Stupnice na pinole

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
zverodoktor
Příspěvky: 2970
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

13. 9. 2019, 7:53

No vidíš, úplná paráda. Asi by sa to dalo ešte doladiť hrúbkou čiary. Ten pozitiv spray sa fakt trochu blbo nanáša, ak by som chcel leptov viac, určite by som kúpil tzv. suchý fotorezist ako fóliu (je ale negatívny, predloha na laserovke obvykle nevyhovie a treba osvitku). Ešte ma napadlo, že asi by to šlo aj vypieskovať cez fóliu, tiež existuje fotocitlivá na tento účel.
Tá HCL s peroxidom podleptáva, nabudúce by som to leptal niečím iným. Trebárs chlorid železitý s chloridom vápenatým - dostať ako leptadlo na PLSP v GME alebo modrú skalicu. Podľa mňa sú to zaujímavé experimenty s docela praktickým využitím.
Každopádne blahoželám, na premiéru je výsledok nielenže dostačujúci, ale aj bez obmedzení funkčný.

P.S: To čierne nebude oxid, ale uhlík z oceli.

P.S2: Tu je návod, ako sa pracuje zo suchým rezistom pre tých, čo ho nepoznajú:
http://hosaproducts.blogspot.com/2017/1 ... istom.html
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

13. 9. 2019, 10:07

A stačilo hodit poptávku a já bych ti to vypálil fiber laserem a bylo by to za hoďku hotové. Čárku umím udělat 0,05 mm silnou. Obyč železo, nástrojovka, nerez, hliník, ale i stříbro a zlato. Měď a mosaz ne, tmavé plasty ano, průhledné ne. Dokonce to dává i kameny. Maximální velikost jednoho motivu 150x150mm. Jo a taky k tomu mám rotační osu a třeba nonia vypadají docela pěkně.
ves178
Příspěvky: 528
Registrován: 25. 3. 2016, 8:23
Bydliště: Tichá okr NJ

14. 9. 2019, 7:55

lubbez píše: 13. 9. 2019, 10:07 A stačilo hodit poptávku a já bych ti to vypálil fiber laserem a bylo by to za hoďku hotové. Čárku umím udělat 0,05 mm silnou. Obyč železo, nástrojovka, nerez, hliník, ale i stříbro a zlato. Měď a mosaz ne, tmavé plasty ano, průhledné ne. Dokonce to dává i kameny. Maximální velikost jednoho motivu 150x150mm. Jo a taky k tomu mám rotační osu a třeba nonia vypadají docela pěkně.
Jeden nonius budu dělat, tak to se ti potom ozvu. Diky

Každopádně díky všem za rady
WEILER LZ280, FNA22
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“