Seznam overenych cinskych soustruhu

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
awpe
Příspěvky: 66
Registrován: 30. 11. 2013, 11:38
Bydliště: Praha, zlicin

21. 2. 2021, 11:38

Dobry den,

Co jsem cetl tak ani soustruhy znacky Optimum nejsou dokonale a lidi te stroje stejne rozebiraji a predelavaji, tak jsem rozhodl, ze koupim nejaky (nej) levnejsi z alibaby, kdyz to stejne budu cistit a serizovat.

Prosim, je na foru nejaky seznam overenych cinskych soustruhu z alibaba/aliexpress? Nebo seznam overenych prodejcu?

Je to v souladu s pravidly foru nabidnout spolecny nakup treba 5 stroju aby 1 kus vysel nakonec jeste levnejsi?
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5184
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

21. 2. 2021, 12:11

Kdyz najdes dalsi ctyry tak asi problem neni. Jen nevim, jestli na nejlevnejsi kus nekoho najdes, ono se taky muze stat, ze to co dovalis v peti kusech, vubec nemusi jit seridit a mas jich pet do srotu :lol:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
awpe
Příspěvky: 66
Registrován: 30. 11. 2013, 11:38
Bydliště: Praha, zlicin

21. 2. 2021, 12:58

Sel jsem na heureka.cz zadal soustruh a sortil podle ceny, nejlevnejsi stroj na kov ktery ma stavitelne otacky motoru v rozmerech 180x300:

https://www.karas.cz/catalog/kovoobrabe ... d300fd230v

hm. 45kg, tocny prumer nad lozem 180, cena: 22.7kKc

stejne rozmery z ciny:

https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 6bd0ZdVMyc

pri nakupu 5ks cena 11.5kKc, dovoz v cene, clo soucasne 2.7% + dph 21% takze celkem cca 14.3kKc. Ano dovoz muze trvat sice par mesicu i kdyz prodejce uvadi do 30dnu, ale kdyz to potrebuji v lete az bude teplo tak proc ne.

Na tech 8.4kKc rozdilu bych koupil nejake prislusenstvi...

Nedelam nekde chybu v tom pocitani? :D
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5184
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

21. 2. 2021, 1:08

Drzim ti palec. Jak si to predstavujes s tim nakupem? Zajemci ti daji prachy predem, ty to nakoupis a podelis je?
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
awpe
Příspěvky: 66
Registrován: 30. 11. 2013, 11:38
Bydliště: Praha, zlicin

21. 2. 2021, 1:14

Ja bych to rovnou koupil za sve, pokud bych videl, ze existuje zajem o teto levne polotvary :D
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

21. 2. 2021, 1:21

Takhle bych postupoval tak možná při nákupu malého stolního dřevosoustruhu. :D.
Kde máš záruku, kde možnost vrácení ve 14ti denní zkušební lhůtě, kde možnost kontroly, měření vyzkoušení před koupí, atd, atd...? To bys musel jednat o několika tisícovém kontraktu a nechat si poslat prvních pět zkušebních vzorků na otestování a proměření. Pak by se možná Číňani snažili a poslali Ti zkraje pěkné kousky. :wink:
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

21. 2. 2021, 1:32

Ja to tak udelal kdyz jsem kupoval pajeci stanici. Koupil jsem 5ks a zbytek prodal na aukru a bazosi za nakupku s tim ze jsem uvedl jako duvod prodeje ten hromadny nakup. Samozrejme bez zaruk apod. Jen se po tom zaprasilo.
awpe
Příspěvky: 66
Registrován: 30. 11. 2013, 11:38
Bydliště: Praha, zlicin

21. 2. 2021, 8:57

Je realna predstava ze se najde cca 9 lidi komu by chodil takovy stroj za te penize (~27kKc bez DPH)?

https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 2757bFxcIQ
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

21. 2. 2021, 9:40

Cim drahsi ta masina bude a cim nizsi sleva, tim min se najde lidi kteri to budou chtit bez zaruky risknout. Musis ten stroj najit u prodejce nejlip u nas, porovnat ceny a napsat ze je to jednorazova akce ktera se nebude opakovat. Obavam se, ze 20% nikoho moc nenadchne, ale muze se zase najit par lidi ktere odradi dovozni byrokracie. Ovsem riziko ze to bude nepozitelny srot jde za tebou.
josef109
Příspěvky: 597
Registrován: 21. 5. 2017, 5:15
Bydliště: Praha

21. 2. 2021, 9:47

Po zkušenostech s pásovou pilou (Optimum) můžu jen napsat, že na čem vidím tu růžovo-fialovou barvu(suport), od toho dávám ruce pryč :lol:
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

21. 2. 2021, 10:40

Pokud budeš mít stroj doma k vyzkoušení a bude použitelný tak bych se o prodej nebál.
Já bych se taky klidně postavil do řady i kdyby byla cena o něco vyšší než přímo v číně když mám jistotu co beru.

