Zdražování elektřiny

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2022, 10:53

jergus.balaz píše: 9. 10. 2022, 10:33

Spolupracujeme s jednou firmou z Košíc. Keď enormne stúpla elektrina a plyn koncom minulého roka, majiteľ KE firmy ju celú presťahoval do najbližšej dediny do Maďarska, 18km od Košíc. Elektrinu majú 5x lacnejšiu, plyn 6x lacnejší ako my, za založenie novej sro v HU dostal od štátu pomoc v podobe úľav. Pol roka nemusí platiť za zamestnancov odvody, ďalšieho pol roka len polovičné odvody, prvý rok neplatí daň z príjmu, daň zo zisku a daň z dividend, plus z vybudovania prevádzky má úľavu na DPH. Keďže má 17 zamestnancov, za prvý rok má úsporu oproti SK okolo 300t €. Len za prvé tri mesiace tohto roku vzniklo v HU cez 10 tisíc nových firiem.
No důležité bude jak to budou mít za rok nebo dva .Kdyby tu byl Babiš tak to máme stejně jako Maďaři ,dotace až do bezvědomí ,kdo by ty dluhy zaplatil ho nezajímá důležité je že by nešel sedět ,u Orbána to bude podobné.
Ty bys měl vědět něco o tom co čeká předluženou firmu ,jak říkal Babiš stát je jako firma.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2022, 10:55

prochaska píše: 8. 10. 2022, 9:17
Engineer píše: 8. 10. 2022, 8:25Jsi aspoň schopný ve své sobeckosti a zaslepenosti uznat, že problém je nastartován nesmyslnejma sankcema proti Rusku

Co bys, když tady házíš moudra, poradil těm lidem co jim přišly zálohy na elektřinu či plyn v levelu vyšším než je jejich důchod, nebo v levelu rovnajícím se jejich platu na úrovni třetiny platu Německa?
Není mi úplně jasné co tě tak rozčílilo. Že nenadávám jak je všechno v prdeli a jak půjdeme do hajzlu a jak při privatizaci všechno rozkradli? Nedělám to už proto, že si myslím, že všechny tyhle negativní informace jsou poněkud nadsazené.

Vláda s tím bohužel nemůže nic udělat. Mohla by to zhoršit, ale zlepšit prakticky ne. Kdy mohly vlády v tomhle regionu něco opravdu udělat byla ekonomická singularita v devadesátých letech a ony to opravdu udělaly - přestaly se montovat do ekonomiky, zbavily se majetku za každou cenu. Pak už je to jen na lidech. Jestli je to takové nesnesitelné moudro, pak bych uvítal návrh řešení (tj. co konkrétně udělat) abych třeba pochopil, že nemám pravdu.

ad plat v levelu rovnajícím se jejich platu na úrovni třetiny platu Německa: jednoduše na tom nejsme ještě tak dobře, abychom měli ten plat větší. Důvodů je víc, některé z nich jsou dobře známé, když tak se o tom můžeme pobavit. Ale není to tím, že by německé firmy byly svině a politici blbci.

ad sankce proti Rusku: jsme ve válce proti Rusku. Západ vs. Orient. To, že krize vypukla právě v okamžiku, kdy se nám to nejmíň hodí (nahromaděné pnutí v cenách energií, krize kolem Covidu) není náhoda, on ten Putin zase není tak blbý a ví, kdy seknout. Že si za to můžeme taky sami zeleným blbnutím, o tom žádná. Ale taky to není čirá naivita evropských vlád, ale generační obměna, "oni" chtějí taky zbohatnout, tak si vymysleli celé nové obory a nás vytlačují. Znám to, zažil jsem už jednu technologickou revoluci, která staré dinosaury pohřbila a z jejich léta budované neskutečně drahé infrastruktury udělala šrot, i když to nebylo třeba nezbytně nutné.
Ale ti, co nadávají, že se všechno rozkradlo už nenapíšou, že to předtím všechno ukradli komanči, kdyby tu ta komoušská pakáž nebyla u moci, nebylo co rozkrádat.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8165
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2022, 11:03

fmodel píše: 9. 10. 2022, 10:53 Ty bys měl vědět něco o tom co čeká předluženou firmu ,jak říkal Babiš stát je jako firma.
On snad říkal, že stát je jako farma, ne? A že s námi bude zacházet jako se zvířaty :lol:
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2693
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

