Výroba krytu prevodovky

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
xsanch78@yahoo.com
Příspěvky: 6
Registrován: 11. 9. 2020, 11:54

3. 5. 2021, 10:57

Zdravím ,

Poptávám výrobu krytu na převodovku na Land Cruiser 80, bohužel člověk který to měl dělat se nemá k tomu to dotáhnout do konce.

Nákres je přiložen.
TLC_SK_01(1).pdf
(96.14 KiB) Staženo 220 x
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

4. 5. 2021, 11:20

Dyk je to obyčejnej nerezovej naohybanej 5mm plech, ne...? Sice to bude sakra těžký na váhu, ale žádnou záludnost tam nevidím.

Pošli model (ne rozvin), ideálně ve *.step, pošlu to k nacenění. Ale odhadem bych to viděl tak někde kolem 4tis., plus mínus (teď ovšem šly materiály o 20 až 50 procent nahoru, takže možná 5tis).
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
kubahosi
Příspěvky: 99
Registrován: 1. 12. 2013, 11:21

4. 5. 2021, 8:59

kdyby byl zájem mohu vyrobit na laseru a ohnout na ohranováku.
xsanch78@yahoo.com
Příspěvky: 6
Registrován: 11. 9. 2020, 11:54

6. 5. 2021, 9:17

Step soubor nejde prilozit tak sem to dal na uloz.to a zde je link:
https://uloz.to/tamhle/ZfhHDJXxDFDU#!ZG ... uQIwLmZt==

Dekuji,

Jorge
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

6. 5. 2021, 9:43

Do čeho se dává STEP? Já ho sice taky automaticky přikládám, ale obvykle všichni chtějí DXF.
Aleš Procháska
r4cv
Příspěvky: 2691
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

7. 5. 2021, 6:18

Niektore vyroby, co maju laser a ohranovak, maju aj soft na vypocet rozvinov.
Ten im koriguje ohyby presne podla ich kniznice nastrojov a rozmery po ohybe by mali byt na 100%.
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

7. 5. 2021, 9:10

prochaska píše: 6. 5. 2021, 9:43 Do čeho se dává STEP? Já ho sice taky automaticky přikládám, ale obvykle všichni chtějí DXF.
Obvykle všichni chtějí *.DXF, pač se někde zasekli v prvohorách. Vzhledem k tomu, že *.dxf si kdysi dávno začaly programy utvářet k obrazu svému, takže vzniklo nespočet variant *.dxf (a *.dwg), a ne vždycky všechny každý software otevře či vyexportuje, musel se stanovit industriální standart - *.iges. Ten se po několika letech vylepšil, a vznikl *.step.

Tím chci říct jen to, že *.step je momentálně standart pro výměnu dat mezi programy - a překvapivě dobrý. Zatím se mi nestalo, že by měl někdo problém s jeho otevíráním, včetně těch, co ani netušili že něco takovýho umí jejich software otevírat. A jak byli pak překvapeni, když měli data dokonce lepší než z *.dxf.
-zdroj wiki a vlastní zkušenost.

(připsáno 8.5. v 11:50) -
...ale wiki zřejmě kecala. Očividně se nezasekli v prvohorách, ale v produktech Autodesku. Asi jako většina lidí na planetě v některých produktech Microsoftu, to by mohl být podobný a vcelku pochopitelný případ :lol:

ps.: *.stp a *.step je asi to samé, ale nerad bych úplně kecal, rozdíl mezi nimi jsem blíže nezkoumal.
Naposledy upravil(a) Pipik dne 8. 5. 2021, 10:53, celkem upraveno 5 x.
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

7. 5. 2021, 9:40

Dík. A ve step dáváš rozvin nebo naohýbaný plech? Mně Solidworks plechové díly samovolně exportuje jen v dxf, ve step se dá vyexportovat trochu složitěji rozvin, standardně naohýbaný. Firma co to pálí si z toho obvykle umí udělat rozvin včetně korekce radiusů a k-faktoru, ale já to raději nevyužívám, protože když dělám třeba krabičku a na ni víko a obojí má stejně špatně zadané k-faktory, tak to na sebe vždycky přesně padne :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

8. 5. 2021, 12:38

prochaska píše: 7. 5. 2021, 9:40 Dík. A ve step dáváš rozvin nebo naohýbaný plech?
Po předchozích bojích či spíše snahách jim ulehčit práci dodáním již vypočteného rozvinu mi došlo, že je to úplná blbost. I oni jsou mnohem šťastnější když jim pošlu složený model, maximálně tak upozornim které rozměry je důležité dodržet (ale většinou dodrží prostě všechny) a oni už znají svou výbavu rozhodně lépe než já a ví přesně jak u svého stroje vypočítat ohyby a přídavky materiálu atp. A právě ocenili formát *.step, který dosud neznali, a vždy si to zřejmě nějak překreslovali z toho dodanýho *.dxf či *.dwg do svýho ohýbacího softwaru - *.step jim to prý skousne rovnou, nemusí se s tím dělat, jen si dopočítají rozvin dle svých nástrojů a mašiny.

