdo ověřenou konstrukci ? Třeba z https://openbuilds.com/?

Díky za jakoukoli referenci.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

5. 10. 2019, 4:25

Podělím se o relatívně čerstvou zkušenost získanou v týdnu, ke které jsem se nachomejtl.
Jde o čínskou téměř plug and play 3D tiskárnu za cenu kolem 170 EUR ze skladů v EU, takže rychlé dodání a bez dalších vícenákladů.
Přikládám výsledek na fotce níže, který byl získan po cca 1/2 hodině od začátku rozbalování festovného balení až po začátek tisku.
Samozřejmě dobu tisku do toho nepočítám :wink:
TRONXY XY2 Pro - 1.kostka.jpg
Určitě to není 100% jejích možností, ale vzhledem k tomu, že jde o výsledek od naprostého laika, po nulovém seřizování, tak za mne více než jsem čekal. Jasně že to mělo své mouchy, pokud by to ale bylo dodáno se švýcarskou precíznosti, tak by ten výsledek mohl být možná i za 15 min, jenže tá cena by byla XX násobná...
Jelikož se blíží doba "klidu a míru" včetně dárkového šílenství, tak za mne pro nějaké 1. pokusy s 3D tiskem bych si to troufnul doporučit.
Tak to podstatné o co jde:
- 3D tiskárna TRONXY XY 2 Pro
- balení obsahuje opravdu vše co je potřebné k 1.pokusům + něco navíc
- nějaké vychytávky mimo cenovou třídu - auto leveling, barevný dotykový display, obnova tisku pro výpadku napájení, čidlo filamentu atd.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

5. 10. 2019, 5:42

tak na začátek to opravdu vypadá slušně , dej sem prosím odkaz odkud jsi kupoval
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

5. 10. 2019, 7:11

Odkaz mohu zjistit, byl jsem pozván jen na čumendu...
Jinak pár mínusu ze zprovozňování:
- v balení je mikro paměťovka i s daty a k ní jakási USB čtečka, které vůbec nefungovala, naštěstí jsem měl sebou kabelu s foťákem a redukcí na SD kartu v něm,
- v běžných slicrech tá tiskárna nemá nikde svojí předvolbu se základním nastavenim, bude se muset laborovat...
- paměťovka obsahuje nějaký jejích slicer, PDF návod, nějaké ovládače a objekty k tisku. Vtipné bylo, že tištěný návod obsahuje obrázky novější verze jejích slicru než jaký je nahrán na té kartě ,logičtější by to bylo obráceně. Zajímavé je, že firemní web výrobce žádný slicr ke stažení nenabízí :shock:
- tápalo se, jak co v te starší verzy nakonec nastavit. Kostička je stažená z netu a dělaná přes ten jejích slicer.
- jejích návod je maximálně stručný (mohu vyhrabat to PDF, bude li zájem), takže minimum informací jak je ten jejích slicr provázaný s ovládaním v tiskárně, je minimum informací o řídícím systému v tiskárne - naštěstí je v angličtině a velice intuitívní, atp.
- na webu výrobce jsme ani nedohledali info k této variantě tiskárny...
- také se chvílí laborovalo kolem ovládání a skalibrování tiskárny než se přišlo na to, že leveling nestačí a musí se kalibrovat ještě Z na tloušťku kancelářského papíru...

Nakonec až jsme to rozjeli až běžel tisk, tak se našlo videjko asi od výrobce, které je naprosto přesným návodem k sestavení, seřízení a spuštění 1. tisku. Není tam ale zas to nastavení jejích slicru, to je zase jen v tom manuálu... Troufnu si říct, že to video i časově tak nějak odovídá tomu času co uživatel potřebuje od vybalení ke spuštění 1. tisku ;-) jen je škoda, že ho nemá výrobce na webu, nebo alespoň odkaz v tom manuálu ...

Prostě Made in China ...

Naposledy upravil(a) Grad dne 7. 10. 2019, 8:00, celkem upraveno 1 x.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

5. 10. 2019, 7:43

Koukám teď, že jde asi o nějakou spešl sestavu, tak dám sem obrázek která to je a co to umí a obsahuje + dole ten zmiňovaný a dohledaný manuál :wink:
Obrázek
Obrázek

XY-2 PRO Installation Instructions.pdf
(2.06 MiB) Staženo 432 x
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 10. 2019, 8:18

Tyhle koncepce tiskaren muzu velmi doporucit
Nema problem tisknout kvalitneji nez prusa za mnohem vic penez protoze je tuh v obou osach
Daji se navic vylepsit na uplne top kvalitu ocekavatelnou u tiskaren uplne jine cenove kategorie.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

7. 10. 2019, 7:56

Tak bylo to objednáno z Alíka, jen ta doprava údajně byla o více než několik dnů delší jak slibují...
Vybavuji si, že ten balík byl polepen snad ze všech stran, se zájmem jsem si to prohlížel a na těch lepkach jsem zachytil kromě sypaného čaje, také azbuku to měl ještě cestou, ale jakási německá destinace mne docela zarazila.
Takže to vypadalo jako že se do místa dodání strefovali způsobem pokus-omyl, něco jako dělostrelecký zástřel Moskva-krátká, Berlín-dlouha ... :lol:
Nicméně balík i s obsahem to přežil...
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1174
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

9. 10. 2019, 7:44

No poviem vám že som sa poriadne namotal na túto tlačiareň. Vyzerá super a čo som zatial o nej čítal/videl tak sa mi pozdáva.
Nejaký čas uvažujem o niečom a toto sa mi z mojho laického pohľadu celkom páči. Ešte nikdy som s takým niečím nerobil a keďže syn má už 6 rokov a chodí už do školy, nejako by som to aj obhájil u manželky že je to učebná pomôcka :)

Poprosil by som vás ešte o nejaké postrehy k tomuto stroju, prípadne hodnotné odkazy o 3D tlači, čo by som si mohol pozrieť pred kúpou stroja, aby som si nahodou neobjednal nejaký blbý materiál na tlačenie a tak podobne.

Díki
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2019, 7:53

Tohle je z tiskarny velmi podobne koncepce (ender 3)
Jsou tam nedoladene retrakce viz ta prozka v uzsi casti kuzelu ale stabilita a tuhost je myslim vyborna
Přílohy
IMG_20190922_122543.jpg
IMG_20190922_122541.jpg
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1174
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

9. 10. 2019, 8:08

Aká je výška tohto útvaru kužela? Len pre predstavu o velkosti
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2019, 8:17

asi 100mm
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
kiko01
Příspěvky: 1572
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2019, 1:39

BTW: Pre zaujimavost si obcas pozriem prusa forum a ked vidim kolko problemov je snimi tak ma hned prejde chut, aj ked som ju kupit chcel kedze je to vraj spolahlivy tisk....
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

10. 10. 2019, 12:57

Chlapi, není to plevelení vlákna o profi tisku? Co založit něco nového, třeba "kvalitní čínské 3D tiskárny" ? Já vždycky natěšenej tohle vlákno otevřu a pak zjistim, že jsou tu zase jenom kydy o hovně.
gnat
Příspěvky: 1003
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

10. 10. 2019, 2:02

Mohl by jsi prosím napsat jak chápeš pojem Profi 3D tisk ? Obávám se, že naše pohledy na věc se dost liší.

Pro mě je to tisk věcí, které slouží k prodeji nebo další výrobě.

Z tónu tvého příspěvku ale soudím, že za profi tisk považuješ jen tisk na superdrahých high-tech
tiskárnách ať už slouží k jakémukoliv účelu.
SABLE-2015
Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“