Materiály z ČÍNY

Odpovědět
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

15. 5. 2019, 2:46

Zdroj mám jen jeden a to oficiální. Jak jsem psal, jsem kutil a melouchy jsou nárazovky. Naposledy jsem dělal 30 vodících kladek na nějaký dopravník, v každé byly 2 ložiska a zápichy na ségrovky a fabrika stála. Bouchal jsem na tom celou noc, aby mohli jet co nejdřív.
jezevec
Příspěvky: 43
Registrován: 15. 5. 2019, 10:00

15. 5. 2019, 3:18

Hmmm tak to by se asi nezaplatilo :-/
Letmým odhadem bych počítal s cenou kolem 150-200kc/kg. Záleží na množství, průměru a pod.
petrkuna
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 3. 2018, 9:53

18. 5. 2019, 7:42

Teď je to o snaze se vším vyjebat. Jak s materiálama, tak s potravinama a i ve stavebnictví. Loni jsme betonovali schody , cement 325 míchání 1:3, a vůbec to nedrží, při zametání to mizí pod smetákem. Vedle je komunistycký beton, na mrazu a dešti 50 let a drží jako skála. Kamarád dělal podlahy, stejný cement a říkal jak mu to drží. Teď už říká, že se mu to taky sype. Tak musíme začít kupovat cement 400. Nejdřív udělat vzorky a vyzkoušet tvrdost a pak začít betonovat, jako když kupuji materiál na výrobu.
Cena za materiál nehraje žádnou roli, akorát z Vás dostanou víc peněz. Teď dáváme žalobu k soudu na náhradu reklamačního řízení, už to je cca za 80.000.-Kč. Je to za ten švédský materiál IMPAX
IMG_0538.JPG
U těch švédů se kvalita zlomila, když tu firmu koupili rakušáci, nebudu je jmenovat, ale všichni ji znají.
A v evropě se kvalita materiálů zlomila, když Amerika zvedla cla na dovoz materiálů o 25%. Tak ten čurbes z číny jde všechen do evropy. Celá evropa je promořená materiálem z číny. Třeba ve zprávách v TV jsem viděl jak v USA postavili lávku pro pěší přez dálnici, druhý den spadla a bylo tam 8 mrtvých. Že by to špatně spočítali, tak to je blbost. Tady bude taky hodně mrtvých ....
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

18. 5. 2019, 8:24

Dobré ráno:)

Pánové, můžu se zeptat i na jiné materiály? Jak si na tom stojí hliníkové slitiny? Běžné 5083, 2017, 7021, 7075ky? Je i tam takový průser?

Jinak i bez zkoušení v laboratoři je asi každému jasné že kvalita šla dolů. Jeden příklad za všechny. Kolega mi ukazoval nějaký strojní svěrák, který se snad vyrábí ve stejné verzi 30let a on měl starý a nový. Na tom novém urval celou hlavu se závitovou vložkou. Když jsem měl BF45ku, tak jsem "ulomil" kousek stolu...

Co ten dural? Jak si na tom stojí? A víte které firmy prodávají jakž takž kvalitu?

Díky a fajn víkend!
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

18. 5. 2019, 9:22

petrkuna píše: 18. 5. 2019, 7:42
Cena za materiál nehraje žádnou roli, akorát z Vás dostanou víc peněz. Teď dáváme žalobu k soudu na náhradu reklamačního řízení, už to je cca za 80.000.-Kč. Je to za ten švédský materiál
Já ti nevím ale vzhledem k tomu jak jsou volný normy jestli uspěješ ,pokud to splní základy jako pevnost v tahu,tvrdost atd tak je možný že to budou brát jako že je to v pořádku a že je nějaký metalografický výbrus nebude zajímat ,ale přeju ti ať se mýlím.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

