Kryptoměna

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2579
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

14. 6. 2022, 10:30

Hmmm, kdyby vsechny poucky fungovaly (at uz se jmenuji jakkoliv - graf, W-obrazec ...), tak by byl plny svet burzovnich zbohatliku a nebylo by nutno psat knizky o zbohatnuti ... a donekonecna se hadat, ze funguji nebo nefunguji :lol:

Vyhraji jen ti nejagresivnejsi/nejbezohlednejsi nebo nejinsiderovatejsi.
O tom vsem nejlip vypovida zaverecna scena z Vlka z Wall Street - to publikum ...

Takze odpoledne zase dokoupim par satoshi - bud zazracne zbohatnu nebo to bude minimalni ztrata :lol: ... sranda to bude v obou pripadech ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5256
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

14. 6. 2022, 10:46

No tak teda zustanu u poctive práce no :lol: Radši investuju do nejakeho strojku, nástrojů nebo nářadi.
Akorát jejich nevýhodou je, že se musi pak taky investovat lidský sádlo :mrgreen:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2579
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

14. 6. 2022, 11:08

Charon píše: 14. 6. 2022, 10:46 No tak teda zustanu u poctive práce no :lol: Radši investuju do nejakeho strojku, nástrojů nebo nářadi.
Akorát jejich nevýhodou je, že se musi pak taky investovat lidský sádlo :mrgreen:
To ja taky - maly soustruh, vrtacka a hracky od Makity - sama radost ...
Bitcoin je jen dalsi hracka :lol: - a jak to chodi ve "velkych financich" jsem uz videl na vlastni oci (sice jen na ceskem pisecku) - stacilo mi ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
lubbez
Příspěvky: 3162
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

14. 6. 2022, 1:12

Znám spoustu investorů do kryptoměn, ale o těch kteří vydělali jsem pouze slyšel.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

14. 6. 2022, 3:04

lapa píše: 14. 6. 2022, 10:30 Hmmm, kdyby vsechny poucky fungovaly (at uz se jmenuji jakkoliv - graf, W-obrazec ...), tak by byl plny svet burzovnich zbohatliku a nebylo by nutno psat knizky o zbohatnuti ... a donekonecna se hadat, ze funguji nebo nefunguji :lol:

Vyhraji jen ti nejagresivnejsi/nejbezohlednejsi nebo nejinsiderovatejsi.
O tom vsem nejlip vypovida zaverecna scena z Vlka z Wall Street - to publikum ...

Takze odpoledne zase dokoupim par satoshi - bud zazracne zbohatnu nebo to bude minimalni ztrata :lol: ... sranda to bude v obou pripadech ...
Bohužel se vyjadřuješ k věcem, které neznáš - můj názor. To nejsou žádné poučky, ale anatomie trhu - prostě jak se trh chová. Jen to někdo sesumíroval a dal tomu nějaký název.
Důvod, proč to plno lidí neumí, jsem už vysvětlil. Plno lidí je navíc líných si to třeba vůbec nastudovat a pochopit to. Chtějí triviální systém, kde jim bude blikat nějaká kontrolka a všechno to jsou systémy založené na pitomých indikátorech. Tyhle věci, když už vůbec fungují, tak jenom po omezenou dobu a pak je potřeba ten systém upravit. Jenomže něž se toho dotyčný všimne, tak jsou vytvořené zisky pryč, případně už je ztráta. Většinou tyhle věci hustí do lidí sami brokeři na různých online seminářích, protože to během dne je schopné generovat plno obchodů, a to oni samozřejmě rádi kvůli poplatkům. A presentují to jako něco jednoduchého, aby dotyčného vyhecovali začít hned druhý den po semináři obchodovat. Ty lidi pak většinou vlastně ani vůbec neví co se na trhu děje a proč se to děje.
Viz nakonec ten bývalý mé kamarádky. Nejprve mi tvrdil, že nevydrží čekat až se mu objeví obchodní příležitost dle mé metody. Když mi pak říkal, že k identifikaci trendu potřebuje 2 klouzavé půměry, tak mě málem ranila mrtvice. Snažil jsem se mu vysvětlit, že je to jako kdyby při řízení auto místo koukání na silnici před sebou sledoval nějaké blbosti, které mají indikovat, jestli má jet rovně nebo zatáčet a kam má zatáčet. Bohužel marně.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
kiko01
Příspěvky: 1598
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

14. 6. 2022, 3:33

nic v zlom, ale aky prinos pre ludstvo maju akciove trhy, forex, etf a pod ? Povodny zmysel akcii firiem kvoli ktorym to vzniklo je uz 90 rokov prec, a kam nas to posunulo? Nerypem, len by som rad na to poznal odpoved, a inu ako presun bohatstva a dalsie "kapitalisticke" bludy...
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

14. 6. 2022, 3:38

t256 píše: 14. 6. 2022, 6:06 Spousta lidi se vzhledne v nejake prirucce a bude obhajovat teze tam uvedene. Kdyz vidim "10 knih, které vam doporucuje Warren Buffett" musi na tom neco byt...

