Institut strpění

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2019, 7:55

Grad píše: 23. 10. 2019, 6:08
fmodel píše: 22. 10. 2019, 7:41
Sined píše: 22. 10. 2019, 6:50 Souhlasím, a to není jen v jeho firmách.
Dovedete si představit hrdinu (idiota) kterýmu když zaměstnavatel slušně přidává by volil někoho kdo mu chce prachy vzít :lol: :lol:
Hmm, tak to by vysvětlovalo dvě mne dlouho nejasné věci:
1. Co za idioty ho to můžou pořád dokola volit; hulvát, podvádí, lže, krade, křivá minulost-agent, křivá přítomnost-obviněn z podvodu, atd., atd. NEVÁ jen když platí ... :?
2. Proč tomuto národu pořád dokola vládnou cizáci; místním je asi opravdu zatěžko přiznat si malost jejích národa a ještě tu nicotnou zaprděnost, nehrdost atp. takhle marketingově zneužít... To jde mnohem jednodušeji cizákům, místní pro stromy nevidí les :(
Upřimně když budeš úředník a jeden ti přidává na platu, a druhej ti slibuje že tvoje místo zruší koho budeš volit?? Je hezký bejt hrdina ,ale těch jsou plný hřbitovy .
Volit choděj pravidelně důchodci, a pro ně je to ten správnej , po zkušenosti s Kalouskem se ni nedivím . ODS tvrdila že je strana pro podnikatele a to důchodci většinou nejsou atd .
Pak tu máš spoustu lidí kteří nejdou volit z lenosti, ale vesměs nechtěj příjmout zodpovědnost za svůj hlas ,a po blábolech některejch chytráků se tvrdí že nevolit je taky volba -což znamená všichni jsou na hovno nechám rozhodnutí na jinejch.
No a co ty? proč nejsi v nějaké správné straně a neucházíš se o místo premiéra ??
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4881
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

23. 10. 2019, 8:16

Mě se na tom nejvíc líbí, jak každej ví kdo je idiot, kdo je jakej politik nahovno, ale už nikdo neřekne kdo je lepší, nebo dokonce kdyby se osvíceně sám angažoval když je přece úplně nejlepší.

Je to asi jako když 11 milionářů běhá po hřišti a pořvává na ně z tribun tisícovka borců, jejichž životní úspěch je vydělat na to pivo který u toho prolejou, a cítí se dostatečně fundovaně radit jak maj běhat, protože oni sami občas i zvládnou doběhnout včas na hajzl.

Někdo tu psal o čecháčství, no a to je přesně ono.

Už tenkrát jsem říkal že pokud nikdo nevidí do spisu, potažmo není rozsudek, tak ví hovno jak to je. Bum, stalo se, zastaveno. Říkal jsem že vyhraje další volby, a to se taky stane, dokud nepřijde někdo lepší. A to je ten problém, buď tady kvalitní lidí nejsou, a pak si ten národ nic jinýho nezaslouží, nebo jsou, ale nikdo je nevyzdvihuje, protože má plný ruce práce s tím, plivat na ty který nemůže dostihnout.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

23. 10. 2019, 8:17

:roll:
další cizák do vedeni?
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2019, 8:40

Grad píše: 23. 10. 2019, 8:17 :roll:
další cizák do vedeni?
Nepochopil jsem tvůj post ??
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

23. 10. 2019, 9:02

Pokud si vzpomínám, tak každá generace mladých nadávala na důchodce. Jenže s věkem se to tak trochu utřepe. Mladí a i lidé věku středního by si měli uvědomit, že vystudovali za peníze právě těch důchodců, kteří byli v době jejich studií ekonomicky aktivní a platili daně na jejich vzdělání. Vlastně i důchodci stále platí daně. Je třeba si uvědomit, že nic neplatí stát, ale platí to vždy jen a jen daňový poplatník! Jen ta vládnoucí garnitura má vliv na to, jak se to přerozdělí. Současná vládní garnitura však ohledně důchodového systému udělala jen to, že zrušila tzv. druhý pilíř. Měli to dokonce i ve volebním programu a mnoho lidí je kvůli tomu i volilo. A co udělali za šest let u moci pro stabilizaci důchodového systému? Zhola nic, dokonce ani nějaký náznak řešení. Prostě délka dožití se zvyšuje a reakce na to není žádná. Je jasné, že ekonomika v současném nastavení to nemůže výhledově dát, ani když nepřijde krize. Přijde-li potěš nás Bůh. A ještě je třeba připomenout k přidávání důchodcům, nejvyšší důchody byly za Topola a před začátkem krize! Nikoliv za Babiše.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2689
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

