Ako ste na tom so zákazkami? ( ide kríza)

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4874
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

10. 6. 2019, 11:55

fmodel píše: 10. 6. 2019, 8:50
Když já mám slivovičku od Moraváků ,ale mám radši višňovku :wink:

Ale pokud se nepletu tak válčíme jen ve vlákně hospůdka :wink: v ostatních bych byl pro klid zbraní :wink:
Přesně tak, ideové bitvy jen ve vlákně hospody.

Až pojedeš někdy přes Znojmo, tak se připomeň, můžeš přibrzdit, nějakou tu slivovičku, hruštičku, meruňkovičku, špendlíkovičku, ořechovečku, a višňovku mám :wink:

Jinak já si nestěžuju, poslední dobou vstávám po šestý a zhasínám dílnu po půlnoci 8)
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

11. 6. 2019, 12:15

DwPetr píše: 10. 6. 2019, 11:55

Až pojedeš někdy přes Znojmo, tak se připomeň, můžeš přibrzdit, nějakou tu slivovičku, hruštičku, meruňkovičku, špendlíkovičku, ořechovečku, a višňovku mám :wink:

Jinak já si nestěžuju, poslední dobou vstávám po šestý a zhasínám dílnu po půlnoci 8)
Poslední týden v srpnu pojedu kolem do Chorvatska tak to třeba klapne :D
jj vstávám po osmé odcházím domů po půlnoci ,nějak na mě to dědkovský vstávání po čtvrté raní nepřichází :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4874
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

11. 6. 2019, 12:20

fmodel píše: 11. 6. 2019, 12:15
Poslední týden v srpnu
Dneska je co za měsíc? :P
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

11. 6. 2019, 6:00

Josef píše: 10. 6. 2019, 8:58 A ještě bude další průser, až skončí dotace. Tak výrobci např. obráběcích strojů budou mít taky hodně starostí. :( Někteří už mají teď.
az skonci dotace, tak zacnou prodavat za realnou cenu, ono kdyz na stroje firmy dostavaji dotaci, tak proc by si vyrobce taky nezobnul, ze stejneho duvodu nejsou verejne cenu cad/cam, ale delaji se individuelne dle vyse dotace na nakup
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
kiko01
Příspěvky: 1585
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

11. 6. 2019, 3:07

Pritom vsetkom sa ku mne dostali zakazky z DE a AT - ze proste u nich subdodavatelia nestihaju, tak neviem, ale su hlavne kusovky a dost presne takze u nich by to asi bolo drahe a malokto sa chce j...t s kusovkou...
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1847
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

12. 6. 2019, 9:57

Já to nechápu, poptávek je hodně, ale...
Naceňuju naceňuju... snažím se nebýt drahej, ale pak vždycky to vezme nějaká firma za cenu nákladů a někdy ani to ne. A ty objednavatelé už jsou cenama na trhu tak rozmlsaný, že by to nejraději za cenu materiálu :?

Naposledy minulý týden odlitky 11kg litina GG200 - 30 kusů (ročně údajně 50ks), docela hodně operací a nějaká firma to vyrábí za třetinu ceny co jsem nabídl (údajně 25 EUR za kus). A že jsem to počítal na CNC za 650 na hodinu sakum prdum na minimum upnutí na pěti-ose a byl jsem prostě na trojnásobku.

Už se těším až EU zruší dotace nebo toto je fakt k posrání...

Cokoliv se ke mě za poslední rok dostane v sériích nad 10 kusů tak to dělá údajně konkurence levněji. Když to pak přepočítám na časy tak je to v cenách kolem 250-350 za hodinu CNC obrábění (a to počítám časy na minimum upínání na pěti-ose a tabulkový hodnoty).
Takže pro mě zatím jedině kusovka a to ve výsledku vyjde stejně s přípravama a řešením věcí kolem. Ale uživím nájmy, energie a rodinu. Ale žádnej zázrak.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4874
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

12. 6. 2019, 10:03

EU je na dotacích/přerozdělování založená, když máš novou dílnu a stroje, který nemusíš moc splácet, jede ti na nich nějaká práce co to uživí, tak malý zakázky můžeš podstřelovat jak chceš a neublíží ti to. Naopak si získáváš dobrý reference a klientelu, který ti donese další a další kšefty, kde je pak třeba už naceněj jinak.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2264
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

12. 6. 2019, 10:06

Přesně proto nechci CNC. Tam Ti ten čas dokáže každej spočítat. A musíš dělat to, co moc lidí nedělá... CNC je všude tři prdele.
Nebo si najdi vlastní výrobek...
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1847
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

12. 6. 2019, 10:11

V Německu a že ho mám osobně sježděný od shora až dolu, se vždycky ptám za kolik obrábí a je to od 65 EUR za hodinu a vejš... nechápu to, nechápu EU, nechápu jak to bude v budoucnu... jak se tohle může vyvinout. Teď mi odešel šikovnej kamarád - kolega do Německa za prací... dali mu dvakrát tolik čistýho než tady a že měl nadprůměr.

