Zdražování elektřiny

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2022, 10:32

Když vám někdo bude říkat: "ᴀʟᴇ Rᴜsᴋᴏ ɴᴇʙʏʟᴏ ᴋᴏʟᴏɴɪᴀ́ʟɴɪ́ ᴠᴇʟᴍᴏᴄɪ́"
Smyslem této mapy je vyvrátit běžně šířenou lež, že Rusko nebylo
imperiální mocností. Rusko často používá tuto lež k tomu, aby si
dalo morálně vysokou úroveň a omluvilo koloniální války s
masovým vražděním, jako je ta současná na Ukrajině.

a trošku přehlednější
Přílohy
ruské kolonie.jpg
aaa.jpg
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

9. 10. 2022, 10:58

fmodel píše: 9. 10. 2022, 10:32 ...lež, že Rusko nebylo imperiální mocností...
Tomu fakt nekdo veri? Vzdyt je to absurdni.
Od Ivana Hrozneho do Unorove revoluce, t.j. mezi lety 1552-1917 rostlo tzv. Rusko prumerne pres 100 ctverecnich km denne. Den za dnem po 365let.
Jinymi slovy, Rusko spolklo kazdym rokem priblizne jedno Slovensko a to po dobu vic jak tri a pul stoleti (prirovnani pujcene od M. Romancova).
S velikym naskokem je tak tento narod (myslim tim etnicti vychodni slovane - rusove z oblasti puvodniho Moskevskeho knizectvi a pozdeji rozsirovani o ruzne Turkity) nejvice se rozpinajici svetovou entitou.
Ale podle jejich nynejsich slov oni nikdy valku nezacali! Vzdy sli pomahat a od "osvobozenych" tak logicky ocekavaji uctu. :D
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

10. 10. 2022, 12:44

Zajímavé video na téma útoku na Krymský most.
https://www.youtube.com/watch?v=VgNKW-Bdu4E
Je to od nějakého Rusa, co žije v USA.
Myslím, že to otvírá dost otázek stran realizace toho útoku.

Je to v ruštině, ale dají se zapnout automatické titulky, které se dají přeložit do češtiny.

Poznámka: už hodně dlouho jsem neslyšel nic v ruštině. Tenhle člověk mluví sice rychle, ale podle mě velmi dobře srozumitelně. Tak jsem si to dal v originále a až mě překvapilo, že i po té děsné době od školy jsem rozuměl snad každému slovu.
Uživatelský avatar
Ferrit
Příspěvky: 432
Registrován: 6. 8. 2009, 10:08
Bydliště: Třebíč

10. 10. 2022, 6:16

Poznámka: už hodně dlouho jsem neslyšel nic v ruštině. Tenhle člověk mluví sice rychle, ale podle mě velmi dobře srozumitelně. Tak jsem si to dal v originále a až mě překvapilo, že i po té děsné době od školy jsem rozuměl snad každému slovu.
A to je i v současné rusobijecké době plus!!! Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem! Ale pozor, nazvou tě proruským švábem!
Já mám už problém jen s tím, že i mluvím rusky a při tom nemluvím anglicky ale francouzsky a německy. Holt totalita je tady zas!
MN-80A, BF-20 Vario, MAHOS 22, Beiping PP-U3, Prusa i3-MK2
I cesta je cíl. - "Finis coronat opus"
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2693
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

10. 10. 2022, 8:14

Mart76 píše: 9. 10. 2022, 7:51
pafik píše: 9. 10. 2022, 3:04 Já nevím, já na místě Orbána bych za tu podporu něco chtěl a kdyby ne, tak bych se přidal k ostatním a šil bych do Putlera. Neříkej, že je tak blbej, že to dělá za dobrý slovo.
Třeba dostavět Paks?
A možná při případném porcování Ukrajiny by Orbán nepohrdl kouskem Zakarpatí, kde je velká maďarská menšina. Ale tohle berte jako opravdu velkou spekulaci.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ma%C4%8Fa ... ajin%C4%9B
A není to málo, Antone Pavloviči??
Maďarsko je součástí EU a Orbánovi musí být jasné, že by mu něco takovýho neprošlo. Takže já bych nějaké územní požadavky zavrhnul. A jsme zpátky u plynu.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2693
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