23. 10. 2019, 9:21

Josef, ty máš občas světlou chvilku. Kdo by to do tebe řekl :)
Sice zrušili druhej pilíř, ale aby se s nima ty důchodový fondy nesoudily, tak jim umožnili se pakovat ve třetím pilíři na poplatcích. Takže si přijdou na svý, a o to jde. Ne o nějaký důchody lidí.
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

23. 10. 2019, 12:58

fmodel píše: 23. 10. 2019, 8:40
Grad píše: 23. 10. 2019, 8:17 :roll:
další cizák do vedeni?
Nepochopil jsem tvůj post ??
Grad je cizák :wink:
Mini soustruh SC-4
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

23. 10. 2019, 1:07

2pafik: moje názory jsou naprosto konzistentní. Jen příznivci levice je nemůžou pochopit. Ale co už. Jasně vidíš, že levicově populistická vláda s důchodovým systémem není schopná naprosto nic udělat. Důvody jsou jen dva: 1) nejsou fundovaní v ekonomice, 2) nechtějí sejít z vlny populismu. Za mne platí oba důvody.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2689
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

23. 10. 2019, 1:37

Já jsem tou světlou chvilkou myslel první polovinu tvého příspěvku, tys to jako obvykle pochopil po svém :) .
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

23. 10. 2019, 3:46

pafik píše: 23. 10. 2019, 1:37 Já jsem tou světlou chvilkou myslel první polovinu tvého příspěvku, tys to jako obvykle pochopil po svém :) .
Já vím, vám levičákům se nelíbí, když je prokázáno, že to prostě nemůže podle vás fungovat. Jak si tedy představuješ reformu penzijního systému? Nebo zdroje jsou? A kde tedy, kromě zvýšení daní? Neříkej, že v zeštíhlení státního aparátu, kterýžto za současné konstelace moci narostl do obludných rozměrů. Inu zavázaní voliči. A není jich zrovna málo. Zeman chválil vládu, že zrušili 600 míst ve státní správě, ale to je jen jedno procento z nárustu za jejich působení! Ale stejně si myslím, že i většina z nich už má zase teplé místečko někde jinde na úřadech. Jen v jiném ranku.
t256
Příspěvky: 2833
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

23. 10. 2019, 4:11

Clovek nemusi byt fundovany v ekonomice ani v nicem jinem, staci jen kdyz neni uplny pitomec. Kdyz se kdokoliv podiva po celem svete, tak ve 100% pripadu tam kde vladli levicaci, tak do slo do kopru. Cim dyl tam "hospodarili" a cim byli levicovejsi, tim rychlej se do sracek dana zeme dostala, naprosto nezavisle na tom jake ma prirodni bohatstvi. Na svete nikde zadny "levicovy raj" neexistuje, ac se ty sve bludy levicaci zkouseli prevest do praxe nescetnekrat, a protoze cast populace je tupa, budou to zkouset bezpochyby i v budoucnu s uplne stejnym vysledkem jako kdykoliv predtim... Doufam ze si to nekdo nevztahne na sebe, ale jak jinak nazvat cloveka ktery dela neustale znovu a znovu tu samou chybu.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2019, 4:48

t256 píše: 23. 10. 2019, 4:11 Doufam ze si to nekdo nevztahne na sebe, ale jak jinak nazvat cloveka ktery dela neustale znovu a znovu tu samou chybu.
Debil nebo sklerotik obojí je nebezpečné , no levice nebo maskovaná levice vládne v celé EU až na pár vyjímek .
Tak kde je chyba?? V porovnání s tygrama už toho moc smysluplně vyrobit neumíme ,většinou překupujem ,kooperujeme atd ,ale zase máme spoustu možností jak strávit mládí na školách s humanitním zaměřením a pak vymejšlet kraviny který dají nic neprodukující skupině lidí práci s platem bez toho aby něco smysluplného vytvořili .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2689
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