18. 5. 2019, 10:53

petrkuna píše: 18. 5. 2019, 7:42 Teď je to o snaze se vším vyjebat. Jak s materiálama, tak s potravinama a i ve stavebnictví. Loni jsme betonovali schody , cement 325 míchání 1:3, a vůbec to nedrží, při zametání to mizí pod smetákem. Vedle je komunistycký beton, na mrazu a dešti 50 let a drží jako skála. Kamarád dělal podlahy, stejný cement a říkal jak mu to drží. Teď už říká, že se mu to taky sype. Tak musíme začít kupovat cement 400. Nejdřív udělat vzorky a vyzkoušet tvrdost a pak začít betonovat, jako když kupuji materiál na výrobu.
.....
Nejsem stavař, ale něco o tom vím, protože jsem toho už dost dělal. Jestli máš prašný povrch tak za to podle mého cement nemůže. Cement ti ovlivní, jestli budeš mít pevnost v tlaku 10MPa, 20MPa atd. Prašný povrch bych tipoval na špatné ošetření betonu při tvrdnutí - jestli ti povrch vyschl tak prostě cement na povrchu neměl dost vody na hydrataci. Dost se dá taky zkazit špatným dávkováním vody. Moc vody má negativní vliv.
Dlouhou dobu jsem dělal jen z cementu 32.5. Teď poslední dobou i ze 42.5 kvůli pevnosti protože to je beton pod stroje. Dělal jsem jak vodorovné plochy, tak i nějaké železobetonové stěny. Nic se mi neloupe ani nedrolí. Teď jsem dokonce musel kus pár let starého betonu v podlaze kvůli dodatečné neplánované úpravě usekat a chovalo se to jak má – po uštípnutí sbíječkou zůstal kus pohromadě, nijak se dál nedrolil a držel formu. Naopak 40 let starý komoušký beton, co tam taky byl, se rozpadal na malé kousky a kolikrát i úplně na písek.

Dovozu materiálů z Číny, co sem přetékají po zavedení cel USA, se dá bránit jednoduše - uvalit taky cla a pak si to ti šišlouni můžou strčit do zadku nebo z toho stavět ty jejich velké stavby komunismu. Stejně šla cena konstrukčních materiálů nahoru jenom kvůli nim, jak si tam staví kvanta zbytečných budov, co nikdo nikdy nevyužije a pak se i kolikrát za pár let zbourají, aby měl ten jejich prasečí ksicht v Pekingu radost, jaký mají každý rok růst HDP.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

18. 5. 2019, 11:39

Dneska si doma neuděláš kvalitní beton bez stabilizátorů a podobnejch chemických srágor, protože cement je plný popílku a sazí. Taky mě čeká nová podlaha pod soustruh, ale pro beton si dojedu do betonárky.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

18. 5. 2019, 12:13

petrkuna píše: 18. 5. 2019, 7:42 Teď je to o snaze se vším vyjebat. Jak s materiálama, tak s potravinama a i ve stavebnictví. Loni jsme betonovali schody , cement 325 míchání 1:3, a vůbec to nedrží, při zametání to mizí pod smetákem. Vedle je komunistycký beton, na mrazu a dešti 50 let a drží jako skála. Kamarád dělal podlahy, stejný cement a říkal jak mu to drží. Teď už říká, že se mu to taky sype. Tak musíme začít kupovat cement 400. Nejdřív udělat vzorky a vyzkoušet tvrdost a pak začít betonovat, jako když kupuji materiál na výrobu.
Cena za materiál nehraje žádnou roli, akorát z Vás dostanou víc peněz. Teď dáváme žalobu k soudu na náhradu reklamačního řízení, už to je cca za 80.000.-Kč. Je to za ten švédský materiál IMPAX
IMG_0538.JPG

