Nabídka programování

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 1. 2020, 7:05

cCracck píše: 28. 1. 2020, 8:29 Cože 😂 to teda 100 procentne nemůže.. Program je pořád stejný a tím, že snizis posuv, nezměníš dráhu.. Co to je za blbost.. Nevím na jakých děláš cnc centrech ale tohle je naprostá blbost..
To vubec neni blbost
Rychloposuv neni definovany uplne presne
Napr. Kdyz das za sebe dva rychloposuvy v pravem uhlu orojede ti na nejakych masinach ten roh obrovskym radiusem a ten radius se dokaze dost zmenit prave podle omezeni rychlosti rychloposuvu.

Naboural jsem takhle pekelne dlouhotocak s dvema kanalama.

Nebo kdyz jedes nad povrchem mat za jeho hranu a pak zapichnes pod uroven materialu tak ano muzes teoreticky oboji g0 ake cam vzdy na zapich pouzije g1 aby ta predchozi g0 byla na poloze

Vyzkousej si to

Btw, s takovymi znalostmi chces programovat masinu na dalku?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Radislav
Příspěvky: 323
Registrován: 16. 7. 2018, 8:26
Bydliště: Mantov

29. 1. 2020, 7:35

robokop píše: 29. 1. 2020, 7:05
cCracck píše: 28. 1. 2020, 8:29 Cože 😂 to teda 100 procentne nemůže.. Program je pořád stejný a tím, že snizis posuv, nezměníš dráhu.. Co to je za blbost.. Nevím na jakých děláš cnc centrech ale tohle je naprostá blbost..
To vubec neni blbost
Rychloposuv neni definovany uplne presne
Napr. Kdyz das za sebe dva rychloposuvy v pravem uhlu orojede ti na nejakych masinach ten roh obrovskym radiusem a ten radius se dokaze dost zmenit prave podle omezeni rychlosti rychloposuvu.

Naboural jsem takhle pekelne dlouhotocak s dvema kanalama.

Nebo kdyz jedes nad povrchem mat za jeho hranu a pak zapichnes pod uroven materialu tak ano muzes teoreticky oboji g0 ake cam vzdy na zapich pouzije g1 aby ta predchozi g0 byla na poloze

Vyzkousej si to

Btw, s takovymi znalostmi chces programovat masinu na dalku?
Programuju nějakej ten pátek. 95 procent kusovky. Momentálně dělám i na mašině zároveň + nějaká lehčí konstrukce přípravků atd...

Bez simulátoru stroje bych si asi nikdy netroufl dělat externího programátora jen tak pro někoho. Vím ,že někteří externí programátoři v mém okolí jsou ale shodou okolností dělají většinu práce pro firmu ve které dělali předtím několik let takže znali postupy atd...

Hlavně nevím jak firmy k externím programátorům přistupují ale to si pořídíš SW podle dané firmy ? Nebo si pořídíš svůj software a PP k danému stroji si teda zainvestuješ ? Databázi nástrojů očekáváš ,že ti zákazník poskytne nebo bude po tobě chtít ať si ji sám uděláš ?

Za mě když externí programátor tak pro lokální firmy se kterými můžu být relativně rychle v kontaktu a délka dojezdu max 30 minut kdyby náhodou. Nedokážu si představit kdyby mi volali o problému a museli by mi ho natáčet mobilem a pak posílat např. super nasraná obsluha.

