Levné frézky - průběžná aktualizace

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
radek01
Příspěvky: 213
Registrován: 17. 2. 2017, 9:25
Bydliště: Olšovec
Kontaktovat uživatele:

19. 5. 2021, 8:09

Chlapi nehádejte se tu, kdo se chce hádat a vnucovat svůj názor, ten ať se jde vyřádit na sociální sítě.
My jsme tady přece lepší, jsme strojaři!!! a ne nějací blogeři, kteří neumí nic a proto jsou na sociálních sítích a říkají si blogeři. Ten kdo nic neumí a nic nedokáže rukama, ten je bloger na sociálních sítích.
My tady vyrábíme, kutíme, prodáváme kupujeme, obrábíme a nezávazně kecáme, tak se neurážejme, byla by to škoda. :wink:
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

19. 5. 2021, 9:50

radek01 píše: 19. 5. 2021, 8:09 Chlapi nehádejte se tu, kdo se chce hádat a vnucovat svůj názor, ten ať se jde vyřádit na sociální sítě.
My jsme tady přece lepší, jsme strojaři!!! a ne nějací blogeři, kteří neumí nic a proto jsou na sociálních sítích a říkají si blogeři. Ten kdo nic neumí a nic nedokáže rukama, ten je bloger na sociálních sítích.
My tady vyrábíme, kutíme, prodáváme kupujeme, obrábíme a nezávazně kecáme, tak se neurážejme, byla by to škoda. :wink:
a ten kdo "kutí, prodává kupuje, obrábí a nezávazně kecá" je strojař?
nebo je strojař ten kdo má strojařské vzdělání? a kolik % místní komunity má strojařské vzdělání?

to, že si někdo koupí vrtačku nebo soustruh tak to z něj nedělá strojaře, a to že je někdo strojní ing taky neznamená, že je schopen něco strojařského vyprodukovat..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

19. 5. 2021, 10:06

Já bych se o tom normálně nějak militantně nehádal. Ale jistý david.1 mi leze krkem u delší dobu - nevím, proč sem lezou lidi, co chtějí akorát prudit a léčit si tu nějaké své komplexy ...
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Zbýňa
Příspěvky: 1920
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

19. 5. 2021, 5:29

aleshonsa píše: 19. 5. 2021, 10:06 Já bych se o tom normálně nějak militantně nehádal.
To fakt napsal ten pravej! Ty co se hned opřeš do každýho kdo si s tebou dovolí nesouhlasit.
A že si z tebe dělá p...l, co by nedělal když je to pokaždý jak šktnout sirkou.
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