U těch švédů se kvalita zlomila, když tu firmu koupili rakušáci, nebudu je jmenovat, ale všichni ji znají.
A v evropě se kvalita materiálů zlomila, když Amerika zvedla cla na dovoz materiálů o 25%. Tak ten čurbes z číny jde všechen do evropy. Celá evropa je promořená materiálem z číny. Třeba ve zprávách v TV jsem viděl jak v USA postavili lávku pro pěší přez dálnici, druhý den spadla a bylo tam 8 mrtvých. Že by to špatně spočítali, tak to je blbost. Tady bude taky hodně mrtvých ....
Zásadní otázkou je, od koho ten materiál skutečně je - jestli je opravdu od toho U.
Protože pokud toho nebyl kupovaný dostatečný objem, tak U ani Voest to napřímo neprodá - takže tam byl jistě nějaký lokální obchodník, a pak je to jasná loterie.
Samozřejmě pokud to bylo nakupované napřímo od Udd a něbo alespoň od Voe, tak by to byla jiná.
Další otázkou je, co na to říká rozbor té bodové koroze - prostě co tam rezne, proč a jak.
Tím ani nic nenaznačuji - by se muselo o tom, z čeho to je a jak se to vyrábělo vědět podstatně, ale podstatně víc.
Btw - pokud se dívám na ten Impax Supreme, tak tam nějaká korozní odolnost zaručovaná není - a nebo se pletu?
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

18. 5. 2019, 12:18

Mrosconi píše: 18. 5. 2019, 8:24 Dobré ráno:)

Pánové, můžu se zeptat i na jiné materiály? Jak si na tom stojí hliníkové slitiny? Běžné 5083, 2017, 7021, 7075ky? Je i tam takový průser?

Jinak i bez zkoušení v laboratoři je asi každému jasné že kvalita šla dolů. Jeden příklad za všechny. Kolega mi ukazoval nějaký strojní svěrák, který se snad vyrábí ve stejné verzi 30let a on měl starý a nový. Na tom novém urval celou hlavu se závitovou vložkou. Když jsem měl BF45ku, tak jsem "ulomil" kousek stolu...

Co ten dural? Jak si na tom stojí? A víte které firmy prodávají jakž takž kvalitu?

Díky a fajn víkend!
U al slitin můžeš začít diskutovat o nějaké kvalitě nad tu magickou půltunu na rozměr (v tyčích) - pod tím to jde přes externího obchodníka a těch spolehlivých spočítáš v evropě pomocí prstů jedné ruky.
Víc asi ani nemá k tomu smysl cokoli dodávat.
Prostě pokud si kupuješ věc v pozici jako Tesco mlíko, tak kvalita je definovaná nápisem Tesco.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

18. 5. 2019, 4:03

Milane, mohl by jsi tedy napsat, kdo je podle Tebe spolehlivý a kdo ne?

Já třeba bral profily od Alms Brno, Alupa Pardubice a to nebylo špatné. Když jsem se ptal, odkud je materiál, tak většinou pry z Holandska a Belgie. Jaká je ale skutečná kvalita, nemám porovnání.
Přístupem se mi velmi zamlouvá hliník.cz tedy firma Alqaul. Řežou přesně a i za dobrou cenu. U nich jsem bral desky 20-70mm tlusté.

Nějaké tipy?
Ideálně české firmy. Kdyby byly navíc i fértrejd a ekofrendly, bylo by super:)

Díky
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

18. 5. 2019, 5:48

Britt píše: 18. 5. 2019, 11:39 Dneska si doma neuděláš kvalitní beton bez stabilizátorů a podobnejch chemických srágor, protože cement je plný popílku a sazí. Taky mě čeká nová podlaha pod soustruh, ale pro beton si dojedu do betonárky.
To je uplnej blábol. Cementů je hromada druhů s různými příměsemi, pokud chceš čistej kup si CEM I. Důvod proč se to někomu vysype je nevhodné nebo vůbec žádné ošetření. Musí být dostatečně mokrý alespoň 2dny. Když to vyleješ na porézní podklad kterej z něho vytáhne vodu a ještě to necháš uschnout na vzduchu tak se není co divit, není to lepidlo. Čím vyšší obsah cementu tím větší náročnost na vodu.
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

18. 5. 2019, 8:30

grade065 píše: 18. 5. 2019, 5:48
Britt píše: 18. 5. 2019, 11:39 Dneska si doma neuděláš kvalitní beton bez stabilizátorů a podobnejch chemických srágor, protože cement je plný popílku a sazí. Taky mě čeká nová podlaha pod soustruh, ale pro beton si dojedu do betonárky.
To je uplnej blábol. Cementů je hromada druhů s různými příměsemi, pokud chceš čistej kup si CEM I. Důvod proč se to někomu vysype je nevhodné nebo vůbec žádné ošetření. Musí být dostatečně mokrý alespoň 2dny. Když to vyleješ na porézní podklad kterej z něho vytáhne vodu a ještě to necháš uschnout na vzduchu tak se není co divit, není to lepidlo. Čím vyšší obsah cementu tím větší náročnost na vodu.
Přesně tak - viz co jsem psal výše.

