Horní frézka Makita RT0700CX2J

fotky našich strojů, aneb co máme doma
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

10. 11. 2019, 12:00

jova píše: 10. 11. 2019, 11:19
prcek píše: 10. 11. 2019, 11:11 Mozna (opakuji mozna), kdybys tu hranu jel nesousledne, ale z druhe strany, tak by to nebylo tak hrozny.
Mohl by jsi mi tenhle termín: "nesousledne, ale z druhe strany" vysvětlit? :shock:
Pokusim se.
frezovani.jpg
Prkno ma dva konce A a B, ty chces frezovat hranu1 od A k B, pokud otocis prkno vzhuru nohama a pojedes po stejne hrane od B k A, bude to stale nesousledne, ale protoze vlakna jsou malokdy presne rovnobezna s hranou (schvalne jsem je nakreslil extremne sikmo , mozna je to nebude tolik vytrhavat - oni to stolari obcas resi i pri hoblovani, jednim smerem byva vysledek lepsi. Samozrejme suky a jine nepravidelnosti jsou proti tobe.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
j-k
Příspěvky: 160
Registrován: 9. 4. 2014, 3:50

10. 11. 2019, 7:06

Když frézuji nesousledně tak to raději tahám než tlačím. Pro mě to je pohodlnější. Ano má to snahu vytrhávat třísku. To se dá částečně omezit rychlostí a sílou tlačení (tažení) do materiálu.
Pří sousledném frézování to zase rádo chlupatí materiál. Nehledě na to pokud se toho bere na záběr hodně není možné to udržet.
Proto je pro mě nejlepší kombinace obojího. Nejdříve to prolítnu s malým uběrem sousledně a pak to dohlodám načisto nesousledně. Tím omezím vyštípáni dřeva a nemám to chlupatý.
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

10. 11. 2019, 8:22

prcek píše: 10. 11. 2019, 12:00 Pokusim se.
frezovani.jpg
Prkno ma dva konce A a B, ty chces frezovat hranu1 od A k B, pokud otocis prkno vzhuru nohama a pojedes po stejne hrane od B k A, bude to stale nesousledne, ale protoze vlakna jsou malokdy presne rovnobezna s hranou (schvalne jsem je nakreslil extremne sikmo , mozna je to nebude tolik vytrhavat - oni to stolari obcas resi i pri hoblovani, jednim smerem byva vysledek lepsi. Samozrejme suky a jine nepravidelnosti jsou proti tobe.
Píšeš sice hrana, ale nemyslíš tím bok prkna?
Protože pokud budu chtít frézovat konkrétní hranu, například abych jí skosil nebo zaoblil, tak přeci nemůžu otáčet prkno vzhůru nohama. To bych jí měl pak dole :(
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

11. 11. 2019, 6:26

jova píše: 10. 11. 2019, 8:22
Píšeš sice hrana, ale nemyslíš tím bok prkna?
Protože pokud budu chtít frézovat konkrétní hranu, například abych jí skosil nebo zaoblil, tak přeci nemůžu otáčet prkno vzhůru nohama. To bych jí měl pak dole :(
Ano, myslim tim bok prkna, terminologie neni ma silna stranka.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

11. 11. 2019, 10:27

jsem rad, ze je tolik lidi s dobryma zkusenostma s touhle frezkou, uklidnuje me tedy ze jsem udelal dobry kauf :)

testone: no to je sice dobry argument, ale terba prave peddy.cz, z ktereho jsem bral cenu jako konkurenta pro hornbach, tak ma taky svoje sklady, zamestnance, budovy, ... samozrejme ne tolik jako hornbach, ale to uz je pak podle me spis chyba hornbachu, ze ma tolik budov a zamestnancu, kdyz mu pak nestaci normalni vydelek z kazde veci, ale potrebuje treba dvakrat/trikrat vic. navic ja si porad myslim, ze hornbach je tak velky, ze si muze vyjednat daleko lepsi ceny nez jiny mensi obchod. proto nechapu ty ABB PIR cidla misto vypinacu, kdyz jsem kupoval pred dvemi lety, na netu tusim 850kc, hornbach snad 1900kc. identicke zbozi. schvalne az tam nekdo pujdete, tak se muzete podivat jestli to uz slevnili na normalni cenu. myslim ze to je toto cidlo, dneska uz je dokonce zase levnejsi na netu. https://www.elima.cz/obchod/snimace-poh ... fe95ea2038
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

11. 11. 2019, 10:37

jo navic me na tom asi nejvic vadi ten jejich slogan, ktery je podle me jasne klamava reklama "Záruka trvale nejnižších cen. Ruku na to!

Pokud byste u konkurence nalezli identický druh zboží za výhodnější cenu, snížíme vám cenu na jejich úroveň – a za upozornění vám poskytneme další slevu ve výši 10 %."

jako zaruku TRVALE nejnizsich cen bych rozhodne nebral tuto "akci", ktera dokaze s patricnym pricinenim zakaznika vykouzlit nejnizsi cenu. to slovo TRVALE mi tam rozhodne nesedi. moje chapani tehle vety je, ze trvale budou mit nejnizsi ceny, coz ani omylem nemaji. snazi se podle me napalit zakaznika, a ano, az se nekdo napali, bude to jen jeho chyba, ze se dopredu neseznamil s realnou cenou vyrobku a nechal se ukecat na "trvale nejnizsi ceny", ale podle me by se tak solidni obchod nemel chovat. pripada mi to jako tisickrat opakovana lez, ktera se pak jakoze stava pravdou.
ja tam chodim nakupovat, ale kazdou vec ktera stoji rekneme nemalou castku kontroluju, jednoduse jim neverim.

a ne, nechci se s nima soudit. nestoji mi to za to, radsi budu kazdou jejich cenu dal kontrolovat.
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

11. 11. 2019, 8:15

ad Klimbik: Jenom doplnim - to je typicky sofistikovana reklama - ale musis chapat slovo sofisitikovana v tom spravnem, puvodnim smyslu - to je prolhana az do morku kosti, ale tvarici se na prvni pohled pravdiva (viz sofiste jako filosofove).

Takze na prvni pohled je to trvale nejnizsi cena ve smyslu nejnizsi hodnota na trhu, az na druhy/x-ty pohled je to nejnizsi cena, pokud si ji vyhadas podle toho jejich pravidla a trvale plati pouze to jejich pravidlo :-). - pokud tedy alespon neco plati...
Vsude se musi cist cely text a to az do tech nejmensich pismenek pod carou - protoze az na konci ci pod carou byva ta pravda ...
A tim by argumentovali u pripadneho sporu a urad by jim samozrejme dal za pravdu, protoze cesky urad ... dosad si sam ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

1. 12. 2019, 3:48

tak, zbastlil jsem si konecne ponk a pouzil jsem tu makitku frezku, tak muzete mrknout :)

Obrázek
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“