23. 10. 2019, 5:09

Josef píše: 23. 10. 2019, 3:46 Já vím, vám levičákům se nelíbí, když je prokázáno, že to prostě nemůže podle vás fungovat. Jak si tedy představuješ reformu penzijního systému? Nebo zdroje jsou? A kde tedy, kromě zvýšení daní? ....
Systém dvou pilířů je dobrej, jen nesměj poplatky za vedení důchodového účtu požrat celej příspěvek od zaměstnavatele. Kdyby to bylo bez těch blbejch polatků, tak bys měl to, co sis naspořil. Ideální stav. Málo jsi spořil, máš malej důchod. Je to tak prosté. Ovšem pak přijdou socani a těm, co to prožrali, nebo co nemakali, tak jim přidaj, aby nešli žebrotou (a aby měli voliče). Musej samozřejmě přidat i těm ostatním, a penízky z rozpočtu letěj pryč. Další problém je Středula, kterej v podstatě ty důchodce, když už jim po několika letech konečně přidaj o něco víc, než almužnu, zase ožebračí tím, že vyhrožuje stávkou a platy ve státní sféře se zvednou o 15%. Tím se zvedne inflace a důchodci sice opticky dostanou tisícovku navíc, ale fakticky jim pětikilo vezmou.
Pro živnostníka je asi nejvýhodnější odvádět minimum, které musí, a šetřit si třeba na spořícím účtu. Inflace mu sice část ukousne , ale sociální správa by mu ukousla 100x tolik. Sice bude mít malej důchod, ale z účtu si bude v důchodu pravidelně brát nějakou rozumnou částku. Jasně, spekulace na burze by možná vynesla víc (a nebo naopak), ale na to nejsme díky bolševikovi stavění.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

23. 10. 2019, 6:25

pafik píše: 23. 10. 2019, 5:09
Josef píše: 23. 10. 2019, 3:46 Já vím, vám levičákům se nelíbí, když je prokázáno, že to prostě nemůže podle vás fungovat. Jak si tedy představuješ reformu penzijního systému? Nebo zdroje jsou? A kde tedy, kromě zvýšení daní? ....
Systém dvou pilířů je dobrej, jen nesměj poplatky za vedení důchodového účtu požrat celej příspěvek od zaměstnavatele. Kdyby to bylo bez těch blbejch polatků, tak bys měl to, co sis naspořil. Ideální stav. Málo jsi spořil, máš malej důchod. Je to tak prosté. Ovšem pak přijdou socani a těm, co to prožrali, nebo co nemakali, tak jim přidaj, aby nešli žebrotou (a aby měli voliče). Musej samozřejmě přidat i těm ostatním, a penízky z rozpočtu letěj pryč. Další problém je Středula, kterej v podstatě ty důchodce, když už jim po několika letech konečně přidaj o něco víc, než almužnu, zase ožebračí tím, že vyhrožuje stávkou a platy ve státní sféře se zvednou o 15%. Tím se zvedne inflace a důchodci sice opticky dostanou tisícovku navíc, ale fakticky jim pětikilo vezmou.
Pro živnostníka je asi nejvýhodnější odvádět minimum, které musí, a šetřit si třeba na spořícím účtu. Inflace mu sice část ukousne , ale sociální správa by mu ukousla 100x tolik. Sice bude mít malej důchod, ale z účtu si bude v důchodu pravidelně brát nějakou rozumnou částku. Jasně, spekulace na burze by možná vynesla víc (a nebo naopak), ale na to nejsme díky bolševikovi stavění.
Hele, gratuluju. Taky světlá chvilka, nebo jsi musel přiznat skutečnost? Samozřejmě s tebou téměř ve všem souhlasím. Jen u těch živnostníků to není tak jednoduché. Ona ta inflace za desetiletí taky pěkně narostla, takže ve strožochu ty prachy pozbyly hodnoty. Já bych preferoval spíše drobné (kdo má více, tak i větší) investice. Drahé kovy, nemovitosti a pod. Tam by se mohla investice spíše zhodnocovat. Akorát kdo investoval do lesů, tak teď se třepe před kůrovcem. :(
Taky nevím, proč bych měl někomu přispívat 75% ceny na kafe, zákusek, tisk od Mafry a potažmo i dražší jízdenku ve špičce. To je populismus nejhrubšího zrna! :( A nějakých 6 miliard ročně už je taky pěkná sumička...
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

23. 10. 2019, 8:05

To s tím levičástvím je pravda, ale dneska je tak nějak rozšířeno celosvětově. Je to promakanej systém, jak žít na dluh. A to dopadne vždycky špatně.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“