Zdražování elektřiny

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2022, 1:12

media nejsou pravne zodpovedna z a nic, viz nekolik zcela jasnych t.c. 199 t.z. z predchozich let, nevsim jsem si, ze by u toho co uadis ty media odkazovala zdroje, vzdy jen pisi ze "pry" a "udajne", to je neco jak "az"
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2022, 1:15

vsak jsem ti ted dodal i citaci zdroje
kde jsi nechal oci?
media samozrejme zodpovedna jsou viz cela rada zalob na ruzna vydavatelstvi a soudni rozhodnuti ktera probehla v posledni dobe

kde jsi celou dobu byl ze o tom nevis?
proc mate potrebu si neco takovehoto nalhavat
vsak je kolem tolik dukazu o opaku
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2693
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

9. 10. 2022, 2:23

Josef píše: 9. 10. 2022, 12:26
pafik píše: 9. 10. 2022, 12:01
Josef píše: 9. 10. 2022, 11:14
To jsi si prostě vymyslel. Jsi jen a jen duševně trochu mimo normál, jen si nemůžeš uvědomovat, to je diagnóza. Netrap se tím, sám s tím nic neuděláš a okolí to bude muset snášet. Je to smutné, ale je to tak. Zamindrákovaná stará struktura, co si ne a ne uvědomit, že už jsou jiné, pro nás lepší, časy a máme pokoj od takových exotů jako jsi ty. Bohužel ne tady na fóru.
Ale nevymyslel, možná bych to ještě našel v poště, jestli jsem to už nesmazal. A potvrzuje se to (skoro) každým dalším tvým příspěvkem. Tolik nenávisti a netolerance k čemukoliv jinýmu, než k tvým "správným" a jednoduchým názorům, to se hned tak nevidí.
Tak to bych opravdu rád viděl doložené, pokud nejsi stejný lhář jako QNX. Nebo alespoň zdroj, tedy kdo ti to napsal a následné potvrzení od toho zdroje. Netoleranci posuzuješ ty? Zrovna ty?
Ty fakt čekáš, že ti to řeknu? Jednak mi nestojíš za to, abych to hledal, a i kdybych to našel, tak ti sem maximálně zkopíruju tu formulaci, co jsem dostal, ale autora ne. Proč bych měl?
Vždyť je ti to jedno, s tvými jednoduchými postoji, názory, jednoduchým vyjadřováním a jednoduchým životem, kdo tě má nebo nemá rád.
viewtopic.php?p=460371#p460371
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2693
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

9. 10. 2022, 2:27

robokop píše: 9. 10. 2022, 1:15 vsak jsem ti ted dodal i citaci zdroje
kde jsi nechal oci?
media samozrejme zodpovedna jsou viz cela rada zalob na ruzna vydavatelstvi a soudni rozhodnuti ktera probehla v posledni dobe

kde jsi celou dobu byl ze o tom nevis?
proc mate potrebu si neco takovehoto nalhavat
vsak je kolem tolik dukazu o opaku
Víš, citovat zdroj je jedna věc, jeho spolehlivost druhá.
Já bych použil logickou úvahu; proč by Orbán v podstatě podporoval Putlera, kdyby za to nic nedostal? Co jiného je odpor proti sankcím, když ne jeho podpora?
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

9. 10. 2022, 2:36

pafik píše: 9. 10. 2022, 2:23
Josef píše: 9. 10. 2022, 12:26
pafik píše: 9. 10. 2022, 12:01
Ale nevymyslel, možná bych to ještě našel v poště, jestli jsem to už nesmazal. A potvrzuje se to (skoro) každým dalším tvým příspěvkem. Tolik nenávisti a netolerance k čemukoliv jinýmu, než k tvým "správným" a jednoduchým názorům, to se hned tak nevidí.
Tak to bych opravdu rád viděl doložené, pokud nejsi stejný lhář jako QNX. Nebo alespoň zdroj, tedy kdo ti to napsal a následné potvrzení od toho zdroje. Netoleranci posuzuješ ty? Zrovna ty?
Ty fakt čekáš, že ti to řeknu? Jednak mi nestojíš za to, abych to hledal, a i kdybych to našel, tak ti sem maximálně zkopíruju tu formulaci, co jsem dostal, ale autora ne. Proč bych měl?
Vždyť je ti to jedno, s tvými jednoduchými postoji, názory, jednoduchým vyjadřováním a jednoduchým životem, kdo tě má nebo nemá rád.
viewtopic.php?p=460371#p460371
Navrhuji pafikovi udělit titul "manekýn firmy Primeros". Takového chudáka těžko pohledat. Jen výmysly, kecy a ostrakizace. No, prostě nabubřelý chudáček, který si potřebuje namasturbovat ego. Už jsem mu jednou napsal, že mít takové přirozeníí, jako je on, tak se s tím živím. Ale asi bych umřel hlady, protože něci tak obrovského by nikam nevešlo. Dlouho jsi pak držel tu svou nevymáchanou, ale asi už tě pustili z ústavu a máš potřebu si to povadleé ego znovu pohonit. Nestojíš ai za odplivnutí, ty nulo prolhaná!
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2022, 2:52

