Malá levná elektrická strunová sekačka

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

14. 7. 2019, 7:17

ty k tomu aku přistupuješ špatně ... když uvádějí 50 minut, tak tím myslí reálně řekněme 30 minut. Pro sebe si to překládám jako sekání 10-15 minut, pokud tento čas na daný účel nestačí (či z nějakého důvodu jsem ochoten sekat déle), je potřeba pořídit něco lepšího. Tahle Gardena mi pocitově přijde těžká do ruky, ale ten nožík z plastu seká výrazně lépe než struna - ale viz popis, je to na dočištění a ne na plochu.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

14. 7. 2019, 7:24

ono aku nářadí ani není určené na nějaké sekání prostě na dočištění...ale máme od gardeny nůžky na trávu a moja s tým střihá v sadu okolo stromů a vydrží to makat 40-50minut takže to celkem odpovídá dle parametrů
u té české strunovky jsou dobré ty kolečka já jsem s tím sekal je to asi 20 let zpátky a jen jezdíš dopředu, dozadu a žádná zátěž na ruky.
Kolečka se snadno vycvaknou z držáku je to pár sekund...
no tady je to alko
https://www.al-ko.com/shop/cz/produkty/ ... emium.html
a tady díly pro alko
https://www.brojir.eu/kategorie/strunove-sekacky-al-ko/
díly k té české jsou podstatně levnější
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

14. 7. 2019, 7:54

Koukal jsem na ty náhradní díly Ergo i Al-Ko mají hlavu (říkají tomu unašeč) nalisovanou. Takže prostě sundávací asi v podobné velikostí a cenové relaci neexistuje. Díky za odkaz.

V dříve odkazovém krámu mě zaujala tahle:
https://www.kamody.cz/fieldmann-fzs-205 ... 616-158405
Je sice dost těžká, ale je už pojatá jako křoviňák a dost výkonným motorem. A je k tomu kovový kotouč, takže hlava musí být sundávací.
Má jediný kaz, že nemá štelovatelný úhel mezi sekací hlavou a madlem.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

14. 7. 2019, 8:19

fieldman a florabest a další super hyper výrobky nebrat
musíš si položit otázku jestli to chceš na sezónu a nebo na alepoň 5 let
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

14. 7. 2019, 8:25

Co to tady tak sleduji - tak mi připadá trochu přijatelné jen toto: https://www.kamody.cz/fieldmann-fzs-205 ... 616-158405

Jinak na dočištění vždy strunu - a to klas. nylon - jednoduše proto, že pokud chytneš šutr, obrubník, plot, drát, kus železa, tak tu strunu urazíš a jedeš dál. Pokud tam máš cokoliv kovového, tak s velkou šancí zničíš hřídel sekačky. Jinak na Bangoodu jsem viděl disk - drátěný kartáč do strunovky přesně na tento účel (dosíkání zbytků) nebo disky s pohyblivými noži - to taky funguje celkem solidně. Ale fakt dávám přednost struně, i když se takto velmi rychle ničí.

Já jinak křoviňákem seču opravdu bordel - trávu a kopřivy vysoké kolem metru, maliní, keříky a veškerý představitelný porost - a fakt nejlepší zkušenost mám se strunama. Pokud nasadím disk a jdu do členitého terénu se šutrama, tak mám téměř jistotu, že urvu hřídel.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

14. 7. 2019, 8:47

mam tento "sunt" https://www.rucni-naradi.cz/black-and-d ... va-sekacka stersi model uz 15let, pouzivam to na zacisteni rohu, okolo obrubniku a kytek, ono nez nad znackou a "kvalitou" je rozumnejsi se zamyslet nad zivotnosti na pocet motohodin a celkove delky seceni, IMHO asi nema smysl kupovat "super" sekacku urcenou pro koseni 0.5ha a pak s tim sudlat predzahradku, to bych si pripadal jak neurochirurg provadejici operaci sekackem
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

14. 7. 2019, 9:35

samozřejmě podle využití na malý kousek kolem baráku i neznačku když to používá člověk rozumě...já sekám pokaždé nejmíň 5000m takže mám na to různé stroje od naftového traktoru až po ty nůžtičky od gardeny křovinořezy mám 3 a nakonec používám menší křovák solo bo má dostatečný výkon a je lehčí ja husqvarna co mám a až na ty nůžtičky od gardena jsou to všechno 20 a víc let staré stroje, které jsem našel vyhozené a opravil teda až na ten japonský traktor ten mě kámoš dovezl z francie...chce to prostě přizpůsobit podle potřeb to je bez debat.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

14. 7. 2019, 10:15

Máte někdo srovnání mezi Husqvarnou a Stihlem ? Věky mám hračky od Stihlu, tak nemám vůbec srovnání.
zverodoktor
Příspěvky: 2970
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

14. 7. 2019, 10:24

Moja mama mala tú benzínovú z Lidlu 5 rokov, kosilo sa každé 2 týždne celú sezónu celkom veľká plocha. Potom odišiel plastový nosič cievky, ktorý sa napodiv ale dá satále kúpiť cez servis Lidlu ako náhradný diel. A za tú cenu ani nič viac nečakám. Aj keby som ju po tých 5 rokoch rovno hodil do smetí. Nemyslím že s tým LIDL vecami je to taká beznádej. Občas sa niečo podarí viac, niekedy menej, ale pomer výkon-cena je stále veľký nadštandard.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

14. 7. 2019, 4:52

Tak konečně další člen do klubu Lidlařu. :-)
Já mám taky (jak už jsem psal) s věcmi z Lidlu vpodstatě jen dobré zkušenosti. A mám jich spoustu.

