ZX50PC Holzmann

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
LupinusCor
Příspěvky: 4
Registrován: 16. 2. 2018, 10:41

9. 5. 2019, 6:50

Ahoj Uličníci. 8) :)
Chtěl bych vás požádat o názor na frézku ZX50PC Holzmann.
Už celkem dlouho je na prodej následující stroj, který mě zaujal na občasné hobby práce.
https://www.sbazar.cz/hrolini/detail/49 ... c-holzmann.
Chtěl jsem se zeptat starších a zkušenějších na názor na daný stroj. Vzhledem k tomu že je na prodej poměrně dlouho tak čuju, že bude něco špatně, ale vůbec netuším co. Děkuji za vaše názory. Honza
almac
Příspěvky: 715
Registrován: 28. 5. 2015, 6:35
Bydliště: Liberec

10. 5. 2019, 6:55

těžko říct, co tomu je, ale nejspíš asi nic. Jen že za ty peníze koupíš pořádnou frézku, třeba FA3V s posuvy ve všech třech osách, já za o trochu více koupil FN 25 se svěrákem a asi 30 trny a stovku fréz i fréziček. Měl jsem ( a mám) Proma FP 25, stejné konstrukce jako ten Holzmann (asi i ze stejné fabriky) :) i když ta vrtačkofrézka je o něco menší, než uváděná. Frézovalo se na tom dobře, ale sloup průměru 90mm moc tuhostí nevynikal. V soustavě masivní stůl-sloup-masivní vřeteník to je nejméně tuhý článek. Je to na malé úběry a i tak se to chvěje. Ale vyfrézoval jsem na tom pěkné věci, ale jen drobné. Na velkých už to neudělá kvalitu povrchu atd. Litina na stolech není moc tvrdá, takže používáním je znát opotřebení. Mám to nyní už jen na vrtání, na operace, pro které je tento stroj primárně určený. Zkus, uvidíš, naučíš se a pak se třeba posuneš dál a koupíš něco těžšího a tužšího. Nezavrhuju to, ale má to své limity. A.
SN 20, SM 16 B, FN 25
osvaldo
Příspěvky: 45
Registrován: 6. 6. 2014, 9:56

10. 5. 2019, 11:45

Ahoj já bych do toho za ty prachy nešel 60.litrů je moc za takovou frézku ...cenu to navyšuje jen ten auto.posuv vřetene ...ale to nebude žádná sláva... :roll:
Záleží co natom chceš dělat...
Jinak né každý si může dovolit kvůli prostoru a el.odběru Fa3 .
Ale za ty prachy seženeš mnohem lepší stroj Fa2 atd....stačí se jen dívat a sledovat inzeráty.
Být tebou překecám ho na nižší cenu cca na 45000.ato bych ještě uvažoval...
Jinak dej od toho ruky pryč...
Mrkni na čau čau.sk je tam úplně ta samá bez automatu...za míň než ten inzerát(stejná čína,výrobek,továrna)
Pokud by si chtěl něco menšího pošlu link na můj inzerát menší frézky ...
drekk
Příspěvky: 359
Registrován: 13. 3. 2012, 2:06

10. 5. 2019, 1:28

a nejni nejaka orezla o 14000 drazsi je nova.
Tos SM16B, Tos FN20, Tos FA2, Hodinařske soustruhy
brutal
Příspěvky: 600
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

10. 5. 2019, 4:14

Stroj nevím, ale určitě bych to nekupoval od tohoto člověka, je to taková známá postavička tady v Č.Budějovicích...
LupinusCor
Příspěvky: 4
Registrován: 16. 2. 2018, 10:41

12. 5. 2019, 12:34

Děkuji Vám. :) 8)
Kutil1966
Příspěvky: 1
Registrován: 22. 8. 2019, 8:49

22. 8. 2019, 9:47

Zdravím jak tady psal "Brutal,, tohle bych raději nekupoval přeci jenom to nekupuješ každý den.Podle fotek jde o bazar Hrolini a podle fotek které jsou občas stejné a je stejné i tel.číslo to prodává na bazoši JAN.Koupil jsem od bazaru hrolini výstavní kus soustruhu Holzmann ED400FD o 5000kč levněji než normálně stál,bohužel mě přišel v bedně poničený stroj,jiné návody a ve finále než bych ušetřil jsem na něm ještě 15000kč prodělal.Tahle frézka vypadá že stála nějaký čas asi v rybníku nebo někde pod okapem bůh ví co sní je.Raději dnes volím prodejce kde takový stroj zkontroluji seřídí a je na něm záruka.Přeci je to lepší než obyčejný překupník který se do bedny ani nepodívá.Sice dáš pár kaček navíc ale myslím že se to vyplatí.Dobré si přečíst také recenze od kupujících.Pokud ti to pomůže tak Holzmanna jsem prodal protože mě štvalo koukat na poničenou mašinu a koupil jsem D280x700 od prodejce výrobnístroje.cz a velká spokojenost také chci koupit frézku ale bohužel tu co jsem si vybral bohužel nemají.
Sined
Příspěvky: 67
Registrován: 15. 10. 2018, 8:28

16. 10. 2019, 7:24

Dobrý den, tu to frezku neznám, ale za tyto peníze dokážete pořídit stroj o několik řádů výš. Samozřejmě neznám vaše podmínky pro ustájení větší a těžší frézky, ale když se budete obrábění trochu více věnovat myslím že to bude jen přestupní stanice k něčemu užitečnějšímu. Samozřejmě volba je na vás,a přeji dobré pořízení buď tohoto či jiného stroje.
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“