Podle tvych slov typu ze se musis naucit cist..., odhadovat vyvoj... atd. ten "zakon grafu" zadny zakon vlastne neni. Netusil jsem ze je to nejaky termin ktery nekdo v nektere z tech motivacnich knih pouzil.
Ale to je celkem jedno, podstatne jsou vysledky dane stavem realnych penez na uctu, zadne demo apod. A ty se vicemene nedostavily, jak uz jsi zminil.

Ja obchoduji podobne jak jsi uvedl kdyz ses rozepsal, cim vic informaci se ti podari zpracovat, tim lip pro pravdepodobnost dobreho vysledeku obchodu. Jen to nenazyvam zadnym zakonem :-) Pokud mas problem prejit z demo uctu na realne penize (a to spousta lidi ma) doporucuji zacit s mensim a relativne postradatelnym kapitalem, i kdyz vydelky tomu budou samozrejme odpovidat, s cimz ma rada lidi take problem - na demu "vydelavali" tisice a tady se nervi pro par dolaru. Nebudes pak ale "vyklepanej" a pojedes podobne jako na demu, kde ti to slo.

Osobne mi tento zpusob obzivy moc nesedl, i kdyz financni vysledky nebyly spatne. Ale je to pomerne stresujici prace a potom jsem vzdycky takovej rozmrzelej, nebo jak to nazvat. Prirovnal bych to k tomu, kdyz cely den soustruzis hridele a 8 z deseti jich zkundis a vyhodis do srotu. Taky z toho nejspis nebudes mit kdovijak dobry pocit, i kdyz na tech zbyvajicich dvou vydelas tak, ze ti zaplati skodu na materialu a jeste zbude "na pivo". Zvlast kdyz vis, ze pokouset se vytriskat neco i na tech nepovedenejch je cesta do pekel. Kdyz neco vyrobim ve sve firme a pak to vsechno pekne zpenezim, mam z vysledku prace mnohem spokojenejsi rozpolozeni, jestli mne chapes. Osobne nemam potrebu se nekam za kazdou cenu hnat, driv nebo pozdeji se to podepise na zdravi.
Problém je, že prostě dle mého nevíš, o čem je řeč.
Já to používal nejprve na poziční obchodování Russell 2000 přes ETF. Tam jsem to dělal začít malou částkou a postupně navyšovat až jsem jel několik set ks v jednom obchodu. To fungovalo dobře, ale problém byl, že bylo málo příležitostí.
Pak jsem to začal zkoušet na intraday, nicméně to se mi ETF neosvědčily tak jsem přešel na emini futures (v porovnání s futures mělo ETF zjednodušeně takové nedokonalé chování – blbě se to slovně popisuje). Bylo to v době, kdy se trh celkem hodně hýbal, takže šlo jet 2min grafy, kde jsem riskoval celkem málo (v podstatě tolik jako u ETF). To samozřejmě ze začátku nemělo nic moc výsledky, ale postupně jsem měl progres jak jsem se učil. Bohužel se taky dělo, že jsem zařízl ztrátu jen kvůli tomu, že se mi seknul počítač kvůli konfliktu Java. Prostě jsem měl otevřenu pozici v celkem slušném zisku a když jsem dal pokyn zavřít pozici tak systém sice správně nejprve zrušil aktivní stop loss příkazy, ale když měl vygenerovat a odeslat příkaz pro vlastní zavření tak se to seklo. Musel jsem resetovat počítat a než naběhl a než jsem se znovu zalogoval a vše nastartoval tak už jsem byl ve ztrátě. Plus nějaké další technické obtíže, které bylo třeba vychytat (a které z podstaty nešly vychytat na papartradingovém účtu), atd.
Jenomže trh se pak uklidnil a mě na 2min grafy nepadaly příležitosti. Řešením by bylo začít obchodovat 5min nebo 10min grafy, ale to už je problém právě s tou velkou ztráto. Já měl hlavně už vytvořený systém, který používal pozice po 5ti kontraktech eminy.
Zkoušel jsem to ještě reinkarnovat, že jsem místo grafu, kde jsou svíčky po určitém časovém intervalu jsou o konkrétní výšce v tickách. Jenomže než jsem tohle nějak odladil a natrénoval na papertradingovém účtu, tak jsem nějak vypadl z formy, celkově jsem už z toho byl nervózní, a výsledek byl to co jsem popisoval.
Vlastně původní moje myšlenka s dlouhodobým investováním byla, že investice mi bude generovat dividendy, které můžu „obětovat“ při aktivním obchodování. Tj. nebude mě to tak stresovat, protože nebudou ubývat dříve vyčleněné peníze, a i když bych je všechny „spálil“ na neúspěšných obchodech, tak bych měl stále kapitálové zisky z růstu dividendových akcií. Jenom jsem pak podobně jako ty „zlenivěl“, prostě se mi nechce čumět celé dny do terminálu a raději jdu do dílny nebo někam jinam. Navíc ty dividendy jsou za ta léta už celkem v zajímavé roční výši …
Začít s malými pozicemi je problém. U futures to prostě nejde. ETF už obchodovat jako občan členského státu EU nemůžu (protože nějaký chytrák v Bruselu mě „ochránil“ jako investora tím, že nesmím kupovat ETF kde emitent nesepíše jakýsi risk info papír, jenomže ti z USA se na to vykašlali). Pak jedině zbývá FOREX, ale do toho se mi moc nechce. Ale třeba se ještě někdy k aktivnímu obchodování vrátím.
Za mě to tedy funguje. Je ale třeba s tím umět pracovat, být vytrénovaný atd. Další věc je, že ono to popravdě na vrch ještě vyžaduje nějaké pravidelné měsíční výdaje na technologie, jako lepší placená burzovní data (protože to co poskytuje broker je nic moc), lepší program na zobrazování grafů (kde se platí měsíční licence) atd.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

