Materiály z ČÍNY

Odpovědět
robokop
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

10. 10. 2021, 2:26

Treba u nejakeho znalce?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
r4cv

10. 10. 2021, 2:37

mám pocit, že so znalcom si v tomto prípade vytreli r..
HellGrip

10. 10. 2021, 3:02

robokop píše: 10. 10. 2021, 2:26 Treba u nejakeho znalce?
Je hmotnopravne na to uspôsobilý, či len strielame do vetra?
@r4cv: znalec, resp. znal. posudok je len ďaší z dôkazných prameňov, rovnako ako napr. svedecká výpoveď.
Bez toho aby sme videli a rozumeli celému spis. materiálu je to ako hádať sa o tom či ten šulec gulatiny bez označenia na zbernom dvore je nejaká fajnová popelnicová alebo nástrojovka....
petrkuna

16. 10. 2021, 11:39

Někteří překupníci už to přehánějí. Na jedné univerzitě v laboratoři mají plný stůl nekvalitního materiálu i od firmy, se kterou se soudím. Jako příklad uvedu některé podvody s materiálem. Překupník prodal ocelové trubky - nekvalitní, reklamace se dostala až kvýrobci ocelových trubek - výrobce uvedl do vyřízení reklamace, že takový rozměr trubek nikdy nevyráběl a nevyrábí. Další: zákazník reklamoval nerezový materiál, reklamace se dostala také až k výrobci materiálu. Výrobce materiálu vady také našel, ale konstatoval, že materiál není od něj. Další a to už je moc: zákazník si koupil 120 tun materiálu, při výrobě zjistil vady v materiálu, tak ho reklamoval u překupníka. Překupník mu reklamaci neuznal s tím, že mu tento materiál neprodal, že je od někoho jiného.
Kyž se bavím s obráběčič kovů, tak to slyším pořád, co jim materiály dělají při obrábění - praskají , vměstky, nejdou kalit atd...
Já už jsem to vyřešil, kupuji materiál přímo z železáren CZ. Je to po tunách, ale je to jediná jistota kvality. Postupně ten materiál zpracuji. Zrovna se mi nechce do basy...
Good luck :P
Odpovědět

Zpět na „Ostatni material“