Mimoděk jdi potvrdil to, kvůli čemu jsem položil prvotní dotaz. Odešla Ti sekací hlava (unašeč).
Proto tak chci nějakou sekačku, kde je sundávací, nejlépe se standardním šroubem M10x1.25 levý.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

14. 7. 2019, 4:56

R - stick píše: 14. 7. 2019, 8:25 Co to tady tak sleduji - tak mi připadá trochu přijatelné jen toto: https://www.kamody.cz/fieldmann-fzs-205 ... 616-158405
...
Ano, to jsem psal o 2 posty nad Tebou, že tahle vypadá dobře. Jen je pro mě zbytečně trochu velká (velký sekací průměr, motor a tedy i váha).

Otázka bokem: jak sem dáváte odkazy, že jsou pak zmršené a neklikací?
Když tím nejjednodušším způsobem Ctrl-C, Ctrl-V zkopíruju adresní řádek stránky kde zrovna jsem, tak pak je odkaz vždy OK a klikací.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

14. 7. 2019, 7:09

tak nějaké nářadí z lídlu má skoro každý v kutilské dílně...mám třeba akuvrtačku z lídlu 12 let a pořád ji používám s původní baterkou
dokonce jsem před pár lety jednu koupil do práce a funguje tam už asi 3 roky co mě z asi 5 kusů elaktrického nářadí z lídlu zklamalo tak mečová pila ocaska na 230V tam to sežralo převod při třetím použití ono to nemá momentovou spojku a jak to sevřela větev tak v tom zahrčelo a bylo po převodu mám to i nafocené jak je to uvnitř špatně udělané to uložení ozubených kol a to né že bych to prasil byl to zlomek sekundy...to samé matce odešly střihací accu nůžky na trávu na živý plot, proto tu florabest lídlovou firmu pomlouvám
mám rád když nářadí funguje a klidně může být i neznačkové...ještě musím pochválit gardenu střihací nůžky ty mají momentovou spojku a ještě hlídají proud motoru a když zajedeš do plotu okamžitě vypnou...i accu ocaska z lídlu okamžitě vypne když plátek sevře větev prořezávám s ní větve v sadu kde mám 100 stromů a je to za tu cenu neskutečný pomocník...dokonce si ji pořídil šéf on je takový kutil a řeže s tím všechno sice už se mu urval 2x kontakt v akumulátoru asi mu to tvrdě spadlo na beton či co, ale to jsem mu opravil za pár minut...no a minulý týden tu u nás v dědině byla porucha praskla vodovodní litinová trubka a jdu se tam podívat jak dlouho to bude trvat chlap tam v díře řezal malou flexou tu litinovou trubku a nemohl se tam pořádně dostat navíc flexa jela nejela a že jestli něco nemám na půjčení říkám proč to neřežete ocaskou? ani nevěděli podle názvu o čem mluvím no šel jsem pro ni, ale od podzimu jsem ji nenabíjel tak jsem ji dal na nabíječku...no než se to nabilo, tak už to nějak uřízly ....i tak jsem vzal tu pilku dal plátek na kov a tu litinovou trubku to v pohodě uřezalo hošani byli překvapení
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

14. 7. 2019, 7:39

Na dočišťování je zajímavé třeba toto: https://www.merryferris.com/products/me ... 6363715637
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

14. 7. 2019, 7:48

Jo, to vypadá zajímavě.
Ale zase to předpokládá tu sundatelnou hlavu.
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2263
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

14. 7. 2019, 8:17

elbarto píše: 14. 7. 2019, 10:15 Máte někdo srovnání mezi Husqvarnou a Stihlem ? Věky mám hračky od Stihlu, tak nemám vůbec srovnání.
Kvalita tak nějak nastejno. Ten, kdo má Husqvarnu, ten ji chválí a naopak.
Dělají to po celém světě. Dávno už Husqvarna není švédská. Nejlepší pila byla 266ka - těžší, ale celohliníková.
Táta celý život jede Husqvarnu, dělá v lese celý život. Stihl nechce. Ale řada 560 se jim moc nepovedla. Po roce ložiska na klice, teď klika atd... Kámoš má servis a prodejnu na Stihl - dělají to s Martinem Komárkem (viz. YouTube a timbersport), ten zase Husqvarnu nemůže, i když ji opravuje. Za mě se mi líp dělá s Husqvarnou. U Stihlky mě sere ten mega kryt dozadu a takový divný úchop. Uložení kliky v karteru u spojky taky odchází... Protočí se ložiska.
Řežu celkem často - mám 365ku. Máme hodně lesů a i nějakou techniku (LKT atd.) , tak vím o čem mluvím.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“