corona virus - obecna diskuze

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Zamčeno
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

17. 11. 2020, 5:38

tumlik píše: 17. 11. 2020, 4:49
aleshonsa píše: 17. 11. 2020, 4:13
tumlik píše: 17. 11. 2020, 3:42

sice nevím kam tou otázkou směřuješ, ale prozatím plánovitě umřít neplánuju, dík za optání .......proč jsem egoista?. že jsem si necvrnknul z alešového neurologa?
No zatím to tak nevypadá.
šmarjapano ....."no zatím to tak nevypadá". to jsme na nějaké nedělní sedánce v kostele nebo co? kam tím míříš, abych se nerouhal? :D z čeho jste furt zesraný, že umřete? tak to nepochybně, jednou do toho futrálu zapluje každý, uvědomělý i neuvědomělý :D
jistě někde bude výzkum (a tabulky) s poměrem mrtvých, kteří se rouhali a těch kteří se nerouhali, věkový průměr, sociální postavení, s covidem, nebo bez, volič XYZ, barva, někde na novinkách...

hele na rovinu, diskuze vocamcaď, pocamcaď, tyhle infantilní kecy opravdu nedávám........to jsou odpovědi jak v MŠ "u Medvídků" :D
Víš z čeho jsem zesranej - že se vše řídí podle hlupáků, protože to nikdy nedopadá dobře.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

17. 11. 2020, 5:40

Tumlíku já to můžu jenom zopakovat - přestaň tady hystericky ječet jako pavián. Racionalita tvé argumentace 0. Jenom blbé kecy a pejorativní škatulkování.
Začni sebereflexí u sebe.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

17. 11. 2020, 5:44

tumlik píše: 17. 11. 2020, 4:49 z čeho jste furt zesraný, že umřete? tak to nepochybně, jednou do toho futrálu zapluje každý, uvědomělý i neuvědomělý :D
Tak pokud jde o mně, tak jsem "zesraný" z toho, že to dotáhnu domů, nakazím své rodiče a ti kvůli tom umřou. Určitě taky někdy umřou, ale doufám, že nebude kvůli mě. Že můžu exnout já je mi u prdele, protože vím, že pak se o rodiče postará ségra.

Jak říká kolega v práci: "Ty vole, ani nevíš jak jsem rád, že moji rodiče už jsou dávno mrtví."
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
atlan
Příspěvky: 3347
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

17. 11. 2020, 6:08

Tlumiku bola to jednoducha otazka, vies preco. Lebo cisto teoreticky ked sa na covid vykasleme, dostanes zapal creva, alebo ta zrazi auto, alebo ta klepne z fora. A nebude ta mat kto osetrit lepsie povedane zoperovat, teda ak im nechcipnes rovno na chodbe lebo na teba zabudnu. A vies co by bola najvevsia prca, operacia sa podarila, bohuzial telo olabene, tak ta zabil covid.

Res ta pripoja na dychaci pristroj, a 60r babicku odpoja, lebo ty mladsi si prespektivnejsi.
Potom oko spravny charakter(bezcitny clovek? ) urcite s usmevom na tvari povies 5r vnucke, ze babka bola stara tak si zasluzila zomriet. Hlavne ze ty prezijes.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 11. 2020, 6:22

Když dojde k povodni, požáru či zemětřesení, je celkem jedno, jaký názor na ně máte. Jste-li dost hloupí, abyste je zkusili ignorovat, pak se utopíte, uhoříte, zasypou vás sutiny. Jestli zkusíte přemlouvat jiné, že se nic neděje, budou vás ignorovat nebo vás nechají zavřít do blázince; rozhodně se vaší špatnou radou nebudou řídit.

S epidemií to je jiné. Epidemii není jedno, co si o ní myslíte. Právě naopak, váš názor je ten nejdůležitější faktor. Epidemii působí virus, ale její průběh určují lidé svým chováním. Epidemii máme v konečných důsledcích takovou, jakou ji chceme mít.

Česká republika je na jednom z předních míst v neradostných koronavirových statistikách, když se přepočtou na počet obyvatel a když se neberou za celý rok, ale jen za podzim. Žebříček nově nakažených a nedávných úmrtí, to je do značné míry žebříček momentálního nepochopení situace. Jako bychom nejen nechápali, co se děje, ale dokonce nechápali čím dál tím víc.

