Paleťák

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
Odpovědět
Radek335
Příspěvky: 352
Registrován: 2. 2. 2017, 9:05
Bydliště: Hamry nad Sázavou

10. 5. 2022, 3:28

Ahoj,
hodil by se mi nějakej používanej paleťák klasických rozměrů.
Vzhled nehraje roli, důležitá je funkčnost.

Díky, Radek
atlan
Příspěvky: 3343
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

10. 5. 2022, 5:41

Nedostatkove zbpzi, aspon na sk, ale tu aj tak nic neni tak neprekvapuje,. Stare vykupuje podnikat a repasuje a predava, no cena jak za novu cinu.....
Radek335
Příspěvky: 352
Registrován: 2. 2. 2017, 9:05
Bydliště: Hamry nad Sázavou

10. 5. 2022, 5:52

atlan píše: 10. 5. 2022, 5:41 Nedostatkove zbpzi, aspon na sk, ale tu aj tak nic neni tak neprekvapuje,. Stare vykupuje podnikat a repasuje a predava, no cena jak za novu cinu.....
Máš pravdu ale i tak to zkusím. Novej tady stojí 8- 10 tisíc a já ho potřebuju max. pětkrát za rok. Proto bych raději nějakej použitej.
jergus.balaz
Příspěvky: 1537
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

10. 5. 2022, 7:28

Pred nedávnom som kupoval od firmy simple lift paletak 2,5t asi za 260€, mal aj nejaké pogumovane kolieska aby tak nehrkotal. Za tú cenu podľa mňa nie je čo riešiť.
BalazKovo.sk
nabocklish
Příspěvky: 23
Registrován: 29. 12. 2021, 9:12

10. 5. 2022, 8:56

Ano, takový červený. Eulift, simplelift a kupodivu nejlevnější v ČR je má Hornbach. Je to pořád to stejné zboží.
Neříkám že vydrží věčně, ale u nás ve skladu dřou už dobře dva roky. Řidič od fofru co k nám jezdi ho má na autě o moc déle, ptal jsem se ho před nákupem na reference a doporučil ho.
Vedle toho tam máme jeden jungheinrich (či jak se to píše) a po nějakých 15 letech na něm odešla pružina a gumičky. Náhradní díly nebyly drahé, opravili jsme to sami.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

12. 5. 2022, 5:28

kupoval jsem celkem 3 paleťáky jeden použitý od firmy, která je servisuje ten stál 3000 po opravě kola zachovalé. před tím jsem kupoval ve šrotě Slušovický paleťák, který má litinová kola vyšel asi na 800+ nové těsnění asi 150kč a teď naposledy další ve šrotě za 1050 i s papírem musel jsem přeložiskovat všechny kola cca 300 za 12ks ložisek a ještě jsem dokoupil sadu těsnění za cca 300,- protože pomalu padá.
jako je to řešení když si to opravíš. Pokud někdo budete brát použitý paleťák od někoho a nebo ze šrotu zkontrolujte rám jestli není pokroucený, obraťte paleťák na bok a zkontrolujte mechanizmuz zdvihání zadních koleček vydřenost třmenu bývá to sedřené až na čep je to litina nemá smysl to svařovat ani rovnat. Kolečka jestli jsou v slušném stavu. pokud se mění jen ložiska a přetěsní hydraulika má to smysl jinak ne.
Na trhu je obrovské množství druhů paleťáků na pohled jsou stejné, ale nepasuje z jednoho na druhého nic. je tolik druhů hydraulik, koleček, třmenů atd..tady na slovácku je firmička co paleťáky servisuje a prodává díly a i mají svoje formy a nechávají si lisovat vlastní kola, která jsou odolnější, než originál. Kdysi jsem pro ně ty kola lisoval je to dobře 20 let. pán už má přez 70. umí i repasovat hnací a balanční kola na ručně vedené elektrické vozíky. Když tak dám kontakt nebo jestli admin dovolí dám to sem. Mají i e-shop s díly
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

12. 5. 2022, 5:34

kenybz píše: 12. 5. 2022, 5:28 kupoval jsem celkem 3 paleťáky jeden použitý od firmy, která je servisuje ten stál 3000 po opravě kola zachovalé. před tím jsem kupoval ve šrotě Slušovický paleťák, který má litinová kola vyšel asi na 800+ nové těsnění asi 150kč a teď naposledy další ve šrotě za 1050 i s papírem musel jsem přeložiskovat všechny kola cca 300 za 12ks ložisek a ještě jsem dokoupil sadu těsnění za cca 300,- protože pomalu padá.
jako je to řešení když si to opravíš. Pokud někdo budete brát použitý paleťák od někoho a nebo ze šrotu zkontrolujte rám jestli není pokroucený, obraťte paleťák na bok a zkontrolujte mechanizmuz zdvihání zadních koleček vydřenost třmenu bývá to sedřené až na čep je to litina nemá smysl to svařovat ani rovnat. Kolečka jestli jsou v slušném stavu. pokud se mění jen ložiska a přetěsní hydraulika má to smysl jinak ne.
Na trhu je obrovské množství druhů paleťáků na pohled jsou stejné, ale nepasuje z jednoho na druhého nic. je tolik druhů hydraulik, koleček, třmenů atd..tady na slovácku je firmička co paleťáky servisuje a prodává díly a i mají svoje formy a nechávají si lisovat vlastní kola, která jsou odolnější, než originál. Kdysi jsem pro ně ty kola lisoval je to dobře 20 let. pán už má přez 70. umí i repasovat hnací a balanční kola na ručně vedené elektrické vozíky. Když tak dám kontakt nebo jestli admin dovolí dám to sem. Mají i e-shop s díly
ten kontakt na ten zdroj ND pro paleťáky bych s radostí uvítal
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