Já mam dojem, že tyhle prupovídky šíří řemeslníci co to mrví, protože jsou prasata. Pak se zákazníkovy vymluví na cement a obecně bla, bla, .... já nic to špatný materiál bla, bla, bla.

Britt, jestli chceš kvalitní beton pod soustruh tak to dělej z cementu 42,5. Pak aby to byl opravdický beton se štěrkem, ne jenom nějaké šidítko z písku, dodržovat množství vody (ne moc, ne málo), pořádně zhutnit ideálně vibrátorem, a řešit ošetření povrchu při tvrdnutí.
Jestli myslíš dovézt zavlhčenou směs, tak na to bych se osobně vykašlal, jestli chceš tedy skutečně pevný beton. To budeš muset v míchačce rozmíchat na tekutou konzistenci, jenomže než to přivezeš, všechno uděláš a zpracuješ tak už budeš dělat s betonem co začíná tuhnout a to pro pevnost rozhodně není dobře. Nevím kolik toho bude objemově, ale to když už tak bych to raději nechal zalít domíchávačem. Samozřejmě při malém objemu ti to bude prodražovat doprava, protože je jedno jestli ti vezou celých 5 kubíků nebo jen třeba 0,5.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
petrkuna
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 3. 2018, 9:53

18. 5. 2019, 10:12

Už jsem namíchal hodně tun betonu, tak něco vím. Už podle barvy to je něco jiného. Všechny postupy co píšete jsem dodržel. Co bylo včera , dnes už není pravda. Situace na bojišti se mění každým okamžikem. Proto musíte být pořád ve střehu a dávat si pozor, kdo Vás chce ošulit.
Slitiny hliníku se zatím drží, já kupuji Certal ve Feropolu. Jednou jsem dostal od kamaráda duralovou desku a po eloxu tam byly díry, jak se ty vměstky odleptaly. Po eloxu se ukáže kvalita materiálu, může to být flekaté, nebo rovnou vyleptané díry. Je lepší zkusit jen vzorky, když jsou nějaké pochyby, a potom se pustit do výroby.
Materiál Impax je označený byrevnými nápisy , tak jej nelze zaměnit, mají tam i čísla taveb.
V materiálových listech mají napsané :
IMPAX Supreme odpovídá vysokým požadavkům na kvalitu. Vyznačuje se nízkým obsahem síry.
Dále se IMPAX Supreme vyznačuje následujícími vlastnostmi:
• dobrá leštitelnost a leptatelnost fotocitlivým materiálem
• vysoká houževnatost
• vysoká mikročistota a homogenita
• rovnoměrná tvrdost
• možnost povrchového kalení.
Vzorky materiálu jsem odnesl do laboratoře, tady jsou výsledky:
skenování0001.pdf
(276.85 KiB) Staženo 183 x
Někde to třeba nevadí, ale u těch zbraní to vadí a hodně. Některé zbraně jsou zdobené a vykládané zlatem a jsou hodně drahé.
Tyhle švédové mají na svědomí i naši poldovku, koněčně jsem se to dozvěděl. Jednomu pánovi jsem dělal pušku co u toho byl....
majo477
Příspěvky: 873
Registrován: 28. 5. 2014, 8:39

18. 5. 2019, 10:28

Jednomu pánovi jsem dělal pušku co u toho byl....

Nevolal sa ten pán václav havel?😀
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

18. 5. 2019, 10:32

Tomu by nedělal pušku ale flašku :wink:
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Odpovědět

Zpět na „Ostatni material“