51/4" diskety darem

Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Pravidla fóra
Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
berni
Příspěvky: 250
Registrován: 24. 11. 2012, 6:56
Bydliště: Brno, Boskovice

15. 1. 2020, 10:18

povaluje se mi tu 10 krabic disket 51/4", tedy cca sto kousků... použité, za odvoz....pokud by někdo chtěl...odběr Brno Bohunice... koncem týdne půjdou do koše...
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

15. 1. 2020, 10:26

Nebude někdy brzo zatmění slunce? Když se ta disketa kuchne, tak se přes to dá to zatmění pozorovat.
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5225
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

15. 1. 2020, 11:17

Jo to je asi jediná užitečná funkce diskety. Můj asi tisícicusový histerický archiv skončil loni ve sběrňáku, skoval jsem si jen origo balení widlí 3.1
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

15. 1. 2020, 11:47

na to slunce je výrazně lepší 3,5 "
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

15. 1. 2020, 12:01

Na zatmění je nejlepší sklo z nestmívací svařovací kukly :)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

15. 1. 2020, 12:06

Ahoj, to bychom do našeho mikro PC muzea uvítali. Je pro tebe snažší, když ti vygeneruju uhrazený kód pro zásilkovku a podáš to na libovolné pobočce nebo mám přemlouvat kamoša z Brna at vyzvedne osobně ?

P.S. Obří disk cca o průměru 50cm ze sálového počítače někdo please, please nemáte ? Dost po něm toužím. Jeden jsme našli na Urbexu, bohužel jsme byli zadrženi a hračky nám byly odebrány :-(
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

15. 1. 2020, 12:28

Já bych měl disketovou mechaniku 5 1/4" - funkčnost neznámá. Ta by se do muzea asi nehodila že? Samozřejmě zadara.
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
berni
Příspěvky: 250
Registrován: 24. 11. 2012, 6:56
Bydliště: Brno, Boskovice

15. 1. 2020, 12:59

elbarto-poslal jsem email...
Jako, nebojte se, vím že je to k prdu, taky píši že zadara pokud vůbec někdo chce...Ovšem, je to kus historie, a už jen to, že je to mix různých výrobců a každá krabka jiná a samé zvučné jméno výrobce je důvod, proč už jsem to dvakrát uchránil před výhozem...Jinak minimuzeum máme taky (pro studenty kteří kromě posledního modelu jabka neznají nic, takže třebas TNS Slušovice, různá paměťová media - zrovna tento týden na mne dívčina koukala jak puk, když jsem se ji zeptal zda zná diskety a jaké velikosti :c)) ), děrné štítky, a podobné harampádí... holt mladí to již nepoužívají a je třeba jim to sem tam ukázat, ať ví, o čem mluvíme... V šupleti mám nedávno zachráněný Psion5, vlastně taky úplně k ničemu, dokonce i pro mne k ničemu, ale tak nějak jsem si říkal, že ho sběrňáku nenechám, naprosto funkční a jako novej...pro mladé prahistorie, já si vzpomínám jak jsem na něj jako adolescent koukal s otevřenou pusou, když jej vyfasovala teta v práci a používala jej jako osobní diář.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

15. 1. 2020, 1:18

To salus: děkuji, při neznáme funčnosti je to škoda za poštovné. Mechanik je k mání relativně dost.
To Berni: Slušovické PC kámoš někde nasál poměrně nedávno, včetne origo klávesnice.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7205
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

15. 1. 2020, 2:06

přidám se do vlákna
před cca 10 lety jsem tady na foru někomu nechal zelený originál monitor, 8" floppy mechaniku a klávesnici, tuším z PMD85 ??
v té klávesnici chybělo jedno tlačítko, vypájel jsem ho tehdy s vidinou zisku Hallovy sondy a pak někam odložil
NAŠEL JSEM HO !!!
pokud je tu někde současný majitel té klávesnice, rád mu to tlačítko pošlu
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

15. 1. 2020, 2:41

Já bych teda neřekl, že jsou speciálně na tomto fóru diskety jedno jestli 5 1/4" nebo 3,5" dobré leda do muzea. Ono totiž plno osciloskopů z 90. lete má disketovou mechaniku. Jsou to osciloskopy, které dnes současné obdobné jako nové stojí řádu stovek tisíc CZK a jediná šance jak koupit něco parametricky podobného za rozumnou cenu je jako použité na eBay. Pak disketa může být třeba jediná šance jak z toho dostat ven naměřená data.

Samozřejmě některé mají už třeba i USB, LAN, atd. ale nemusí to mít nutně každý, může to být nefunkční atd.


Taky mam malé počítačové muzeum. Sebral jsem vyřazené ale funkční NDRácké XTéčko Robotron, a u jednoho známého je SGI Indy z ½ 90. let. U toho se původně v polonině 1. desetiletí uvažovalo o provozu s Linux a kvůli tomu se pokoušelo udělat navýšení RAM, ale nakonec z toho sešlo s odůvodněním, že už to bude jen muzejní kousek.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 1. 2020, 2:43

sgi indi, tyjo to jsou vzpominky
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
ssmak3050
Příspěvky: 773
Registrován: 20. 12. 2016, 9:09

15. 1. 2020, 2:56

jo nekde mam didaktig gama, pak atari 800.. a vcera jsem zakopl o Amigu 1200..s 400 disketami...sakra.. :D asi uz nebudu lizt na pudu bo je to vo zivot. :shock:
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

15. 1. 2020, 3:06

Zrovna nedavno jsem pri stehovani dal do elektroodpadu nejaky 386, 486, Pentium desky s procesorama. Nechal jsem si PMD85, SAPI1, Sinclair ZX Spectum. Tech klavesnic s hall senzory pro SAPI1 jsem mel taky nekolik. Dokonce jsem mel zakladni desku, zdroj, pameti i procesor pro SGI Origin server.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

15. 1. 2020, 3:18

ssmak3050 píše: 15. 1. 2020, 2:56 jo nekde mam didaktig gama, pak atari 800.. a vcera jsem zakopl o Amigu 1200..s 400 disketami...sakra.. :D asi uz nebudu lizt na pudu bo je to vo zivot. :shock:
Tak to zakopávej opatrně
https://www.ebay.com/itm/vtg-amiga-1200 ... SwU4heG58J
https://www.ebay.com/itm/AMIGA-1200-Com ... SwqaNcd3w-

Když jsem chodil na průmyslovku, tak jsem si hodně hrál s 3D grafikou. Reálně jsem uvažoval o pořízení Amiga 4000, protože tehdejší IBM PC byly po grafické stránce totální sračky (kdo měl SVGA tak byl pomalu král), nemluvě o SW na grafiku (na IBM PC jen Autodesk 3D Studio co ani neumělo raytracing, na Amigách byl Imagine, Real 3D, LigthWave, atd.). Jenomže než k tomu došlo, tak výrobci kolem IBM PC dostali rozum a začaly se objevovat karty s high color a true color, a Amiga nakonec skončily.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Odpovědět

Zpět na „Prodej“