9. 10. 2022, 11:04

Josef píše: 9. 10. 2022, 10:49
pafik píše: 9. 10. 2022, 10:41
Max píše: 9. 10. 2022, 10:26

JJ, šedý mor, PS VB, VUML, SČSP, StB, práskání, některým to chybí a cítí nový východní vítr.
To se Josefa netýká; od toho okamžiku, kdy ho komouši odmítli vzít mezi sebe, je bytostně nenávidí ... :D
Neustále přemýšlím, co se s tebou stalo, že jsi takový duševní mrzák. Bylo to hodně z vysoka? Ty jsi musel zažít hodně opovržení, že si potřebuješ léčit mindráky. Je to s tebou smutné, co na to nejbližší okolí. Ještě to snáší?
Já, na rozdíl od tebe do strany nikdy nechtěl. Oni dobře znali mé opovrhování, přesto by mne tam chtěli. Jenže jsem je vždycky vyprovodil. A proto nostalgicky nevzpomínám na tu dobu jako ty.
Jo ty neustále přemýšlíš? A pořád se nedaří, co? To víš, kde nic není, ani smrt nebere... :lol:
Já tě neznám osobně, a tu informaci, žes chtěl ke komoušům a že tě nevzali, tu mi sdělil někdo odsud, když jsem se ho ptal na toho divnýho člověka... :D
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2022, 11:07

Engineer píše: 9. 10. 2022, 1:58
robokop píše: 9. 10. 2022, 12:41 Engineer:
No a mas nejake lepsi reseni nez ted predvedla vlada?
Treba jako ten orban? Jakoze se teda domluvi s tim ruskem na levny energii ktera diky jejim potrebam valcit stejne zdrazila takze nejen ze podkopal jednotu evropy v sankcnim boji s nesmyslnou valkou ale jeste vyjednal nesmyslnou drahou energii.

Nebo te napada jine reseni?

Vyslat bojovnika z-mana na jednani aby se v pravy cas transformoval a zbavil svet urputneho zloducha?

Vyhlasit referendum a pozadat putina o pohlceni vymenou za prazdne sliby a vrhnout nas do otroctvi abychom pomohli novemu sovetskemu svazu obnovit armadu.

Ja osobne teda netusim co s tim. A proto si nedovolim prilis kritizovat. Proste to prislo a my musime zatnout zuby.

Slo tomu predejit? Domnivam se ze ne, protoze nikdo nema kristalovou kouli a nemohl vedet ze putinovi takhle preskoci. Ze prijde covid. Ze budou ve francii odstavene jaderky a ze se to vsechno tak pekne sejde.

