corona virus - obecna diskuze

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Zamčeno
t256
Příspěvky: 2833
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

7. 6. 2021, 6:12

Vcera jsem se bavil se znamou doktorkou o ockovani obecne. Rikala: cim vic na vychod, tim vic odpurcu ockovani obecne. Tak si vyber kam se chces radit.

Jedinym mistem na svete kde se jeste vyskytuje obrna jsou zeme jako Afganistan nebo Pakistan, kde s ockovanim maji cmoudi podobne nejasne zduvodnitelny problem jako odpurci u nas. Asi je to nahoda, ze se zminena nemoc vyskytuje z celeho sveta jen tam :-)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

7. 6. 2021, 12:06

pokud bude proud závislý na napětí tak to tak přece bude i když bude vypnutá elektřina ne? jen tam dosadíš nulu a druhá veličina bude také nula..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

7. 6. 2021, 2:58

Mex když sám říkáš, že si tu je každý vědom nějakého definičního oboru, resp. vůbec oboru kde vztah dává smysl atd. tak proč vymýšlíš nějakou hypotetickou situaci, že bude někdo odhadovat stav pandemie za rok.

Já se nehádám, kolika proměnných je to funkce. V reálu to bude nejspíše dokonce funkce 4 proměnných - ještě amplituda A a dejme tomu nějaký posuv v čase T. Já se hádám o podstatě toho jevu.
Jestliže budu uvažovat funkci f(r,t)=r^t a jelikož mě v samém důsledku zajímá pohyb v ose t tak, je to exponenciální závislost. Když mě bude zajímat nějaký odhad (samozřejmě v rozumném časovém horizontu, tj. ne za 1 rok), tak v závislosti jak dlouhý časový horizont to bude, buďto vezmu konkrétní hodnotu r (typicky aktuální hodnotu), nebo budu uvažovat nějakou horní a dolní hodnotu - tj. vezmu 2 konkrétní hodnoty a pro ty si spočítám interval odhadu - a pak už mam pro tyto 2 konkrétní hodnoty r dokonce přímo exponenciální funkci f(t)=r^t.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Milan199
Příspěvky: 2933
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

7. 6. 2021, 4:29

aleshonsa píše: 7. 6. 2021, 2:58 Mex když sám říkáš, že si tu je každý vědom nějakého definičního oboru, resp. vůbec oboru kde vztah dává smysl atd. tak proč vymýšlíš nějakou hypotetickou situaci, že bude někdo odhadovat stav pandemie za rok.

Já se nehádám, kolika proměnných je to funkce. V reálu to bude nejspíše dokonce funkce 4 proměnných - ještě amplituda A a dejme tomu nějaký posuv v čase T. Já se hádám o podstatě toho jevu.
Jestliže budu uvažovat funkci f(r,t)=r^t a jelikož mě v samém důsledku zajímá pohyb v ose t tak, je to exponenciální závislost. Když mě bude zajímat nějaký odhad (samozřejmě v rozumném časovém horizontu, tj. ne za 1 rok), tak v závislosti jak dlouhý časový horizont to bude, buďto vezmu konkrétní hodnotu r (typicky aktuální hodnotu), nebo budu uvažovat nějakou horní a dolní hodnotu - tj. vezmu 2 konkrétní hodnoty a pro ty si spočítám interval odhadu - a pak už mam pro tyto 2 konkrétní hodnoty r dokonce přímo exponenciální funkci f(t)=r^t.
Proboha !
Dosadil jsem tam počty mrtvých na a s covidem. I když nepoužiju Fleglovu konstatntu, vycházejí mi hrozná čísla.
Jdu si vykopat hrob.
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

8. 6. 2021, 10:04

Ministr Havlíček oznámil, že povinnost mít test pro vstup do vybraných zařízení zůstane v plné platnosti i v červenci a srpnu, tedy i po skončení povinného testování ve firmách a školách. Dejme tomu, že dospělí se mají dát očkovat, ale znamenalo by to, že i po očkování se s dětmi nad 6 let jen tak někam nedostaneme.
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