19. 5. 2021, 6:30

Já bych tyhle rubriky nazval souhrnným názvem ,,Honsíkova cestička" a už bych do toho dál neryl.(konec konců si
je přivlastnil,má tu asi nejvíc příspěvků.Jeho přístup je trošku zvláštní..Na všechno jde vědecky,ale neumí si spočítat cenu vlastního času..To ostatní se totiž dá koupit,vyměnit,ukrást,prodat atd..jde mu prioritně o cenu-funkčnost a další vlastnosti nejsou pro něj ,podle vícero článků prioritou,tak by to snad nikoho nenaštvalo.
Sice jsem v mezičláncích(když se nám do téhle naší diskuze někdo nastěhuje:-) ) našel,že frézka funguje,což trošku potvrdilo moje nedávno napsaná slova-jenže tím se nemůžu moc vytahovat,protože zkušený strojař (náš inženýr) tady tvrdil,že to v podstatě není možné a že je potřeba udělat min. SO,aby na tom nějaký šroubovák mohl vůbec něco kutit.
Další: inženýre,v tisícinových přesnostech nedělám,ale důlní stroje taky neopravuju.Něco mezi. A to,že si u mně na sebe stroje musí vydělat, o tom nepochybuj..Mám málo místa a času,nemůžu si pořizovat stroje proto,abych na nich nejdřív dělal generálku a potom (možná) výrobu. Převážně dělám opravy ,jen minimum jsou nové věci-a s mými výrobky jsi se možná někdy setkal i u vás v ústavu..
I když,asi ne,ty spíš jen zíráš do fóra anebo sleduješ,jestli někdo neprodává nějaký stroj za cenu odpovídsjící výkupním cenám kovošrotu. Kdybys koukal i kolem sebe,tak jsis už dávno pořídil nějaké z těch strojů,co jste tam likvidovali..Byly rozhodně- když už ne v perfektním,tak minimálně ve slušném stavu(teda ty dřív vyřazované,nemyslím Ty z posledních tří let).I když to je asi blbost,o čem bys pak kecal celá léta tady na fóru,kdybys měl vše bez závad na nemusel se v tom vrtat.?Ad moje stroje-ne,nemám žádná centra,moje série je max deset kousků,na to by se centrum -jak tě jistě na škole učili,ale nenaučili-nehodilo,nevyplatilo atd.. Ale myslím,že vrakoviště zrovna nemám..Jestli to víš,tak zkus schválně vypočítat průměrný věk tvých ,,strojů" a pak průměrnou funkčnost(návod: frézka univerzální,funguje,ale není k ní příslušenství, 50%,bruska produkční bez koníka 30% ,já se o něco podobného pak taky pokusím. Do svých dílen si zvu málo koho,nejsem chlubivej člověk-už jen z důvodu,že ne vše mám doma a nestojím o nějakou nezvanou návštěvu..Ale je tu pár lidí,kteří ví,co a kde mám.
Ad moje vyjadřování.. No,vzal bych to od někoho,kdo si občas neplete I s Y, ti ostatní mě nerozhodí:-))
Naposledy upravil(a) david.1 dne 19. 5. 2021, 7:05, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 1528
Registrován: 17. 9. 2018, 9:35
Bydliště: Vedle Trautenberka

19. 5. 2021, 6:39

Děte už s tim handrkováním do p*dele! Voba dva ste ******!
Tak a teď máte společnýho nepřítele (mě), tak se okamžitě zkamaraďte! :lol:

Já myslel, jak budete všichni závidět tomu, kdo koupil ten Thiel Duplex 58 za 5kKč a o tom ani zmínka. Ve šrotě by se o to všichni poprali a tady to bylo za 7Kč/kg.
jenicek píše: 7. 5. 2021, 8:21 Dnes jsem byl u známýho, tak ten Thiel Duplex 58 už má novýho majitele.
Na místě ji vyzkoušeli a všechny posuvy a vše makalo.
Do světa šla za 5000Kč :wink:
Obrázek
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

19. 5. 2021, 6:52

Zbýňa píše: 19. 5. 2021, 5:29
aleshonsa píše: 19. 5. 2021, 10:06 Já bych se o tom normálně nějak militantně nehádal.
To fakt napsal ten pravej! Ty co se hned opřeš do každýho kdo si s tebou dovolí nesouhlasit.
A že si z tebe dělá p...l, co by nedělal když je to pokaždý jak šktnout sirkou.
Tak pro tvoje info. David.1 měl např. v jiném vlákně dost blbé kecy na Slováky. Důvodem bylo pouze to, že si nějaký Slováky opovážil dát k inzerátu poptávky tuším SV18 zrcadlově obrácenou fotku (nevím proč, ale prostě tam byla) - to byl pro něj důvod pro kecy o blbých bačech atd. Takže dle mého je to o tom, že je to zamindrákovaný ubožák co ho baví prudit ostatní.
A on je dost rozdíl dělat si jen tak kamarádsky pr**l a prudit. Protože david.1 měl svého času potřebu mít na mou adresu blbé kecy i ve vláknech které si založil někdo jiný a já tam ani nefiguroval – v podstatě mu to tam spamoval, atd. Nakonec popravdě jsem s david.1 nepásl husy, nebo jak říká jedna moje kamarádka -nechodili jsme spolu do školky, takže on odsud posud.
David.1 si tu hraje na děsného machra, ale poměrně často jsem byl svědkem jak mu třeba Milan (ten sice taky dokáže občas prudit, ale alespoň je vidět, že tomu rozumí) docela utřel hubu. Profíků ve strojařině znám celkem dost a vypadají úplně jinak, než david.1 ...
Já bych si taky uměl začít z david.1 dělat pr**l – třeba z úrovně jeho písemného projevu (slátanina co se nedá číst) a jestli bude david.1 takto pokračovat dál, tak na to možná přijde řada. Akorát nevím, co to bude mít pro fórum za přínos.