14. 6. 2022, 3:48

kiko01 píše: 14. 6. 2022, 3:33 nic v zlom, ale aky prinos pre ludstvo maju akciove trhy, forex, etf a pod ? Povodny zmysel akcii firiem kvoli ktorym to vzniklo je uz 90 rokov prec, a kam nas to posunulo? Nerypem, len by som rad na to poznal odpoved, a inu ako presun bohatstva a dalsie "kapitalisticke" bludy...
Důvod není 90 roků pryč. Stále jsou firmy, které primární financování čerpají emisí akcií. Ani by jim žádná banka nepůjčila (třeba biotechnologie, nebo obecně začínající technologické firmy). Nicméně musíš investorů nabídnou, že můžou kdykoliv z investice vycouvat (přes prodej na burze) aniž by hledali někde celé týdny kupce pomalu přes inzeráty jako na Bazoš že někdo prodá soustruh. Doporučuji přečíst knihu Teorie a praxe firemních financí (je to ale dost tlustá kniha na dlouhé zimní večery). Tam je třeba vysvětlené, jak velké zaběhnuté firmy řídí své finance přes cyklus emise dluhopisů - skupování vlastních akcií - emise akcií - skoupení dluhopisů. Bohužel to není vzhledem k rozsahu snadné tady vysvětlit.
FOREX je mezibankovní trh měn, kde prostě mezi sebou banky směňují měny podle toho, jak potřebují, nebo jak potřebuje jejich klient.
Komoditní burzy potřebují producenti a spotřebitelé kvůli řízení rizik.
ËTF je jen nástroj, jak si může drobný investor koupit celé S&P 500 aniž by musel kupovat akcie všech 500 firem v poměru tak jak tam jsou, nebo kupovat futures kde je to finančně obrovská pozice.
Atd. Atd.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

14. 6. 2022, 4:25

Honsa vydej knihu, snad to někdo bude číst, já už na to rezignoval, stručnost nebude tvoje silná stránka. Rozhodně se na tom vydělat dá, obchoduji už roky BTC, ne nanečisto, ale nervičky pěkně naostro 8) denně teď prodělávám desetitisíce, člověk se za ty roky naučí neplakat :D a neradovat se přespříliš, když nechutně bohatneš :D :D A na akcie a komodity zvysoka kašlu, to je hra s lidskými osudy (pěstiteli pšenice, těžaři ropy a pod.), když si multimiliardáři co chvíli vyrobí mediální kauzičku a "podškubnou koberec" pod lidma, co makaj rukama a vyděšený retail jde samozřejmě s nima, mě fakt štve. BTC ne, tam se škube jen pod hamouny, co jsou pak připosraní :wink: .. nech tohle být jako můj názor a prosím nepiš mi k tomu slohovku, nebudu to číst, souhlasím s tebou v tom, že o kontrolkách to fakt není, trh je třeba brát komplexně .. měj se fajn, kup si BTC nebo si o tom aspoň něco přečti prosím pěkně, než tu budeš zas verbálně explodovat .. jak já teď :D :D :D howgh
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
t256
Příspěvky: 2837
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

14. 6. 2022, 4:45

No, znam nekolik lidi kteri porad hledaji a nachazeji nejaky ten svuj "system", ale krome pribehu z motivacnich knih neznam nikoho kdo by na nejakem zbohatl :-)
kiko01
Příspěvky: 1598
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