Jeste jsem si vzpomel na jeden uzasny post pod nejakym narkem na facebooku.
Nekdo pod to okomentoval "power of oni"
Vzdy za to muzou oni.
Jak se tam oni dostali?
Zvolili jsme je.
Nemuzem za to teda spis my?
A kdyz jsme je my konkretni nevolili,nemuzem za to ze jsme svym sousedum nevysvetlili co je to za lumpy a proc je dobre je nevolit?
No řešení moc není ... elektřinu prodávat jen přebytky, odejít z burzy. A u plynu se Vám asi udělá rudo před očima, ale jak jsem už napsal svět není černobílej nebo rudobílej, poslechni si ty rozhovory se Scottem Ritterem, Putinovi rozhodně nepřeskočilo, západ ho natlačil obrazně řečeno do kouta. Předejít tomu nepochybně šlo, kdo chce najde si informace. Evropa nemá alternativu za ruský plyn, a možná nejen za něj (jsou i jiný suroviny) to je prostě realita. Sankce jsou píčovina, která ničí víc nás než Rusko. Jen pro Tvoji představu, neutrální Švýcarsko v době druhý světový běžně dodávalo do třetí říše stroje a stejně tak Švédsko suroviny. Můžeme spekulovat proč, jestli to nebylo z donucení, ale spíš prostě nemíchali buzines a politiku. Nelíbí se mi, že tam na východě umírají lidi, nelíbí se mi válka zabíjení jak ukrajinců, tak rusů, ale tu jednostrannou propagandu, kde jedna strana je zlo a druhá je dobro si nechme do pohádek. Mně fašisti v roce 1943 popravili dědu a přesto, že napáchali nepředstavitelný zlo, bylo objektivně, něco co je vyneslo k moci a co v lidech vyvolalo ten tehdejší fanatismus a ochotu jít pouhých cca 20 let po jatkách první velký války znovu na porážku. A víš co stálo za vzestupem Hitlera a tou obří nenávistí k židům ? Byla to likvidace německý střední třídy židovskými bankéři a lichváři v době velký hospodářský krize a to spustilo tu šílenou nenávist. Jak skončila víme všichni. No a u nás ve vesnici žijí potomci Čechů z Volyně a ti jsou na jméno Bandera celkem alergický, co myslíš proč? A pro někoho je to národní hrdina.... takže vše je o úhlu pohledu a taky o kořenech zla. Jestli si myslíš, že je to tak jednoduchý, že zlo je Rusko a Putin tak to vidíš vážně moc jednoduše. Kolik jsi si poslechl projevů Putina řekněme za poslední dva či tři roky, nemyslím žvásty našich medií s jejich výtržky z kontextu? Nikdo z nás nezná do detailu co ten konflikt na východě spustilo, vina bude nepochybně na obou stranách, nikdo nevíme co bylo poslední impuls k ruskému útoku na Ukrajinu (i když já osobně si myslím že to byl požadavek Zelenského v lednu v Mnichově aby Ukrajina dostala jaderný zbraně). Ale můj názor se především ztotožňuje s jedním renomovaným válečným zpravodajem a to, že žádný území nestojí za ty spousty mrtvých a za to strádání a ničení. Místo aby se Evropa snažila ten konflikt ukončit a deeskalovat, tak tam jak šílenci sypeme zbraně, vymýšlíme sankce co nejvíc ničí nás a náš průmysl a blížíme se kvapem k bodu odkud už není návratu. Války nad jadernými mocnostmi nejdou vyhrát a kdo si myslí, že ano je magor a nebo na drogách. Měli bychom jednat, hledat řešení, dělat kompromisy, protože tím protiruským fanatismem se dopracujeme jen a pouze k nepředstavitelnýmu průseru a bůh je mi svědkem, že bych se rád mýlil. V daném stavu věcí už není žádný dobrý řešení, jsou jen méně špatná řešení a cesty kompromisů, eskalace nám nepomůže a zatnout zuby a věřit, že Rusko pod sankcemi padne je jen totálně naivní představa EU papalášů, on by totiž taky mohl Putina odstranit nějakej ostrej generál a zejtra už se tu nikdo z nás nebude o ničem bavit. Takže to co jsi psal výše doufám nemyslíš vše vážně? Rusko s Čínou a Indií plus 2/3 populace planety v zádech proti rozežranýmu, zlenivělýmu a zhlouplýmu západu???? Sami jsme svým chováním, kdy jsme stvořili svoji nenažraností a leností čínskou ekonomickou sílu a svoji debilní politikou tuhle sílu navíc spojili s Ruskem tomu brutálně pomohli. Čínská pracovitost (bohužel i komunistická direktiva), jejich ekonomická síla, dnes už i technická vyspělost plus Ruské obří zdroje surovin. Co proti nim máme my? Deset nebo padesát pohlaví, armádu debilních politiků, ulhaný media a pseudo odborníky na kde jakou píčovinu, zhlouplý lidi co se bez mobilu a internetu až snad ani nevyserou, tupou masu vřískající jak média velí, bez schopnosti používat mozek a přemýšlet, analyzovat .... jo a k tomu máme ještě v Nato u amíků, frantíků a britů nějaký ty atomovky a pár konvenčních zbraní ve skladech a možná hledáme po šuplíkách plány jak další zbraně vyrobit, a hledáme důchodce co to ještě umí, teda jestli budeme mít taky dost oceli, hliníku, titanu a dalších surovin, ze kterých to vyrobit půjde. Vážně věříš, že tohle stačí abychom mohli uvažovat o tom, že Rusko položíme na kolena nebo dokonce, že je porazíme? Tímto moje účast zde končí, děkuji za pozornost a zkuste v ponku najít ty mozky a vrátit je na místo kam patří a hlavně je použít. Nebudu reagovat na invektivy, ani na dotazy, protože půjdu dělat další dřevo do sporáku a vzpomínat na babičku co by asi říkala, že jsme se svoji debilitou vrátili o padesát až sto let zpět. A těm co mají možnost radím, dělejte to samý, protože lepší je mít a nepotřebovat, než nemít a potřebovat! Hodně štěstí a zdraví všem, i těm co tu čpí síru na Rusko a Putina, pokecáme za pár měsíců až třeba budete zase normální ... tedy jestli budeme naživu!!!!
Rusácké šváby i s Putlerem, včetně jeho evropské kamarily vypráskat až za Ural. Rusák krade, vraždí a nedodržuje žádné smlouvy. Rusácko vedou mafiáni, bývalí KGbáci s komoušskou minulostí a tady jim to úderka žere a ještě je omlouvá, že měli právo napadnout Ukrajinu. Ty žvásty o obraně jsou jen omáčka. Putler měl už dávno v plánu schlamstnout Ukrajinu. Dokud ve vedení a parlamentu Ukrajiny byli prorusáčtí kolaboranti, tak se Putler nemusel obávat, že se mu to časem nepovede. Obchody mezi rusáckými a ukrajinskými oligarchy jen kvetly, ale pak se Janukovyč poroučel a Putlerovi se jeho plány začaly bořit.
Ten Pišulin s Prasečnikem si akorát chtěli zprivatizovat Luhaňsko a Doněcko a nakrást si. Nějaké kecy o rusáckém sebeurčení jsou jen kydy pro ty blbce, co se tím nechali oblbnout.
Naposledy upravil(a) Max dne 9. 10. 2022, 12:07, celkem upraveno 4 x.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