:mrgreen:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 1. 2020, 8:05

no znam jednu firmu ktera pouziva ext. programatora
samozrejme jeste navic neni v dojezdu
takze podle toho to vypada
zoufalstvi a utrpeni tech masin obsluhy a i managementu
to co se da obrobit za hodinu delaji tyden
maji problemy s produktivitou a nevedi proc, pritom je to evidentni
radsi koupi dalsi 2 nove masiny nez by resili tohle uzke hrdlo s programatorem
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
cCracck
Příspěvky: 59
Registrován: 17. 10. 2019, 11:55

29. 1. 2020, 8:59

Proboha a dost.. Už jsem dělal 4 roky u cnc centra obsluhu a teď dělám programátora.. Ja tu nemluvím o programech pro stroje kde se dělají X metrové tělesa kde chyba nastat nemůže.. Ja tu mluvím o klasické strojařine menších věci.. 200x200 nebo 300x300 nebo klidně i menších.. Kde člověk, co na trochu rozum má třeba 2 najížďáky navíc, nechá projet kus, změří a upravy korekce aby vše bylo tak, jak má.. Tak ať mi tu neblaboli o nějakém zkalibrovani díry když je posuv menší.. Už bych chtěl vidět jak na poprvé uděláš s frezou třeba díru 3 k6.. To chce proste odladit ale tohle dělá obsluha a ne programátor bože.. Za další, jasně že nástroje a to, jak stroj funguje bych musel vidět osobně a databázi nástrojů by se mi musela buď poslat, nebo bych si ji udělal na místě.. Zase záleží co by se obrabelo.. Nejsem sebevrah a do Velkých kusů bych nešel.. Ani do mašiny která je z dob Marie Terezie.. Jaky myslíte že je rozdíl mezi místním a externím programátorem?, 😂 možná tak ten, že místní má databázi nástrojů.. Jinak ve spoustě firem neni obsluha a programátor nějak ve styku.. Na co, že.. Pokud není obsluha opice co jen mačká zelené tlačítko, dokáže si posuv, otáčky nebo korekce upravit sama, ne?.. Hledáte jen problémy tam, kde nejsou a člověk, co tomu rozumí ví..
cCracck
Příspěvky: 59
Registrován: 17. 10. 2019, 11:55

29. 1. 2020, 9:01

A na zapichovani používá v camu g0?, 😂😂😂😂😂 ano, rychloposuvem se zapichuje, tak určitě 😂😂😂😂😂
cCracck
Příspěvky: 59
Registrován: 17. 10. 2019, 11:55

29. 1. 2020, 9:11

A jak se bude kus upinat? Tak znovu, do nějakých svarencu bych nesel.. Ani větších věci.. Tudíž jak se bude kus upinat není podstatné.. To zase řeší obsluha.. Která si pak jen nastaví nulové body podle programu.. Dnes snad každá mašina má grafiku, ne? Kde se může podívat, jak program pojede a podle toho si nastaví nulové body.. 4 roky jsem to tak dělal u mašiny a programy si psal nebo ty těžší generovall.. I dělal na všechno možné přípravky, když bylo třeba.. Když to člověk nezná a nevidí, těžko ho přesvědčit že to tak jde, no.. Skoro vše je udělat ve svěráku, pokud má člověk na nějaké patvary, přípravek. Svěrák / sklíčidlo rules
Radislav
Příspěvky: 323
Registrován: 16. 7. 2018, 8:26
Bydliště: Mantov

29. 1. 2020, 9:13

Samozřejmě ,že nemusí být v kontaktu ale ze své vlastní zkušenosti vím ,že ti co nebyli v kontaktu s dílnou tak to podle toho pak vypadalo. :D

Boj mezi obsluhou a programátorem bývá dost často. Co se týká mě tak určitě externí programátor může existovat a fungovat ale nebude to jen tak. Troufnu si říct ,že najít tu "synergii" výroby s externím programátorem bude o dost těžší než sehnat dobrého programátora vysloveně do firmy. (když nejsou ty lidi)

