Ako ste na tom so zákazkami? ( ide kríza)

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

8. 9. 2019, 6:29

bobik píše: 7. 9. 2019, 4:11 Když topíš dřevem, tak sousedi nemůžou být nasraný, neboť z komína ani kouř nevidíš a necítíš. A zateplit starý barák to je tak na 200 000Kč s nejistým výsledkem. Já protopím každoročně tak 15 000Kč. Takže nevidím v tom zateplení až tak velkou výhodu. Snad až teď, že nebude čím topit.
Pravdu dis. Jen jsi zapomnel pridat , ze zatepleni z polystyrenu Ti vydrzi 10 let pak zacne degradovat. Po 20 letech uz tam polystyren nemas. :lol:
Kdyz pridas mysi, tak uz treti rok ...
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

8. 9. 2019, 6:39

Polesovsky píše: 8. 9. 2019, 6:29 Pravdu dis. Jen jsi zapomnel pridat , ze zatepleni z polystyrenu Ti vydrzi 10 let pak zacne degradovat. Po 20 letech uz tam polystyren nemas. :lol:
Kdyz pridas mysi, tak uz treti rok ...
Když píšeš takové nebezpečné věci, tak bys nás měl varovat předem. Přehodil bych přes monitor černou plachtu a četl to tajně pod ní. Jinak totiž hrozí, že mi to přes rameno můj skoro 20-letý polystyrén uvidí a zamyslí se nad tím. Zatím je jako nový (kromě pár děr, co si tam nadělali ptáci), ale takové informace by ho mohly přivést na myšlenku, že by třeba spáchal sebevraždu. :(
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

8. 9. 2019, 7:12

Mex píše: 8. 9. 2019, 6:39
Polesovsky píše: 8. 9. 2019, 6:29 Pravdu dis. Jen jsi zapomnel pridat , ze zatepleni z polystyrenu Ti vydrzi 10 let pak zacne degradovat. Po 20 letech uz tam polystyren nemas. :lol:
Kdyz pridas mysi, tak uz treti rok ...
Když píšeš takové nebezpečné věci, tak bys nás měl varovat předem. Přehodil bych přes monitor černou plachtu a četl to tajně pod ní. Jinak totiž hrozí, že mi to přes rameno můj skoro 20-letý polystyrén uvidí a zamyslí se nad tím. Zatím je jako nový (kromě pár děr, co si tam nadělali ptáci), ale takové informace by ho mohly přivést na myšlenku, že by třeba spáchal sebevraždu. :(
U nas jsme zateplovali panelak po 20 letech. Puvodni polystyren se nekam vyparil :oops:
Jde o to jestli chci videt nebo mam klapky na ocich. Novy druh polystyrenu ma delsi zivotnost (ne vsak nekonecnou). Ale obycejny polystaren co prodavaj v Bauhauzu a pod. No nevim.
Proste kdybych nemel vlastni zkusenost tak to sem nepisi :!:

Ale berme to s nadhledem - bude prace pro stavebniky. U nas pokud by nebyla statni podpora, tak jsme nezateplovali. :!:

Statni podpora je o tom nekomu sebrat pomoci dani a druhemu ... :wink:
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

8. 9. 2019, 7:23

2-3 roky dozadu som videl fasádu kde odpadol kus omietky aj s lepidlom a sieťkou, polystyrén pod tým bol ako nový, mohol mať tak 20 rokov. Osieťkovali sme to, spravili omietku a odvtedy to drží. Pol roka dozadu som na dome vyrezával dieru do steny (pristavovali sme ďalšiu miestnosť). Zatepľované to bolo pred 18 rokmi, polystyrén ako nový, sieťka z neho nešla odtrhnúť. Takže týmto rečiam o miznúcom polystyréne neverím ani trochu.

Navyše väčšina ľudí si dáva zatepliť fasádu kvôli tomu, aby sa zakryl a zrovnal ten 50 ročný brizolit a mohla sa nahodiť nová omietka, o tie ušetrené peniaze im moc nejde.
Tos C45-2000
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

8. 9. 2019, 8:07

Když je talk špatnej polystyrén, co pak teda tohle ....
http://www.realizace-bydleni.cz/stavba/ ... alni-vlny/
Asi se vrátíme k hliněný mazanici se slámou a na půdu dáme pár kupek sena. :wink:
Milan199
Příspěvky: 2907
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

8. 9. 2019, 8:55

K te zivotnosti polystyrenu :
Letos na jare jsem menil strechu (krytinu) a likvidoval jsem stare izolace. Kdyz vynecham paseku co tam nadelaly kuny, tak polystyren co byl pod plechovou krytinou /jizni strana/ byl v podstate OK. Delalo se to v 91 -takze 28 let.
jafi
Příspěvky: 259
Registrován: 25. 4. 2017, 6:54

