Zdražování elektřiny

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2670
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

23. 9. 2022, 1:04

Josef píše: 23. 9. 2022, 12:53 A myslíš, že se vláda socanů s ANO a později vláda ANO se socany ptali voličů zda odpískat rozjednaný plynovod přes Polsko? Slováci se asi neptali a jednoduše do té stavby šli a mají hotovo. Možná nám to Burešovic voliči vysvětlí, jak to bylo a kdo za to může, že jsme stále tak závislí na Rusovi. A ještě jedna poznámka pro ty méně chápavé, cena elektřiny se odvíjí i od ceny plynu. Ona se totiž vyrábí i spalováním plynu v elektrárnách.
O tom už bylo hodně napsáno a vždycky to skončilo tím, že tu stavbu zařízli Poláci.
A ještě poznámka pro ty zaslepené - cena elektřiny, do které se nepočítá jen výrobní cena konkrétního producenta, ale i těch debilů, kteří si zavřeli svoje jaderný elektrárny, protože maj jako modlu zelenej úděl, nebo na údržbu svých jaderných elektráren kašlali, až jich museli polovinu zavřít, takže buď vyráběj elektřinu z drahýho plynu, nebo vůbec, tak ta se tvoří na Lipské burze. A uměle se navyšuje přeprodáváním magawatt navzájem mezi firmama, který s elektřinou nemaj nic společnýho. Zrovna tak emisní povolenky; schválně udělané tak, aby se uživilo mnoho darmožroutů. Povolenky měly "ležet na ministerstvu", třeba životního prostředí, a otamtud si je měly kupovat teplárny, elektrárny... A ne překupníci.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2565
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

23. 9. 2022, 1:07

pafik píše: 23. 9. 2022, 12:50
jergus.balaz píše: 23. 9. 2022, 12:27
lapa píše: 23. 9. 2022, 12:11 Hmm, ponekud jinak - zdroj si urcite dohledas podle citace ... clanek je z 21.2.2022. Vzhledem k bodu 3 je primo prorocky ...
Perfektné zhodnotenie, prečo plyn ide hore. .....
Nojo, ale tohle je vlákno o zdražování elektřiny ......
Aha a které elektrárny primárně zvyšují cenu - plynové, vodní, atomové, ....?
Vše není jen prvoplanove, resp. na první signální..
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

23. 9. 2022, 1:25

Ty které nemáme :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2670
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

23. 9. 2022, 2:06

Zní to sice podivně, ale je to tak. Všechny ty jaderný elektrárny, který nejedou, zvyšujou cenu elektřiny.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

23. 9. 2022, 3:44

Jako jesliže vyrábíme 8GW a máme přenosovou soustavu do zahraničí 2GW, tak nějaká zahraniční poptávka nemůže nám zdražovat cenu na několikanásobek už dnes minulých cen. Prodražovat to může, ale ne tolik. Bohužel se kapacity přenosových přehraničních sítí navyšují, takže bude to nejspíš horší a horší. Nejspíše se dostaneme na ceny německé. Které bohužel taky nestagnují.
Za mě pořád platí ta základní premisa, budovat a rozšiřovat vlastní zdroje elektrické energie. Každou volnou kačku na to dát dokuď mi to stávající ekonomika dovolí. Pak nastane období sběru kořínků a pěstování brambor. :D
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

23. 9. 2022, 5:08

lapa: Tak ať máš klid. Samozřejmě podporuji vyhlášení referenda na Donbasu, ale mělo se udělat už v roce 2013, teď už to nemá žádný smysl. Doufám, že ti to takhle stačí, protože sem to fakt nepatří.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2670
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

23. 9. 2022, 5:16

bobik píše: 23. 9. 2022, 3:44 Jako jesliže vyrábíme 8GW a máme přenosovou soustavu do zahraničí 2GW, tak nějaká zahraniční poptávka nemůže nám zdražovat cenu na několikanásobek už dnes minulých cen. Prodražovat to může, ale ne tolik. Bohužel se kapacity přenosových přehraničních sítí navyšují, takže bude to nejspíš horší a horší. Nejspíše se dostaneme na ceny německé. Které bohužel taky nestagnují.
Za mě pořád platí ta základní premisa, budovat a rozšiřovat vlastní zdroje elektrické energie. Každou volnou kačku na to dát dokuď mi to stávající ekonomika dovolí. Pak nastane období sběru kořínků a pěstování brambor. :D
Tys nepochopil princip :) .
To není tak, že by někdo koupil energii, dopravil jí k sobě a pak jí zase dopravoval zpátky. To se kupuje "nastojato", koupíš tisíc megawatt české energie od ČEZu, obratem jí prodáš spřátelené firmě ve vedlejší kanceláři s 10% marží (pouhým kliknutím myši), ta jí prodá další spřátelený firmě.... a poslední firma v řadě jí prodá zpátky k nám třeba PRE, které si jí odebere přímo od ČEZu . Elektřina neteče mimo republiku, teče přímo ke spotřebitelům. A výsledná cena energiee, aniž by opustila republiku, co republiku, aniž by opustila objekt výrobce, je najednou dvojnásobná, trojnásobná, čtyř ..... atd atd.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

