No to čumím...

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

26. 12. 2022, 8:45

robokop píše: 24. 12. 2022, 7:02 Tak pani se predvedla naprosto dokonale v minulosti a neni pochyb co hlasa.

Jestli tem nesmyslum veris je mi te lito.
Jestli ma byt podle tebe pravda vsechno co neni mainstream jen proto ze to neni mainstream tak je mi te jeste vic lito.

Jestli te zajima skutecna pravda a nejsi ochotny venovat chvili na overovani faktu, mozna zkus sledovat zdejsi debaty. Hovadiny se tu vetsinou v brzku rozkrejou.

Jinak co se tyce hlavnich medii, byvaji nepresna a tendencni. Ale o oproti tem co hlasaji jen pravdu a nic nez pravdu a rychle ctete nez to smazou, je to fakt jen mirna nepresnost. Protoze jestli to ctes tak ctes cistokrevne lzi a fikci.

Jeste k teto pani. Ona diky sireni zjevnych lzi zpusobila smrt mnoha lidi a o tom neni pochyb. Blbe se to konkretizuje a neni vule za to nekoho obvinovat ale je to normalni masova vrazedkyne. A jako lekarka musela vedet presne dusledky.
Velice děkuji za péči, ale litovat mě fakt nemusíš a ani k tomu nemáš důvod... :D

Já jsem zažil padesátá léta a sedmdesátá léta (dobu normalizace) minulého století a tak mohu trochu srovnávat a docela se tím i bavím. Dříve se masově varovalo a byly to, co nás ohrožuje, štvavé vysílačky, dnes jsou to dezinformační weby, dříve zde byli skryti agenti a spolupracovníci CIA, dnes jsou mezi námi ruští švábi. :lol:

Je zajímavé, že právě ty štvavé vysílačky a ti skrytí agenti a spolupracovníci západních rozvědek byli nakonec ti, kteří říkali informace, které postupně vedly k rozpadu vládnoucího režimu, který se prohlašoval za jediného správného nositele pokroku a blahobytu. No a opět se najdou lidé, kteří ty, kteří nejdou se současným režimem, kategoricky dehonestují a aniž si poslechnou co říkají a zamyslí se nad tím, je zavrhnou. Kdysi se na rozpoznání takových vyvrhelů používaly kacířské čepice a upalovali se, možná, že by se nějaké výrazné označení mělo začít vyrábět a těmi, co mají zásadně jasno, co je správné, by se měla tato označení novodobým kacířům nasazovat, aby se ostatní zbloudilí včas mohli těmto nositelům zla vyhnout...

Zajímá mě pravda a ověřování faktů a proto sleduji kde koho a kde co a srovnávám si to a ono to nevychází tak zcela jednoznačně. A sledování zdejších debat, jak jako získání jedině správných názorů doporučuješ, vede spíše k tomu, že ti, kteří mají "podivný" názor, jsou zesměšněni nebo rovnou dostanou ban...
Dokonce jeden zdejší nositel absolutní pravdy :D zde navrhoval tyto zlé jedince oznamovat Policii !!!
zverodoktor
Příspěvky: 2995
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

26. 12. 2022, 10:09

pavlík píše: 26. 12. 2022, 8:45 Já jsem zažil padesátá léta a sedmdesátá léta (dobu normalizace) minulého století a tak mohu trochu srovnávat a docela se tím i bavím. Dříve se masově varovalo a byly to, co nás ohrožuje, štvavé vysílačky, dnes jsou to dezinformační weby, dříve zde byli skryti agenti a spolupracovníci CIA, dnes jsou mezi námi ruští švábi. :lol:
Akurát drobný rozdiel bol v tom, že ak si v tej dobe počúval tie štvavé vysielačky, o 3 ráno ti 2 páni v čiernych kabátoch zazvonili pri dverách bytu a skončil si v Jáchymove. Prípadne v 50-tych rokoch bez väčšieho rozruchu na šibenici. Hneď potom, ako si večer predtým pri pive spomenul počúvanie stanice svojmu najlepšiemu kamarátovi, ktorý predtým tiež počúval, ale potom ho podobní 2 páni v čiernych kabátoch presvedčili ako môže byť spoločensky užitočnejší.
Pohľad pamätníka na dianie v 50-tych a 70-tych rokoch je totiž značne závislý od toho, na ktorej strane vtedy stál...
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8165
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