Proto je dobré uvědomit si, co všechno na epidemii covidu-19 nechápeme. Co je na ní obtížné k pochopení ještě i teď, po desetiměsíční zkušenosti.

Kdo jsou ti „my“? My všichni. Vy, já, paní Nováková odvedle, primář infekčního oddělení v nejbližší nemocnici, hlavní hygienička i předseda vlády. Z následujících třinácti bodů se alespoň jeden velmi pravděpodobně vztahuje na každého z nás.

1. Nová a bezprecedentní situace. Je to poprvé. Nikdy jsme žádnou epidemii nezažili. Nic srovnatelného se v celosvětovém měřítku nestalo od roku 1918. Nevyhnutelně jsme dezorientovaní, děláme chyby.

Nikdy jsme takhle podrobně nezkoumali žádný virus. Nikdy jsme do hloubky nepřemýšleli o běžné chřipce ani jiné nakažlivé chorobě. Nedovedeme tím pádem rozlišit, co je v nynější situaci opravdu unikátní, a co je pro všechny podobné případy společné. Čemu se máme divit víc a čemu méně.

.....
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

17. 11. 2020, 6:47

"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

17. 11. 2020, 6:52

aleshonsa píše: 17. 11. 2020, 5:24 Teď jsi uhodil hřebík na hlavičku.
Ono stačilo, co zrovna Tumlik (jestli se nepletu) svého času předvedl ve vlákně, co se původně se jmenovalo "Zajímavé frézky" nebo tak nějak, dnes "Levné frézky". To panečku byl monolog ve stylu "mě se to nelíbí, takže vám se to taky nesmí líbit", tolerance jiného názoru 0.
....že tě ta tvoje prolhaná huba alespoň trochu nebolí :roll:
viewtopic.php?t=25056&hilit=levn%C3%A9+fr%C3%A9zky

v kostce tam mám 6 příspěvků na 32 stranách ohledně obsahu a formy, které konkrétně tobě nevoněli, opravdu hutný monolog, do toho se zapojili i jiní uživatelé, co z toho vyplynulo nevím, přestal jsem to sledovat
no nevadí, mise splněna, ohodil jsi mě sračkama, každý si to může prolézt :wink:

jestli měl konkrétně lapa na mysli mě, tak by nebylo od věci i napsat kde se to stalo, protože moje odpovědi nikdy nebyly v tématech o stavění strojů, jinak je to v rovině pomluvy na kterou se dost blbě reaguje, ale jemu to nazazlívám on nebyl adresný, do huby si mě bereš ty
lapa píše: 17. 11. 2020, 4:43 No, kdyz si vzpomenu, kolik kovanych odborniku (at jiz skutecnych nebo s uvozovkami) tady leckdy vyjede na nejakeho amatera, ktery ma objektivne receno zcestne predstavy o stroji, ktery si chce postavit - jakou mu davaj cocku, ze kdyz tomu nerozumi, tak at se do toho moc .... (doplnte dle predstavy)......
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

17. 11. 2020, 7:13

Víte, mě trochu udivuje ta nekázeň a neochota se po nějakou dobu nějak disciplinovaně chovat a udělat něco pro to, aby se situace rychle napravila. Dnes je kdekdo rebel, odmítající plnit i logická nařízení, chápu, že některá jsou třeba nelogická, ale neznáme pozadí a také lidé, kteří to řídí dělají chyby a mají na ně i tak trochu právo, nikdo nikde pořádně neví jak na to.
Proč není možné si říci: Dobře chtějí abych dělal tohle, tak to prostě uděláme a třeba to pomůže...
Kdyby byla válka a byl viditelný nepřítel, tak se proti němu celý národ spojí a bude zajedno, tady je nepřítel skrytý a to to více zákeřný, ale pro mnoho lidí je to jen chřipečka a jistota (???), že: "já to přece překonám, jsem mladý a silný a jestli to nezvládnou ostatní a jestli to nezvládne zdravotní systém je mi úplně jedno, je to jejich problém, já se přece omezovat nebudu, přece si letos neodřeknu hory a moře, čím bych se pak chlubil známým a na to užívat si mám právo!"
Je to podivné...
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

