corona virus - obecna diskuze

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Zamčeno
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

10. 1. 2021, 3:05

K té mutaci - já si třeba taky myslím, že evolučně by se měl virus postupně vyvinout v něco, co bude s lidským tělem daleko více kompatibilní. Tj. nepovede to k výsledku, že jeden zabije druhého (buďto virus člověka, nebo člověk virus).
Je to ale jenom můj laický názor. Druhá věc je, jestli paralelně s tím vždy nevznikne několik mutací, co budou dělat neplechu jako je tomu teď. Ty pak než vždy vymizí, udělají tuhle 10 000 mrtvých při epidemické vlně, támhle 20 000, atd.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

10. 1. 2021, 3:17

Mart76 píše: 9. 1. 2021, 2:17
Grad píše: 9. 1. 2021, 11:00 - všichni to léči bez testů, než se starším přitíží a v nemocnici udělají testy
Dokud nemáš pozitivní test na Covid, tak nemáš Covid. :lol:

Já teď řeším jiný problém. Otec má tzv. "skákavý" prst cca už tři měsíce. Nechal to vygradovat do takové míry, že už ho bolest v noci budí ("běž s tím k doktorce" - "nepůjdu" - "proč" - "protože by mě poslal na rentgen" - "a co s tím chceš dělat" - "možná to přejde").
Příští týden má jít na zákrok, je to cca 15 minut ambulantně. Dozvěděla se o tom obvoďačka a přemlouvá mě, abych mu ten zákrok teď rozmluvil a počkal, až se to trochu uklidní (tzn. posunout cca o 2 měsíce). Prý když teď v poslední době kohokoliv poslala s něčím do nemocnice, tak se vrátil s Covidem. Chuděra má pod sebou cca 2500 pacientů a dva domovy důchodců. Každý týden má cca 5 úmrtí na Covid. To už musí být na palici.

Tak nevím jestli to opravdu přesunout. Zákrok není v nemocnici, ale v nestátním středisku (protože v nemocnici mají zákaz neakutních zákroků).
Já teď řeším u sebe něco podobného. Potřebuju, aby mi zubař dodělal zubní implantát. Na konci června se alespoň stihlo do čelisti zavrtat vrut, co ponese trn s korunkou. Teď je potřeba do toho vrutu našroubovat ten trn, pak udělat otisk a podle něho nechat udělat korunku, a tu pak nasadit. Bohužel to jsou celkem 3 návštěvy.
Co jsem to se zubařem konsultoval, tak to teoreticky 1/2 roku počkat může. Akorát se může stát, že vršek vrutu, kde je našroubovaná taková zátka, poroste kostí a bude se muset odfrézovat. Samozřejmě nějakým komplikacím bych se logicky chtěl vyhnout.
Prevence naštěstí taky počká - nemam tam teď nic co by se muselo nějak sledovat a v čas řešit.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 1. 2021, 3:27

fmodel píše: 10. 1. 2021, 2:58 No už se z něj stal fosil zaslepený sám sebou o kterého už asi moc lidí nestojí a proto hledá každou příležitost se zviditelnit ,když ještě neměl v hlavě nas..o tak jsem ho bral ,u mě si to posral osvobozením spřátelených zlodějů .
Dunning krugeruv efekt
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

10. 1. 2021, 3:29

Mart76 píše: 10. 1. 2021, 2:38 "Demonstranty proti vládním opatřením podpořil exprezident Václav Klaus. V projevu kritizoval vládu a odmítl povinné očkování proti covidu, sám se očkovat nedá."
Ze na toho capo di tutti capi vubec reagujete ... pro mne zustane do jeho nebo me smrti (podle toho, co nastane driv :lol: ) kdyz primo ne organizovany ekonomicky zlocinec, tak minimalne jejich ochrance a podporovatel ... abolice byla nutnym zverejnenim te ochrany - to uz jinak (potaji) udelat neslo ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

10. 1. 2021, 3:34

Mart76 píše: 10. 1. 2021, 2:38 "Demonstranty proti vládním opatřením podpořil exprezident Václav Klaus. V projevu kritizoval vládu a odmítl povinné očkování proti covidu, sám se očkovat nedá."
V. Klause jsem vždy měl a mám za velmi chytrého člověka. Na jeho slova prakticky vždy dříve nebo později došlo.
Celkem rozumím názoru, že "už bylo dost všech zákazů a příkazů, které porušují naše životy a aktivity". Mnohá opatření a nařízení jsou opravdu možná trochu zbytečná (některé obchody ano, některé ne, zavřené vleky atd.).

Nerozumím tomu jeho odmítání očkování (pokud je to pravda a není to jen nějaká novinářská zkratka).
Já jsem celkem fanda očkování obecně, a v očkování proti Covidu vidím prakticky jen pozitiva. Že na tom pár firem zbohatne - no budiž jim přáno. Že možná ta imunita nevydrží příliš dlouho - no lepší než nic, navíc mezitím už možná budeme mít zase něco lepšího.
Protože nad názory Klause je (podle mě) vždy dobré se zamyslet, tak to jeho striktní odmítání očkování mi do toho nějak nezapadá.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