Když jsem jim kdysi dodával rozviny, tak mě varovali že mi nemůžou zaručit výsledné rozměry. Logicky, nemůžu přece dodat rozvin, když nevím jaké mají nástroje a jaké parametry ohybu dělá jejich mašina.

Fusion360 jinak umí exportovat rozvin i svin, klidně i částečný rozvin, prostě cokoli. Ale jak píšu, když nevím jaký zadat parametry ohybů, je jim rozvin k ničemu.
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

8. 5. 2021, 7:37

Pipik píše:

Kód: Vybrat vše

Obvykle všichni chtějí *.DXF, pač se někde zasekli v prvohorách. Vzhledem k tomu, že *.dxf si kdysi dávno začaly programy utvářet k obrazu svému, takže vzniklo nespočet variant *.dxf (a *.dwg), a ne vždycky všechny každý software otevře či vyexportuje, musel se stanovit industriální standart - *.iges. Ten se po několika letech vylepšil, a vznikl *.step. Tím chci říct jen to, že *.step je momentálně standart pro výměnu dat mezi programy - a překvapivě dobrý. Zatím se mi nestalo, že by měl někdo problém s jeho otevíráním, včetně těch, co ani netušili že něco takovýho umí jejich software otevírat. A jak byli pak překvapeni, když měli data dokonce lepší než z *.dxf.
-zdroj wiki a vlastní zkušenost.
Proboha Pipiku - tolik deziformací v jednom příspěvku ! Proč píšeš, když o tom nic nevíš ?

Takže zaprvé - STEP není žádný potomek jiného formátu, a už vůbec ne *.DXF ! STEP je praotec všech formátů, protože vznikl
už začátkem 70-tých let a nebyl ani primárně určen pro nějaké zobrazování(ani moc nebylo na čem), ale jako zdroj dat pro další výpočty. Přitom je zajímavé, že vznikal současně v několika vzájemně konkurenčních firmách, jejichž vedení o žádnou spolupráci nestálo, ale
jejich programátoři byli bývalí spolužáci, a z jejich komunikace vznikaly podobné formáty. Někdy kolem r. 1980 už nebylo kvůli
zákazníkům možno si hrát na svém písečku, formát byl sjednocen, uvolněn a nakonec přijat jako norma.

A DXF ? To je dítě AUTODESKu, původně a dlouho jen popis 2D malůvek, přidání 3D objektů ukrutná prasárna,
za IGES o parník.

A IGES dnes ? Z hlediska vývoje mrtvý - už se jím nikdo nezabývá, ale stále se ještě používá, ale žádné výhody
už nemá, je to mrtvý formát, který pouze popisuje jednotlivé entity bez jejich vzájemného vztahu a vývoje, navíc je to
jen plochař - žádné objemy. Je zavádějící názor, že STEP vznikl z IGES - části, kde je popis ploch sice vypadají skoro
stejně, ale to i u všech dalších formátů, protože to ani jinak popsat nejde. Ale STEP a jiné dnešní formáty obsahují
objemy a hlavně celou historii vzniku
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

8. 5. 2021, 10:21

hlavně celou historii vzniku
He?
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

8. 5. 2021, 10:54

bobik píše: 8. 5. 2021, 10:21
hlavně celou historii vzniku
He?
Přidávám své "he?"
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
xsanch78@yahoo.com
Příspěvky: 6
Registrován: 11. 9. 2020, 11:54

8. 5. 2021, 1:28

Panove,
rozumim tomu a je to pekne ze mate zapaleni pro vec ale mel nekdo cas se kouknout na ten soubor a udelat kalkulaci ?

Diky,

Jorge
Jack.h
Příspěvky: 5
Registrován: 9. 3. 2018, 11:49

12. 5. 2021, 11:28

Cena za kus 5200 kč.
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“