Hlavní zprávy dne

Pravidla fóra
Odpad určený k recyklaci ....
Odpovědět
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 965
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

4. 9. 2019, 11:13

Dva nejčtenější deníky dnes zveřejnily na titulních stranách zprávu dne: Vzpomínku na zlomenou kost na iDnes a rozhovor o zlomené noze na Lidovkách. Samozřejmě jde o VIP kost slečny Kellnerové a jejích plánech opět skákat přes kaluže. Tolik to hlavní.
iDnes.PNG
Lidovky.PNG
Ráno se nakrátko objevila zprávička o tom, že paní komisarka Jourová dostala nabídku stát se nejvyšší evropskou kádrovačkou. Italští komentátoři to dávají do souvislosti s tím, že V4 má dojem, že EU je na ni moc přísná (na tu V4). O paní Jourové je prý známo, že zadané úkoly plní svědomitě, takže V4 teprve pozná, zač je toho loket, jmenovat si nevhodné soudce, odmítat kvóty a psát vzpurné příspěvky do diskuzí.
Fakt je, že cizí panstvo si české správce, porybné a poklasné vždy pochvalovalo.

Edit: Podle odpoledních zpráv ČT24 se pan premiér vyjádřil, že pro pí Jourovou by to bylo vyznamenání...

Edit 11.09.: Na otázku, proč je pan premiér tak spokojený, když chtěl původně místopředsednictví v komisi a silnou pozici ekonomického charakteru, odpověděl, že to přehodnotili, protože jim bylo řečeno, že buď jedno nebo druhé. Tak pravdivou odpověď jsem od něj ani nečekal.

Paní zrenovovaná komisařka je také spokojena, v prvním rozhovoru byla ještě trochu neurčitá, ale při dalším už prohlásila, že jednání s Maďarskem a Polskem o dodržování pravidel právního státu se nebojí, ke všem zemím bude přistupovat stejně, protože pro ni je zásadní dodržovat principy.
Maně jsem si vzpomněl, že když nastupovala do pozice komisařky poprvé, šla tam s vnitřním přesvědčením, že ženám se nemá nadržovat tzv. pozitivní diskriminací k získávání pozic ve firmách a v úřadech. Když došlo k tzv. grilování před evropským parlamentem, plénum přesvědčila, že bude tato nezadatelná ženská práva věrně hájit. Inu není princip jako princip a vyšší bere... :wink:
Zelený zákal Evropy - příčiny: Etnický faktor a tlak krátkozrakých politiků
Odpovědět

Zpět na „kafilerie“