8. 6. 2021, 11:30

soustružník píše: 8. 6. 2021, 10:04 Ministr Havlíček oznámil, že povinnost mít test pro vstup do vybraných zařízení zůstane v plné platnosti i v červenci a srpnu, tedy i po skončení povinného testování ve firmách a školách. Dejme tomu, že dospělí se mají dát očkovat, ale znamenalo by to, že i po očkování se s dětmi nad 6 let jen tak někam nedostaneme.
No já bych počkal, až se objeví ten seznam vybraných zařízení.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

8. 6. 2021, 11:58

Nebylo to asi zcela oficiální prohlášení, ale já to pochopil tak, že se to týká všech zařízení, kde je test aktuálně vyžadován. Například přímo jmenoval restaurace.
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

8. 6. 2021, 5:25

Vetsina zarizeni to nijak nekontroluje a ani k tomu neni povinna, natoz opravnena.
Takze se problem (s vyjimkou velmi maleho mnozstvi zarizeni kde je potreba test z laboratore) redukuje na schopnost si udelat test a nasledne napsat cestne prohlaseni, pripadne tazatele ktery pociti potrebu neco kontrolovat poslat do :arrow: a vubec se s nim na toto tema nebavit.

Tam kde je povinnost test s certifikatem mit lze stale sazet na to ze opatreni bude zruseno soudem jako se stalo u veci vyhlasovanych ministrem zdravotnictvi pravidlem.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22394
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 6. 2021, 4:15

Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

9. 6. 2021, 9:36

A to se Babiš neukáže jako chlap a nezatahne to jako správnej frajer ze svejch dotaci, když jeho vláda to nechce zacalovat?
Jako nepřímý vlastník Agrofertu by to ani nepoznal... :lol:
Spíš se asi sabnul se Sehnalem o vejvar z pronájmu výstaviště... :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

12. 7. 2021, 8:34

Celkem blbuvzdorně napsaný článek.
https://www.forum24.cz/ti-kteri-odmitaj ... -internetu
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

12. 7. 2021, 9:46

Už se chystá neproplácení testů.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/test ... domaci_kop
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

12. 7. 2021, 9:59

Josef píše: 12. 7. 2021, 8:34 Celkem blbuvzdorně napsaný článek.
https://www.forum24.cz/ti-kteri-odmitaj ... -internetu
Řvoucí menšina je vždycky víc slyšet než mlčící většina ,tak že nepočítám s nějakým velkým proočkováním zvlášť když ti někteří do očí tvrdí že covid neexistuje .

Nedávno jsem se bavil s bývalým kolegou ve věku asi 72let ptal jsem se ho jestli je už naočkovanej a odpověděl že né protože mladej (syn) říkal že covid je výmysl a ty vakcíny ho mohou zabít ,no tak třeba bude mladej brzo dědit.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

12. 7. 2021, 10:21

No, v posledním období taky kroutím hlavou nad některými lidmi, do nichž bych předtím neřekl, že se budou bránit očkování. Na sílu je nepřesvědčuji, jen jim říkám, zda si to dobře rozmysleli. Třeba se dost divím jedné známé, která si nechala operovat víčka, tetovat obrysy rtů a valí do sebe botox. Ale očkovat ne, to je špatně. Manželka mne zapřísáhla, ať jí tohle neřeknu.
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

12. 7. 2021, 10:32

Jenže ti, kterých se ten článek týká, ho stejně nepochopí. Já od party odmítačů viděl včera na Facebooku post, ve kterém varovali před válkou. Amíci se prý už připravují v Polsku, mají tam kolem stovky tanků Abrams. No co.. Ona je pravda, že tam Abramse vozí ve velkém, ale ne kvůli tomu, že by se chystali válčit v Evropě. Je to kvůli tomu, že si Poláci "dovybavují" armádu o starší Abramse. Celkem jich objednali 108. V komentářích dokonce zaznělo, že ty tanky mají souvislost s Covidem a je to domlouvátko na to, aby se lidé očkovali. Oni, uvědomělí vlastenci, co to mají v hlavě srovnané, se prý ani tanky zastrašit nedají a cituji: "To jedovaté svinstvo do sebe napíchat nedají ani pod pohrůžkou smrtí." Řekl bych, že tahle vyjádření dostatečně svědčí o inteligenci těch odpíračů.
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
Zamčeno

Zpět na „Provozní záležitosti“