Připadam si že žiju na Ukrajině nebo v Číně jen s tím rozdílem, že můžu za hranice a nebo třeba nic nedělat a žít pod mostem bestrestně... prostě co chci... jinej rozdíl mezi těmito totalitními státy a námi nevidím... vážně uvažuju nad tím, že se přestěhuju do Bavorska k hranicím s Francií a Švýcarskem dokud to jde. Stejně tady na severu čech jsou jenom getha "nepřizpůsobivejch" slabomyslnejch chudejch lidí... a zbytek ovcí ani komentovat nebudu... o šikovnýho pomocníka jsem tady za pět let nezavadil... teda až na toho co odešel.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 6. 2019, 10:22

tak nenadavej na eu a vyuzij k cemu byla stvorena stejne jako tvuj spolupracovnik
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1847
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

12. 6. 2019, 10:41

A co třeba "Má vlast" ? to už nikdo neposlouchá vážnou hudbu? :lol:
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2264
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

12. 6. 2019, 10:56

Třeba já osobně a znám takových lidí víc, nenakupujeme venku. Proč bych měl posílat svoje prachy někam do Číny nebo jinam? Ty peníze radši nechám tady v ČR a i když mě to stojí víc a třeba vím, že to ten obchodník koupil tam. Ale ty prachy navíc zůstanou tady a ten člověk si tady za to něco koupí a odvede daně. A za ty ten stát zase může investovat. => ekonomika roste. Takhle roste jen ekonomika Číny. I když ono to také nebude do nekonečna a vše jednou skončí

Proto třeba Trump zvednul daně na dovoz z Číny, aby to podpořil doma. Teď třeba cena železa (i nákupní) půjde dost dolů, dneska jsem kecal s klukama v kovošrotu.

Vím, že tady spousty lidí nakupuje na Allie atd. Nikomu to neberu, každého volba. Dneska je vlastenectví skoro sprosté slovo.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4874
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

12. 6. 2019, 11:11

Tohle si nemyslím, pro mě to sprostý slovo není, ale třeba tím nákupem za 1/3 venku mi zbyde v kapse víc peněz, a můžu je tady utratit jinak a mám z nich užitek. Ekonomika roste taky. Je to úplně stejný. Akorát tvůj příklad je o tom, že ten balíček do kapsy dostane překupník, ten toho Číňana podpoří úplně stejně jako by to udělal kdokoliv jinej, a peška máš ty, protože si měl největší výdaj.

Něco jinýho je podpořit českýho výrobce, třeba koupit brambory od zemědělce a ne z Kauflandu. Prvně jsem chtěl uvést nářadí, ale Tona co mě napadla je taky Čína 😁
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

12. 6. 2019, 11:32

martasg1 píše: 12. 6. 2019, 10:11 V Německu a že ho mám osobně sježděný od shora až dolu, se vždycky ptám za kolik obrábí a je to od 65 EUR za hodinu a vejš... nechápu to, nechápu EU, nechápu jak to bude v budoucnu... jak se tohle může vyvinout. Teď mi odešel šikovnej kamarád - kolega do Německa za prací... dali mu dvakrát tolik čistýho než tady a že měl nadprůměr.

Připadam si že žiju na Ukrajině nebo v Číně jen s tím rozdílem, že můžu za hranice a nebo třeba nic nedělat a žít pod mostem bestrestně... prostě co chci... jinej rozdíl mezi těmito totalitními státy a námi nevidím... vážně uvažuju nad tím, že se přestěhuju do Bavorska k hranicím s Francií a Švýcarskem dokud to jde. Stejně tady na severu čech jsou jenom getha "nepřizpůsobivejch" slabomyslnejch chudejch lidí... a zbytek ovcí ani komentovat nebudu... o šikovnýho pomocníka jsem tady za pět let nezavadil... teda až na toho co odešel.
Vítej v realitě ... do Číny je to o veliký kus dál, takže přeci musíš bejt pro zákazníky mnohem levnější než žluťásek ... :lol:
.... jak se to vše může vyvinout? ... jedině průserem, jiný východisko nevidím ... živíme tu bandu na západě všemi možnými způsoby, vysávají nás jak jen to jde ...
S Německem si dnes asi už moc nepomůžeš ... budeš tam stále jen bílá náplava co má makat na ostatní.

Nedávno jsem měl poptávku na zakázkovej výrobek v 2x300 kusový sérii do Španělska ... udělat vývoj, prototyp, přípravky, postupy, promyslet technologii výroby, montáže atd .... strávil jsem na tom pár dní, protože nacenit to bez toho abych měl představu co a jak budu dělat prostě nešlo. Udělal jsem jim hodně libovou cenu (pochopitelně ale takovou aby to pro mne bylo taky zajímavý) na 300 kusovou sérii. Přišla odpověď, že chtějí dostat vzorek tedy prototyp produktu ... odpověděl jsem jim, že ho dostanou za několik tisíc euro s tím, že při objednání série bude většina ceny prototypu přenesena do zálohy výroby série a vzorek pak bude za cca 4 násobek seriovky. Pochopitelně jsem požadoval platby předem (když mohou platit předem šikmáčům tak proč ne nám?) Výsledek ... nula, jakmile jsem chtěl za kvalitní práci peníze, bylo po všem. Takže silně přemýšlím, že na podobný poptávky už ani nebudu reagovat, dosud to byla skoro vždy jen ztráta času. :(
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2264
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

12. 6. 2019, 11:38

Tak čínskejch věcí mám jen pár. Peška nemám žádného a s dílnou už vůbec. Však možná trochu tušíš, odkud co mám. Nebudu rozpitvávat kvalitu... Stačí se podívat po fabrikách, co používají.

Co takhle nějaká záruka, servis?
Odpovědět

Zpět na „Prace“