12. 5. 2022, 5:40

Dám to sem, přinejhorším to admin smázne. Hochu kdybys to tam viděl pán všechno dělá sám má asi 4 soustruhy a kopu dalších mašin škoda, že to po něm nemá kdo převzít tu firmu...Vždycky rád poradí jak co opravit atd.
Ty kolečka má dobře vymyšlené na jedné formě se odstříkne běhoun z polyuretanu. Ten běhoun má uvnitř mezukruží s dírkama takže se nemůže stát že se to sloupne. Pak je druhá forma do které se buď to vloží ten předlisek z polyuretanu a nastříkne polyamid a nebo se jen stříkne samotný polyamid a máš tvrdé kolco. Pak se to vypichne na soustruhu, vysoustruží průměry pro ložiska a je to. všechno to soustruží sám doma v dílně.
Pak si klikněte na e-shop
http://www.malek-sumice.cz/
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

12. 5. 2022, 6:18

kenybz píše: 12. 5. 2022, 5:40 Dám to sem, přinejhorším to admin smázne. Hochu kdybys to tam viděl pán všechno dělá sám má asi 4 soustruhy a kopu dalších mašin škoda, že to po něm nemá kdo převzít tu firmu...Vždycky rád poradí jak co opravit atd.
Ty kolečka má dobře vymyšlené na jedné formě se odstříkne běhoun z polyuretanu. Ten běhoun má uvnitř mezukruží s dírkama takže se nemůže stát že se to sloupne. Pak je druhá forma do které se buď to vloží ten předlisek z polyuretanu a nastříkne polyamid a nebo se jen stříkne samotný polyamid a máš tvrdé kolco. Pak se to vypichne na soustruhu, vysoustruží průměry pro ložiska a je to. všechno to soustruží sám doma v dílně.
Pak si klikněte na e-shop
http://www.malek-sumice.cz/
No to je taky pěkný pacient :) - jestli tenhle sortiment :shock: dělá sám. Takoví už nikdy nebudou - protože tohle naše zlatá mládež tydlifonem, klávesnicí a nebo MS mordem v kanceláři v cloudu nevytvoří.
No nic, díky - bezva link - jdu zjistit, co za ty brambory (kdysi kolečka) tam máme - aby se to konečně mohlo objednat a vyměnit.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

12. 5. 2022, 6:38

Ceny tam má dobré teď mu to lisuje myslím Radek z Formiky a předtím Zdenek z Kaska.
Je to dobrý člověk stará škola udělá vždycky poctivou práci za pár korun. Dobře víš kolik to dá práce a kolik ta práce stojí měla by stát.
Kdyby si to spočítal tak dělá tak za 50kč na hodinu prostě proto ty paleťáky nikdo neservisuje Strávíš natom x hodin, kdybys měl koupit origo díly tak nemá smysl to opravovat a koupíš nový
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

12. 5. 2022, 7:29

kenybz píše: 12. 5. 2022, 6:38 Ceny tam má dobré teď mu to lisuje myslím Radek z Formiky a předtím Zdenek z Kaska.
Je to dobrý člověk stará škola udělá vždycky poctivou práci za pár korun. Dobře víš kolik to dá práce a kolik ta práce stojí měla by stát.
Kdyby si to spočítal tak dělá tak za 50kč na hodinu prostě proto ty paleťáky nikdo neservisuje Strávíš natom x hodin, kdybys měl koupit origo díly tak nemá smysl to opravovat a koupíš nový
Nový kupovat nechci a pokud možno doufám nebudu muset - mám tu tuším čtyři a čím novější, tím víc zkuxxxx :roll: (tenčí, slabší, konstrukce a provedení víc píp).
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

14. 5. 2022, 11:06

To Radek: kupovat jetý paleták je stejné jako somrovat slítané gumy na vrakáči. Dokud funguje každý si necháme, když začne chcáti prodáme ho Jelimanovi co chce ušetřit se slovy: ..."mám to dědovi či otci, do poslední chvíle zvedal super, záruku žádnou nedávám, vůbec tomu nerozumím... ". Výjímkou jsou kusy od kumpánů či ze šrotáku za pár stovek.
Radek335
Příspěvky: 352
Registrován: 2. 2. 2017, 9:05
Bydliště: Hamry nad Sázavou

14. 5. 2022, 11:58

Díky za názor, určitě na tom něco bude. Proto jsem poptávku dal jenom sem, jelikož jsou tu vesměs fajn lidi, kteří umí pomoci. Když se nic nenajde, tak asi trochu připlatím a koupím nějaký od p. Málka z toho odkazu. Do Brna to mám lehce přes hodinu a když má dobrý recenze...
Odpovědět

Zpět na „Nákup“