Polymerbeton

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

7. 12. 2019, 7:39

...no ono když to má na těch dutých tenkých jeklech, tak může podle mně podlívat co che. Pokud to nebude plné, tak to bude vibrovat a můžeš měřit a ladit co chceš.
miv
Příspěvky: 773
Registrován: 17. 9. 2019, 11:55

7. 12. 2019, 8:18

Mrosconi píše: 7. 12. 2019, 7:39 ...no ono když to má na těch dutých tenkých jeklech, tak může podle mně podlívat co che. Pokud to nebude plné, tak to bude vibrovat a můžeš měřit a ladit co chceš.
Ahoj.
Mne spíš zajímalo, jak dopadlo to jeho lití. A zdálo se mi, že na poněkolikáté to vypadalo dobře. Měřil to na nějaké desce před zalitím a po zalití a uváděl tam i nějaké naměřené údaje. To, že podléval na jekly, to mne tak nezajímá. Já budu podlévat na polymerbeton. Takže o tuhost nejde, tu tam již musím mít. Pro to podlévání se chystám použít spíše EPOXY G20 - to mi doporučili u Dawexu.
V každém případě to nejdřív zkusím a budu měřit. Asi koupím granitové pravítko - stejně ho budu potřebovat pro vyrovnávání a uvidím.
Mě spíše šlo o to, zda to tu někdo kromě tebe již zkoušel. Uvidíme zda půjde o prošlapávání cimrmanovských slepých uliček nebo to naopak půjde.
miv
Příspěvky: 773
Registrován: 17. 9. 2019, 11:55

7. 12. 2019, 8:24

grade065 píše: 7. 12. 2019, 6:56
miv píše: 7. 12. 2019, 5:37
grade065 píše: 7. 12. 2019, 5:10 Idea s tím litím je přitažlivá ale myslím že to nedopadne... Pryskyřice se při tuhnutí rozpíná a potom zase smršťuje což se s dokonale rovným povrchem neslučuje.... (Pohledová plocha na podlaze určitě fajn ale skutećná rovinnost?) Podívej na tohle video i na následující díl: https://youtu.be/Ax5Ib7GcTqE
Poctivě jsem zhlédl ta videa (na další díly také) a ono to ve skutečnosti dopadlo. To první video by nesmysl už od pohledu - to dopadnout nemohlo (malá vrstva a díry). Pak doplnil plechové bočnice pro stažení - aby pomohl pro rozlití - stejně jako když se stahuje latí beton a vyšlo to (na potřetí). A to přesto, že měl poměrně úzký pás na tu délku. Bylo to tak dva metry a dosáhl rovinnosti +- 0.03. Měřil to na granitové desce, pokud jsem dobře viděl.

Já bych chtěl zalévat celou plochu a uvidíme jaká bude nutná vrstva. Vypadá to na potřebu alespoň tak 10 mm.
Díky za odkaz na video. Naplnil jsi mne optimismem. :)
:lol: Jo tak to jo, já myslel že tě uvedu trochu v realitu která moc růžová není, ale jestli myslíš že je to ok,no tak budiž. PS. Kde tam byla nějaká granitová příměrná deska?
Jestli to bude OK zatím nevím, nejdříve to vyzkouším a uvidím. Možná se to ukáže jako nesmysl. Nicméně lineáry se úspěšně podlévají - jak se chlubí Dawex. Třeba to ale amatérsky nejde. Uvidím a dám vědět. Nejdřív ale potřebuji měřidla, abych to mohl zkontrolovat.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

7. 12. 2019, 9:59

Mrosconi píše: 7. 12. 2019, 7:08 ........Myslet si, že to srovnáš bez pořádného granitového pravítka v přesností 00 nebo bez strojní vodováhy s rozlišením 0,02mm/1m, je naprostá naivita.
no, já si nejsem tímto tvrzením tak jistý, ve schlesingrovi je popsán způsob ukládání a měření úchylek loží hoblovek jakkoli dlouhých pomocí vodní hladiny a lodiček s úchykoměry v kterémkoli místě lože,ty tvé 2m je proti tomu prd a pravítka můžou spát :D
....referenční rovina, kterou ti neudělá ani bruska :)
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

7. 12. 2019, 11:49

Tak, tak, rýny s vodou dokola a ve svislé rovině zase našponovaný drát a mikroskop, když nemáš mikroskop, tak tam šoupni mikrometr. (parafráze na Babicu) :lol:
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2019, 7:13

Chlapi, máte někde nějaké obrázky, videa nebo nákresy toho, jak se takové měření provádí? Myslím ty okapy, lodičky, drát...