9. 10. 2022, 11:14

pafik píše: 9. 10. 2022, 11:04
Josef píše: 9. 10. 2022, 10:49
pafik píše: 9. 10. 2022, 10:41
To se Josefa netýká; od toho okamžiku, kdy ho komouši odmítli vzít mezi sebe, je bytostně nenávidí ... :D
Neustále přemýšlím, co se s tebou stalo, že jsi takový duševní mrzák. Bylo to hodně z vysoka? Ty jsi musel zažít hodně opovržení, že si potřebuješ léčit mindráky. Je to s tebou smutné, co na to nejbližší okolí. Ještě to snáší?
Já, na rozdíl od tebe do strany nikdy nechtěl. Oni dobře znali mé opovrhování, přesto by mne tam chtěli. Jenže jsem je vždycky vyprovodil. A proto nostalgicky nevzpomínám na tu dobu jako ty.
Jo ty neustále přemýšlíš? A pořád se nedaří, co? To víš, kde nic není, ani smrt nebere... :lol:
Já tě neznám osobně, a tu informaci, žes chtěl ke komoušům a že tě nevzali, tu mi sdělil někdo odsud, když jsem se ho ptal na toho divnýho člověka... :D
To jsi si prostě vymyslel. Jsi jen a jen duševně trochu mimo normál, jen si nemůžeš uvědomovat, to je diagnóza. Netrap se tím, sám s tím nic neuděláš a okolí to bude muset snášet. Je to smutné, ale je to tak. Zamindrákovaná stará struktura, co si ne a ne uvědomit, že už jsou jiné, pro nás lepší, časy a máme pokoj od takových exotů jako jsi ty. Bohužel ne tady na fóru.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

9. 10. 2022, 11:36

jergus.balaz píše: 9. 10. 2022, 10:33 Elektrinu majú 5x lacnejšiu, plyn 6x lacnejší ako my
Na jak dlouho má obojí garantováno?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Mr. MR
Příspěvky: 763
Registrován: 31. 5. 2020, 10:05

9. 10. 2022, 11:39

Upozornění, tento příspěvek je čistá politika, navíc psaná v afektu. Navíc obsahuje sprostá slova.

Fmodel tady postoval příspěvek o garážnících. Velice mne to zaujalo. Ten strojový překlad je hnus, ale pointa je jasná:

a) oficiální svět stojí za hovno, proto si vytvoříme paralelní svět
b) v paralelním světě serem na vzdělání a papíry, každý dělá co umí, když je dobrý, má zákazníky a "jede", když ne, zhebne
c) čím zkurvenější stát (svět), tím víc valí ten paralelní (garáže)

Ten článek je sice o rusku, ale tady je to taky. Když něco potřebuju, to poslední, co mne napadne je oslovit "firmu". Nikdy. Firmy jsou pro mne no-go zona. Když něco potřebuju jdu za LIDMA. Sehnat a vyřídit se dá ledacos. Ale potřebuju lidi, konkretní lidi. Firma může stát za hovno, ale když je tam jeden člověk OK, může být OK i výsledek. Nejlepší garážisti jsou chlapi, co makali celý život v oboru a na důchod s profesí nesekli, ale pořídili domů mašinu a jedou na sebe, prostě přilepšení k důchodu. Od těch se dá něco přiučit.

