Daně z příjmu 2019

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

14. 2. 2020, 8:27

To t256, zbytečně silná slova. Pokud nejsi primitiv a to bys při podnikání bejt neměl tak to dáš. Mnohem větší problém je, že už nebudeš moct podvádět. Tam je ten kámen úrazu. Pokud nejsi plátce DPH a to důchodce s pouhým přivýdělkem určitě není, tak ti stačí nafasovat si orazítkované účty na berňáku a jednou za kvartál jim použité odnest. Jinak pro informaci eet je naprosto normální součástí většiny západních ekonomik a třeba v anglii to mej někde od roku 1970 a naprosto normálně se párujou účty za 1 libru.
Převzali jsme západní model ekonomiky a řítíme se do zadele. Všechno je to nějak pokroucený. Brát si příklad z nějakého "normálního" stavu od našich západních soudruhů mi nepřijde rozumný.
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

14. 2. 2020, 9:15

prochaska píše: 14. 2. 2020, 7:48 Cožpak to není dost otravné, kupovat za tři a půl litru tiskárnu, další pětikilo ročně do toho vrážet a ještě ručně zadávat stovky položek? :shock: Co by se muselo ještě stát, aby to bylo už za hranou?
V roce přihlášení se k EET, dostáváš slevu na dani 5000,- tedy máš tu tiskárnu zdarma. Já nechci obhajovat ani EET, ani Babiše na féračku mám je u zadule, na druhou stranu pokud chci podnikat a vyžaduje se ode mě a je jedno jestli EET, ale taky třeba silniční daň, nebo registrace k odpadům ..... a já nevím co všechno tak se buď rozhodnu že to beru a nebo se na to vybodnu. K tomu eet jsem pouze poznamenal své vlastní zkušenosti. To je to důležité, používat vlastní hlavu a né přiblble papouškovat informace z médií. Viz třeba ten formulář s 500 řádky. Je to zase vypreparovaná informace vytržená z kontextu. Když se začteš do EET, tak zjistíš, že ani ten formulář nemusíš používat a klidně můžeš poslat svůj výtvor třeba ve wordu. A pokud vydáš za tři měsíce 500 účtů, ano pak bude mít 500 řádků. Ovšem pro tento typ podnikatelů už je samozřejmě jednodušší klasické eet.
Myslím si, že na diskuzním fóru odborníků a inteligentních lidí by neměly zaznívat argumenty které jsou na úrovni Blesku nebo novinek.cz .
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

15. 2. 2020, 2:20

lubbez píše: 14. 2. 2020, 9:15 tak se buď rozhodnu že to beru a nebo se na to vybodnu
Ale o to přeci jde. Podle mé představy by měl být začátek podnikání tak snadný jak jen lze a ne to komplikovat spoustou administrativních požadavků. A to i za cenu, že támhle soukromý soustružník nevystaví daňový doklad za redukci k pípě pro kámoše hospodského a nebude za to popotahován berňákem. Ono se z toho národní hospodářství nepotento a ten kdo mu to závidí si klidně může koupit soustruh a dělat to taky tak :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

15. 2. 2020, 8:22

rocne nasypeme solarnikum 12 miliard z nasich dani a nikoho to moc nesere, ale zamestnat armadu uredniku za miliony, aby sikanovali cloveka za nesrovnalost v radu korun a rozdavat likvidacni pokuty, tomu se tleska
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4876
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

15. 2. 2020, 9:15

Lubezz napsal vše snad jen doplním: mám pocit, že nejvíc na EET nadávají lidé, kteří nepodnikají a obecně nadavají na všechno. Podnikání v CZ znamená permanentní improvozaci na desítky oserů každý rok. Ano všechny nás to neskutečně se.., ale je to prostě tak. Potom můžeme polemizovat o debilitě daně z nemovistosti, která trestá lidi za to že něco vlastní nebo snad ještě debilnější daně z převodu nemovitosti. Socka na důchod, který pro naše ročníky nikdy nebude nebo zdravotko, když si stejně musím kvalitního doktora kešovat a dál a dál. Potom už vidím pouze 2 možnosti. Pracovní úřad nebo letenka. Možna povolení k pobytu na druhé straně světa jednou dostanu a potom tyhle kramu (EETčku) cestou na letiště s největší chutí hodím do popelnice. Jinak k té naročnosti .. obsluhují to i kamaradi, kterí mají 5 tříd základky a provozují výčep na vsi.
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2108
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

15. 2. 2020, 9:55

Spousta podnikatelů EET vůbec neřeší.
Jezdím asi 20let do ValMezu na hotel a stále dostávám na vyžádání rukou psaný nečíslovaný doklad, někdy příjmový někdy výdajový podle toho co pani zrovna najde. V restauraci máji ceduli, že účtenku s eet si mohu vyzvednou na recepci.
Stejně tak autoservis kam jezdím jednou za několik roků. Žádný zakázkový list, žádný účet.
Kousek ode mne u řezníka sice dostanu účtenku,ale nějakou divnou, částka eet je tam pouze několik haléřů a účtenka nejde ověřit.
A desítky dalších příkladů. Když už to někdo zavedl tak by to mělo platit pro všechny a důsledně kontrolovat.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

