Daně z příjmu 2019

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

16. 1. 2020, 9:33

To máš pravdu. :-) A pravda je i co píše Elbarto. Telefon z berňáku - pane Bezděku, víte že máte chybu v DPH? Ne nevím. :-( V kontrolním hlášení je to jinak a v přiznání taky, co s tím uděláte? Já nevím, já se v tom vůbec nevyznám. (byl to nějakej nákup mimo EU a výměna zboží a nějaký vracení peněz) Tak já se zeptám, ve středu máme seminář a bude tam paní z ministerstva. No a ve čtvrtek jsem dostal email s přesným popisem nového DPH přiznání. Tak jsem to hned napsal a přes datovku poslal a pohoda. Ale je fakt, že to takhle vždycky nebylo, je to v lidech.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

16. 1. 2020, 9:50

Z tehoz bernaku poslali zene skoro vyhruzny dopis, ze dluzi na danich skoro 10 let zpatky neco malo - par set Kc.
Zena si to vsechno resi celou dobu sama a dospela jednak k nazoru, ze to neni pravda a druhak k (v ceskych pomerech odvaznemu) rozhodnuti, ze se pusti do pre s bernakem.
Vymenili si par telefonatu, par dopisu s prilohami a zaver byl, ze se bernak spletl (cilovkou byla jina osoba)- tak jsme to sli oslavit na veceri, ktera byla drazsi nez ten pripadny nedoplatek i s penalem.
Ale princip je princip :lol: .

Je fakt, ze to prubezne reseni bylo ze strany bernaku relativne korektni - pominu-li to uvodni krive narceni :D .
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 1. 2020, 9:59

kdyz to neni vylozene podvod nebo befelem z vrchu tak je FU velmi korektni
ale na co maji narok po tom si samozrejme jdou tvrde
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

12. 2. 2020, 8:32

Tak jsem zaplatil na daních 111 000Kč. 31 000Kč daň finančáku, 26 000Kč doplatek sociálního, 54 000Kč na zálohách. Přímé zdanění se u mě pohybuje kolem 30%. Do zdanění započítávám důchodové a zdravotní poplatky. Odpisy jsem ukončil, pohledávky dal do příjmů a letos jedu ten poušál místo daňové evidence. Nepříjemný je, že zálohy na soc a zdr narostli na 84000Kč. Ale z toho bych mohl dostat něco zpět, jestli poušál splní účel.
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

13. 2. 2020, 1:18

lubbez píše: 12. 1. 2020, 9:44 ... EET mě nijak nesere, protože krom dalšího čísla co se napíše na paragon, to neovlivňuje nic jinýho. Pořízení pro živnostníka je prakticky zdarma. To, že náklady a složitost likviduje firmy je bohapustá demagogie. Jasně, pokud člověk jede léta bez účtů a má daně 0 0 nic, musí firmu zlikvidovat a založit novou aby to nebylo divný, že najednou příjem máš...
Prakticky zdarma je to pro někoho kdo vystaví pár dokladů za měsíc.
Jedna silně osobní zkušenost z prodeje na trzích - zatímco doteď stačilo večer u piva spočítat pokladnu, teď každou pětku musí někdo naklikat do zázračné mašinky a aby se netvořili fronty přibude brigádník. Uvidíme jestli bude makat zadarmo ...
Přitom se ve vztahu k dani z příjmu nic nezmění, doteď z toho byly příjmy takové že výsledná daňová povinnost byla +/- nula, odteď to bude už jen /- nula evidovaná online a tu obsluhu EET a provoz toho krámu budeme muset rozpočítat do ceny.
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