Treba proto ze mu uveril a on ho pojebal jako to casto od rusu vidam?
Nic co by nebylo typicke.


pafik píše: 9. 10. 2022, 2:27
robokop píše: 9. 10. 2022, 1:15 vsak jsem ti ted dodal i citaci zdroje
kde jsi nechal oci?
media samozrejme zodpovedna jsou viz cela rada zalob na ruzna vydavatelstvi a soudni rozhodnuti ktera probehla v posledni dobe

kde jsi celou dobu byl ze o tom nevis?
proc mate potrebu si neco takovehoto nalhavat
vsak je kolem tolik dukazu o opaku
Víš, citovat zdroj je jedna věc, jeho spolehlivost druhá.
Já bych použil logickou úvahu; proč by Orbán v podstatě podporoval Putlera, kdyby za to nic nedostal? Co jiného je odpor proti sankcím, když ne jeho podpora?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2022, 2:53

Prosim o vecnou diskuzi bez urazek.
Ono to je totiz jako ta valka. Neco co se da vyresit jednoduse dukazy a argumenty. Da se snadno najit kdo je v pravu a kdo ne. Ale kdyz to proste jedna strana nechce slyset protoze by prohrala tak vytahuje silnejsi zbrane a z diplomacie je valka (v diskuzi nadavky).
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2693
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

9. 10. 2022, 3:01

Josef píše: 9. 10. 2022, 2:36 ....
Navrhuji pafikovi udělit titul "manekýn firmy Primeros". Takového chudáka těžko pohledat. Jen výmysly, kecy a ostrakizace. No, prostě nabubřelý chudáček, který si potřebuje namasturbovat ego. Už jsem mu jednou napsal, že mít takové přirozeníí, jako je on, tak se s tím živím. Ale asi bych umřel hlady, protože něci tak obrovského by nikam nevešlo. Dlouho jsi pak držel tu svou nevymáchanou, ale asi už tě pustili z ústavu a máš potřebu si to povadleé ego znovu pohonit. Nestojíš ai za odplivnutí, ty nulo prolhaná!
Konečně jsi vyplodil něco relativně samostatnýho :D . I když nutno přiznat, že jsi "nepřekročil svůj stín" ... :lol:
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

9. 10. 2022, 3:03

Tak jsem se rozhodl, že tady nechám pafika masturbovat a vzdám se účasti naa dění zdejšího fóra. Už mně to jeho jednání leze krkem. Přesně jako dezinfo. Něco vypustí a nedokáže. Ale ta hodnost by mu seděla.
Mějte se hezky, teda jen někteří...
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2693
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

9. 10. 2022, 3:04

robokop píše: 9. 10. 2022, 2:52 Treba proto ze mu uveril a on ho pojebal jako to casto od rusu vidam?
Nic co by nebylo typicke.


pafik píše: 9. 10. 2022, 2:27
robokop píše: 9. 10. 2022, 1:15 vsak jsem ti ted dodal i citaci zdroje
kde jsi nechal oci?
media samozrejme zodpovedna jsou viz cela rada zalob na ruzna vydavatelstvi a soudni rozhodnuti ktera probehla v posledni dobe

kde jsi celou dobu byl ze o tom nevis?
proc mate potrebu si neco takovehoto nalhavat
vsak je kolem tolik dukazu o opaku
Víš, citovat zdroj je jedna věc, jeho spolehlivost druhá.
Já bych použil logickou úvahu; proč by Orbán v podstatě podporoval Putlera, kdyby za to nic nedostal? Co jiného je odpor proti sankcím, když ne jeho podpora?
Já nevím, já na místě Orbána bych za tu podporu něco chtěl a kdyby ne, tak bych se přidal k ostatním a šil bych do Putlera. Neříkej, že je tak blbej, že to dělá za dobrý slovo.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2022, 3:29

pafik píše: 9. 10. 2022, 3:04
Já nevím, já na místě Orbána bych za tu podporu něco chtěl a kdyby ne, tak bych se přidal k ostatním a šil bych do Putlera. Neříkej, že je tak blbej, že to dělá za dobrý slovo.
Když to přátelství začalo tak to vypadalo na chrabrou ruskou armádu a na porcování Ukrajiny ,teď už nemůže jen tak otočit protože kdyby všechno prasklo tak by mohl napodobit Dučeho (viset hlavou dolů u benzínové pumpy) . Pokud by ty ceny plynu byly takové jak se píše a s odkladem na 3 roky tak potom je to pro Maďary hooodně velkej problém a to už na Sorose nehodí.
Přílohy
305271371_10222979907466501_3163921124961475730_n.jpg
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

9. 10. 2022, 4:29

Něco málo jsem pročítal co se tak kolem cen energii dělo a děje.

Nebyl by tu někdo kdo se orientuje v energetice, ekonomice, burzách a bankách?
Rád bych rozklíčoval důvod proč se léčí příznaky - vysoké ceny energií zastropováním cen a neléčí se původ tohoto neduhu-burza jež se projevuje jako vysoká cena...