15. 2. 2020, 10:11

elbarto píše: 15. 2. 2020, 9:15 Lubezz napsal vše snad jen doplním: mám pocit, že nejvíc na EET nadávají lidé, kteří nepodnikají a obecně nadavají na všechno.
Tuhle jsem zabloudil na jakýsi web kde důchodkyně drbou o politice a měl jsem z toho opačný dojem - že EET vychvalují ti, co nemají nejmenší ponětí o co reálně jde (což na místě dokazovali fantasmagorickými konstrukcemi o blahodárných účincích eet), ale někde zaslechli, že to srovná podnikatelské prostředí a jsou z toho celí natěšení, jak je to super :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

15. 2. 2020, 10:11

Kdyby všichni řešili ty pitomosti, co naše vládce napadne, tak by žádné podnikání ani nebylo a společnost by ani nemohla fungovat.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

15. 2. 2020, 9:10

prochaska píše: 15. 2. 2020, 10:11 Tuhle jsem zabloudil na jakýsi web kde důchodkyně drbou o politice a měl jsem z toho opačný dojem - že EET vychvalují ti, co nemají nejmenší ponětí o co reálně jde (což na místě dokazovali fantasmagorickými konstrukcemi o blahodárných účincích eet), ale někde zaslechli, že to srovná podnikatelské prostředí a jsou z toho celí natěšení, jak je to super :-)
+1
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

15. 2. 2020, 11:16

lubbez píše: 14. 2. 2020, 9:15
V roce přihlášení se k EET, dostáváš slevu na dani 5000,- tedy máš tu tiskárnu zdarma.
Jen tak pro zajimavost, tato sleva se v podstate netyka tech kdo podnikaji jako vedlejsi cinnost pri praci nebo pri duchodu. A to i v pripade ze vykazuji zisk a z hlavni cinnosti taky plati dane.
To jsou takove ty "drobne detaily" ktere se tise nerikaji.
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

16. 2. 2020, 6:52

lubbez píše: 14. 2. 2020, 7:03 Moje sestra je přesně ten typ IT nevzdělatelného člověka...
Jasne ze to pro tvou sestru neni tak velka zatez, kdyz ji vsechno udelas ty a rucis za to. Kdyz si ale maji celou saskarnu platit zivnostnici, at uz z duvodu ze zadneho "IT bratra" nemaji, jsou poplatky za plny servis vcetne pripojeni k internetu apod. v radech desitek tisic rocne. Ja vim ze to neni nic sloziteho a spousta lidi by to zvladla, ale oni si proste neveri. Kdyby slo o internet na doma, nic se nestane, ale pokud neco zvoraji v tomhle, jde jim o zivobyti. FU je zlikviduje pokutami. Proto aby meli jistotu radeji plati vyjezd technika ke kazde pitomine. Tohle tvrda realita malych zivnostniku, a ne nesmyslne teoreticke kecy od clena mistni bunky agrofertu ktery ani EET nepouziva.

lubbez píše: 14. 2. 2020, 9:15 To je to důležité, používat vlastní hlavu a né přiblble papouškovat informace z médií. Viz třeba ten formulář s 500 řádky. Je to zase vypreparovaná informace vytržená z kontextu. Když se začteš do EET, tak zjistíš, že ani ten formulář nemusíš používat a klidně můžeš poslat svůj výtvor třeba ve wordu. A pokud vydáš za tři měsíce 500 účtů, ano pak bude mít 500 řádků. Ovšem pro tento typ podnikatelů už je samozřejmě jednodušší klasické eet.
Myslím si, že na diskuzním fóru odborníků a inteligentních lidí by neměly zaznívat argumenty které jsou na úrovni Blesku nebo novinek.cz .
Kdyby sis ten "jednoduchy" formular prohlidl, vedel bys tech 500 kolonek musis vyplnit i kdybys mel jen jediny doklad. To co tady predvadis je stejna demagie a lzi jake produkuje Babis v parlamentu. A je uplne jedno jestli je vyplnujes tuzkou nebo ve wordu.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 2. 2020, 7:55

Podnikam a potvrzuji ze se zmenami v poslednich letech mi vyzname vzrostla prace s uctovanim a doklady. A to jsem jeste nespadal do EET....

Statni informacni systemy jsou castecne nefunkcni nedomrdle a rozhodne praci neusnadnuji tak jak by to melo byt.
Misto toho aby zde nekdo nastolil prostredi kde se plati za praci a ne jenom tudle nudle na vystavenou fakturu a pak z toho clovek musi platit jeste dan aniz by z toho cokoli dostal....
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

16. 2. 2020, 8:30

https://www.youtube.com/watch?v=b-iG0uqZgOg
Boj s byrokracií je marný. Ale blíží se termín, kdy její chod už neufinancujeme. Snad její rozpad nějak přežijeme.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“