Provozovna při vedlejší činnosti

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

20. 8. 2019, 4:26

Britt píše: 20. 8. 2019, 3:48 Pravda je, že nejsme manželé, ale už 8 rokem žijeme ve společné domácnosti. Na ten chomout stejně jednou dojde, protože je to slečna a chce mít děti. Táhne jí 35 rok a to už má nejvyšší čas. :D
Hmm pokud je tam množné číslo tak to už začíná být skoro pět minut po dvanácté...
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

20. 8. 2019, 4:34

Já to vím, ale teprve v loni jsem se rozvedl a tak si užívám svobody. :D
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

20. 8. 2019, 4:53

Jak by obstálo uvést, že nevyrabí, ale jen nakupuje a prodává. Nákup ve stylu bazar, bez evidence.
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

20. 8. 2019, 5:23

Hanscz77 píše: 20. 8. 2019, 3:54
Spíš by mě zajímalo, když by na vás skočila kontrola (finančák nebo stavební) a zeptala se, kde to vyrábim, tak s odpovědí, že flexou a pilníkem na dvorku to asi neustojim co ? :D
No když nebudeš plátce DPH kterýmu stát víc vrací než abys platil ty tak to nikoho moc nezajímá ,jen bych si sehnal externí účetní ta většinou slízne papírové kontroly. Svoji práci můžeš dělat u zákazníka nebo ve vypůjčené ,pronajaté dílně (na to se tě nikdo neptá) . Prostě nepruď a nebudeš pruzen ,a pokud jo tak si to zasloužíš :lol:
Kamarád když začínal tak ho celá vesnice milovala ,když si koupil první auto do firmy a jedno manželce tak už ho sousedi přestali milovat :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

20. 8. 2019, 6:02

Hanscz77 píše: 20. 8. 2019, 3:54 Spíš by mě zajímalo, když by na vás skočila kontrola (finančák nebo stavební) a zeptala se, kde to vyrábim, tak s odpovědí, že flexou a pilníkem na dvorku to asi neustojim co ? :D
Těm je po tom kulový. Za podmínek co jsem psal. Na to, abys něco sám vyráběl (pokud to nejsou na pár výjimek potraviny a pár dalších specifických věcí), opravdu nemusíš mít schválenou provozovnu.
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

20. 8. 2019, 6:35

tak ještě jednou :-)
finančák zajímá jen to co si dáváš do nákladů - zda je to opodstatněný náklad. Tedy u strojařiny neřeší soustruh, řešili by zmrzlinářský stroj.
a pak hlídají příjmy, tedy pokud nakoupíš materiálu 1000 kg ale na příjmové straně bude jen 100 kg - tak můžou začít pátrat zda neprodáváš taky mimo doklady.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

21. 8. 2019, 8:09

Mám provozovnu přímo proti živnostenskému úřadu. Koupil jsem bývalý komunistický ateliér v panelovém domě. Je v suterénu a samozřejmě je to nebytovka. Pronajmul jsem si ho sám sobě pouze za náklady na údržbu a za energie. Tohle mi poradila šéfová živnostňáku. Původně jsem tu vyvíjel a vyráběl elektroniku, teď tu mám dva soustruhy, FN20, malou horizontku, vrtačku ..... a samozřejmě kromě té elektroniky už dělám i mechaniku a opět žádný problém. Za těch 12 let 2 udání. Tady je problém, že ti sem fakt může přijít kontrola až do dílny. První i druhé byla čistě administrativní věc, kontrola inspekční knihy a kontrola živnostenského oprávnění. To musíš mít a ješte ke všemu viditelně umístěné. Stálo to dvakrát 1000 korun pokuty. Pokud si nechceš dávat do nákladů nájem a elektriku nedělal bych si provozovnu a v tu chvíli na tebe nikdo nemůže.