10. 10. 2022, 8:17

Thomeeque píše: 9. 10. 2022, 7:23
QNX píše: 9. 10. 2022, 6:49 robokop: Cena za jakou nakupuje Maďarsko plyn není veřejně známá. Takže odkazy na články novinářů, kteří šíří pouze nějaké své dohady
A co teda šíříš ty, když ta cena není veřejně známá?
Co by šířil; zdravé pochybnosti.
Víš jak to říkal ten anglán: nevěřím statistice, kterou si sám nezfalšuju. Nebo tak nějak. :)
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

10. 10. 2022, 8:47

Mex píše: 10. 10. 2022, 12:44 Zajímavé video na téma útoku na Krymský most.
https://www.youtube.com/watch?v=VgNKW-Bdu4E
Je to od nějakého Rusa, co žije v USA.
Myslím, že to otvírá dost otázek stran realizace toho útoku.

Je to v ruštině, ale dají se zapnout automatické titulky, které se dají přeložit do češtiny.

Poznámka: už hodně dlouho jsem neslyšel nic v ruštině. Tenhle člověk mluví sice rychle, ale podle mě velmi dobře srozumitelně. Tak jsem si to dal v originále a až mě překvapilo, že i po té děsné době od školy jsem rozuměl snad každému slovu.
Tak hlavní je, že se to podařilo.
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

10. 10. 2022, 9:30

pafik píše: 10. 10. 2022, 8:14
Mart76 píše: 9. 10. 2022, 7:51
pafik píše: 9. 10. 2022, 3:04 Já nevím, já na místě Orbána bych za tu podporu něco chtěl a kdyby ne, tak bych se přidal k ostatním a šil bych do Putlera. Neříkej, že je tak blbej, že to dělá za dobrý slovo.
Třeba dostavět Paks?
A možná při případném porcování Ukrajiny by Orbán nepohrdl kouskem Zakarpatí, kde je velká maďarská menšina. Ale tohle berte jako opravdu velkou spekulaci.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ma%C4%8Fa ... ajin%C4%9B
A není to málo, Antone Pavloviči??
Maďarsko je součástí EU a Orbánovi musí být jasné, že by mu něco takovýho neprošlo. Takže já bych nějaké územní požadavky zavrhnul. A jsme zpátky u plynu.
Však Orbán na uzavřeném jednání své strany prohlásil, že předpokládá vystoupení Maďarska z EU kolem roku 2030, když už přestane čerpání dotací z EU a Maďarsko se po roce 2030 stane čistým plátcem do rozpočtu EU.
A to je za 8 roků.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Fifík
Příspěvky: 693
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

10. 10. 2022, 10:11

Spolehlivý a levný dodavatel plynu právě odněkud od Astrachaně pálí rakety na ukrajinské civilní cíle po celém jejím území.
Doufám, že místní úderka nám vysvětlí, jakou myšlenkovou gymnastikou dojít k závěru, že je to úplně v pohodě. :|
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

10. 10. 2022, 10:13

Mart76 píše: 10. 10. 2022, 9:30
Však Orbán na uzavřeném jednání své strany prohlásil, že předpokládá vystoupení Maďarska z EU kolem roku 2030, když už přestane čerpání dotací z EU a Maďarsko se po roce 2030 stane čistým plátcem do rozpočtu EU.
A to je za 8 roků.
No Maďaři nejsou ekonomicky silní jako Britové, tak že by je odchod dostal na kolena už jenom proto aby to nezkusil někdo jiný .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

10. 10. 2022, 10:18

Fifík píše: 10. 10. 2022, 10:11 Spolehlivý a levný dodavatel plynu právě odněkud od Astrachaně pálí rakety na ukrajinské civilní cíle po celém jejím území.
Doufám, že místní úderka nám vysvětlí, jakou myšlenkovou gymnastikou dojít k závěru, že je to úplně v pohodě. :|
Stejně je to divnej svět ,když o někom třeba řekneš že je ,,negr" můžeš jít sedět nebo máš podmínku případně tě vyhodí z práce ,když velebíš ruského masového vraha tak je to jenom rozdílný názor a je to bez jakéhokoliv trestu . Když budu velebit Hitlera co se stane ??
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8165
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