17. 11. 2020, 7:45

aleshonsa píše: 17. 11. 2020, 5:35 Stejně tak mainstream nejdříve vychvaloval Švédsko div ne až do nebes.
A oni s tím snad přestali?
"Švédsko má méně úmrtí s covidem než Česko. Seveřané přitom bojovali s epidemií bez plošných zákazů."
https://www.lidovky.cz/svet/svedsko-se- ... nici_lihav
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 11. 2020, 7:46

to mas jako na silnici
kdyby vsichni jeli v houfu plynule kdyz se to ucpava tak by to postupovalo
ale porad ma nekdo pocit ze tam bude o chvilku driv protoze ted jede pravej pruh rychleji pak zas levej
tak klickuje a ti min bistri ridici jsou z toho v haji a jedou jeste pomaleji tim padem to nejede skoro vubec protoze nekdo na zacatku holt musel za kazdou cenu klickovat

a takovych nesmyslu je asi milion
proste nekdo ma pocit a to staci aby vedel ze to je tak nejlip
Dunningův–Krugerův efekt

kolik lidi tu v tomhle tematu melo hned od zacatku jasno jaka je to vsechno konspirace a po nekolika strankach disputaci zjistujeme ze si nenastudovali ani zaklady toho o cem se tu bavime ale nazor maji jasny a vyhraneny a vubec o nem nepochybuji a zadny argument je nezlomi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

17. 11. 2020, 7:53

robokop píše: 17. 11. 2020, 6:22 1. Nová a bezprecedentní situace. Je to poprvé. Nikdy jsme žádnou epidemii nezažili. Nic srovnatelného se v celosvětovém měřítku nestalo od roku 1918. Nevyhnutelně jsme dezorientovaní, děláme chyby.

Nikdy jsme takhle podrobně nezkoumali žádný virus. Nikdy jsme do hloubky nepřemýšleli o běžné chřipce ani jiné nakažlivé chorobě. Nedovedeme tím pádem rozlišit, co je v nynější situaci opravdu unikátní, a co je pro všechny podobné případy společné. Čemu se máme divit víc a čemu méně.
Tedy já pevně doufám, žes tohle napsal jen jako vtip pro odlehčení diskuse, která nabírá nebezpečné obrátky... :D
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 11. 2020, 8:08

To je vynatek z clanku z netu
Co se ti na nem nelibi?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

17. 11. 2020, 8:31

pavlík píše: 17. 11. 2020, 7:13 Víte, mě trochu udivuje ta nekázeň a neochota se po nějakou dobu nějak disciplinovaně chovat a udělat něco pro to, aby se situace rychle napravila. Dnes je kdekdo rebel, odmítající plnit i logická nařízení, chápu, že některá jsou třeba nelogická, ale neznáme pozadí a také lidé, kteří to řídí dělají chyby a mají na ně i tak trochu právo, nikdo nikde pořádně neví jak na to.
Proč není možné si říci: Dobře chtějí abych dělal tohle, tak to prostě uděláme a třeba to pomůže...
Kdyby byla válka a byl viditelný nepřítel, tak se proti němu celý národ spojí a bude zajedno, tady je nepřítel skrytý a to to více zákeřný, ale pro mnoho lidí je to jen chřipečka a jistota (???), že: "já to přece překonám, jsem mladý a silný a jestli to nezvládnou ostatní a jestli to nezvládne zdravotní systém je mi úplně jedno, je to jejich problém, já se přece omezovat nebudu, přece si letos neodřeknu hory a moře, čím bych se pak chlubil známým a na to užívat si mám právo!"
Je to podivné...
Pěkné a výstižné zhrnutí této "výživné disputace". Bohužel :?
Pokud do české kotliny dorazí (nějde o to zda, ale jenom kdy) cosi jako upgrade Covid20 a bude echt funkční, pak vidím ten přístup dvou táborů
- chřípečkáří si jen povzdechnou boží vůle, bůh nás zde opatruj a sobecky ignorujíc všechny opatření vyrazí vstříc rychlé smrti
- zbytek ukázněných ovcí díky 1. skupině chcípne jenom o něco později

Přežijí možná tak preppeři ...