Společnost tvoří cca 99% neschopných a závistiých idiotů. Ti vymýšlejí regulace a omezení, kterými chtějí zahlušit 1% kreativních lidí. Hlavní motivací je asi závist. Nikdy se jim to nepovede. A pokud ano, lidstvo zanikne. Pokud něco kope lidstvo dopředu, jsou to nespokojení a líní lidi ve stylu: Nebudu kopat kanál, seru na to! Radši vymyslím bagr/dynamit. Ten to vykope za mne.... Když jsou kreativci zahnaní do kouta, lezou do garáží. Chytré státy (mnou obdivovaný Izrael) dávají kreativcům prostor. Ono, nic moc jiného jim ani nezbývá, z jedné strany moře a ze tří stran arabáči. Kdyby Izraelci garážisty zabili, tak chcípnou. Chce to hodně nekonvenční myšlení, postavit tank Merkava. Motor v předu, to se fakt nenosí... Nebo iron dome, antiraketový system co začínal na řídící elektronice na úrovni hraček (I love Arduino!!!).
My se máme v ČR zatím moc fajn. Proroto mají antigarážníci=regulátoři žně. Ale to se změní. Každá sračka, každá krize dá vyniknout lidské tvořivosti a odhodlání. Sráč neuspěje vstříc opravdové výzvě. Garážista jo.
Připrav se, hrajem...
https://www.youtube.com/watch?v=HzjNAnEfvxc
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2693
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

9. 10. 2022, 12:01

Josef píše: 9. 10. 2022, 11:14
pafik píše: 9. 10. 2022, 11:04 ....
Jo ty neustále přemýšlíš? A pořád se nedaří, co? To víš, kde nic není, ani smrt nebere... :lol:
Já tě neznám osobně, a tu informaci, žes chtěl ke komoušům a že tě nevzali, tu mi sdělil někdo odsud, když jsem se ho ptal na toho divnýho člověka... :D
To jsi si prostě vymyslel. Jsi jen a jen duševně trochu mimo normál, jen si nemůžeš uvědomovat, to je diagnóza. Netrap se tím, sám s tím nic neuděláš a okolí to bude muset snášet. Je to smutné, ale je to tak. Zamindrákovaná stará struktura, co si ne a ne uvědomit, že už jsou jiné, pro nás lepší, časy a máme pokoj od takových exotů jako jsi ty. Bohužel ne tady na fóru.
Ale nevymyslel, možná bych to ještě našel v poště, jestli jsem to už nesmazal. A potvrzuje se to (skoro) každým dalším tvým příspěvkem. Tolik nenávisti a netolerance k čemukoliv jinýmu, než k tvým "správným" a jednoduchým názorům, to se hned tak nevidí.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

9. 10. 2022, 12:26

pafik píše: 9. 10. 2022, 12:01
Josef píše: 9. 10. 2022, 11:14
pafik píše: 9. 10. 2022, 11:04 ....
Jo ty neustále přemýšlíš? A pořád se nedaří, co? To víš, kde nic není, ani smrt nebere... :lol:
Já tě neznám osobně, a tu informaci, žes chtěl ke komoušům a že tě nevzali, tu mi sdělil někdo odsud, když jsem se ho ptal na toho divnýho člověka... :D
To jsi si prostě vymyslel. Jsi jen a jen duševně trochu mimo normál, jen si nemůžeš uvědomovat, to je diagnóza. Netrap se tím, sám s tím nic neuděláš a okolí to bude muset snášet. Je to smutné, ale je to tak. Zamindrákovaná stará struktura, co si ne a ne uvědomit, že už jsou jiné, pro nás lepší, časy a máme pokoj od takových exotů jako jsi ty. Bohužel ne tady na fóru.
Ale nevymyslel, možná bych to ještě našel v poště, jestli jsem to už nesmazal. A potvrzuje se to (skoro) každým dalším tvým příspěvkem. Tolik nenávisti a netolerance k čemukoliv jinýmu, než k tvým "správným" a jednoduchým názorům, to se hned tak nevidí.
Tak to bych opravdu rád viděl doložené, pokud nejsi stejný lhář jako QNX. Nebo alespoň zdroj, tedy kdo ti to napsal a následné potvrzení od toho zdroje. Netoleranci posuzuješ ty? Zrovna ty?
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2022, 12:51

