Klimbíkova vrtačka Jihokov V13

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Boris22
Příspěvky: 123
Registrován: 30. 11. 2018, 9:51

24. 6. 2020, 1:31

elbarto píše: 24. 6. 2020, 10:36 Dík. Proč to za podobné peníze nevyzkoušet. Líbí se mi technická specifikace :
-vysoce výkonná sklíčidla určená pro využití na pevných vrtacích strojích
-sklíčidla se vyznačují vysokou přesností a životností při zachování příznivé ceny

Edit news: P.S. Výrobci či spíš prodejci z nás stále a stále dělají idioty. Proto nejsem línej volat obchodákům. Poličské strojírny samozřejmě tyto výrobky dováží. Naférovku alespon řeknou, že to na přesnou práci rozhodně není :-( Divnej svět :-(
:lol: mne pred rokom tvrdily že vyrábajú, ale maloobchod nerobia. Na to moje semtam diera to stačí. A od 10mm tam dávam klasiku na kľučku.
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

24. 6. 2020, 2:39

turnigy píše: 24. 6. 2020, 11:31 Odporúčam klasické na kľučku z kovonástrojov, stačí ho jemne dotiahnuť kľučkou a závitník m12 drží bez problémov, ešte mi tam nič neprešmyklo. Pocitovo je to omnoho kvalitnejšie ako československé skľučovadlá MAS. Na stopke frézy som nameral necelých 5 stovák hádzavosť, navyše kužeľ na vretene mi tiež hádže asi stovku.

https://www.kovonastroje.cz/sk/Nastroje ... -15mm.html

Za tie peniaze je to paráda
kdyz maji kovonastroje neco levne, tak je to vzdy podezrele. je to patrne toto sklicidlo, nehledal jsem vic, tak je to asi za stejnou cenu, tudiz by se vyplatilo ho vzit v cesku, mozna kdyz nekdo pohleda, najde v cine levnejsi (a patrne stejne) https://www.aliexpress.com/item/4000833592275.html
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

24. 6. 2020, 3:29

Já přesně toto https://www.kovonastroje.cz/sk/Nastroje ... -15mm.html z kovonástroje.cz mám, házivost 0,12, což mě nijak zvlášť nenadchlo, čekal jsem větší přesnost.
Navíc má pakny zbroušené do špičky a špatně se hledá díra při vkládání vrtáků, do starého s rovnými paknami se dal vrták poslepu na první pokus, tady musím díru hledat a občas i povolit, znovu hledat, protože se vrták chytne mezi pakny naštorc...

Čejka, ale oni i jiní prodejci, přeprodávají velkou část sortimentu z AliExpressu, jen za násobné ceny, zase to ale máte druhý den doma...
Naposledy upravil(a) pavlík dne 24. 6. 2020, 6:43, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

24. 6. 2020, 4:53

pavlík: ano, v tomhle pripade se to asi vyplati, mit to stejne, o par korun levneji a jeste driv. a s nadhernym napisem kovonastroje.cz :)
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

24. 6. 2020, 6:05

:?: No právě že ne, od Čejky je to, jak píši, naopak dražší, je to sice hned, ale je to stejný čínský produkt (často šmejd), jaký se koupí na AliExpressu laciněji...
Čejka prodává čínské zboží se značnými přirážkami (ale jak píši a abych nebyl nespravedlivý - dělá to velká část tuzemských prodejců stejně), má to jen výhodu, že to je dodané hned.

Obávám se, že jsi to špatně pochopil, já to sklíčidlo nechválím, ba právě naopak před ním varuji, poměrně velká házivost, nepříjemné pakny!!!
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

24. 6. 2020, 6:56

jo pochopil jsem to dobre, ale ve srovnani jako jestli tohle sklicidlo z ali nebo z kovo, tak se vyjimecne vyplati to kovo :) je to uz moc komplikovane. ja si ho nekoupim stejne :) zatim budu mit to co mam a casem mozna poridim nejake nove. mozna i rychloupinaci, nevim jeste. diky!
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

24. 6. 2020, 6:56

tak a druhy dil opravy, chtel jsem "jen vylestit klicku" :)) a takhle to dopadlo:

Obrázek
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

24. 6. 2020, 8:16

Nejako sa toho sústruženia bojíš, ten priemer na závit si mohol mať spravený na 3 úbery :D na takúto šponu si si mohol kúpiť aj Bernardo 400 a nie S28 :lol:
Inak na tú šróbku si mal nakrútiť 2 matky a uchytiť ju do čeľustí za ne.