14. 6. 2022, 4:51

aleshonsa píše: 14. 6. 2022, 3:48
kiko01 píše: 14. 6. 2022, 3:33 nic v zlom, ale aky prinos pre ludstvo maju akciove trhy, forex, etf a pod ? Povodny zmysel akcii firiem kvoli ktorym to vzniklo je uz 90 rokov prec, a kam nas to posunulo? Nerypem, len by som rad na to poznal odpoved, a inu ako presun bohatstva a dalsie "kapitalisticke" bludy...
Důvod není 90 roků pryč. Stále jsou firmy, které primární financování čerpají emisí akcií. Ani by jim žádná banka nepůjčila (třeba biotechnologie, nebo obecně začínající technologické firmy). Nicméně musíš investorů nabídnou, že můžou kdykoliv z investice vycouvat (přes prodej na burze) aniž by hledali někde celé týdny kupce pomalu přes inzeráty jako na Bazoš že někdo prodá soustruh. Doporučuji přečíst knihu Teorie a praxe firemních financí (je to ale dost tlustá kniha na dlouhé zimní večery). Tam je třeba vysvětlené, jak velké zaběhnuté firmy řídí své finance přes cyklus emise dluhopisů - skupování vlastních akcií - emise akcií - skoupení dluhopisů. Bohužel to není vzhledem k rozsahu snadné tady vysvětlit.
FOREX je mezibankovní trh měn, kde prostě mezi sebou banky směňují měny podle toho, jak potřebují, nebo jak potřebuje jejich klient.
Komoditní burzy potřebují producenti a spotřebitelé kvůli řízení rizik.
ËTF je jen nástroj, jak si může drobný investor koupit celé S&P 500 aniž by musel kupovat akcie všech 500 firem v poměru tak jak tam jsou, nebo kupovat futures kde je to finančně obrovská pozice.
Atd. Atd.
Este raz si precitaj moju otazku prosim 🤣

Som sa nepytal na definiciu :)

A dlhopisy som zabudol spomenut sry, to je este horsie ako ten zbytok, uz len samotny princip IOU v ponimami akom to provozuju staty je fakt genialny...
A kedze je to vsetko tak skvele tak vobec nieje vecsina statov a velka cast populacie zadlzena na x desatroci zadlzena az po usi. A prikladov ako vedia "zacinajuce firmy" nafuknut bublinu a ist stym na burzu a nasledne splasknut po odhaleni scamu je dost, ale fakt som sa pytal na nieco ine...
jergus.balaz
Příspěvky: 1549
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

14. 6. 2022, 5:40

kiko01 píše: 14. 6. 2022, 3:33 nic v zlom, ale aky prinos pre ludstvo maju akciove trhy, forex, etf a pod?
Jediný, okradnúť masu ľudí o peniaze. Nemusíme chodiť ďaleko, čo sa u nás dialo s BMG INVEST? Koľko ľudí im slepo naletelo, koľko ľudí tam prišlo a celoživotné úspory?
Je jedno staré nemecké porekadlo, jediné podstive peniaze si zarobis svojimi rukami, jediná podstiva banka je tvoje vrecko, a každý kapitalista ťa chce o tvoje peniaze pripraviť.
BalazKovo.sk
t256
Příspěvky: 2837
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

14. 6. 2022, 8:08

Nezbyde nez se stat taky kapitalistou :-)
O penize v tve poctive kapse te pripravi inflace (nebo lupici).
jergus.balaz
Příspěvky: 1549
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

14. 6. 2022, 8:35

t256 píše: 14. 6. 2022, 8:08 Nezbyde nez se stat taky kapitalistou :-)
O penize v tve poctive kapse te pripravi inflace (nebo lupici).
Momentálne inflácia. Preto som písal že kto má voľné peniaze, investuje ich podľa uváženia do toho čomu sa venuje, hmatateľné veci v prvom rade.
BalazKovo.sk
t256
Příspěvky: 2837
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

14. 6. 2022, 9:06

"hmatateľné veci" jako ze si koupim vagon zeleza a uskladnim ho na dvorku? Nebo staci kdyz si ho s mensimi naklady koupim u obchodnika, ale pred koncem dodaci lhuty ho zas nekomu prodam abych ho nemusel doma skladovat a za utrzene prachy ihned koupim zas dalsi zelezo s novou dodaci lhutou, nebo ho s jeste mensimi naklady koupim u obchodnika ktery fyzicke vyporadani ani neumoznuje (na burze) a kdyz uz, proc vubec kupovat podkladove aktivum (zelezo) kdyz muzu koupit (nebo prodat samozrejme) jen opcni pravo, nebo rovnou nejake derivaty typu CFD s prakticky libovolnymi podminkami?
A hned jsme u kapitalisticke spekulace :-)
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“