Dík
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2019, 1:43

Mrosconi píše: 8. 12. 2019, 7:13 Chlapi, máte někde nějaké obrázky, videa nebo nákresy toho, jak se takové měření provádí? Myslím ty okapy, lodičky, drát...

Dík

oni před sto lety ti šmejdi videa nearchivovali protože youtube tuším ještě nebyl, tak o tom dost silně pochybuju :) , ale popsal jsem ti jen to co je tam napsáno, oni tam píšou o ocelových účkách, ale ty rýny co napsal josef je dobrej nápad, pokud budou dvě podélně kolem lože a spojené hadičkou, tak co na tom chceš obrázkovat
drát jsem zapomněl, ten simuluje vertikální rovinu, našponovanej přes kladku a závaží :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

8. 12. 2019, 2:18

A žádné lodičky bych nepoužíval. Stačí, když máš na jezdci mikrometrický šroub a na něm hrot, který bude zajíždět k hladině. Musí to mít někde izolant aby se to dalo využít na elektrický obvod, když se hrot dotkne hladiny. Pak budeš na mikrometru odečítat úchylku napřímo. Nebo druhá možnost je vodováha. Nejprve na hrubo odkrokovat a ustavit, poté přes přípravek měřit třeba 50 mm úseky a vynášet po přepočtu na graf.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2019, 2:35

Já to dělal vodováhou. Mám 250mm dlouhou, ale když jí podložím tak rozteč zkrátím. Dělal jsem to podle šroubu po 80mm. Fascinuje mně, jak je to citlivé. Takže za mně strojní vodováha jakože dobrý:)
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2019, 2:39

...tak mně napadá, jak je takový systém s okapy a elektrickým dotekem přesný ve srovnání s tou vodováhou? Nějak se obávám té ustálené vodní plochy. A co přitahování vody ke hrotu měřidla? Nebo mi chcete říct, že se to nijak neprojevuje? Nebo vždy stejně?
Dělali jste to někdy tak? ...nebo je to jen teorie...

Díky
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

8. 12. 2019, 2:53

Nedělal, ale docela bych tomu věřil. Měl jsem modernější technologie (a drahé). Ale opakovatelnou přesnost si můžeš lehce vyzkoušet. Stačí ti mikrometr, raději větší, nějaká miska na vodu, nevodivá, do které uchytíš elektrodu. Mikrometr opatříš hrotem na pohyblivé části (ten hrot s ostrým kuželem kvůli kapilární elevaci) a zafixuješ ve vertikální pozici. Ustavíš do něj misku s vodou, necháš ustálit a na mikrometr zapojíš druhou elektrodu. No a pak šroubuješ k hladině a za pomoci pípáku odečteš hodnotu. Několikrát zopakuješ a vidíš opakovanou přesnost. Jak prosté Watsone.
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

8. 12. 2019, 3:59

Všechno prý už jednou bylo... :wink:
Kontrola rovinnosti pomocí vodní hladiny.jpg
Zdroj: http://domes.spssbrno.cz/web/DUMy/STT,% ... _22-19.pdf
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

19. 12. 2019, 6:58

Polymerbeton jako výplň.

Z nějakého důvodu bych chtěl vyrobit lehký beton, respektive polymerbeton.bude to výplň ocelové konstrukce, tedy vřeteník u a smykadla stolu.

Nějaké tipy?
Třeba keramzit a pryskyřice?
Máte nějaké zkušenosti?

Poslouží to pouze jako tlumič vibrací.

Díky
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

19. 12. 2019, 8:40

Eventuálně místo polymerbetonu nějaký ten klasický lehký? Třeba tento: https://www.dek.cz/produkty/detail/3610 ... b_id=popis

Má to jen 5MPa, ale na druhou stranu je to lehké a je to určeno pro vyplň. Co si o tom myslíte?
Otázka je, co bude dělat konstrukce z 20mm ocelových plechu vyplněná tímto materiálem. Ale asi je to blbost, že...

Díky
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

19. 12. 2019, 10:36

rezonance se tlumí hmotou, ne tím, že ucpu díry aby tam neprofukovalo :-)
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Odpovědět

Zpět na „Ostatni material“