Inak som si vedomý toho, že veci z kovonástrojov pochádzajú z číny, ale netvrdil by som, že sú tam predražené. Navyše majiteľ sa tomu rozumie a je ochotný poradiť, ja som bol z nákupom vždy spokojný.
Naposledy upravil(a) turnigy dne 24. 6. 2020, 8:17, celkem upraveno 1 x.
Tos C45-2000
Zbýňa
Příspěvky: 1921
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

24. 6. 2020, 8:17

Sežeň si kvalitní novou hlavičku na kličku ze starých československých zásob do třináctky vrtáku. Rychloupínací hlavičky jsou často šunty s hliníkovým vnitřkem a ty solidní jsou skoro dvakrát tak dlouhý než ta kličková, což je u malý vrtačky docela omezení
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

24. 6. 2020, 8:29

turnigy: no ja mam takovy pocit, nebo spis on to uz asi ani neni jen pocit, ale mam na vretenu na soustruhu volne lozisko. tak mozna vsechny zkusenosti ze soustruhem pokud ziskavam na volnem vreteni, tak vidim jak se to divne chova a pak to nejde moc no. ted jak jsem delal myslim to radlovani, tak jsem videl jak se to cele hybe. treba kdyz upichuju a zbyva tam jen ten stred, tak si myslim ze to vreteno klidne v jeden moment nadskoci. jako je to jen muj divny pocit. a nebo fakt.
zbyna: no zatim tam necham tuhle a kdyz se nahodou nekde nejaka objevi, tak ji vymenim. ale ja myslim ze tahle taky neni uplne spatna. sice tu klicku nemam spravnou asi, ale da se to s ni utahovat nejak
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

24. 6. 2020, 8:32

Ten pocit sa dá úplne jednoducho overiť: upni 1m dlhú tyč, na univerzálku daj hodinky a za koniec tej tyče zaber poriadne do strán alebo hore-dole (tuším že by sa to malo skúšať silou 100 N) - nesmie ti naskočiť viac ako nejakých 5 stovák radiálnej vôle, ideálne je to okolo 2 stovky do každej strany. Ak ti naozaj vreteno "behá" do strán, tak by si to mal vyriešiť čím skôr, lebo to bude iba horšie.
Tos C45-2000
Zbýňa
Příspěvky: 1921
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

24. 6. 2020, 8:40

Jestli je tahle dobrá, tak neni důvod jí měnit. Kličky se daj koupit. Na šroubek jsi si měl natočit jednu matičku až k hlavě šroubku a druhou jenom na začátek závitu a za matičky to chytit do sklíčidla.
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

24. 6. 2020, 8:58

turnigy píše: 24. 6. 2020, 8:16...Inak som si vedomý toho, že veci z kovonástrojov pochádzajú z číny, ale netvrdil by som, že sú tam predražené. Navyše majiteľ sa tomu rozumie a je ochotný poradiť, ja som bol z nákupom vždy spokojný.
No tak třeba tato položka, rýsovací šuplera https://www.kovonastroje.cz/Znaceni-a-p ... %20posuvka, která u Čejky stojí 605,- Kč + doprava asi 130,- Kč, příjde na AliExpressu asi na 390,- Kč i s dopravou a já jsem jí koupil ještě laciněji, pokud vzpomínám, tak asi za 325,- Kč i s dopravou. Je úplně stejná, 200 mm, koženkové pouzdro, náhradní hrot. A tak to je u Čejky u velké části položek a to ještě Čejka, jako velkoodběratel, má jistě u prodejců v Číně výhodnější ceny. Takže u Čejky je položka z AliExpressu běžně až o 100 a více % dražší než na AliExpressu, to je třeba uvážit...

U Čejky kupuji dost a dlouho, většinou poradí, dodávka je rychlá, ale býval kdysi o dost lacinější a brát kovonástroje.cz bez rozmyslu jako dodavatele kvalitního nářadí asi ne, přece jen velká část položek je vlastně AliExpress...
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

24. 6. 2020, 9:17

a kolik odhadem udela doprava, clo, dph, zaruka a dalsi naklady ktere z ali odpadaji?

kolega nemaje na drobne cine 100% marzi rikal ze se mu to nevyplati ofiko dovazet.... :(

PS: to neni obhajoba cejky, spis konstatovani tech vicenakladu co platime v CZ cenach
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7211
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

24. 6. 2020, 9:20

pavlík píše: 24. 6. 2020, 8:58 ..........Takže u Čejky je položka z AliExpressu běžně až o 100 a více % dražší než na AliExpressu, to je třeba uvážit...
tak uvažte
už několikátá moje reakce na tohle téma v různých souvislostech
prostě a jednoduše si pánové sedněte, vezměte si Excel nebo tužku a papír, a zkuste si spočítat provoz takového krámu s nářadím nebo s něčím jiným anebo s mlíkem a chebem na vsi
a napočítejte si do toho zboží marži třeba 10% ( ta snad nebude ještě tak velká, aby příliš pobuřovala)
anebo si rozjedte vlastní kšeft s přeprodáváním věcí z Číny nebo odkudkoli... když je to takovek úžasnej kšeft...100% !!!!!!.... za měsíc vejdělek na novýho medvěda !!.....
...
na živnostenský list nákup-prodej je třeba pouze 1000,- Kč kolek
tak směle do toho
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“