Nějaká základní startovací fakta.
1. Produktem jsou energie či spíše energetický mix napříč státy EU. Před léty byli trhy pouze národní povětšinou s monopolním dodavatelem.
2. Otevření trhů - EU rozhodla že je to špatně a trhy se otevřou pomoci burzy. Jsou nějaké záruky, že rus nemá na burzu páky, či ji přímo netvoří?
3. Pravidla předpokládám nebyla určena žádná, protože Německo by netlačilo green deal + ruský plyn jako zálohu
4. Burza tvoří cenu na základě nabídky a poptávky
5. V CZ jsme bojovali, že nové bloky jaderek rus stavět nebude ani omylem, kdo ale (ne)bojoval za to, že dodavatelem plynu nebude na téměř 100% rus?
6. Nemec má konečně vytoužený volný trh, greendeal jištěný paroplynkami, ale nemá plyn.
7. Burza jede pořád "stejně" je z ní rus opravdu vyloučen? Nemyslím jenom jako dodavatel.
8. Plynu je ve světě dost i bez Rusa, ale Evropě schází jaksi infrastruktúra, kterou by se dal na její trh dodat jiný plyn než od Rusa.
9. Výstavba takové infrastruktúry je časově náročná - řádově roky, finančně náročná, musí být jasný zadavatel, musí být po tom poptávka, musí to někdo zaplatit
10. Obávám se, že dokud zůstane způsob obchodování a ceno-tvorby prostředníctvím burzy, nic z podmínek v bodě 9. nebude splněno, protože ti co toto mohou splnit musí mít motivaci... popravdě motivaci mají, ale přesně opačnou.

Zdůvodnění bodu 10. za podmínky, že vše řídí neviditelná ruka trhu tj. zde burza. Slávné to řčení "kapitalisty" Klause :wink:
- zadavatel - energetici - nemají motivaci něco stavět, jelikož více plynu, elektro zdrojů = nižší cena a tím pádem nižší zisky
- banky - zdroj financí - nemají motivaci podílet se na financování výstavby - více energo zdrojů = nižší ceny = nerentabilnost investice tj. velké riziko
- koncoví zákaznící - zájem by byl, ale nejsou schopni cokoliv na tom změnit, výjma těch velkých co si postaví vlastní zdroje
- politici - mají zájem mít moc a nikoliv věci vyřešit, přerozdělovaní je to co potřebují, takže proto řešení cenového stropu = doplatky eneretikům a bankám které přerozdělí z našich daní...

Výsledek, očekávám v dohledné době zavedení nových daní třeba ze slunce, ze střechy, z fasády atp.
jergus.balaz
Příspěvky: 1548
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2022, 4:41

pafik píše: 9. 10. 2022, 3:04 Já nevím, já na místě Orbána bych za tu podporu něco chtěl a kdyby ne, tak bych se přidal k ostatním a šil bych do Putlera. Neříkej, že je tak blbej, že to dělá za dobrý slovo.
Poznáš firmu MOL? Cca 4/5 firmy vlastní Maďarsko ako štát a tu zvyšnú pätinu vlastní Putin. Nie rusko, ale osobne Putin.
BalazKovo.sk
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

9. 10. 2022, 4:42

co říkáte na tento zdroj příjmů ... 19% + 60% tj. krásných 79% daně



Windfall tax
Ve čtvrtek 6. října představil ministr financí základní rámec novely zákona o daních z příjmů zavádějící mimořádnou daň z neočekávaných zisků, tzv. windfall tax. Vláda vynaloží veškeré úsilí, aby k účinnosti této novely došlo před 1. lednem 2023, a to buďto v rámci pozměňovacího návrhu k daňovému balíčku, který je aktuálně před druhým čtením v poslanecké sněmovně, či formou samostatné novely zákona o daních z příjmů.

Tato dočasná mimořádná daň by měla platit od roku 2023 do roku 2025. Podstatou nově avizované daně je 60% daňová přirážka aplikovaná na nadměrný zisk, který by měl být stanoven porovnáním základu daně za aktuální rok s průměrem historických základů daně za období 2018–2021; tento průměr se pro účely porovnání navýší o 20 %.

Koho se bude týkat?
Zdaleka se však nebude týkat všech plátců daně z příjmů. Windfall tax je cílená na mimořádně ziskové velké společnosti podnikající v následujících ekonomických odvětvích:

Těžba a úprava černého uhlí;
Těžba ropy a zemního plynu;
Výroba koksu a rafinovaných ropných produktů;
Výroba, přenos a rozvod elektřiny;
Výroba plynu; rozvod plynných paliv prostřednictvím sítí;
Velkoobchod s kapalnými palivy a příbuznými výrobky;
Velkoobchod s plynnými palivy a příbuznými výrobky;
Potrubní doprava ropovodem;
Potrubní doprava plynovodem;
Finanční zprostředkování, kromě pojišťovnictví a penzijního financování, jde-li o poplatníka, který je bankou (s výjimkou centrální banky).
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

9. 10. 2022, 5:02

Dobrý, no ale je tam také uvedeno KDO obdrží = bude mu přerozdělen výnos z této daně?
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“