10. 1. 2021, 3:40

robokop píše: 10. 1. 2021, 2:44 Proste si nezjistil ani zakladni fakta a lze jako vzdycky
souhlasím
špatné jsou obě varianty, když už řekne A tak má říct i B, neboli pokud to prodělal i v lehké formě a má dostatečnou hladinu protilátek, které si nechal změřit, tak tohle klidně může vykřikovat, ale musí to uvést na pravou míru s tím, že momentálně má dostatečnou hladinu protilátek-tudíž nebude vakcínu krást někomu kdo ji potřebuje více :)

já tohle konkrétně s manželkou řešil od půli prosince, kdy došli seznamy a ona jako zdr,. sestra se mohla očkovat už těsně po silvestru a taky chtěla i když to prodělala, každopádně s ní jezdím cca 8 let na imunologii do FNUSA a tak jí doktorka na imunologii co ji má na starosti, řekla, že by byla radši kdyby jí zjistila hladinu protilátek na covida a potom jí řekne jestli se má nebo nemá dát očkovat, protože tady u těch lidí s chybějící imunitou jsou dost problematické odezvy na vakcinaci-osobně vyzkoušeno :wink:
po půl roce od prodělání má dle výseldků 6x vyšší hodnoty Igg na covida od hraničních, možná je to tím, že s coviďákama dělá a tak ten systém trénuje :D https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... k-40346029 to je mimochodem článek a paní, kterou zaregistroval mezi svátkama i čau lidi, ovšem zapomněl to zřejmě říct ministru blatnému, který jako kafemlejnek mele a mele co nejvíc lidí naočkovat, až ze sebe udělal veřejně troubu ač lékař kázal bludy o neinfekčnosti po očkování :D

to je ta druhá varianta (bezhlavá vakcinace)a za mě chybějící strategie podle promořenosti, kdy je prozatím málo dávek a oni by to prali i do těžce nemocných lidí, případně mladých jen podle zaměstnání atp., kteří mohou mít klidně vysoké hladiny protilátek po prodělané nemoci, akorát jim je nikdo nezměří což je zase špatně.... dle stanoviska prof. Bartůňkové
https://www.orthodont-cz.cz/data_nova/f ... VID-19.pdf
Bohužel tohle na novinkách nejde :D tam se bude řešit kdo kam bude jezdit, kam vstupovat a koho zahrabeme pod zem...to je jak v nějakém scifi


mimochodem ZPMV nabízí při účasti na studii proplacení tří po sobě jdoucích odběrů v průběhu roku 2021 v hodnotě 500 ze 600(odběr), takže jeden odběr vyjde na 100kč https://www.zpmvcr.cz/pojistenci/bonusy ... e-covid-19
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 1. 2021, 4:45

a on VK covid prodelal?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

10. 1. 2021, 5:01

robokop píše: 10. 1. 2021, 4:45 a on VK covid prodelal?
Netuším, každopádně to s tím nesouvisí, vysoké hladiny protilátek můžou mít i lidé, kteří neabsolvovali oficiální léčbu PCR testem (jak tu někdo psal) :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

10. 1. 2021, 5:30

tumlik píše: 10. 1. 2021, 3:40 https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... k-40346029 to je mimochodem článek a paní, kterou zaregistroval mezi svátkama i čau lidi, ovšem zapomněl to zřejmě říct ministru blatnému, který jako kafemlejnek mele a mele co nejvíc lidí naočkovat, až ze sebe udělal veřejně troubu ač lékař kázal bludy o neinfekčnosti po očkování :D
Problém je v tom, že Blatný má vystudované všeobecné lékařství, má Ph.D a docenturu z pediatrie a věnuje se dětské hematologii. Takže problém o neinfekčnosti po očkování jde na vrub jeho poradcům, kteří ho na tohle měli upozornit, protože to je mimo jeho obor. Je to sice doktor, ale nemůže detailně rozumět všemu.

Dík za odkaz na tu studii o Covidu, možná to zkusím. Abych věděl jestli jsem to v tom listopadu opravdu prodělal. Jezdím kolem jednoho odběrového místa do práce.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

11. 1. 2021, 9:28

"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

11. 1. 2021, 9:47

Mart76 píše: 10. 1. 2021, 2:38 Ale mrzí mě to, že na té demonstraci neskandovali třeba něco jako:
"Pokud se nakazíme, nechceme do nemocnice"
"Svobodu zdravotníkům"
"Už žádné přesčasy v nemocnicích"
👏👏👏
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

11. 1. 2021, 5:49

robokop píše: 10. 1. 2021, 4:45 a on VK covid prodelal?
Evidentne prodelal, evidentne ho to "nakoplo" - jak se dneska moderne rika - ale bojim se kam .... a zjevne ne dost ....
Ale mozna zase vyrazi na prednaskove turne po svete a bude inkasovat za prednasky - jako tehdy po abolici :-).
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

12. 1. 2021, 1:40

S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

13. 1. 2021, 4:21

Tak nám to očkování řídí pan Béstinkóvid opravdu perfektně a bezchybně. Jen pro potřebné prvořadě...
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babi ... .seznam.cz
Inu někteří jsou rovnější :(
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

14. 1. 2021, 12:46

A co jsi čekal? Jeden manták vedle druhýho; Babiš se v poslední době schovával, protože už to zavání velkým průšvihem, ale včera se objevil v Brně, kde ukazovali očkovací centrum na výstavišti. Jakoby to byla jeho zásluha. Já být tím primářem, tak po Babišově vykecávání řeknu, že očkovací centrum zřídil kraj ne ve spolupráci s vládou, ale navzdory jí a že by si měly vzít příklad i ostatní kraje, jinak nebudou mít nic.
Podle průzkumů je pro očkování jen asi polovina lidí, a až pak někdo spočítá, kolik vakcín se proočkovalo, tak se zjistí, že se očkovat dobrovolně nechalo 90% lidí.
Děkuji tumlíkovi za upozornění na testovací akci dvěstějedenáctky; byl jsem tam, ale jsem bohužel negativní. :)
Zamčeno

Zpět na „Provozní záležitosti“