13. 2. 2020, 2:09

lubbez píše: 12. 1. 2020, 9:44 strategii. EET mě nijak nesere, protože krom dalšího čísla co se napíše na paragon, to neovlivňuje nic jinýho. Pořízení pro živnostníka je prakticky zdarma. To, že náklady a složitost likviduje firmy je bohapustá demagogie
Demagogie jsou ty nesmyslne blaboly co tu meles. Ukaz mi firmu, ktera majiteli vesnickeho obchudku jehoz IT znalosti konci u poslani sms z Nokie5110 zavede a zprovozni internet, doda potrebny HW, nainstaluje a rozchodi SW, vcetne certifikatu apod. a bude cely system udrzovat v chodu a aktualizovat, poskytovat tecnickou podporu na telefonu, pripadne prijede a pripadny problem vyresi. A to vse "skoro zadarmo".
Ja naopak znam velke mnozstvi lidi kteri kvuli te saskarne konci nebo skoncili. Naposled mi volal minuly tyden revizak co mi delal roky revize, mel to jako privydelek k duchodu a pry mu to za tu buzeraci nestoji.
Kdybych vedel kteri kokoti volili Babise, vsechny naklady s tim spojene bych jim bez milosti nauctoval v cene zbozi. Takhle to bohuzel dopadne i na ty nevinne.
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

14. 2. 2020, 2:38

To t256, zbytečně silná slova. Pokud nejsi primitiv a to bys při podnikání bejt neměl tak to dáš. Mnohem větší problém je, že už nebudeš moct podvádět. Tam je ten kámen úrazu. Pokud nejsi plátce DPH a to důchodce s pouhým přivýdělkem určitě není, tak ti stačí nafasovat si orazítkované účty na berňáku a jednou za kvartál jim použité odnest. Jinak pro informaci eet je naprosto normální součástí většiny západních ekonomik a třeba v anglii to mej někde od roku 1970 a naprosto normálně se párujou účty za 1 libru.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

14. 2. 2020, 3:36

lubbez píše: 14. 2. 2020, 2:38Mnohem větší problém je, že už nebudeš moct podvádět. Tam je ten kámen úrazu.
Kdo podváděl před tím, může podvádět i teď a EET na tom nic nezmění :)
Aleš Procháska
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

14. 2. 2020, 4:03

lubbez píše: 14. 2. 2020, 2:38 To t256, zbytečně silná slova. Pokud nejsi primitiv a to bys při podnikání bejt neměl tak to dáš. Mnohem větší problém je, že už nebudeš moct podvádět. Tam je ten kámen úrazu. Pokud nejsi plátce DPH a to důchodce s pouhým přivýdělkem určitě není, tak ti stačí nafasovat si orazítkované účty na berňáku a jednou za kvartál jim použité odnest. Jinak pro informaci eet je naprosto normální součástí většiny západních ekonomik a třeba v anglii to mej někde od roku 1970 a naprosto normálně se párujou účty za 1 libru.
Nezamlouvej to a doporuc firmu "skoro zadarmo" zminenemu majiteli vesnickeho obchudku bez znalosti IT. Platce DPH je skoro kazdy. Bud musi, nebo do toho spadne obratem prakticky i ten nejmensi kramek. A i kdyby nebyl, vyplnovat formular s 500 kolonkami ma byt nejake zjednoduseni? To si mohou myslet jen zaryti clenove mistnich bunek agrofertu s koblihou misto mozku. Navic ucetni mi tvrdila, ze zenske na financnim urade je vyslovene varovaly at klientum tenhle rezim moc nedporucuji, ze maji narizeno shora chodit k takovym poplatnikum nekolikrat za rok na nejakou kontrolu.
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

14. 2. 2020, 4:05

prochaska píše: 14. 2. 2020, 3:36
lubbez píše: 14. 2. 2020, 2:38Mnohem větší problém je, že už nebudeš moct podvádět. Tam je ten kámen úrazu.
Kdo podváděl před tím, může podvádět i teď a EET na tom nic nezmění :)
Presne tak, je milion dalsich zpusobu jak dane ojebat. Tahle buzerace vubec nicemu nezabrani, to si mohou myslet jen pritroubli volici agrofertu.
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