Mimochodem všimli jste si, že místní chřípečkaři se grupují z těch co už to "mají za sebou"? Jasně že v lehké formě... :wink: Tak ať jim to vydrží i po dalším nakažení. :D
Naposledy upravil(a) Grad dne 17. 11. 2020, 8:35, celkem upraveno 1 x.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

17. 11. 2020, 8:32

tumlik píše: 17. 11. 2020, 6:52
aleshonsa píše: 17. 11. 2020, 5:24 Teď jsi uhodil hřebík na hlavičku.
Ono stačilo, co zrovna Tumlik (jestli se nepletu) svého času předvedl ve vlákně, co se původně se jmenovalo "Zajímavé frézky" nebo tak nějak, dnes "Levné frézky". To panečku byl monolog ve stylu "mě se to nelíbí, takže vám se to taky nesmí líbit", tolerance jiného názoru 0.
....že tě ta tvoje prolhaná huba alespoň trochu nebolí :roll:
viewtopic.php?t=25056&hilit=levn%C3%A9+fr%C3%A9zky

v kostce tam mám 6 příspěvků na 32 stranách ohledně obsahu a formy, které konkrétně tobě nevoněli, opravdu hutný monolog, do toho se zapojili i jiní uživatelé, co z toho vyplynulo nevím, přestal jsem to sledovat
no nevadí, mise splněna, ohodil jsi mě sračkama, každý si to může prolézt :wink:

jestli měl konkrétně lapa na mysli mě, tak by nebylo od věci i napsat kde se to stalo, protože moje odpovědi nikdy nebyly v tématech o stavění strojů, jinak je to v rovině pomluvy na kterou se dost blbě reaguje, ale jemu to nazazlívám on nebyl adresný, do huby si mě bereš ty
lapa píše: 17. 11. 2020, 4:43 No, kdyz si vzpomenu, kolik kovanych odborniku (at jiz skutecnych nebo s uvozovkami) tady leckdy vyjede na nejakeho amatera, ktery ma objektivne receno zcestne predstavy o stroji, ktery si chce postavit - jakou mu davaj cocku, ze kdyz tomu nerozumi, tak at se do toho moc .... (doplnte dle predstavy)......
No já myslím, že ses tam předváděl celkem dost. Ono těch vláken na téma "Levné ..." je víc, nevím, jestli jsi se nepředváděl ještě někde jinde, ale to už si přesně nepamatuju - mam hlavu na jiné věci než na tvé pubertální projevy.
A proč bych si tě do huby nebral - ty se ani neobtěžuješ si zjišťovat, co kdo psal, máš bordel v citacích, tak co.

Nechtěl by ses laskavě uklidnit? Na to, že ostatní označuješ za hysterky, si tu vyskakuješ celkem dost.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

17. 11. 2020, 8:41

pavlík píše: 17. 11. 2020, 7:13 Víte, mě trochu udivuje ta nekázeň a neochota se po nějakou dobu nějak disciplinovaně chovat a udělat něco pro to, aby se situace rychle napravila. Dnes je kdekdo rebel, odmítající plnit i logická nařízení, chápu, že některá jsou třeba nelogická, ale neznáme pozadí a také lidé, kteří to řídí dělají chyby a mají na ně i tak trochu právo, nikdo nikde pořádně neví jak na to.
Proč není možné si říci: Dobře chtějí abych dělal tohle, tak to prostě uděláme a třeba to pomůže...
Kdyby byla válka a byl viditelný nepřítel, tak se proti němu celý národ spojí a bude zajedno, tady je nepřítel skrytý a to to více zákeřný, ale pro mnoho lidí je to jen chřipečka a jistota (???), že: "já to přece překonám, jsem mladý a silný a jestli to nezvládnou ostatní a jestli to nezvládne zdravotní systém je mi úplně jedno, je to jejich problém, já se přece omezovat nebudu, přece si letos neodřeknu hory a moře, čím bych se pak chlubil známým a na to užívat si mám právo!"
Je to podivné...
Já tu nekázeň taky nechápu. Od 1968, kdy byla okupace Varšavskou smlouvou, je to poprvé, kdy dochází k nějakému razantnímu omezení běžného života úplně všech. Nezmiňuju povodně 1997 a 2002, protože ty byly nejprve na Moravě, pak o 5 let později v Čechách, a týkalo se to jen dotčených lokalit v povodí - nezasáhlo to všechny občany ČR.
Někteří se prostě chovají jako malý haranti, co se pro jednou na omezenou dobu neumí uskrovnit.

To je právě ten průšvih, že tohle je situace, kdy se budoucí vývoj odvíjí od toho, jak se všichni zachováme. A kdy bohužel co udělám já, ovlivní zdraví a život ostatních, a naopak.

No neukazuje se celá řada lidí v dobrém světle ....
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Zamčeno

Zpět na „Provozní záležitosti“