23. 9. 2022, 6:11

QNX píše: 23. 9. 2022, 5:08 lapa: Tak ať máš klid. Samozřejmě podporuji vyhlášení referenda na Donbasu, ale mělo se udělat už v roce 2013, teď už to nemá žádný smysl. Doufám, že ti to takhle stačí, protože sem to fakt nepatří.
Já podporuji odstřel Putlera.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

23. 9. 2022, 6:16

QNX píše: 23. 9. 2022, 5:08 lapa: Tak ať máš klid. Samozřejmě podporuji vyhlášení referenda na Donbasu, ale mělo se udělat už v roce 2013, teď už to nemá žádný smysl. Doufám, že ti to takhle stačí, protože sem to fakt nepatří.
Ještě jsi zapomněl na Taiwan, co tam? Podporuješ jejich samostatnost a nezávislost na komunistické Čajně? A ještě jedna perlička, v Azovu bojovala drtivá většina etnických Rusů na straně Ukrajiny. Jak by to referendum bez samopalů asi dopadlo? V Charkovské oblasti je taky drtivá většina ruského etnika a jak vítali ukrajinské vojáky. Proč asi? Viz Buča, Izjum. Jak by to referendum dopadlo, kdyby bylo opravdu demokratické?
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na- ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 9. 2022, 6:19

Zajimava situace v oblasti referenda je na slovensku. Zrejme tristni politicka situace plus vliv dezinformaci zpusobilo to ze kdyz putin naridi, "urizni si hlavu" nadpolovicni cast slovaku vezme tupy nuz a zacne pizlat.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

23. 9. 2022, 6:51

robokop: Hele, normálně si dej ban za hospodské řeči o politice a navíc mimo téma :lol:
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

23. 9. 2022, 7:02

pafik píše: 23. 9. 2022, 5:16
bobik píše: 23. 9. 2022, 3:44 Jako jesliže vyrábíme 8GW a máme přenosovou soustavu do zahraničí 2GW, tak nějaká zahraniční poptávka nemůže nám zdražovat cenu na několikanásobek už dnes minulých cen. Prodražovat to může, ale ne tolik. Bohužel se kapacity přenosových přehraničních sítí navyšují, takže bude to nejspíš horší a horší. Nejspíše se dostaneme na ceny německé. Které bohužel taky nestagnují.
Za mě pořád platí ta základní premisa, budovat a rozšiřovat vlastní zdroje elektrické energie. Každou volnou kačku na to dát dokuď mi to stávající ekonomika dovolí. Pak nastane období sběru kořínků a pěstování brambor. :D
Tys nepochopil princip :) .
To není tak, že by někdo koupil energii, dopravil jí k sobě a pak jí zase dopravoval zpátky. To se kupuje "nastojato", koupíš tisíc megawatt české energie od ČEZu, obratem jí prodáš spřátelené firmě ve vedlejší kanceláři s 10% marží (pouhým kliknutím myši), ta jí prodá další spřátelený firmě.... a poslední firma v řadě jí prodá zpátky k nám třeba PRE, které si jí odebere přímo od ČEZu . Elektřina neteče mimo republiku, teče přímo ke spotřebitelům. A výsledná cena energiee, aniž by opustila republiku, co republiku, aniž by opustila objekt výrobce, je najednou dvojnásobná, trojnásobná, čtyř ..... atd atd.
No pochopil jsem, že je to zde dokonale prolobované. Stát selhal. Co si ten přebujelý státní aparát vezme na zkrachovalém průmyslu a obyvatelstvu žijícím při svíčkách? Možná se svět skutečně řítí do nějakého megaprůseru a je tu snaha urvat co můžeš dokuď to jde a je z čeho.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

23. 9. 2022, 7:05

Hernajz vysvětlete už mi konečně někdo, jak probíhá takové "referendum pod hlavněmi samopalů".
Myslím reálně, ne jen jako politické heslo.
To tam stojí nějaký samopalník, a když zaškrtnu nesprávnou volbu, tak mě zastřelí? Nebo mi aspoň pažbou vyrazí zuby?

Já teda nevím, ale kdyby mě někdo nutil do nějaké odpovědi, tak i kdybych byl třeba nerozhodný, tak just zvolím tu opačnou variantu.

Uměl bych si představit, že k hlasování třeba nepřipustí nějakého profláklého aktivistu. Jako třeba kdysi u nás nepustili k hlasování o prezidentovi Sládka.
Ale to je snad pořád jenom jeden nebo několik málo hlasů. U Sládka to mělo smysl, ve sněmovně je jenom 200 lidí a bylo jasné, že je to nerozhodné. U veřejného referenda by to ale bylo spíš kontraproduktivní, protože by to naopak popíchlo další lidi k protestnímu hlasování.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

23. 9. 2022, 7:18

Mex: To je jen takový barvitý propagandistický obraz, to neber doslova.
jergus.balaz
Příspěvky: 1537
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

23. 9. 2022, 8:20

robokop píše: 23. 9. 2022, 6:19 Zajimava situace v oblasti referenda je na slovensku. Zrejme tristni politicka situace plus vliv dezinformaci zpusobilo to ze kdyz putin naridi, "urizni si hlavu" nadpolovicni cast slovaku vezme tupy nuz a zacne pizlat.
Na hulváta, tebe jebe?
BalazKovo.sk
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“