26. 12. 2022, 10:37

Aspoň co se mě týká, ber to ne jako snahu tě umlčet, ale jako prostý údiv. Údiv stejného druhu jako nad člověkem který opakovaně zkouší rozhýbat perpetuum mobile, protože těm na youtube to přece krásně fungovalo nebo nad někým kdo se bojí, že při očkování proti covidu dostane do krve mikročipy pomocí kterých ho budou ilumináti na dálku ovládat :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

26. 12. 2022, 11:23

Jenze v tomhle pripade ty dezinformace lze snadno overit a zjistit ze lidi jako pekova kecaj.
Tzn. Ze ten hlavni proud je ten co je na strane pravdy a faktu i kdyz i tam jsou drobne ulety.
A v tom je rozdil mezi tvym srovnanim. Takze tvoje srovnani je zavadejici a manipulativni. Neni to rozhodne vubec podobna situace.
A ano je mozne ze tyhle dezinformace povedou k rozpadu systemu a na cestu do rozhodne vetsich sracek viz kam to dokopal zdroj tech dezinformaci.
Ti si tam lzou navzajem tak moc ze se z tridenni specialni operace vyklubal mezinarodni debakl ktery asi nema v historii obdoby. Lidi tam nemaji co do ust. A kam se jit vykadit. Mnohe kouty zeme ziji na urovni stredoveku. Tzn. S temahle nas zadne lepsi casy necekaji. Jestli ti to zatim nedoslo i prez to ze jsme v minulosti uz meli tu cest. Tak mi nezbyde nez dalsi litost.


pavlík píše: 26. 12. 2022, 8:45
robokop píše: 24. 12. 2022, 7:02 Tak pani se predvedla naprosto dokonale v minulosti a neni pochyb co hlasa.

Jestli tem nesmyslum veris je mi te lito.
Jestli ma byt podle tebe pravda vsechno co neni mainstream jen proto ze to neni mainstream tak je mi te jeste vic lito.

Jestli te zajima skutecna pravda a nejsi ochotny venovat chvili na overovani faktu, mozna zkus sledovat zdejsi debaty. Hovadiny se tu vetsinou v brzku rozkrejou.

Jinak co se tyce hlavnich medii, byvaji nepresna a tendencni. Ale o oproti tem co hlasaji jen pravdu a nic nez pravdu a rychle ctete nez to smazou, je to fakt jen mirna nepresnost. Protoze jestli to ctes tak ctes cistokrevne lzi a fikci.

Jeste k teto pani. Ona diky sireni zjevnych lzi zpusobila smrt mnoha lidi a o tom neni pochyb. Blbe se to konkretizuje a neni vule za to nekoho obvinovat ale je to normalni masova vrazedkyne. A jako lekarka musela vedet presne dusledky.
Velice děkuji za péči, ale litovat mě fakt nemusíš a ani k tomu nemáš důvod... :D

Já jsem zažil padesátá léta a sedmdesátá léta (dobu normalizace) minulého století a tak mohu trochu srovnávat a docela se tím i bavím. Dříve se masově varovalo a byly to, co nás ohrožuje, štvavé vysílačky, dnes jsou to dezinformační weby, dříve zde byli skryti agenti a spolupracovníci CIA, dnes jsou mezi námi ruští švábi. :lol:

Je zajímavé, že právě ty štvavé vysílačky a ti skrytí agenti a spolupracovníci západních rozvědek byli nakonec ti, kteří říkali informace, které postupně vedly k rozpadu vládnoucího režimu, který se prohlašoval za jediného správného nositele pokroku a blahobytu. No a opět se najdou lidé, kteří ty, kteří nejdou se současným režimem, kategoricky dehonestují a aniž si poslechnou co říkají a zamyslí se nad tím, je zavrhnou. Kdysi se na rozpoznání takových vyvrhelů používaly kacířské čepice a upalovali se, možná, že by se nějaké výrazné označení mělo začít vyrábět a těmi, co mají zásadně jasno, co je správné, by se měla tato označení novodobým kacířům nasazovat, aby se ostatní zbloudilí včas mohli těmto nositelům zla vyhnout...

