Řemenice - nalisování

řemenové převody a pohony linearizace pohybu pomocí řemenu
Odpovědět
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

12. 9. 2020, 6:48

O mňa nemaj obavu, ja mám hormóny v mojom veku už dávno ukľudnené.

Myslím, že som na rôznych weboch prelúskal už dosť na to aby som vedel zhodnotiť kedy kvantita jednoznačne prevalcovala kvalitu. A konkrétne zakladateľ tohto vlákna má neodolateľnú potrebu vyjadrovať sa ku každej kosoštvorcovine... z toho tých 6000 príspevkov (aspoň cca toľko mal v čase kedy som si ho dával do ignore listu)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2565
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

12. 9. 2020, 7:05

Ano aj, bez komentara ... :-).
Otazka je, ake weby si luskal. Ale co, koncim tuto temu.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
lubbez
Příspěvky: 3146
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

12. 9. 2020, 9:56

Teda nic ve zlým, kvůlivá jedný díře do řemeničky spousta stránek příspěvků. V reálu je to práce na 15 minut. Předvrtám, potom dotočím nožíkem viz citace, tím to mám pěkně vycentrovaný a když jsem skoro na průměru, začnu ubírat po stovečkách a měřím rovnou tou osičkou na těžce vsuvně. Pak už stačí na prasáka na brusce udělat na tý hřídelce plošku o kterou se opře červík z řemeničky a pokud chci bejt fakt precizní, tak to zalepím. Tohle hobby řešení je sice naprosto netechnické, ale precizně to funfuje. Mám to aplikované na řemenech od GT2 do HDT5.
qwer
Příspěvky: 1293
Registrován: 8. 4. 2008, 8:09
Bydliště: Kostolec (Pov. Bystrica)

12. 9. 2020, 10:04

romanf píše: 12. 9. 2020, 6:48 ... som na rôznych weboch prelúskal už dosť na to aby som vedel zhodnotiť kedy kvantita jednoznačne prevalcovala kvalitu...
Prečítal by som si svoje príspevky, a potom písal niečo o kvalite :roll:
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8867
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

13. 9. 2020, 10:52

lapa, qwer - trolly je nejlepší nekrmit :) Přesto děkuji za zastání, upřímně potěšilo!

testone píše: 11. 9. 2020, 1:45 ještě něco
ten výstružník bude do značné míry kopírovat šmajdavost vyhrubované díry
míra kopírování bude silně záviset na tuhosti upnutí, řezných podmínkách, souososti toho výstružníku s obrobkem atd atd
tj. ideálně projet díru nožem, tím se srovná házení a pak stružit na přesný rozměr
Rozumím, díky.

lubbez píše: 12. 9. 2020, 9:56
Teda nic ve zlým, kvůlivá jedný díře do řemeničky spousta stránek příspěvků. ...
Ona ta spousta stránek má nějakou genezi a není jen o jedné díře do řemeničky, já jsem za ně rád. Čistě soustružit více méně přesně tak, jak píšeš, jsem to chtěl, jenže se bohužel ukázalo, že můj support má takovou vůli, že prakticky nemám šanci. Takže jsem se opět vrátil v myšlence pořídit výstružníky, což je do budoucna stejně nejlepší. Přesto díky.

Původní páteční dotaz jsem sem napsal po odpovědi pána ze StimZetu na mojí hrubou objednávku, jsme domluveni, že mi v pondělí pošle nabídku, uvidíme.

Pěknou neděli, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

13. 9. 2020, 11:30

Ty mas teda pevnu volu.
Ja som to vysustruzil, remenicmu nahrial, natrepal tam a hotovo. Je pravda ze hlinikova, ale drzi ucel splnilo, ta druha co je na hriadelke, uz som raz musel dotahovat cervika.

Tak ze urobit, aby to chodilo a nie riesit ako to spravit, dajako to bude.
Vescimou to opravit vzdy pojde.
Navyse to ide vyskusat tam nasadit, nepoviem ked vyrabas nieco co nejde vyskusat nasadit. Ale pidi remenicka a ten motor tam ide strcit bez vybratia z sklucovadla...

Lokcite 638 mam zalepeny unasac na spalovaku kde ma htiadel nejake teploty, a zatial to drzi. Tak ze toho by s0k. Sa nebal ked sa to troska preshvihne s volou.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

13. 9. 2020, 12:22

Thomeeque píše: 13. 9. 2020, 10:52 ........................

Ona ta spousta stránek má nějakou genezi a není jen o jedné díře do řemeničky, já jsem za ně rád. Čistě soustružit více méně přesně tak, jak píšeš, jsem to chtěl, jenže se bohužel ukázalo, že můj support má takovou vůli, že prakticky nemám šanci.
.......
Tak mne napadá Tomíku co si takhle pořídit na ten suport odměřování - tím bys ty vůle korigovat - přinejmenším bys znal jeho přesnou polohu.
Co ty na to?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8867
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

13. 9. 2020, 1:14

Na příčném posuvu je vyježděné nebo špatně zgenerálkované vedení, nedá se rozumně vymezit, takže se nemůžu spolehnout na nastavený úhel (nůž nejede po přímce, ale po nedefinované vlnovce s rozptylem zhruba 10 stovek /podle místa/). V tom by mi bohužel odměřování nepomohlo.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Milan199
Příspěvky: 2906
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

