Svařovací trafo s usměrňovačem - Prodáno

Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Pravidla fóra
Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Mak
Protřelý bazarník
Příspěvky: 105
Registrován: 19. 2. 2019, 1:43

29. 4. 2019, 5:27

Svařovací trafo s usměrňovačem
1.500,-
Přílohy
IMG_20190427_174420.jpg
IMG_20190427_174425.jpg
IMG_20190427_174429.jpg
p.mus
Příspěvky: 170
Registrován: 15. 1. 2007, 6:54
Bydliště: vysočina

30. 4. 2019, 10:14

Píši SZ
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

30. 4. 2019, 7:18

před pár měsíci jsem to taky prodával...přijel kupec teda zájemce no a tak jsem z toho vyhnal pavouky ofukovačkou a říkám nech si to zkusí jak to svařuje ...nesvařoval jsem s tím asi 6 roků no a že né a tak říkám že to zkusím rozmazlený invertorem a o mnoho řádů modernějšíma mašinkama říkám snad chytím aspoň oblouk...škrt a svařovalo to uplně nádherně zapálení oblouku paráda i stabilita...až jsem čuměl no borec strochu váhal a říkám no jak chcete já su z toho nadšený a nechám si tu parádu tak si to hned vzal...
opravu jsem byl překvapený jak to krásně svařuje a je to jen "blbé trafo s usměrňovačem" není to samozřejmě kabelka na rameno ale věčný nepokazitelný svářecí zdroj
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
robbo
Příspěvky: 29
Registrován: 24. 3. 2019, 7:20

1. 5. 2019, 11:57

kenybz píše: 30. 4. 2019, 7:18 ... věčný nepokazitelný svářecí zdroj
Taky jsem jej nedávno použil a zjistil, že jak na potvoru nechytají bazické elektrody. Pravděpodobná příčina jsou původní dva TESLA kondenzátory TE 927 v usměrňovači UDA 160, které už nemají po těch letech kapacitu. Tak jsem zrovna včera koupil nový kondenzátor s odpovídající kapacitou a i s poštovným za bratru 1600. Ale zas to snad nějaký ten rok vydrží. Nevýhoda je jen ta váha, ale tato kombinace trafo-usměrňovač svařuje jinak parádně.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

1. 5. 2019, 12:21

no je to neuvěřitelné, ale je to tak ..protože delší dobou jsem to nepoužíval a svařoval invertorem tigem a mig mag tak mě to teda fest překvapilo skoro šokovalo no je to špatně přenosné já jsem na to měl vozík s kterým se dalo jezdit do i ze schodů, tak ta manipulace byla celkem v pohodě. To zda jsou kondenzátory v háji se pozná změřením napětí naprázdno a i prakticky prostě to blbě zapaluje
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
robbo
Příspěvky: 29
Registrován: 24. 3. 2019, 7:20

1. 5. 2019, 12:46

No, snad mi paměť neklame, ale elektroda je nejstarší způsob svařování a vzhledem k v minulosti vybudovanému industriálu i funkční (nepočítám nýtovaný konstrukce). No a abych moc nezpohodlněl, tak si při každé práci pořád dokola opakuji: "tenkrát to taky zvládli" a to neměli k dispozici všemožný dneska dostupný a poruchový vymoženosti. :D Kondenzátory jsem odepsal na základě praktické zkoušky => bazickou nezapaluje a když náhodou zapálí, tak oblouk neudrží; kondenzátory jsou elektrolytický a letitý => jsou suchý => vyměnit. Diody jsou dobrý a víc toho tam kromě chladiče a tlumivky není. Zítra by měl nový kondenzátor dorazit, tak snad to bude dobrý.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

1. 5. 2019, 12:59

kovářské svařování je ještě starší
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
robbo
Příspěvky: 29
Registrován: 24. 3. 2019, 7:20

1. 5. 2019, 3:38

kenybz píše: 1. 5. 2019, 12:59 kovářské svařování je ještě starší
Sic jsem to nenapsal a popravdě kovařina mě zrovna nenapadla, myslel jsem obloukové svařování elektrikou. Už se vidím, jak rozdělávám výheň, abych mohl přivařit jednu trubku na plocháč. To by padlo piv než by se tak stalo. :D
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

1. 5. 2019, 3:41

Jo v davnych dobach byl cas hodiny mel malo kdo nejakych par hodin sem ci tam bylo jedno...
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
harwey
Příspěvky: 85
Registrován: 23. 10. 2014, 1:30

1. 5. 2019, 6:39

mám doma rovnaké trafo, chýba mi usmernovac. niekde som čítal že zvaral mensimi rutilkami len s trafom. skúšal to niekto?
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

1. 5. 2019, 6:44

rutilkama ito šlo i se samostatným trafem měl jsem to tak ze začátku a až pak sehnal ten přídavný usměrňovač.
Nicméně rutilky mají svá úskalí
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

1. 5. 2019, 6:45

Jo (myslim, ze to bylo jiny trafo), rutilkama se da svarovat i stridavym. Me stejne vzdycky limitovaly ruce.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

1. 5. 2019, 6:54

dobrá připomínka ruce :D jo to se koupit nedá někomu to jde hned jiný se to učí dlouho a někteří se to nenaučí nikdy tak to prostě je to nemyslím svařit branku aby neupadla no jak jsem bral včera u kámoše radiálku tak on mimo cnc obrábění i svařuje drapáky no nesvařuje ale krásně maluje viděl jsem moc svářečů ale tento teda nemá konkurenci to bych si vzal na ty fotky i zrcadlovku aby byly vidět detaily
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

1. 5. 2019, 6:56

Tiež som niekedy mal iba trafo bez usmerňovača, nešlo mi s tým zvárať, tak som si kúpil invertor. Po pár rokoch som znovu vyskúšal to isté trafo a zistil som, že to zvára rovnako dobre ako invertor :lol: Väčšina ľudí si myslí aké sú rutilky nahovno a zvárajú bázickými aj pánty na bráničku, ale podľa mňa na 99% zvarov stačia obyčajné rutilky. Navyše ich nemusíš oklepávať ak chceš znovu zapáliť oblúk, to mi vadí na bázických najviac
Tos C45-2000
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

1. 5. 2019, 6:59

u těch rutilek se střídavým proudem je problém koutový svár prostě ten oblou cestuje z jedné na druhou stranu jinak co se zapalovaní a hoření týká je to snažší jak s bazickýma
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „Prodej“