Jinak netvrdím, že se do někoho občas neopřu kvůli nesouhlasu, ale odmítám, že by to bylo paušálně vždy. Ono dost záleží za jakých okolností a o koho jde …
Naposledy upravil(a) aleshonsa dne 19. 5. 2021, 7:02, celkem upraveno 1 x.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

19. 5. 2021, 6:57

david.1 píše: 19. 5. 2021, 6:30 Já bych tyhle rubriky nazval souhrnným názvem ,,Honsíkova cestička" a už bych do toho dál neryl.(konec konců si
....
Ad moje vyjadřování.. No,vzal bych to od někoho,kdo si občas neplete I s Y, ti ostatní mě nerozhodí:-))
Namáháš se marně. Nemam čas a chuť číst ty tvoje blitky. Z tebe musí mít ostatní členové radost, když takhle zahnojuješ fórum. Fakt velmi přínosná aktivita!!!
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

19. 5. 2021, 7:07

jenicek píše: 19. 5. 2021, 6:39 Děte už s tim handrkováním do p*dele! Voba dva ste ******!
Tak a teď máte společnýho nepřítele (mě), tak se okamžitě zkamaraďte! :lol:

Já myslel, jak budete všichni závidět tomu, kdo koupil ten Thiel Duplex 58 za 5kKč a o tom ani zmínka. Ve šrotě by se o to všichni poprali a tady to bylo za 7Kč/kg.
jenicek píše: 7. 5. 2021, 8:21 Dnes jsem byl u známýho, tak ten Thiel Duplex 58 už má novýho majitele.
Na místě ji vyzkoušeli a všechny posuvy a vše makalo.
Do světa šla za 5000Kč :wink:
Obrázek
Já si bohužel myslím, že není moc co závidět. Ale samozřejmě záleží, co si kdo od toho slibuje.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

19. 5. 2021, 7:16

aleshonsa píše: 19. 5. 2021, 6:57
david.1 píše: 19. 5. 2021, 6:30 Já bych tyhle rubriky nazval souhrnným názvem ,,Honsíkova cestička" a už bych do toho dál neryl.(konec konců si
....
Ad moje vyjadřování.. No,vzal bych to od někoho,kdo si občas neplete I s Y, ti ostatní mě nerozhodí:-))
Namáháš se marně. Nemam čas a chuť číst ty tvoje blitky. Z tebe musí mít ostatní členové radost, když takhle zahnojuješ fórum. Fakt velmi přínosná aktivita!!!
No,o přínosu pro fórum si nechám klidně od někoho vyprávět,jenže ty to nebudeš.
Ale jedno se ti upřít nedá-chytáš na první..Jsi sice jen dvoutaktní,ale co..
Jak se zmiňuješ o tom levém soustruhu,bylo to trošku jinak,ale když doma vařili vtipnou kaši,zrovna jsi asi vysvětloval v křoví teorii relativity tý svojí kamarádce z písečku:-)Pár lidí to pochopilo,pár se v tom našlo(n....) ..Holt vzdělání vždycky není někdy v příbuzenském poměru s chytrostí.. :A co se týká těch tvých doměnek(zamindrákovaný ubožák) - nevím,jestli to bereš podle sebe..možná to nebylo adresné,ale radši si dávej dobrý pozor,kudy chodíš..Ať třeba nezakopneš a nepoškodíš si sání a optiku...
Naposledy upravil(a) david.1 dne 21. 5. 2021, 6:25, celkem upraveno 7 x.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