Druhá stránka věci je rušení hlukem, různé smrady a další. Tady to je problém. Třeba já hlučnější věci dělám mezi 8 - 14 hodinou, pak už se krotím a v sobotu a v neděli žádnej hluk. Jsem ale v paneláku. Mám dva CO2 lasery a v jiném vláknu jsem popisoval filtry jak prachové, tak na zápach. Tady to už problém je. Prostě lidi v okolí bys neměl obtěžovat svou prací.

Co se týká bonzáků, tam je potřeba být chytřejší než oni a úředník, nebo alespoň mít víc nastudováno.
Milan199
Příspěvky: 2933
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

21. 8. 2019, 12:08

to lubbez :

Ahoj, prosím tě odkud jsi vydoloval že to živnostenské oprávnění musíš mít viditelně umístěné ?
Kontrola ze živnosťáku ví, že ho máš /jinak by o tobě nevěděli a nelezli tam/ a ostatním je do toho prd. Provozovna s obráběcími stroji není prostor kde poskytuješ služby veřejnosti a tedy musí být označena pouze obchodním jménem a IČ. Nic víc jsem v ŽZ nikdy neviděl. Kontrola se zatím vždy ohlásila dopředu, domluvili si termín, čas a co chtějí vidět.
Pokud by přišli na přepadovku, tak jim prostě neotevřu a i kdyby mne chytili ve dveřích tak mám zrovna dovolenou. Co dělám o dovolené je moje věc.
Netvrdím, že to není pravda, ta naše legislativa je hromada nesmyslů, ale kde to je ??

Jinak potvrzuji tu ohleduplnost s tím hlukem, smradem atd. Pokud bude soused dělat celý den bengál fričkou nebo na cirkulárce - to je OK protože si to prostě dělá. Pokud budeš totéž dělat jako živnostník, tak jseš ten napakovanej PODNIKATEL, co je nesnesitelně otravuje pro vlastní mamon.

Pokud mohu mít jednu radu : NIKDY a za ŽÁDNÝCH podmínek nikoho do dílny nevoďte ! Získá tím pocit že on má PRÁVO si sem přijít na nějaký melouch, bude zbytečně očumovat co by SI půjčil /rozuměj vzal - vždyť ty "si to dáš do nákladů"/.

Nejlepší je švejkovat : Zakázky neberu, nechce se mi dělat, jsem línej jako veš. Navíc dělám sice pomalu, ale zato blbě a draho. Obrať se na někoho jinýho...

Když vyleze s nápadem, že SI to udělá sám - pochopitelně v tvé dílně, tvým nářadím a z tvého materiálu, je nejlepší trochu sprostý útok : TEBE !!! Nikdy, ještě bys mi něco ukradl. Divím se, že tě s tím tvým ksichtem vůbec pustí do obchodu. Když tohle plácneš v hospodě, tak se ostatní zasmějí a máš pokoj.

ať se daří
Milan
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

21. 8. 2019, 12:53

Milan199 píše: 21. 8. 2019, 12:08 Když vyleze s nápadem, že SI to udělá sám - pochopitelně v tvé dílně, tvým nářadím a z tvého materiálu, je nejlepší trochu sprostý útok : TEBE !!! Nikdy, ještě bys mi něco ukradl. Divím se, že tě s tím tvým ksichtem vůbec pustí do obchodu...
To je úplně ten nejhorší nápad. Pokud někoho do dílny pustíš a on se namotá (což nikdy nevíš), tak jsi v průseru až po uši!!!
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

21. 8. 2019, 3:24

V roce 2009 jsem byl pokutován za to, že na provozovně nemám uvedené jméno, IČO a název živnosti, nejlépe živnostenský list k nahlédnutí. V tom odůvodnění byly i paragrafy. Protože ale nemám aťas nafukovací, všechny dokumenty kromě DPH, socky a zdrávky likviduju po 4 letech a ty zbylé po 10. I tak toho mám dva regály.