Jen mám obavu že to bude sázka do loterie.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

22. 2. 2021, 8:41

Tak na féračku. Je to sice bohulibý záměr, ale má pár úskalí. Píšu, protože jsem něco podobného zažil a paradoxně se soustruhem. Našel jsem si v Číně soustruh, který měl přesně ty rozměry co jsem potřeboval, přímo z fabriky. Při licitaci o ceně nabídli fakt zajímavou cenu při odběru tří kusů. To se mi líbilo a tak jsem si sehnal dva další lidi. Ud samého začátku jsem všechny informoval o všech jednáních s výrobcem. Nakonec se vše podařilo a bedna s třemi mašinkami vyrazila směr Praha. Když loď dorazila do Hamburku, dostal jsem avízo, abych se připravil na proclení v Praze. Já hlupák tehdá odmítnul firmu, že mi to proclí a v Praze doveze kam chci. Chtěli za to asi 14000 korun. JCD jsem si stejně nakonec musel nechat vyplnit od úředníka, musel jsem se zaregistrovat na nějaké obaly, dát spoustu čestných prohlášení samozřejmě v různých frontách. Nakonec se po třech dnech podařilo, ve finále mě to stálo 8500 korun + 3000 za dopravu. To byl začátek. Soustruhy přivezli ke mě do garáže. Zavolal jsem klukům ať si přijedou. Aby nebyly problémy s výběrem, vylosoval si každý z nás jednu zabalenou bednu. Tři identické stroje z jedné fabriky, třikrát dost rozdílná kvalita. Na mě vyšel kousek, kam zapoměli dát koníka :-( Ty druhé se jevily docela dobře. Pravdou je, že koník přiletěl za 14 dnů leteckou poštou a bez keců. Bohužel opět celnice. Co se týká kvality, každý se musel seřizovat, dodělávat, upravovat. Paradoxně, ten kousek pro kamaráda, kterej vypadal nejlíp, tak mu shořel po půl roce motor. No a kámoš chtěl, ať mu okamžitě zajistím nový. Klika byla, že smlouvu podle které jsme ty soustruhy dovezli, dělal jeho známý právník. Ve výsledku, celý obchod byl naprosto transparentní a cena byla cca 19 tisíc oproti ceně u nás 28 tisíc. Náklady celkem byly cca 12 tisíc, tedy výsledná cena mašinky o pět tisíc nižší. Celá akce trvala cca 2,5 měsíce, samozřejmě nebyla žádná záruka, stálo mě to fakt hromadu času a přišel jsem o kamaráda.
Teď z druhé strany, opět koupě soustruhu se specifickými rozměry, nakonec jsem ho objevil u jedné sloveské firmy (samozřejmě nový a Čína). V pondělí jsem je kontaktoval a ještě ten den mi přišly všechny platební údaje a já to zaplatil. Ve čtvrtek dopoledne přijel dopravce se soustruhem a bednu na paleťáku dovezl až do dílny. K soustruhu faktura s CE ! a vše odpovídalo parametrům. Hned na začátku drobné, spíše kosmetické úpravy a dva roky bezproblémový provoz. Potom sice problém, kde dovozce moc nereagoval, tedy vůbec. Naštěstí i u nás jde spousta věcí opravit.
Závěr - Čína může být levnější, ale chce to konexe a samozřejmě velké odběry a stále. Pak se s nimi dá docela slušně jednat. Individuální dovoz několika málo kusů je hloupost, na kterou doplatí dovozce. Vlastní zkušenost. Krom toho, je to stále dovoz z území mimo EU a chybí tam to CE. Kluci čínský to tam sice píšou, ale to znamená China Export. :-) Takže jakýkoliv průser půjde za dovozcem.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

22. 2. 2021, 10:36

Takže vyjednávat slevu u místního dovozce za odběr více kusů, kdy se domluví více lidí.
Něco stáhnu dolů a nemám starosti = spokojenost.

Ale sehnat alespoň pět hejlů, nebude ani tak nic jednoduchého.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
awpe
Příspěvky: 66
Registrován: 30. 11. 2013, 11:38
Bydliště: Praha, zlicin

22. 2. 2021, 12:58

Dekuji za reakci!
lubbez píše: 22. 2. 2021, 8:41 Teď z druhé strany, opět koupě soustruhu se specifickými rozměry, nakonec jsem ho objevil u jedné sloveské firmy (samozřejmě nový a Čína).
Co to je za firmu prosim? :)
awpe
Příspěvky: 66
Registrován: 30. 11. 2013, 11:38
Bydliště: Praha, zlicin

23. 2. 2021, 2:06

Tak nakonec po precteni nekolika prispevku (dokonce i cele vetvi tady na forumu) ohledne pravnich zalezitosti, rozhodl jsem, ze zkusim sehnat starsi stroj tady, nez hrat na to riziko s odprodejem :) Asi tohle tema by mohlo zavrit.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“