19. 5. 2021, 7:41

Tohle fórum má jednu moc užitečnou funkci - dá se zajistit, že nevidíte brepty vybraných členů. A já ji jdu využít, protože nehodlám zahnojovat fórum "debatou" s nějakým trollem.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Aris
Příspěvky: 684
Registrován: 15. 11. 2012, 8:21

21. 5. 2021, 12:28

david.1 píše: 18. 5. 2021, 7:29
Aris píše: 7. 5. 2021, 4:22
david.1 píše: 6. 5. 2021, 8:54

Psal jsem to jasně-je to od překupníka,který dobře zná cenu-kdysi jsem měl příležitost se o tom osobně přesvědčit.Kdyby za něco stála,nebude za tuhle cenu. Ad ložisko- možná se mi válí ve skladu.
Neodpověděl jsi na to hlavní. Jak méně vznešeně říkáš pracovnímu cyklu téhle frézky ty?

PS: Stále čekám na ty zavoskované strojní svěráky, které se válejí někde u tebe na šroťáku, bro.)
Jak bych tomu měl říkat? je to prostě úplně obyčejná konzolová frézka.Ta prostě cyklus nemívá (i když tahle možná má -ten životní-za sebou:-)) )
Svěráky momentálně nejsou(tedy byly starý a velký-160 a 200),od té doby byl jen korpas,ještě nesložený-ale bohužel vysypaný z krabice-která byla papírová a tak nesměla být v tom železe-takže hledání na celé odpoledne a nějaké univerzálky. Naposledy krásná 500,kterou ani neuzvednu a
dvě 400,ale nebyly ve vosku,takže měly lišku-vzal jsem si tu lepší-a druhý den zmizla i ta horší.Dvanáct kilo strojních pilek,většina v tom originálním pozlátku-Dali mi je na stranu,a byli rádi,že je nemusí vybalovat..Nefotím to,ale asi by to bylo zajímavé..Dvě tuny nových elmotů..Něco jsem koupil,ale šrot je vysoko a tak už to není tolik zajímavé jako dřív.
Tahle frézka zrovna funguje tak, že když obsluha zapne posuv, tak stůl najede rychloposuvem do pracovní pozice, pak následuje frézování stanovenou rychlosti posuvu a po skončení frézování se stůl vrací sám na začátek rychloposuvem. Obsluha nastaví šponu, zmáčkne tlačítko a spustí další cyklus. Tomu se říká cyklus, a mnoho frézek to nemívá.

Ne že by ti to bylo doma k něčemu dobré, ale je to zajímavost.
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

21. 5. 2021, 6:31

Tak to jsem nevěděl, omlouvám se.Už teda vím,že to je široce použitelná frézka,pracující v poloautomatickém režimu. To je parádní věc pro každého šroubováka do jeho továrny. Na takové to domácí okopávání prostě ideál.Jen se divím,že ji překupník Hrkaljindrák ještě má..Uvažuju,jestli si jich za ty prachy pár nekoupím na zahradu místo stojanů na slunečník..
radek01
Příspěvky: 213
Registrován: 17. 2. 2017, 9:25
Bydliště: Olšovec
Kontaktovat uživatele:

21. 5. 2021, 9:14

Rád bych se jen zeptal pana vystupujícího zde pod jménem david1, čím mu tohle fórum vadí, nebo kdo mu tady stoupl na kuří oko, že neustále kolem sebe kope do všech stran.
Svými komentáři pouze dává najevo co je zač (jak se říká: je lepší mlčet a být považován za blbce, nežli promluvit a odstranit pochybnosti).
:wink:
titel
Příspěvky: 339
Registrován: 29. 5. 2017, 12:30

21. 5. 2021, 10:00

:lol: :lol: :lol:

:+1:
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“