:mrgreen:
cCracck
Příspěvky: 59
Registrován: 17. 10. 2019, 11:55

29. 1. 2020, 9:27

Tak samozřejmě že programátor přímo do firmy je lepší, ale to je zase finančně někde úplně jinde.. Ja bych to chtěl jako další přivýdělek atd ☺️ ale jak to tak poslouchám tak nevím nevím, jestli by to za ty nervy stalo 😂 jen vím, že by to mohlo určitě fungovat..vsichni tu mluvíte u nabořeni mašiny, za ty 4 roky co jsem dělal u mašiny, Teda obsluhoval jsem 2x haase minimill, se mi to nestalo.. Tak kde je asi chyba, co 😂 a to jsem si delal programy sám, nebo generoval, nebo byly nějaké uložené v pc.. A těch práci jsem udělal tisíce.. Když už se stroj naboura.. Tak obsluha musí být idiot.. Nic ve zlém, jen mě tohle pokaždé nakrkne 😑
cCracck
Příspěvky: 59
Registrován: 17. 10. 2019, 11:55

29. 1. 2020, 10:38

I když přiznávám že úplně externě bych to asi taky nechtěl.. Přes celou republiku 😂 tak jinak, bydlím v Olomouci.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 1. 2020, 10:43

cCracck píše: 29. 1. 2020, 9:01 A na zapichovani používá v camu g0?, 😂😂😂😂😂 ano, rychloposuvem se zapichuje, tak určitě 😂😂😂😂😂
No kdyz neumis ani precist zadani ak to je tezky
To bych fakt nechtel takovyho externistu ani zadarmo
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
cCracck
Příspěvky: 59
Registrován: 17. 10. 2019, 11:55

29. 1. 2020, 10:53

No to máme společné. Já bych nechtěl zase dělat pro někoho jako ty 😄 mi pripominate jednoho chlapíka v bývalé práci, hrál si na strašného chytráka a když přišlo na lámání chleba, pokaždé se na něco vymluvil 😂 milion důvodu proč to nejde vyrobit, zajímavé, že já s tím pak problém neměl 😂 hold jsou lidi co nic neumi a tím pádem hledají chyby tam, kde nejsou 🥰
cCracck
Příspěvky: 59
Registrován: 17. 10. 2019, 11:55

29. 1. 2020, 10:57

A jasně že vase zadání nečtu, když podle vás snížený posuv udělá jiny úhel dráhy 😂 tohle mi stačilo 😂
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 1. 2020, 11:15

netvrdim ze uhel
ale jine zaobleni rohu
je videt ze presnost ti nic nerika :(

evidentne v tehle diskuzi vidim https://cs.wikipedia.org/wiki/Dunning%C ... %AFv_efekt

to ze to neznas totiz neznamena ze to neexistuje
to ze nemas praxi v tom co se zde pokousis rozjet neznamena ze v tom jini nemohou mit praxi
a to ze jeste nevis cco pri tom vznika za problemy jeste neznamena ze tam zadne nejsou jak ty tvrdis

bohuzel se diky sve praci pohybuji po hodne pracovistich kde maji i externi programatory
mam na to nahled z prvni ruky
verim ze k tomu zde muzu napsat nekolik poznamek co jsem realne pozoroval

ty bez stejneho nahledu a praxe zde tvrdis ze nic takoveho neexistuje
kdo asi muze mit pravdu posud sam (tentokrat to zkus bez kognitivniho zkresleni)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
cCracck
Příspěvky: 59
Registrován: 17. 10. 2019, 11:55

29. 1. 2020, 11:30

To není pravda že to udělá jiné zaoblení rohu.. Nah, kdybych mohl tak bych tu postnul výkresy nebo práce, které jsem udělal.. Že přesnost mi nic neříká 😂 ale dobré, beru, neznáme se a nevíme o sobě nic, co děláme a na čem pracujeme, tak těžko posuzovat 🙂
cCracck
Příspěvky: 59
Registrován: 17. 10. 2019, 11:55

29. 1. 2020, 11:35

A kolik takových externích programátorů znáš? A víš jak to je u těžších profesi? Jen tak někdo se bohužel neuchyti a nezvládne to.. V mojí práci se teď u obsluhy uchytí možná 1 z 10ti lidi kvůli náročnosti.. Kdyby si po 5 špatných zkušenostech někdo udělal obrázek jako máš ty, že.. Že to prostě fungovat nemůže bla bla bla
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“