Nová frézka

Modros

3. 6. 2021, 9:50

To me jeste nenapadlo s cnc frajerit....zkusim to na nejakou zakaznici...mrknu na ni az budu stat u stroje a pohladim masinu.
Onder

3. 6. 2021, 9:54

To jsem asi přehnal, spíše jsem to myslel tak, že můžu ukázat, co jsem postavil.
zz912

3. 6. 2021, 9:58

Pokud máš tak malý rozpočet, kup si tohle:
https://www.banggood.com/cs/Red-1419-3- ... s=category

A ještě Ti zbyde na zmrzlinu. Ve tvém věku kdy nemáš moc peněz, ale za to máš dostatek času, bych se zabýval více softwarem než hardwarem. Můžeš pak mašinku předělat na LinuxCNC, doplnit o ruční kolečko, dotykovou sondu, Na krokové motory si můžeš dodělat encodery a udělat si pomocí LCNC z nich krokáče se zpětnou vazbou atd. On LinuxCNC je o tom že za 500Kč vytvoříš řídící systém v hodnotě 50 000Kč (když zvládneš integrovat EtherCAT do jádra), ovšem toto je cesta, která se měří na roky.
LinuxCNC - MESA 7i96 - Začátečník
zz912.webnode.cz
Radhard
Kontaktovat uživatele:

3. 6. 2021, 9:58

To co píše zz912 není zas tak od věci.
Šel bych na půl cesty.
Z číny dovézt jen vhodný polotovar - rám stroje + nějaké drobnosti a sestavit, dovybavit a vyladit už DIY. Bude tam míň kompromisů - Ty a né číňan, zvolíš kde si připlatíš za komponenty a kde ne.
Tohle Tě vyškolí víc než dost, to mi věř ;-)
zz912

3. 6. 2021, 10:00

Modros píše: 3. 6. 2021, 9:50 To me jeste nenapadlo s cnc frajerit....zkusim to na nejakou zakaznici...mrknu na ni az budu stat u stroje a pohladim masinu.
Pokud budeš stát u svých 10-ti nových 5-ti osých DMG center a řekneš paní kolik ty mašinky stály, tak to bude láska jak trám.
LinuxCNC - MESA 7i96 - Začátečník
zz912.webnode.cz
prcek

3. 6. 2021, 10:49

zz912 píše: 3. 6. 2021, 9:25 Taky bych se priklanel k tomu, aby sis mechaniku koupil.
+1 Tedy i s přihlédnutím k tomu, že lidé jsou různí a zdaleka ne všichni tak pitomí jako já.
Mně se vždy líp dařilo začít s nějakým (i když nedokonalým) polotovarem, než úplně na zelené louce. Taky mi mechanika nevychází z ruk tak přesně, jako z CADu :-)
Polotovar má tu výhodu, že je na čem stavět a odpadne část problémů k řešení. I když to není dokonalé, dá se to nahradit (přestavět) až ve chvíli, kdy se to ukáže jako opravdu problém, nebo recyklovat na jiný udělátor, kde to nevadí.
Hlavně ale zkracuje cestu k nějakému (i když nedokonalému) výsledku, který se dá zase upravit k větší dokonalosti. A když se pak ukáže, že už to fakt nejde, člověk má znalosti a zkušenosti, které nasbíral v předchozích krocích tak nějak mimochodem.
Mně se prostě nedaří tenhle evoluční proces obejít. Někdy by teda pomohlo, kdybych si nechal poradit a nechtěl na všechno přijít sám (Kdo četl Saturnina ví, jaký byl strýc František).
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
LSoft

3. 6. 2021, 12:26

Bude to podle mě chtít poněkud přitlačit na rozpočtu. Troufnu si tvrdit, že za dvacku koupíš na Alíkovi akorát tak kuličkáče, lineáry, krokáče s driverama a zdroje. Díval jsem se do rozpočtu svého strojku a je to tak :)
U konstrukce bacha na pohyb ve směru osy X. Když nastavíš strmé rampy na driverech a bude ta konstrukce měkká, tak v nejlepším případě Ti to "v ostrých zatáčkách" znehodnotí obrobek, v horším i nástroj. Ale ani v plynulých přechodech to nebude žádná hitparáda.
Ale chce to vydržet, popř. systém pokus/omyl to jistí. Akorát to člověka pak zbytečně znechucuje a leze to do peněz ;)
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“