Zaběhl jsem si přes ulici na živnostňák a podle paní referentky musím mít provozovnu nahlášenou jenom když mi tam chodí lidi. Pokud je to pouze dílna, nemám povinnost to nikde nahlásit.
Uživatelský avatar
Martinhora
Příspěvky: 993
Registrován: 17. 2. 2009, 11:19
Bydliště: Rokycany

21. 8. 2019, 3:56

lubbez píše: 21. 8. 2019, 3:24 Zaběhl jsem si přes ulici na živnostňák a podle paní referentky musím mít provozovnu nahlášenou jenom když mi tam chodí lidi. Pokud je to pouze dílna, nemám povinnost to nikde nahlásit.
Přesně stejně to bylo řečeno i mě - proto teď za barákem přistavuju sklad zahradního nábytku :lol: :lol: :lol: protože mi začla bejt dílnička malá
A ještě jednu takovou perlu. Provozuju živnost na dvou strojích, který jsem si vyrobil - to asi víte. Když jsem je stavěl, tak jsem náklady dával do účetnictví jako "Náklad neovlivňující základ daně" s tím, že se to na konci sečte a začne se to normálně 8let odpisovat. Pak přišla kontrola z FÚ a měla s tím problém. Sice jsem postupoval správně, ale není prý možné aby si někdo doma takový stroj vyrobil - ten se přece kupuje. Není prý možné toto doma vyrobit. No dohadovali jsme se cca týden - pak mě napadlo doložit stavbu fotkama. Chvilku nad tím kroutili hlavama, ale pak mi to uznali s tím, že se s tím ještě nesetkali. Od té doby mám od nich pokoj.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

21. 8. 2019, 4:17

Martinhora píše: 21. 8. 2019, 3:56 Není prý možné toto doma vyrobit. No dohadovali jsme se cca týden
Se nediv když jsou rádi že se rukama jen taktak najedí.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Milan199
Příspěvky: 2933
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

21. 8. 2019, 4:19

to lubbez:

Ahoj, rozlišuj provozovnu a sídlo firmy. To nemusí být totéž. Na sídle firmy musíš mít IČ a název firmy. Na provozovně musíš mít /pokud je pro veřejnost tedy holič, krámek ... / i otevírací dobu a odpovědnou osobu. Provozovna musela být označená číslem provozovny mezi roky 2010 až 2012 kdy to nějakou novelou zrušili. Když jsem tu měl poslední kontrolu tak na mne taky zkoušeli otevírací dobu a označení provozovny. Oponoval jsem, že v kovodílně nemá co kdo pohledávat z důvodů bezpečnosti atd. a označení provozovny zrušila novela z roku 2012. Řekli tak jo, do zápisu dali, že provozovna není určena pro veřejnost a bye.
Večer jsme to probírali v hospodě a kolega zdruhého konce vesnice byl za totéž o 2000 chudší. Jenže proti pokutě již zaplacené není opravný prostředek. Oni to prostě zkoušejí a ani by mne nepřekvapilo, kdyby měli za ty pokuty premie.
Tady je odkaz na článek ze kterého jsem čerpal. Třeba se to někomu bude hodit :
https://www.podnikatel.cz/clanky/novela ... -ulehcila/

Milan
Hanscz77
Příspěvky: 10
Registrován: 25. 10. 2016, 1:34

21. 8. 2019, 8:55

Ještě jednou dik za rady, už je mi jasný, že na provozovnu nasr.... a sousedy nesr.... :D :D
Možná jsem asi trochu víc natvrdlej, ale pořád jsem se nedočet odpovědi na otázku, kterou nadhodil kamarád - "když se tě ouřada zeptá (je asi jedno jestli finančák, živnosták, bezpečák...) že něco vyrábíš, máš doklad o tom že to vyrábíš (faktura) a KDE TO TEDA vyrábíš když nemáš provozovnu ?
Opravdu stačí ouřadovi říct, že je mu po tom ho*no když papírově nemám provozovnu ?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22394
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 8. 2019, 9:08

faktura je ze to prodavas
muzes rict ze jsi levne koupil a draz prodavas
nic nevyrabis

proste zatloukat zatloukat zatloukat
jako pri nevere
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“