Mr. MR píše: 9. 10. 2022, 11:39
My se máme v ČR zatím moc fajn. Proroto mají antigarážníci=regulátoři žně. Ale to se změní. Každá sračka, každá krize dá vyniknout lidské tvořivosti a odhodlání. Sráč neuspěje vstříc opravdové výzvě. Garážista jo.
No proto bylo tolik kutilů před revolucí, a proto že se máme dobře tak skoro vymřeli ,všechno se dá koupit v Číně a když je Čína drahá tak v Indii ,za chvíli si už nevyměníme ani žárovku nebo nevyčistíme odpad pod umyvadlem ,prostě to nepotřebujem na to máme firmy (tomu jsme se po revoluci smáli) degenerujem z blahobytu a já městkej člověk přemejšlímže se odstěhuju na venkov a na dožití si postavím pasivní dům z PUR panelů a vedle dílnu abych nechcíp nudou.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

9. 10. 2022, 12:54

I v roce velké krize 2008 se cena elektřiny jen lehce zakolísala. To co se děje teď je bezprecedentní. Podle mě jde jen o obyčejnou krádež ze strany státu a spol., další daňová pumpa k financování bůhvíčeho a podpoře kdovíkoho.
Přílohy
GRAF_ELEKTRINA.JPG
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2022, 12:56

ta informace s madarskem vyplova opakovane v oficialnich mediich ktere jsou pravne zodpovedne za to co tvrdi, nemam duvod myslet si ze to tam pisou aniz by to meli podlozene narozdil od neduveryhodnych zdroju od tebe.

https://ekonomickydenik.cz/pohadky-o-us ... -rozpocet/

Cena za elektřinu spotřebovanou nad uvedený limit totiž vzrostla o 94 procent a v případě plynu dokonce o 632 procent, jak uvedl Krisztián Szabó na webu atlatszo.hu.



mas mohl predvidat stejne jako vsichni co tvrdi ze se valce na ukrajine dalo predejit diky nejakym krokum na zapade asi taky predvidali
ne to byl vtip ale v zasade ze zkusenosti vim ze s rusakem se velmi tezko obchoduje a oni na to dojeli, meli mit obchody rozjete na vice frontach a ne se orientovat pouze na rusko
proste k tomu pak takhle prisli stejne jako my ke covidu a drahym energiim
to ze nemeli vatu a sirsi portfolio odberatelu je proste jen dlouholety vysledek hospodareni v te firme


QNX píše: 9. 10. 2022, 10:47 robokop: Kovosvit MAS měl problémy opakovaně, ale zrovna při poslední změně majitele se z toho mohl vyhrabat. Měl zajištěný obchod s Ruskem za 400 mega, ale ten mu zmařil stát právě z důvodů protiruských sankcí. Co je manipulativního na faktu, že stát jim znemožnil obchodovat s Ruskem, což pro ně byl významný trh a co je manipulativního na faktu, že jim zaříznul obchod za 400 mega? Co je manipulativní třeba na tom, že jejich slévárna je teď v hajzlu, protože drahé energie?


To tady spíš šíříš manipulace ty, když tvrdíš, že Maďarsko nakupuje draze plyn z Ruska. To je ukázková dezinformace pro kterou nemáš žádné důkazy.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2022, 12:59

za tohle nemuze stat jako debilni nastaveni lipske burzy
naopak stat a jeho zastupci nyni dost aktivne resi jak to napravit aby ty vypoctove postupy nebyli tak nesmyslne


bobik píše: 9. 10. 2022, 12:54 I v roce velké krize 2008 se cena elektřiny jen lehce zakolísala. To co se děje teď je bezprecedentní. Podle mě jde jen o obyčejnou krádež ze strany státu a spol., další daňová pumpa k financování bůhvíčeho a podpoře kdovíkoho.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

9. 10. 2022, 1:10

Já to vidím jako umělé zvýšení ceny. Chilku nás nechají rochnit se v turbulentních nesmyslně vysokých cenách a až to klesne na dvojnásobek dlouhodobého průměru, bude se nám to zdát jako krásná cena a hodný stát, co pro nás udělal. A přijmy do rozpočtu se trvale zvýší. To by mě ani nevadilo, kdyby to šlo třeba na snížení státního dluhu nebo na další rozvoj DS a výroby. Ale moje zkušenost mi řiká, že se to stejně prožere a rozkrade bez nějakého viditelného užitku pro prostého občana.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“