13. 9. 2020, 1:19

atlan píše: 13. 9. 2020, 11:30 ... Sa nebal ked sa to troska preshvihne s volou.
Právě s tou vůlí bych byl opatrný. Pokud ti ta řemenice bude šajdat, zbytečně do toho vnášíš nepřesnosti.
lubbez
Příspěvky: 3146
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

13. 9. 2020, 1:29

Za této situace bych požádal někoho z fóra, ať mi tu dírku udělá. Samozřejmě jsem celé vlákno četl, ale přijde mi spíše pro profi použití - viz svěrmá spojka. Nejen, že i zde se předpokládá kvalitní obrábění, ale cenovka taky vůbec nepotěší. Lisovat jde pouze pokud je osa motoru průchozí, ale opět to je docela náročné. Svěrákem uděláš "křiváčka", to už mám taky za sebou :-).
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

13. 9. 2020, 5:14

Thomeeque píše: 13. 9. 2020, 1:14 Na příčném posuvu je vyježděné nebo špatně zgenerálkované vedení, nedá se rozumně vymezit, takže se nemůžu spolehnout na nastavený úhel (nůž nejede po přímce, ale po nedefinované vlnovce s rozptylem zhruba 10 stovek /podle místa/). V tom by mi bohužel odměřování nepomohlo.
Skúšal si hýbať suportom aj bez skrutky? Mne šiel od začiatku nožový suport na sústruhu strašne ťažko, aj keď som mal klinovú lištu dosť voľnú. Po pritiahnutí lišty som s ním skoro nemohol pohnúť. Neriešil som to, keďže kužele často netočím. Nakoniec som zistil, že to zadrhávanie suportu je spôsobené vyosenou maticou, ktorú už niekto menil. Po opravení matice suport chodí ako nový - vôľa pri kývaní rukou menej ako stovka a stále ide ľahko.

Ak to ide ťažko a s vôľou aj bez skrutky, tak by som na pár miestach zmeral rybinu mikrometrom cez nejaké presné valčeky, napr. stopky z fréz a hneď budeš vedieť na čom si.
Tos C45-2000
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

16. 9. 2020, 8:31

Tak hošánci,
toto, čo tu predvádzate je tak hodné zěmedělských prác 7. ročníka základnej 9. ročnej zimnej, z predmetu typu ako nasadiť násadu na motyku.


Keby ten náš zlatý malý Tomáško netrpel grafomániou a utkvelou potrebou sa s každou sebemenšou výzvou trepať do siete internetu a nestále zo seba robiť martýra, tak spraví to čo každý z nás už dávno spravil, že si zaobstará základné knižôžky(áno sú aj malované pre "integrovaných") ako Časti strojov, Technológia sústružník, frézar, brúsič a pod. a počas jedného - dvoch víkendov namiesto zaťažovania obecenstva absolútnymi triviálnosťami si to prelúska a potom nás bude oblažovať novinkami rokov 60. :D

Namiesto toho je citlivý na akúkoľvek kritiku ako predkožka na faluse a predvádza tu babské krámoidné výlevy a tlieskajú si s inými mažoretkami ako si navzájom podržali :lol:
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8867
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

16. 9. 2020, 11:32

turnigy píše: 13. 9. 2020, 5:14 Skúšal si hýbať suportom aj bez skrutky? Mne šiel od začiatku nožový suport na sústruhu strašne ťažko, aj keď som mal klinovú lištu dosť voľnú. Po pritiahnutí lišty som s ním skoro nemohol pohnúť. Neriešil som to, keďže kužele často netočím. Nakoniec som zistil, že to zadrhávanie suportu je spôsobené vyosenou maticou, ktorú už niekto menil. Po opravení matice suport chodí ako nový - vôľa pri kývaní rukou menej ako stovka a stále ide ľahko.

Ak to ide ťažko a s vôľou aj bez skrutky, tak by som na pár miestach zmeral rybinu mikrometrom cez nejaké presné valčeky, napr. stopky z fréz a hneď budeš vedieť na čom si.
Díky za tipy. Chtěl jsem to prověřit a pak dát vědět, ale zatím jsem se k tomu nedostal.

Jinak tedy mikrometr bych měl, ale měrky na proměření vnitřní rybiny ne.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
tomik.tk
Příspěvky: 583
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

29. 9. 2020, 6:18

ahoj.
resim aktualne to same a urcite pouziju dremel_plosku a cervika + pripadne loctite, jak doporucil lubbez, diky :) ted pri prolejzani supliku s poklady jsem nasel tohle reseni, viz fotky. jen nevim kde se to da sehnat.
oska 6mm, svorny vnitrek 15mm, remenice 22mm. to je porad malinkaty a celkem elegantni.
remenicim zdar !
tomik.
Přílohy
remenice_22m_osa_6mm_1.jpg
remenice_22m_osa_6mm_2.jpg
remenice_22m_osa_6mm_3.jpg
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

29. 9. 2020, 6:48

Zoberies blby kus hlinika das do sutruhu vyosis suport osustruzis kuzel, vrtnes 6dieru do patricnej hlbky, na konci urobis zavit M5 napr. Upnes tu remenicu suport uz mas nastaveny tak vysustruzis ten kuzel do remenice. Bud slepu dieru alebo pouzijes podlozku. Nasadis na osku motora zaskrutkujes M5 skrutku s maticu, tou maticu potom vtiahnes kuzel do remenice, oala hotovo. Ked chces byt precizny, do remenice urobis m6 zavit, a tymto zavitom potom vies pekne stiahnut remenicu z kuzela.
Odpovědět

Zpět na „řemenové převody a pohony“