Klimbíkův TOS S-28

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

14. 8. 2019, 8:49

DwPetr: no jako pouziju soustruh casteji nez dvakrat za rok, ale nepouzivam tak moc nozu, vystacim si tak ze ctyrmi, upichovak, nejaky na ten uber, pak do vnitrku neco a velice malo neco na zavity nebo na segerovky. tak asi nebude vadit. ale bylo by pekne mit nekde na dosah polici ve vysce pasu, kde by vsechny noze odpocivaly :)
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

14. 8. 2019, 8:53

Britt: no jako jo, ale ja tam moc casto chodit nebudu. navic mam soustruh na prazcich, tak je asi o 15cm vys nez kdyby byl na zemi.
jinak premyslim porad, proc jsi mi tu zakrizkoval ty drzaky na vrtacku treba, ze je nepouziju. to asi kdyz nekdo potreboval treba neco extremne tvrdeho obrousit, tak to supnul do soustruhu a misto noze dal vrtacku s brusnym kotoucem a jel. ale uplne zpocatku jsem nechapal na co to asi bylo, ted uz mi to docvakava :) a ta delicka a freza na ozubena kola, to podle me taky ten clovek nejak pouzil, ale to jeste nevim jak. ale myslim, ze oni meli doma jen soustruh a vsechno co na nem kdy pouzil, mi prodal, protoze uz by to mel k nicemu, tak asi vsechno ma snad nejaky vyznam.
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

14. 8. 2019, 9:04

věřím tomu, že máš v sobě potenciál zdokonalovat se, ale tvořením poutavých videí tě to ubírá uplně jiným směrem ...zkus třeba zajít za nějakým fachmanem v oboru který tě zajímá a uvidíš věci pro tebe neskutečné, ale když budeš chtít naučíš se....
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

14. 8. 2019, 9:15

Ahoj Klimbíku.
Stále přemýšlím ,proč jsem kupoval ,na nástřik mojich obráběcích strojů, drahou základovou poliuretanovou barvu, když ty vé svých poučných videjích ji nepoužíváš.
Tvé vlákno sleduji od začátku, zřejmě mě něčím zaujalo- pouze nevím čím.
Držím ti palce, ale pozor, tvá videa mohou být inspirací pro jiné začínající kutily a nebylo by úplně supr, aby kopírovali nedodržování základních technologických postupů ,jako např. příprava pokladu před konečným lakem.
Jinak klobouk dolů - videa zpracovávat umíš.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

14. 8. 2019, 9:44

Já ji taky nepouživám :)
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

14. 8. 2019, 9:47

markus: ale vzdyt ja jsem pouzil polyuretanovou barvu PUR 2K od firmy Soldecol, jinak diky za pochvalu :)
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

14. 8. 2019, 10:02

Mala rada keď tuzis a riedis farbu mal by si sa kukať dnu do pohára na ciselnik nie z vonka
Za mňa fajn video jansi rád pri Tom oddýchnem
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

14. 8. 2019, 10:11

Novic: diky. Je to neuveritelne, ale ja jsem se dival spravne, vnitrkem. Jak bylo barvy hodne, tak jsem ji tuzil, to ksem se dival vnitrkem, potom jak jsem si kousek redil tak uz jsem to delal odoka. Spis jsem to mel mozna udelat obracene, prvne zredit a pak tuzit. Jsem rad ze te moje videa bavi, na oddychnuti :)
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

14. 8. 2019, 10:28

Prvně se tuží, a pak dořeďuje. Když bys to dělal naopak, tak zbytečně tužíš i ředidlo. Je to ale spíš jen teoreticky, protože do U se dává ředidla minimum, je to průmyslová barva, ta nemá bejt řidká jak A. Navíc už tužidlo ti tu barvu dořeďuje, když by sis ju naředil předem, tak tužidlem tomu ještě přidáš přes čáru.

Jo a U dělám od oka taky :)

On ten poměr není až tak kritickej, je to spíš o tom, aby ti to tužidlo rovnoměrně vyšlo na celou pixlu, když to nespláchneš naráz. Víc, nebo míň toho tužidla nemá zásadní vliv na vytvrdnutí ani jeho rychlost. Tu ovlivňuje teplo, UV, a složení pigmentu.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

15. 8. 2019, 8:56

kenybz píše: 14. 8. 2019, 8:46 klimbíku nevím co na to říct natočíš video s tigem hurá první seznámení a popis jak to všechno nastavit... dobrá, pak frézka pak soustruh a momentálně regálek pod soustruh a všiml jsem si jedné věci takto posrat tigem pár plechů to není ani možné ...proč to píšu začal si tigem a postup nula to se zorvna ukázalo teď... děláš to fakt jen kvůli sledovanosti? to by byla omluva jinak nechápu jiný důvod nic ses nenaučil
To Kenny: Klimboše na jeho kanálech sjíždí náctiletí, kteří nikdy žádny stroj neviděli. Proste Guru Jára ve strojařině. Nejde o obsah, jde lovení sledovanosti, proto odkazy pere prostě všude. Obsah je o ničem. Osobně bych se za podobné žvanění styděl, ale prostě jsou prostě kusy co na to mají koule. Sice nic neumím, jsem totální jelito, přesto rád všechny poučím, jak se to děla a to evidentně v dnešní době funguje :-(
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

15. 8. 2019, 9:13

nerikam nikomu jak co ma delat, pouze ukazuju, jak se s tim peru ja. a bavi me to.
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

15. 8. 2019, 10:23

Taky jsem viděl všechna jeho videa a mě nepříjdou špatná. Zpracovaná jsou moc dobře a obsah? Pouze znovu objevuje už objevené, ale věřím, že mnozí si v nich najdou to své.
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

15. 8. 2019, 10:26

Britt: diky! jak rikas, kazdy snad vi, ze jsem programator (Java, ne zadne CNC), a ze se timhle jen bavim. Ukazuju jak se bavim, ldi mi radi jak to delat lepe (treba ze nemam malovat frezku na oranzovo) a ja je castokrat i poslechnu (s barvou frezky ale asi zrovna ne). Neni to navod jak to delat, ale kazdy muze videt, jake jsou pri cem problemy, co jde lehko a co tezko a kazdy si k tomu muze pridat svoje zkusenosti a nebo nam je muze pod videem i napsat.
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

15. 8. 2019, 10:30

kenybz: diky, ze ve me vidis potencial. ale jak myslis ze delam poutava videa? ja jen natacim, co doma delam. cim se bavim. nemyslim ze by me to melo ubirat nejakym smerem, delam si proste to co chci a ver nebo ne, jsou proste lidi, kteri se radi divaji na nekoho kdo neco vyrabi, i kdyz si to jen tak "bastli" :) to ze vy dva s elbartem nemate chut tocit profesionalni videa je jen vas problem :) tak nezavidte :)
PS: btw urazet me a ponizovat, to dokaze kazdy, zkuste me spis prekonat! tak GL :)
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

15. 8. 2019, 10:49

Já nevím, ale zrovna Kenybz je starej fachman a za něho hovoří výrobky. Tumlik by tenhle argument taky asi moc nepobral a nikdo si nedovolí pochybovat o jeho kvalitách jen proto, že netočí videa. Tady jsi kapánek přestřelil s tím záviděním. :)
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“