Zajímá mě pravda a ověřování faktů a proto sleduji kde koho a kde co a srovnávám si to a ono to nevychází tak zcela jednoznačně. A sledování zdejších debat, jak jako získání jedině správných názorů doporučuješ, vede spíše k tomu, že ti, kteří mají "podivný" názor, jsou zesměšněni nebo rovnou dostanou ban...
Dokonce jeden zdejší nositel absolutní pravdy :D zde navrhoval tyto zlé jedince oznamovat Policii !!!
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2574
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

26. 12. 2022, 12:07

No, na Putina je podáno trestní oznámení ruské prokurature, protože v projevu sám použil pojem válka (na Ukrajině) a za to je v Rusku 15 let... :lol:.
Tak jsem zvědav, jak to dopadne... :lol:
Bud je Rusko právní stát a batuska půjde brucet... nebo je to cele... poněkud jinak :lol:
On to vůbec nějak těm svým obdivovatelům neusnadnuje :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
atlan
Příspěvky: 3347
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

26. 12. 2022, 12:15

To sa na politika nevztahuje, ak by sa nasiel niekto kto by to na neho povedal spachal by samovrazdu 6 ranami :D
Naposledy upravil(a) atlan dne 26. 12. 2022, 12:22, celkem upraveno 1 x.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2574
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

26. 12. 2022, 12:20

atlan píše: 26. 12. 2022, 12:15 To sa na plitika nevztahuje, ak by sa nasiel niekto kto bybto na neho povedal spachal by samobrazdu 6 ranami :D
Právní stát poznáš podle toho, že se to (právni předpisy obecne) vztahuje zejména na politika :lol:...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
atlan
Příspěvky: 3347
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

26. 12. 2022, 12:23

Taky stat neni ani na vychod ani na zapad od nas.... Asi nikde.
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

26. 12. 2022, 12:40

robokop píše: 26. 12. 2022, 11:23 Jenze v tomhle pripade ty dezinformace lze snadno overit a zjistit ze lidi jako pekova kecaj.
Tzn. Ze ten hlavni proud je ten co je na strane pravdy a faktu i kdyz i tam jsou drobne ulety.
A v tom je rozdil mezi tvym srovnanim. Takze tvoje srovnani je zavadejici a manipulativni. Neni to rozhodne vubec podobna situace.
A ano je mozne ze tyhle dezinformace povedou k rozpadu systemu a na cestu do rozhodne vetsich sracek viz kam to dokopal zdroj tech dezinformaci.
Ti si tam lzou navzajem tak moc ze se z tridenni specialni operace vyklubal mezinarodni debakl ktery asi nema v historii obdoby. Lidi tam nemaji co do ust. A kam se jit vykadit. Mnohe kouty zeme ziji na urovni stredoveku. Tzn. S temahle nas zadne lepsi casy necekaji. Jestli ti to zatim nedoslo i prez to ze jsme v minulosti uz meli tu cest. Tak mi nezbyde nez dalsi litost.
No jo, co říci, snad jen že je mi tě až líto, jak moc je ti mě líto, taková starostlivost je obdivuhodná :D Děkuji za to :!:

Jo ještě si dovolím malý dovětek - téměř s jistotou předpokládám, že jsi si ten odkaz na Pekovou ani nepustil a protože jí nemáš rád, tak jsi to hned odsoudil. Ona tam hovoří o Stephenu Hawkingovi, jehož knihu právě dostala k překladu, jeho názoru na vesmír a o možném pohledu na vesmír. Právě proto jsem sem ten odkaz dal...
Ona jistě ve všem pravdu nemá, jako ji nemá nikdo, ale úplně hloupá paní to asi nebude, ale právě tím možná vzbuzuje u někoho závist...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

26. 12. 2022, 1:26

Problem je ze se tak zdiskreditovala ze mezi rozumnymi lidmy nema jeji vystup uz hodnotu lepsi nez od nejake mani z prasecaku. Za stejnych okolnosti se v minulosti zdiskreditovala kvuli svemu nevedeckemu pristupu ve vede takze ji uz nemuze oficialne delat. A stejnetak se shodila i u me. Takze si radsi prectu hawkinga v originale pripadne preklad od nekoho z oboru. Protoze co ma co ona spolecneho s kosmologii to fakt netusim. To je taky dobra zvracenost davat hawkinga biologovi.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
jean
Příspěvky: 619
Registrován: 10. 7. 2013, 11:48

26. 12. 2022, 1:42

Tak ako biologička je napiču, možno by jej to s vesmírom šlo lepšie :lol:
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

26. 12. 2022, 3:31

:shock: Musí to být úžasný pocit a úžasně jednoduchý život, mít ve všem a o všem tak naprosto jasno, jeden by skoro záviděl... :shock:

No to já takhle jednoduše jasno nemám a proto sem zjevně se svojí naivitou nepatřím, nemá cenu rušit vaše tak jednoduše dokonalé kruhy a dále plnit zdejší dezinformační žumpu, kterou jsem zde prý založil :D :D :D

Tak ahojky...
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

26. 12. 2022, 4:07

Odbornik Jan konvalinka> Není důvod, proč by měl být virus agresivnější, soudí biochemik Konvalinka. Horší druhá vlna nás nečeká

zdroj> https://plus.rozhlas.cz/neni-duvod-proc ... si-8201508

Fakta>
16-56-52.png
zdroj> https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

je zajimave, ze kdyz lidi dali na jeho odborny nazor a omezili ostrazitost, tak mu nikdo nepripisuje vinu a nenazyva ho vrahem
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

26. 12. 2022, 6:11

prochaska píše: 26. 12. 2022, 10:37 ... nad někým kdo se bojí, že při očkování proti covidu dostane do krve mikročipy pomocí kterých ho budou ilumináti na dálku ovládat
A on Pavlík nebo paní Peková někdy tvrdili, že v očkování jsou chipy?
Nebo je to jen ukázkový argumentační faul, jak zesměšnit protivníka něčím, co nikdy neřekl?

Pokud si správně pamatuji, tak když vypukla Covid-krize (tehdy se to ještě Covid nejmenovalo), tak paní Peková byla první nebo jedna z prvních, která ten virus u pacienta našla.
Pak na to téma udělala i několik popularizačních vystoupení (podle mě výborných), kde laické veřejnosti popsala co to vůbec je koronavirus, jak se šíří atd.

Udělala dvě chyby:
- prováděla ty testy za nějakých 1500-2000 Kč, když ostatní laboratoře to dělaly za 5000 Kč
- řekla, že podle chování se jí zdá, že byl virus vyšlechtěn uměle

No a tak nastartovaly hnojomety.
Přece si nenecháme kazit skvěle rozjetý byznys s drahými testy nějakým záškodníkem, který je dělá levněji.
A přece nepřipustíme, že by naši přátelé, od nichž chceme roušky a respirátory, mohli mít nějaký podíl viny.

Že se později ukázalo, že to s tím umělým původem viru zřejmě nakonec byla pravda, a že testy byly předražené - to už nikoho nezajímá. Na ČT přece řekli, že je to dezinformátorka, tak to platí, že.

A k očkování: já jsem velký fanda očkování obecně. Beru to jako možnost jak tělo naučit nějaké nové dovednosti - bránit se proti nějaké další hrozbě. Mám i několik různých exotických očkování, které má málokdo (v souvislosti s návštěvou exotických a ne zrovna bezpečných končin). Takže rozhodně nejsem nějaký programový antivaxer. A mám i 3 píchance proti Covidu.
Nicméně kolem očkování proti Covidu si s postupem času nejsem jistý, že tam bylo vše OK. Jak v oblasti testování, tak v oblasti "prachy především". A další píchance už si dát nenechám.
Ale určitě nejsem aktivista, abych o tom někoho za každou cenu přesvědčoval a případné názorové oponenty se snažil dehonestovat.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8165
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

26. 12. 2022, 6:24

Mex píše: 26. 12. 2022, 6:11
prochaska píše: 26. 12. 2022, 10:37 ... nad někým kdo se bojí, že při očkování proti covidu dostane do krve mikročipy pomocí kterých ho budou ilumináti na dálku ovládat
A on Pavlík nebo paní Peková někdy tvrdili, že v očkování jsou chipy?
Nebo je to jen ukázkový argumentační faul, jak zesměšnit protivníka něčím, co nikdy neřekl?
Jen asociativní identifikace přihrádky (označené těmi nejabsurdnějšími tvrzeními na jaká jsem si vzpomněl a která myslím nikdo z přítomných nikdy nezastával), do které házím tvrzení, že "na Ukrajině byly laboratoře ve kterých Američané připravovali virus určený ke zničení Ruska". Nevím, jestli to bylo v tom videu, na videa moc nekoukám, ale zaznamenal jsem, že něco takového paní Peková říkala (bez důkazu, "prostě to vím"). Všiml jsem si jí hned na začátku epidemie, připadala mi dost rozumná, ale když začala říkat věci takové závažnosti, že by neměly být vysloveny bez důkazu nebo alespoň jeho náznaku, škrtl jsem si ji.
Naposledy upravil(a) prochaska dne 26. 12. 2022, 6:31, celkem upraveno 1 x.
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“