9. 9. 2019, 8:30

Kedysi sme brigadovali s otcom, resp. ked sme boli studenti chodili sme pomahat robit fasady, ale v zivote som nepocul o miznucom polystyrene :D a to tam boli vsetci chlapi od fachu a mali nieco odrobene. Skor vraveli, ze TOP je mineralna vata, ale ako to tu citam, tak asi nie
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 9. 2019, 9:08

jafi píše: 9. 9. 2019, 8:30 Skor vraveli, ze TOP je mineralna vata, ale ako to tu citam, tak asi nie
Minerální vata je prodyšná tak že prý vhodnější pro starší baráky.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

9. 9. 2019, 9:44

Dřevo je teď levné jen pro toho kdo je schopen materiál odvézt rovnou z lesa. To se dá narazit i na nabídky za odvoz... pokud to musí projít pilou tak už moc není důvod k nízké ceně, pily jedou údernickým 120% tempem.
Ale jestli někdo plánuje v dohledné době stavět, není od věci stavební řezivo pořídit letos nebo napřesrok a nechat jej hezky prosychat, za pět, šest let to bude luxus.

Před patnácti lety jsme likvidovali chlívek zateplenej polystyrénem někdy v '80 - zbytky z obalového materiálu -nacpané mezi dvě prkenné stěny - a kromě míst kde to prokousaly myši byl i po 1/4 století neporušený.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

9. 9. 2019, 9:52

:roll: :roll: :roll:
asi opravdu už nastala krize, když místo k tématu se propíra zateplení a degradace - sublimace polystyrénu...
Nemohu to na netu teď dohledat, ale četl jsem že tak se možná dělo v jeho dřevních dobách, když se o tom ještě kolem výroby, technologie a aplikace moc nevědělo...
Mimochodem dnes je tomu tak pouze na sluníčku, UV zážení pod stěrku ale nepronikne :wink: viz.
https://www.zofi-fasady.cz/blog-fasadni ... -25-letech
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

9. 9. 2019, 10:16

Tak furt se bavíme k tématu, jen trochu doširoka. Tématem je, že nebude práce, protože přijde krize. Ona přijde teď jde jen o to, kdy a jestli se ty prozíravější můžou na ní nějak připravit. Třeba když uhodí krize a nebude práce, tak já dám živnost do klidu a přihlásím se na pracák. Ale protože takových bude víc, než soc podpora zvládne, tak tenhle zdroj příjmu rychle vyschne. Nedá se na podporu státu spolehnout a člověk si musí pomoci sám. Tedy mít nahamouněné nějaké potraviny alespoń na jeden rok, nějaký zlato a stříbro protože ofiko měna bude rychle ztrácet na hodnotě. No a kus pozemku na vypěstování potravin. Já osobně mám potraviny tak na půl roku, pozemek jsem koupil 65 arů jen tu hotovost nějak nemám. Rozhodl jsem se, že investice do dílny omezím a dva roky budu jen šetřit, i když to znamená že zaplatím větší daně.
Dále pozoruji, že ceny všeho docela rychle rostou, tak odhaduji, že letos inflace bude rekordní od vzniku ČR. Takže s tím šetřením nevím, zda nedělám chybu a zda ty prachy necpat raději do věcí bežné spotřeby. Třeba v akci nakoupit hajzlpapír na deset let a ty balíky na půdě rozprostřít jako izolaci. :D
K tomu poystyrému. U někoho jsem viděl, že si zateplil plechová vrata tak, že na ně zevnitř přímo nalepil ten polystyrém. Po pár letech z padesátky desky byla jen slabá vrstvička, protože se mu na ty vrata svítilo slunce.
brutal
Příspěvky: 600
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

9. 9. 2019, 10:21

bobik píše: 9. 9. 2019, 10:16 ...Tedy mít nahamouněné nějaké potraviny alespoń na jeden rok, nějaký zlato a stříbro protože ofiko měna bude rychle ztrácet na hodnotě. No a kus pozemku na vypěstování potravin...
přesně, už od pradávna židi řikají - třetinu v penězích, třetinu ve zlatu a zbytek domy a pozemky :)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 9. 2019, 10:38

bobik píše: 9. 9. 2019, 10:16 Já osobně mám potraviny tak na půl roku, pozemek jsem koupil 65 arů jen tu hotovost nějak nemám.
Ještě že jsi nám to řekl :wink: Až přijde krize tak vím kam s rodinou a kolotočem přijedu na dočasnou návštěvu :mrgreen: ,hlavně zasaď ,okopávej a taky něco do chlívku a králikárny by to chtělo :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

9. 9. 2019, 11:36

V době, kdy bys byl tak zoufalej a chtěl přijet, už ty potraviny budou sežraný nebo už nebudeš mít ani na benzín. :D A sedlačit začnu, až ta krize propukne a podle toho, jak veká bude.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 9. 2019, 11:42

Sedlačit musíš alespoň rok před krizí abys měl už úrodu, tak nečekej a začni mám velkou spotřebu :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Prace“