14. 2. 2020, 4:20

lubbez píše: 14. 2. 2020, 2:38 Jinak pro informaci eet je naprosto normální součástí většiny západních ekonomik a třeba v anglii to mej někde od roku 1970 a naprosto normálně se párujou účty za 1 libru.
Byl by k tomu nějaký zdroj?
Já jen že jsem tam v posledních letech pobýval celkem často a účet z taxíku jsem dostával napsaný z rubové strany vizitky taxikáře (společně s otázkou k čemu mi to bude dobrý). V baru ani v kempu mi žádný účtenky nevnucovali.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

14. 2. 2020, 4:32

t256 píše: 14. 2. 2020, 4:05
prochaska píše: 14. 2. 2020, 3:36
lubbez píše: 14. 2. 2020, 2:38Mnohem větší problém je, že už nebudeš moct podvádět. Tam je ten kámen úrazu.
Kdo podváděl před tím, může podvádět i teď a EET na tom nic nezmění :)
Presne tak, je milion dalsich zpusobu jak dane ojebat. Tahle buzerace vubec nicemu nezabrani, to si mohou myslet jen pritroubli volici agrofertu.
Já bych řek, že si to možná ani oni nemyslí, že jen mají škodolibou radost, že "na ty podnikatele taky došlo" :D
Aleš Procháska
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

14. 2. 2020, 7:03

Moje sestra je přesně ten typ IT nevzdělatelného člověka. Protože prodává nějaký šmuky na různých místech, nějaká větší pokladna pro ni nebyla naprosto použitelná. Nakonec jsem jí koupil za 3680 EET tiskárnu se simkou. Prvních 12 měsíců zdarma, další roky provozu 550 korun/rok. Ta tiskárnička samozřejmě umí komunikaci s počítačem, ale to sestra nedává. Tak si tam těch cca 300 položek naťukala ručně. To je veškeré EET, co má. Zadarmo se registrovala, 5000 korun jí vrátil stát z daňové povinnosti. Musí do toho kupovat ruličky s teplým papírem a to je vše. Když není signál, tak to jede off line a když naskočí, tak se to synchronizuje. Teď v létě tam bude muset naťukat nový certifikát a to je vše. Prostě to na účtenku přidá jednu řádku s kódem a EET je hotový. Nikde nic neeviduje, nikam nic neposílá. Nepřijde mi to nijak likvidační. Mě samotnýho se EET netýká, protože všechny peníze jdou přes účet a přes fakturu. U mě na patře sedí paní, daňová poradkyně a s ní jsem tyhle věci u kafe parkrát konzultoval. Jestli říkám, že EET pro živnostníka není nijaká zátěž, tak to není demagogie, ale reálná zkušenost. Samozřejmě, pokud počet položek přesáhne nějakou hranici, tak nároky na IT podporu stoupají, ovšem v tu chvíli už to není babka v koloniálu, co vše dělá z hlavy.
Na druhou stranu jsme přeci tohle všechno chtěli, míra nesvobody stoupá každým rokem, každej druhej úřednickej šmudla má právo prohlížet "registry", rok se schovávají všechna hovory, sms z mobilních telefonů, s E receptem si každej zjistí na co se léčíš, každej zasranej radar si tě vyfotí a fotku schová, i když nic neprovedeš a tady se budeme hrdlit kvůli píčovině EET.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

14. 2. 2020, 7:48

Cožpak to není dost otravné, kupovat za tři a půl litru tiskárnu, další pětikilo ročně do toho vrážet a ještě ručně zadávat stovky položek? :shock: Co by se muselo ještě stát, aby to bylo už za hranou?
Aleš Procháska
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

14. 2. 2020, 7:52

S tím EET se pojí mastné pokuty, stačí když to bude nastavené blbě, nebo nebude změněný čas na letní/zimní a je zle.
Navíc máme velké množství řemeslníků před důchodem a takový zedník 65 let se na to z fleku vyprdne.
Pak až budete chtít omítku, tak si to holt budete muset udělat sami.
MAS FU2A, TOS SM16A
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“