10. 10. 2022, 10:22

Fifík píše: 10. 10. 2022, 10:11 Spolehlivý a levný dodavatel plynu právě odněkud od Astrachaně pálí rakety na ukrajinské civilní cíle po celém jejím území.
Doufám, že místní úderka nám vysvětlí, jakou myšlenkovou gymnastikou dojít k závěru, že je to úplně v pohodě. :|
Vždyť je to jen místní šarvátka, prostě se tam Rusové poprali mezi sebou (Ukrajina je jen výmysl místních Banderovců). Plyn klidně můžeme kupovat, vždyť my s nimi neválčíme, naopak, oni se k nám tváří velmi přátelsky a ten výbuch ve Vrběticích, kdo ví jak to bylo, nejspíš si hlídač v prachárně zakouřil. Kdepak, mít doma teplo a chodit v trenkách, to je to za co bojujeme :-)
Aleš Procháska
Fifík
Příspěvky: 693
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

10. 10. 2022, 10:52

prochaska píše: 10. 10. 2022, 10:22 Vždyť je to jen místní šarvátka, prostě se tam Rusové poprali mezi sebou (Ukrajina je jen výmysl místních Banderovců). Plyn klidně můžeme kupovat, vždyť my s nimi neválčíme, naopak, oni se k nám tváří velmi přátelsky a ten výbuch ve Vrběticích, kdo ví jak to bylo, nejspíš si hlídač v prachárně zakouřil. Kdepak, mít doma teplo a chodit v trenkách, to je to za co bojujeme :-)
Tak jasný, kamkoliv pustíš rusa, bude se tam chovat jako doma. Včetně kouření v muničním skladu.. :lol:

PS: kremrole už mají odpověď, proč rusáci můžou bombardovat civilní cíle na Ukrajině. Prej proto, že USA taky hodili na dvě japonský města atomovou bombu. :shock:
Selic
Příspěvky: 652
Registrován: 17. 2. 2010, 1:58
Bydliště: Novopacko

10. 10. 2022, 10:53

prochaska píše: 10. 10. 2022, 10:22
Fifík píše: 10. 10. 2022, 10:11 Spolehlivý a levný dodavatel plynu právě odněkud od Astrachaně pálí rakety na ukrajinské civilní cíle po celém jejím území.
Doufám, že místní úderka nám vysvětlí, jakou myšlenkovou gymnastikou dojít k závěru, že je to úplně v pohodě. :|
Vždyť je to jen místní šarvátka, prostě se tam Rusové poprali mezi sebou (Ukrajina je jen výmysl místních Banderovců). Plyn klidně můžeme kupovat, vždyť my s nimi neválčíme, naopak, oni se k nám tváří velmi přátelsky a ten výbuch ve Vrběticích, kdo ví jak to bylo, nejspíš si hlídač v prachárně zakouřil. Kdepak, mít doma teplo a chodit v trenkách, to je to za co bojujeme :-)
Máš špatnou mušku střelmistře, degraduji tě na botmistra:
https://www.youtube.com/watch?v=TnT2SYRiFrA
Elektrikář, mechaniku dělám jen z donucení a jako hobby.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

10. 10. 2022, 11:03

Fifík: Chceš vysvětlení k těm posledním úderům? Před pár dny jsem procházel ruská média a dochází tam ke změně nálady. Rusko si pomalu začíná uvědomovat, že Ukrajina není jen Západem zneužitý a navedený přítel, ale že už je to regulérní nepřítel. Společně s poznáním, že Ukrajinu nejde získat na svou stranu tam roste i přesvědčení, že když si ji nemohou získat, tak bude lepší/nutné ji zničit. Také tam po útoku na Krymský most velice zesílilo volání po "Když oni útočí na naši civilní infrastrukturu, dejme jim stejnou odpověď." To co se teď děje je asi jen ochutnávka strategie затемнение. Rusko zlikviduje energetickou infrastrukturu Ukrajiny a tím ji posune do středověku. Zároveň to povede k migrační krizi v EU, protože přežít zimu na Ukrajině bez elektřiny, plynu uhlí bude dost velký problém. Taková strategie dvě mouchy jednou ranou. Útok na Krymský most byl překročením červené čáry, Rusko před tím opakovaně varovalo. Pokud opravdu dojde na plné rozvinutí plánu затемнение tak můžeš čekat další útoky na turbíny elektráren a na hlavní rozvodny s následným kolapsem ukrajinské rozvodné sítě bez šance na opravu v dohledné době. Je to ošklivé, ale taková je válka. Proto bych dal přednost míru.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“